Новини кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін

"Доцент Солошенко О.М. успішно пройшла тренінг-курс зі змішаного навчання у педагогічних закладах вищої освіти"

В жовтні 2024р. доцент кафедри теорії і методики викладання суспільно- правових дисциплін Солошенко О. М. пройшла тренінг-курс, організований Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України на тему: «Здійснення змішаного навчання у ЗВО педагогічного профілю» щодо теоретичної і практичної підготовки викладача-супервізора змішаного навчання у межах реалізації проєкту (2022.01/0098) «Максимізація ефективності ресурсів змішаного навчання в закладах вищої педагогічної освіти у воєнний час та повоєнного відновлення України» за грантової підтримки Національного фонду досліджень України. Програма складалась із модулів, які були відображені у різних форматах: відеогайди, чек-листи, аудіо матеріали, тощо). Були опановані теми: «Роль та функції викладача- супервізора у змішаному навчанні», «Професійні компетентності андрагога як основа длч діяльності викладачів-супервізорів», «Особливості дизайну змісту освітнього курсу в змішаному навчанні» та інші. За результатами тренінг-курсу було отримано сертифікат на 2 кредити.


"Науковий гурток «Правознавчі та суспільствознавчі студії» обговорив правові традиції українського козацтва та їх сучасність"

В жовтні традиційно відбувається засідання наукового гуртка «Правознавчі та суспільствознавчі студії» кафедри теорії і методики викладання суспільно- правових дисциплін (керівник: доц. Солошенко О.М), присвяченого проблематиці козацтва. В цьому році учасники засідання обговорили тему:
«Українське козацтво: правові традиції та сучасність». В грунтовних та цікавих доповідях-презентаціях узагальнювались соціальні традиції українського козацтва (Сарафанов Д.), розглядався історичний аспект формування традиційного права Запорозької Січі (Сєргєєв Д.), характеризувалися норми звичаєвого права запорожців (Лавриненко А), аналізувався політико-правовий устрій Запорізької Січі (Лук’янчук А.) пояснювалися особливості козацького судочинства (Литвин Є.). Дякуємо учасникам засідання наукового гуртка і запрошуємо всіх бажаючих до співпраці!


"Викладачі кафедри суспільно-правових дисциплін ХНПУ ім. Г. С. Сковороди взяли участь у круглому столі щодо проблем ринку праці України в умовах війни"

22 жовтня викладачі кафедри теорії і методики викладання суспільно- правових дисциплін ХНПУ імені Г. С. Сковороди прийняли участь у засіданні «круглого столу» на тему «Стан та актуальні проблеми функціонування ринку праці України в умовах воєнного стану».
Співорганізатором наукового заходу виступив Бердянський фаховий
коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.
Жваву дискусію викликали питання щодо подолання дефіциту кваліфікованої робочої сили в Україні, ролі закладів вищої освіти в
процесі професійної реінтеграції ветеранів війни, значення трудового колективу в запобіганні емоційного виснаження працівника, перспектив розвитку національного ринку праці тощо.
Усіх присутніх зацікавив досвід практичної роботи Центру ветеранського розвитку ХНПУ імені Г. С. Сковороди, який висвітлила у своєму виступі керівник Центру, к.юр.н., доц., зав. кафедри державно-правових
дисциплін, кримінального права і процесу, Тетяна ГОЛОВАНЬ.
На високому науково-теоретичному рівні представила доповідь
наймолодша учасниця заходу – десятикласниця Харківського ліцею № 99 – Ярослава ОСЬМІРКО, яка висвітлила питання психологічної безпеки та розвитку емоційної стійкості працівників в умовах війни.
Ґрунтовним і практико зорієнтованим був виступ викладачки економічних дисциплін Бердянського фахового коледжу ТДАУ імені Дмитра Моторного Яни КУРБАЦЬКОЇ.
Наприкінці наукової зустрічі її учасники торкнулися обговорення проблеми майбутнього ринку робочої сили України.
Учасники заходу довели незламність нашої країни в боротьбі за відстоювання державності та незалежності, продемонстрували силу духу та високий інтелектуальний потенціал молодого покоління українців.
Висновки та напрацювання, отримані в ході дискусії, стануть у пригоді для вдосконалення змісту та структури освітніх програм підготовки
здобувачів вищої освіти, формулювання тематики кваліфікаційних робіт магістрів, подальшої співпраці бізнес-структур, роботодавців, закладів вищої освіти та органів місцевої влади в розв’язуванні актуальних
проблем економічного розвитку та управління організаціями.
"Сертифікати за посиланнями"


Відкритий лекційний курс «Сучасний антисемітизм: ідеї, тренди, особливості»

У лютому ‒ березні 2024 року викладачі факультету історії і права ‒ кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Олександр Олійник і кандидат історичних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри всесвітньої історії Лариса Ямпольська прослухали відкритий лекційний курс «Сучасний антисемітизм: ідеї, тренди, особливості» та успішно пройшли тестування за його підсумками, що засвідчено відповідними сертифікатами (Лариса Ямпольська; Олександр Олійник). Тривалість курсу ‒ 10 академічних годин.

