Наукова діяльність кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова

Головна Cпівробітники Освітня діяльність Наукова діяльність Музей Історія кафедри

Наукові інтереси викладачів, аспірантів та співробітників кафедри анатомії та фізіології людини зосереджені на дослідженні різноманітних проблем. В різні роки вивчалися такі питання, як вікові особливості дітей та підлітків у зв’язку із заняттям спортом, морфо-функціональні зміни в різних органах та системах організму при дії фізичних навантажень та гіпокінезії, магнітного поля, іонізуючого випромінювання, альтерації й голодуванні, гіпоксії та ефірного наркозу та інші проблеми.

Основним напрямком наукової роботи кафедри є вивчення впливу антропогенних факторів навколишнього середовища на морфо-функціональний стан організму.

У теперішній час дослідження проводяться за такими напрямами:

1. Фізіологічний стан організму тварин при використанні халатних форм мікроелементів (проф. І.А. Іонов).
  2. А- та Е-вітамінний статус тварин при дії різних факторів оточуючого середовища (проф. І.А. Іонов, ст. викл. Коваленко Л.П.).
  3. Стан імунної системи нащадків в умовах батьківського тютюнопаління (відповідальні проф. Комісова Т.Є.).
  4. Вплив зміни тривалості світлової доби на морфофункціональний стан організму (відповідальні проф. Комісова Т.Є., ст. викл. Мамотенко А.В.).
  5. Фізична витривалість організму при застосуванні фармакологічних препаратів (відповідальні проф. Іонов І. А., проф. Комісова Т.Є., Теремецька Н.Ф.).
  6. Морфо-функціональний стан студентів та школярів різного віку (відповідальні доц. Коц В.П., Коц С.М.).
  7. Вплив гіпотермічного зберігання на поведінку ізольованих нервових клітин новонароджених щурів при культивуванні (відповідальні доц. Сукач О.М., аспірант кафедри Шевченко М.В.).