Лекційний курс прочитав відомий історик, політолог, член Експертної ради Центру громадянських свобод, понад 25 років керівник групи моніторингу проявів антисемітизму та ксенофобії в Україні В’ячеслав Ліхачов.

Організаторами заходу виступили Міжнародна міждисциплінарна сертифікатна програма з юдаїки у співпраці з Інститутом сходознавства імені А.Ю. Кримського НАН України за підтримки Сіоністської Федерації України (СФУ) та медіа-студії «Діє-Слово».

Сучасний антисемітизм є химерним явищем. Він стоїть на міцному фундаменті, сформованому двома тисячоліттями релігійних упереджень і двома століттями модерних політичних теорій. Однак він докорінно змінився: на Заході він вчиться говорити прогресивною мовою і набирає популярності серед молоді, на Сході – стає зручним інструментом для артикуляції антизахідного ресантименту. Уряди та міжнародні організації, які навчилися більш-менш ефективно тримати під контролем неонацистські настрої, не просто зовсім безпорадні перед новим антисемітизмом, але й легко підпадають під його вплив. У процесі лекційного курсу слухачі занурилися в захоплюючий світ ідей: від екзотичних теорій змови до міжнародного права і розглянули різні групи: від релігійних фанатиків до ліворадикальних екологів у всіх куточках Землі – від Японії до Аргентини.


З 8 лютого по 19 березня 2024 року завідувач кафедри теорії і методики суспільно-правових дисциплін Олійник О.М. та доцент кафедри Солошенко О.М. пройшли підвищення кваліфікації в межах Третього весняного курсу  на тему: «Пропаганда (в) історії», організованого Всеукраїнською Асоціацією  викладачів історії  та суспільних дисциплін. Було обговорено головні виклики, які стоять у сфері історії та громадянської освіти, зокрема, аналізувалися та вивчалися особливості формування пропаганди та її впливу на суспільствознавчу освіту. За результатами навчання була підготовлена стаття для Онлайн вісника проєкту та отримані сертифікати.


Профорієнтаційний захід

Викладачі кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін продовжують проводити профорієнтаційні заходи. 7 березня 2024 року  завідувач кафедри Олійник О.М. та доцент Солошенко О.М.  провели зустріч із учнями шкіл Салтівського району. Присутні ознайомились із змістовними відеороликом про факультет Історії і права. Гості заходу отримали вичерпну інформацію про напрямки підготовки на факультеті (спеціальність 014.03. Середня освіта (Історія), яку презентувала Солошенко О.М. Гарант ОП «Історія, правознавство та суспільствознавчі дисципліни»  Олійник О.М. охарактеризував особливості підготовка здобувачів освіти за спеціальністю. Зустріч пройшла в дружній атмосфері. Сподіваємось, що учасники заходу щиро зацікавились  інформацією і будуть вступати на спеціальності нашого факультету.


Питання ХVІІІ Всеукраїнського турніру юних правознавців (2023/2024 навчальний рік)

7 березня 2024 року викладачі кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін розпочали цикл консультацій з вчителями та учнями  шкіл Салтівського району  для підготовки до XVIII турніру юних правознавців (2023/2024 навчальний рік). На першій зустрічі  обговорювались питання впливу світової глобалізації на еволюцію правових систем; сучасні напрямки трансформації загальноприйнятих стандартів прав людини; правомірність обмеження  прав і свобод людини в умовах воєнного часу та інші. Завідувач кафедри Олійник О.М., доцент Солошенко О.М., ст. викладач Воржевітіна А.І.  підготували грунтовний теоретичний матеріал по питаннях турніру,  дали змістовні відповіді на питання учнів та вчителів. Захід проходив більше двох годин, проте активні дискусії, обговорення нагальних питань, обмін думками, дружня атмосфера не дали відчути плинність часу.


Відкритий лекційний курс «Історія Держави Ізраїль. Виживання у ворожому оточенні»

У жовтні ‒ грудні 2023 року викладачі факультету історії і права ‒ кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Олександр Олійник, кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Олена Солошенко, кандидат історичних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри всесвітньої історії Лариса Ямпольська, здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня Владислав Бриленко та першого (бакалаврського) рівня Вероніка Ющенко доєдналися до відкритого лекційного курсу «Історія Держави Ізраїль. Виживання у ворожому оточенні», що засвідчують відповідні сертифікати https://drive.google.com/drive/folders/1PGlDcivbaCqJcJSUwQe-mW4Ju9z-aPVo?usp=sharing. Тривалість курсу ‒ 24 академічні години.

Лекційний курс прочитали член Експертної ради Центру громадянських свобод В’ячеслав Ліхачов та директор Міжнародного центру єврейської освіти та польових досліджень Артем Федорчук.

Організаторами заходу виступили Міжнародна міждисциплінарна сертифікатна програма з юдаїки у співпраці з Інститутом сходознавства імені А.Ю. Кримського НАН України, Сіоністська Федерація України (СФУ), медіа-студія «Діє-Слово», Міжнародний центр єврейської освіти та польових досліджень, за підтримки відділу з питань роботи з громадянами Ізраїлю за кордоном Всесвітньої сіоністської організації (ВСО) (Єрусалим, Ізраїль).

З часу виникнення Держава Ізраїль успішно протистоїть більш чисельному ворогу, який вважає неприпустимим сам факт її існування. Здатність Ізраїлю надати безпеку і припинити посягання на свою територію та життя своїх громадян безперечно заслуговує на вивчення і окреслює історичні паралелі з сучасним становищем України в контексті російсько-української війни.

У ході курсу були розглянуті такі питання, як формування політичного сіонізму, боротьба за державотворення, проголошення незалежності та політична історія Держави Ізраїль. Особлива увага була приділена аналізу факторів успіху та помилок у тих сферах, де, як здається з сьогоднішньої перспективи, можна було б досягти більшого.


03.12.2023 року доцент кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Микитюк Світлана Олегівна пройшла підвищення кваліфікації керівників ЗЗСО, їхніх заступників та завідувачів філій у Європейському центрі імені Вергеланда, обсягом 45 годин (1,5 крелита ЄКТС). Сертифікат 


Старший викладач кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Васильєва Маргарита Валентинівна 22.12.2023 року успішно опанувала програму підвищення кваліфікації «Педагогічні вікенди» Обсяг/тривалість: 30 годин (1 кредит ЄКТС). Сертифікат 


В межах тижня, присвяченого Всесвітньому дню науки в ім’я миру та розвитку, доцент кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Солошенко О.М. 8 листопада 2023 р. для здобувачів першого року навчання ОП «Історія, правознавство та суспільствознавчі дисципліни» провела тематичну лекцію. Були висвітлені питання історії виникнення свята, охарактеризовані основні завдання відзначення Всесвітнього дня науки та принципи, на яких ґрунтується сучасний науковий світ. Значна увага була приділена аналізу загроз української науки в період війни, а саме: нестабільності наукової сфери; недостатньому рівню фінансування та інновацій; великій конкуренції в науковому просторі тощо. Здобувачі освіти прийняли участь в обговоренні можливих перспектив подолання існуючих викликів розвитку української науки у воєнний час.

Проведення тематичної лекції до Всесвітнього дня науки – це чудова нагода, аби вшановувати наукові традиції, популяризувати досягнення вчених та  залучити молодь до світу науки.


У межах методичного тижня ХНПУ імені Г.С. Сковороди кафедра теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін провела 7 листопада 2023 р. семінар «Методичні аспекти викладання навчальних дисциплін ОП «Історія, правознавство та суспільствознавчі дисципліни». Учасники семінару – здобувачі освіти 2 та 3 років навчання. Завідувач кафедри доц. Олійник О.М. ознайомив учасників семінару із особливостями методичних підходів викладання навчальних дисциплін освітньої програми. Здобувачі освіти жваво обговорили змістовну та актуальну доповідь Аліни Черкашиної (гр. 22) «Підходи у методиці викладання суспільних наук у країнах-членах ЄС та їх впровадження в Україні». Доц. Солошенко О.М. звернула увагу здобувачів освіти на нагальні методичні тенденції викладання суспільствознавчих дисциплін в сучасній українській школі, зокрема в умовах воєнного стану.

Дякуємо всім учасникам за зацікавленість та активну участь у обговоренні питань методичного семінару.


27 жовтня 2023 року під керівництвом доцента кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Світлани Олегівни Микитюк, здобувачі 3-го року навчання приєдналися до написання радіодиктанту національної єдності, який вперше відбувався у нову дату (27 жовтня). Саме цього дня, згідно зі змінами до указу президента України від 6 листопада 1997 року № 1241/97, відтепер відзначатиметься День української писемності та мови.

Участь у радіодиктанті має важливе значення: сприяє розвитку мовної культури, вдосконаленню правопису та граматики. Здобувачі отримують можливість вдосконалити свої навички у використанні української мови, що є важливим аспектом як для навчання, так і для подальшої професійної діяльності. Радіодиктант сприяє формуванню національної самосвідомості та ідентичності здобувачів. Участь у таких заходах вказує на їхню готовність виявляти інтерес та підтримку своїй мові та культурі. Участь у заходах, присвячених українській мові, сприяє розвитку патріотичних почуттів серед студентів. Вони стають активними учасниками процесу утвердження та захисту національного мовного багатства.


26 жовтня 2023 року доцент кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Микитюк Світлана Олегівна пройшла підвищення кваліфікації і стала учасником науково-практичного онлайн-семінару «Лідерство обдарованої особистості: формування і розвиток», на базі Національної академії педагогічних наук України Інститут обдарованої дитини НАПН України.

По закінченню отримала сертифікат


18.10.2023 доцент кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Микитюк Світлана Олегівна провела кураторську годину, присвячену Всесвітньому дню науки в ім'я миру та розвитку.

Під час заходу студенти 6-го курсу ознайомились із історією виникнення свята та його важливими місіями, серед яких виділяються: інформування суспільства про роль науки, посилення уваги до наукової діяльності, заохочення країн до колективного використання наукових досягнень та використання знань на благо суспільного розвитку та миру. Захід, проведений у зв'язку зі святом, допомагає здобувачам другого (магістерського) рівня розширити свої знання, зрозуміти важливість наукової діяльності і побачити, який вони можуть зробити внесок у сприяння миру та розвитку через використання наукових досягнень.


15-21 жовтня 2023 року старший викладач кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Васильєва Маргарита Валентинівна за програмою академічної мобільності Erasmus+ відвідала Міжнародну літню школа «Administrative Services of the University» в рамках проєкту «UNIWERSYTET JUTRA II – POWR.03.05.00-00-Z303/18» Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Програма школи академічної мобільності зосереджувалась на поєднанні цікавих насичених лекцій, воркшопів, дискусій, дебатів, візиту до кампуса Мораско та культурної програми: екскурсія містом Познань, збори біля вогнища, традиційний вечір української кухні, скандинавську ходьбу та надзвичайно атмосферні вечори.

Маргарита Валентинівна прослухала та опанувала курс лекцій від провідних науковців (проректорів університету, декана та адміністрації історичного факультету університету), а також фахівців-управлінців (канцлера університету, начальника відділу кадрів та ін.) стосовно управління закладом освіти в Польщі; а наприкінці навчання отримала відповідний сертифікат.

Дякуємо усім організаторам літніх шкіл за можливість доєднатися до програми та отримати чудовий досвід міжнародного спілкування.


Влітку 2023 р. завідувач кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін, доцент Олександр Олійник та доцент кафедри Олена Солошенко пройшли стажування, організоване «Всеукраїнською Асоціацією економістів-міжнародників» по темі: «Україна і ЄС: кандидатський статус і перспективи євроінтеграції». Плідна робота Літньої економічної школи дозволила поглибити знання з питань євроінтеграції. Піднімались та обговорювались актуальні проблеми сучасних євроінтеграційних процесів, значна увага приділялась особливостям даного процесу у період воєнного стану в Україні. По завершенню стажування О. Олійник  та О. Солошенко отримали сертифікати.


Не дивлячись на складний час для нашої країни, наш університет і в цьому році провів конкурс студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей «Історія» і «Право». Протягом багатьох років викладачі нашої кафедри співпрацюють зі студентами, які бажають прийняти в ньому участь. Вони узгоджують назву роботи, допомагають з літературою, вичитують текст, стимулюють їх інтерес до дослідної роботи, щоб дотримувались вимог конкурсу. Завідувач кафедри, доц. Олійник О.М., доц. Микитюк С.О. та ст. викладач Васильєва М.В. підготували до конкурсу наступних здобувачів:

  1. Лавриненко А.О., Черкашина А.М. Стан середньої освіти та її правове регулювання в Україні та країнах Європи (науковий керівник – зав. кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін, доц. Олійник О.М.).
  2. Гупало О.В. Конституціоналізм як теоретико-правова категорія (науковий керівник – зав. кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін, доц. Олійник О.М.).
  3. Сергєєв Д.С. Аналіз історичного розвитку системи рад у СРСР та в незалежній Україні (науковий керівник – зав. кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін, доц. Олійник О.М.).
  4. Цицхвая В.М. Правове регулювання освітньої діяльності під час воєнних дій на території України (науковий керівник – ст. викладач кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Васильєва М.В.).
  5. Гусак О.С. Волонтерство: історія і сучасність (науковий керівник – доцент кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових
    дисциплін Микитюк С.О.).

Були відзначені листами подяки завідувач, доцент кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Олійник Олександр Миколайович; доцент кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Микитюк Світлана Олегівна; старший викладач кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Васильєва Маргарита Валентинівна.

Бажаємо подальших успіхів!


Міжнародна мультидисциплінарна науково-практична

інтернет-конференція «СУЧАСНІ КОМУНІКАТИВНІ СТРАТЕГІЇ В ОСВІТІ ТА НАУЦІ: МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД»

31 травня 2023 року старший викладач кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Васильєва Маргарита Валентинівна прийняла учать у Міжнародній мультидисциплінарній науково-практичній інтернет-конференції «Сучасні комунікативні сратегії в освіті та науці: міжнародний досвід».

З вітальним словом виступили: Генеральний модератор – проф. Зінаїда Смутчак, доктор економічних наук, професор, членкиня наглядової ради ГО «МФНО» (м. Київ, Україна); Георгій Євгенідзе, декан факультету бізнес-адміністрування, Авіаційний університет Грузії (м. Тбілісі, Грузія); Ніка Тіканашвілі, декан інженерного факультету, доцент, Авіаційний університет Грузії (м. Тбілісі, Грузія); доц. Олег Батюк, доктор юридичних наук, голова правління ГО «МФНО» (м. Київ, Україна).

Під час конференції було обговорено низку актуальних питань, пов’язаних із сучасними тенденціями у розвитку доцільності застосування європейського досвіду залучення трудових мігрантів, визначення основних стандартів підготовки вчителя до організації навчання обдарованих учнів США, нові підходи у нормативно-правових положеннях підготовки фахівців національної безпеки, систему підготовки сучасного фахівця в умовах воєнного стану та інші питання.

Васильєва Маргарита Валентинівна виступила з доповіддю на тему: «Адаптація сучасних комунікативних стратегій в освіті та науці: міжнародний досвід та його застосування».

По закінченню конференції Маргарита Валентинівна отримала сертифікат.


20 травня 2023 року старший викладач кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Васильєва Маргарита Валентинівна пройшла онлайн – курс на сайті Ради Європи НЕLP на тему: «Введення в Європейську соціальну хартію» (50 годин, сертифікат); «Трудові права як права людини» (13 годин, сертифікат).


19-20 травня 2023 року у Львові доцент кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Солошенко Олена Михайлівна взяла участь у семінарі для учасників програми підвищення кваліфікації вчителів «Команда.UA» Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба» на тему: «Суспільна місія історії та громадянської освіти в умовах війни та після перемоги». В межах семінару були, зокрема, обговорені питання цінностей в умовах сучасного українського суспільства: єдність та солідарність; свобода і демократія; патріотизм та сміливість; милосердя та емпатія та інші, які є важливими складовими сучасної громадянської освіти. Учасники семінару обмінялися власним досвідом особливостей методики викладання громадянської освіти у період війни. Не дивлячись на обмежений час семінару, його робота була структурованою, змістовною, результативною, а отриманий досвід – креативний та унікальний. Дякуємо та сподіваємося на подальшу співпрацю!

Сертифікат


В межах Тижня науки, кафедра теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін 17 травня 2023 р. провела засідання наукового гуртка кафедри «Правознавчі та суспільствознавчі студії» на тему: «Сучасні проблеми суспільно-правових наук» під керівництвом доц. Солошенко О.М.

Були заслухані та обговорені доповіді-презентації здобувачів 12 групи. Учасники засідання дізнались про історію започаткування свята Дня науки в Україні (доповідь Д. Сергєєва), з’ясували важливість та нагальність дотримання академічної доброчесності не тільки в наукових дослідженнях, а і в освітньому процесі (доповідь А. Черкашиної). Актуальні питання правової науки сьогодення ґрунтовно та всебічно охарактеризував у своїй доповіді М. Хоха, приділяючи увагу екологічним (кліматичним) питанням, кібербезпеці та іншим сучасним глобальним проблемам і шляхам їх розв’язанню у правовому полі. Важливою проблемою сучасної правової науки стали нові напрямки розвитку ІТ-технологій, зокрема штучний інтелект. У своїй доповіді М. Рідкокаша «Основні пріоритети розвитку штучного інтелекту» торкнувся і проблеми недосконалості його правового регулювання. Питання розвитку сучасної науки та її перспектив викликали інтерес та жваве обговорення учасниками засідання гуртку. Дякуємо всім за участь!


28 квітня в Україні відзначають день Охорони праці. Цьогоріч, він присвячений безпечному та здоровому робочому середовищу як фундаментальному принципу та праву на роботі. Напередодні, кафедра теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін провела засідання наукового гуртка «Правознавчі та суспільствознавчі студії» під керівництвом Солошенко Олени Михайлівни. Тема засідання: «Охорона праці очима студентів» викликала інтерес та жваве обговорення. Із змістовними доповідями та презентаціями виступили студенти 12 групи: Черкашина Аліна «Охорона праці жінок: гендерний апект у новому світлі», Сарафанов Дмитро «Охорона праці у закладах освіти», Литвин Єлізавета «Досвід європейських країн у сфері охорони праці».

Дякуємо здобувачам за активну участь у роботі гуртка!


27.04.2023 р. для викладачів і співробітників кафедр історії України, всесвітньої історії, філософії, суспільно-економічних дисциплін і географії та теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін факультету історії і права було проведено заняття з Цивільного захисту на тему: «Основні способи захисту в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій».

Зі вступним словом виступив завідувач кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Олександр Олійник, в якому вказав про початок циклу лекцій для викладачів та співробітників факультету історії і права, як історично формувався Цивільний захист, як від виділився в Україні та у світі з Міжнародного гуманітарного права та цивільної безпеки, про важливість вивчення цієї дисципліни у наш час.

Старший викладач кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Маргарита Васильєва провела змістовну лекцію щодо способів захисту в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій з демонстрацією власної презентації.


Ст. викладач кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Васильєва М.В. успішно опанувала програму підвищення кваліфікації на тему «Основи дидактики вищої школи» ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Сертифікат


Підвищення кваліфікації «Global Strategy», проведеної Surja Datta, GLOBAL FACULTY (міжнародна ініціатива України для українських студентів, аспірантів та викладачів).

7 квітня 2023 року завідувач кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін, кандидат юридичних наук, доцент Олександр Олійник у дистанційному форматі прослухав он-лайн лекцію PhD, MBA, MA старшого викладача стратегії та інновацій бізнес-школи Oxford Brookes Surja Datta, зосереджену на факторах, які забезпечують конкурентний успіх у сучасному глобалізованому та цифрованому світі. Ця лекція безумовно допоможе зрозуміти еволюцію сучасного світу у сфері економіки та впливу цифрових інновацій на розвиток суспільства у нашому глобалізованому світі.

Сертифікат


Вітаємо!
Завідувача кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Олійника Олександра із проходженням міжнародного підвищення кваліфікації на платформі HELP Ради Європи «Asylum and Human Rights»!

1 – 8 квітня 2023 року завідувач кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін, кандидат юридичних наук, доцент Олександр Олійник у дистанційному форматі пройшов підвищення кваліфікації на платформі HELP Ради Європи «Asylum and Human Rights».

Це підвищення кваліфікації дає можливість опанувати тему «Притулок та права людини», проаналізувавши міжнародне законодавство, в тому числі законодавство ООН, ЄС, ОБСЄ та Ради Європи. Крім того вивчається судова практика та прецеденти Європейського Суду з прав людини. Аналізується політика різних країн ЄС по відношенню до мігрантів, типові їх порушення та рішення суду, які як правило були на боці біженців.

Сертифікат


23 березня 2023 року кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Світлана Микитюк виступила на ІХ Всеукраїнській конференції «Актуальні дослідження суспільних наук» з темою «Викладання правових дисциплін в умовах воєнного стану». До виступу були включені матеріали про факультет історії і права, кафедр факультету, спеціальності. Серед присутніх були викладачі і студенти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького, Національного університету «Острозька академія», Ніжинського державного університету імені М. Гоголя, Київського університету імені Б. Грінченка, Житомирського державного університету імені І. Франка.


Вітаємо з нагородою!

У березні 2023 року на факультеті історії і права відбувся конкурс: «Видатна жінка університету – 2022». Переможницею номінації «Жінка в суспільному житті – 2022» стала старший викладач кафедри ТМВСД та голова профспілкової організації ф-ту історії і права Васильєва Маргарита Валентинівна.

Бажаємо незгасимого оптимізму, творчої наснаги, вагомих досягнень у здійсненні задуманого та нових здобутків у роботі й наукових пошуках. Нехай Ваша енергія, багаторічний досвід, невичерпний інтелектуальний потенціал і надалі служитимуть на благо університету та України! З повагою, науково-педагогічний колектив кафедри.

Диплом


16 березня 2023 р. на підставі меморандуму між ХНПУ імені Г.С. Сковороди та Центром тактичної медицини «Схід» для науково-педагогічних працівників та здобувачів факультету історії і права ХНПУ імені Г.С. Сковороди було проведено заняття з тактичної медицини. Кафедру представили: старший викладач Васильєва М.В., доцент Солошенко О.М. Також була присутня староста 21 групи (кураторська група М.В. Васильєвої).

Тактична медицина – це надання допомоги на до госпітальному етапі націлене передусім на усунення попереджуваних причин смерті, за принципами, що враховують загрозу від бойових дій чи активного стрільця.

Дякуємо всім, за дуже корисні та пізнавальні заняття.


08.03.2023 року здобувачі 1 та 2 років навчання факультету історії і права, які наразі знаходяться у м. Харків, на чолі з головою волонтерського комітету факультету історії і права Цицхваєю Валерією та разом з куратором 21 групи старшим викладачем кафедри ТМВСПД Васильєвою Маргаритою Валентинівною, відвідали відкриту 24 лютого на станції метро «Університет» фотовиставку «Янголи спорту», присвячену спортсменам, які загинули на війні.

В експозиції представлені історії понад 200 спортсменів, які віддали своє життя за Україну. Серед загиблих – 14 харківʼян: Артем Бородавка (фрісбі, 39 років), Владислав Шаповалов (гирьовий спорт, 19 років), Дмитро Шарпар (фігурне катання, 25 років), Євген Малишев (біатлон, 19 років), Олександр Клушин (ММА, 28 років), Вадим Денчик (стендова стрільба, 54 роки), Олексій Биковський (американський футбол, 28 років), Олександр Заколодний та Григорій Григор'єв (альпінізм, по 35 років), Микола Півень (біатлон, 50 років), Михайло Барибін (біатлон, 51 рік), Дмитро Кобенко (важка атлетика, 21 рік), Анастасія Гончарова (велоспорт, 21 рік), Кирило Баєв (ММА, 21 рік), В'ячеслав Шахов (волейбол, 43 роки).

Основою для проєкту став сайт-реквієм Спортивного комітету України «Янголи спорту».

Фотопроєкт вже був представлений у Києві, Житомирі, Рівному, Львові та Івано-Франківську.


Вітаємо кандидата педагогічних наук, доцента кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Світлану Микитюк з реєстрацією авторського права на твір!

7 березня 2023 року кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Світлана Микитюк отримала свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір «Літературний твір наукового характеру «Розділ «Історичні дослідження держави і права. Держава і право Японії в період формування правової держави в колективній монографії «Проблеми публічного і приватного права».

Свідоцтво


3 березня 2023 року кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Світлана Микитюк пройшла он-лайн курс з мінної безпеки: «Дивись під ноги! Дивись куди ідеш!», розроблений у межах програм «Дивись під ноги!» та «Спільнодія», які реалізує Фонд Східна Європа спільно з Державною службою України з надзвичайних ситуацій коштом Європейського Союзу та DanChurchAj.

Сертифікат


Старший викладач кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Маргарита Васильєва 22.02.2023 р. успішно пройшла курс «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти». Навчання відбулося у дистанційному форматі через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus, Тривалість навчання – 80 годин (2,6 кредитів ЄКТС). Увагу було акцентовано на тому: 1) як правильно діяти, якщо ваша дитина або учень стала учасником булінгу; 2) яких вживати заходів, якщо ви працюєте в закладі освіти та щодня стикаєтесь з подібними випадками; 3) як правильно зупиняти та попереджувати булінг (цькування); 4) як запроваджувати системну протидію булінгу (цькування) в закладі освіти.

По завершенню курсу отримано сертифікат


22 лютого 2023 року старший викладач кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Маргарита Васильєва отримала сертифікат про проходження он-лайн курсів «Школа без цькувань» частина 1. Учителю (обсягом 0,1 кредит ЄКТС) (сертифікат) та «Персональні дані» (обсягом 0,2 кредиту ЄКТС) (сертифікат).


24 лютого 2023 року відбулась відкрита лекція кандидата історичних наук, доцента кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Солошенко Олени Михайлівни для здобувачів 1 року навчання (група 51)  другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія) ОП «Історія в закладах освіти».

Лекція з навчальної дисципліни «Історичні епохи, соціум і мистецтво: взаємодія та взаємовпливи» проводилась на тему: «Мистецтво Північного Відродження».

Мета лекції передбачала охарактеризувати умови становлення, розвитку та основні надбання мистецтва періоду Північного Відродження.

У ході лекції були розглянуті наступні питання:

1. Північне Відродження: джерела становлення та особливості історичного періоду.

2. Північне Відродження та ідеологія Реформації.

3. Мистецька спадщина Північного Відродження.

На лекції були присутні 15 із 36 здобувачів, а також у відповідності до Положення  про відкриті лекції ХНПУ імені Г.С. Сковороди представники адміністрації: помічник ректора зі стратегічного розвитку, методист вищої категорії відділу менеджменту і моніторингу діяльності університету Плахтєєва В.І., декан факультету історії і права, доктор педагогічних наук, професор Зеленська Л.Д., голова науково-методичної комісії факультету історії і права, заступник декана факультету історії і права Циркуненко О.В.; науково-педагогічні працівники кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін: Олійник О.М. ‒ завідувач кафедри, канд. юрид. наук, доцент, Микитюк С.О. – канд. пед. наук,  доцент, Васильєва М.В. ‒ ст. викладач, Гайдамака Л.М. ‒ співробітник; науково-педагогічні працівники кафедри всесвітньої історії: в.о. завідувачки кафедри, канд. іст. наук, доцент Ямпольська Л.М., канд. іст. наук, доцент Вороніна М.С., канд. іст. наук, доцент Трубчанінов  М.А.

Після лекції відбулося її обговорення на спільному засіданні кафедр теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін і кафедри всесвітньої історії. Було зазначено, що тема та зміст лекції відповідають робочій програмі навчальної дисципліни, матеріал викладено змістовно, чітко, логічно, методично виважено, на високому рівні поєднані теоретичні та практичні  складові заняття, наочність презентації влучно доповнює та збагачує матеріал теми. Лекція відбулась у доброзичливій атмосфері і отримала достатньо високу оцінку з боку адміністрації та викладачів кафедр.


Міжнародне підвищення кваліфікації
«Професійний розвиток педагогів в умовах сьогодення»

14 – 15 січня 2023 року кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Світлана Микитюк пройшла он-лайн конференцію з підвищення кваліфікації. Тема конференції: «Цифрові ресурси педагога. Створення відео презентацій, скрінкастів та інфографіки».

Сертифікат


За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток педагогічної науки і підготовку майбутніх учителів та з нагоди 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди Почесною грамотою Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди нагороджено кандидата юридичних наук, доцента, завідувача кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Олійника Олександра Миколайовича.

Почесна грамота

Вітаємо Олександра Миколайовича і бажаємо подальших успіхів у науково-педагогічній діяльності!


Канд. юрид. наук, доцент, завідувач кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Олійник Олександр Миколайович 17 грудня 2022 року отримав сертифікат № ПК 002-000117/2022, що засвідчує участь та підвищення кваліфікації в онлайн-школі "Я обираю українську. 10 кроків до перемоги!" в межах конкурсу "Активні! Незламні!" проєкту "Добрі сусіди - одна родина" в обсязі 30 годин (1 кредит ECTS).

Сертифікат


Канд. юрид. наук, доцент, завідувач кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Олійник Олександр Миколайович у період з 15 листопада 2022 р. по 27 грудня 2022 р. пройшов онлайн-курс підвищення кваліфікації з громадянської освіти. Організатором онлайн-курсу виступила Команда.UA - партнерська програма співпраці Асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба», інших  освітніх громадських організацій, Міністерства освіти і науки України, обласних закладів післядипломної педагогічної освіти у сфері підвищення кваліфікації вчителів громадянської освіти. Після успішного проходження курсу О.М. Олійник отримав сертифікат №104-20-127 від 27.12.2022 р. в обсязі 23 год.

Сертифікат


Канд. пед. наук, доцент кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Микиттюк Світлана Олегівна отримала Міжнародний сертифікат №8044 / 20 серпня 2022 року, що засвідчує отримання Міжнародного освітнього гранту №EG/B/22/05/08 від International Historical Biographical Institute (Dubai - New York - Rome - Burgas - Jerusalem - Beijing) в рамках Міжнародного освітнього проєкту "Схід - Захід" та активну участь у VI Міжнародній програмі підвищення кваліфікації керівників закладів освіти і науки, а також педагогічних та науково-педагогічних працівників "Разом із Визначними Лідерами Сучасності: Цінності, Досвід, Знання, Компетентності і Технології для Формування Успішної Особистості та Трансформації Оточуючого Світу" 23 червня - 20 серпня 2022 року в обсязі 180 годин (6 кредитів ECTS) та присвоєння кваліфікації "Міжнародний Керівник Категорії Б у галузі Освіти та Науки, відповідно до класифікації ЮНЕСКО" та "Міжнародний Вчитель/Викладач". 

Сертифікат


Старший викладач кафедри теорії та методики викладання суспільно-правових дисциплін Васильєва Маргарита Валентинівна одержала міжнародний сертифікат № 9613/30 грудня 2022 року, що засвідчує отримання Міжнародного освітнього гранту № EG/B/22/10/12 та участь у VIII Міжнародній програмі  підвищення кваліфікації керівників закладів освіти і науки, а також педагогічних та науково-педагогічних працівників, яка проходила з 03.11.2022 р. по 30.12.2022 р. та  присвоєння кваліфікації "Міжнародний Керівник Категорії Б у галузі Освіти та Науки, відповідно до класифікації ЮНЕСКО" та "Міжнародний Вчитель/Викладач".  Сертифікат


В межах курсу «Політично-правові студії» 28 жовтня 2022 року старший викладач кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Маргарита Валентинівна Васильєва, в режимі он-лайн конференції на базі сервісу Google Meet провела відкрите лекційне заняття з дисципліни «Правознавство» на тему «Основи Конституційного законодавства України» для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня 3-го року навчання спеціальності 014.021 Середня освіта (Мова і література (англійська)) (ОП «Англійська мова і література в закладах освіти»).

Тема відкритої лекції «Основи Конституційного законодавства України». Згідно з планом лекції були висвітлені такі питання: 

1. Конституція України – основний закон держави і суспільства.
2. Конституційна форма правління, державного устрою і державного режиму в Україні.
3. Державна символіка України.
4. Законодавство про мови в Україні.
5. Система органів державної влади в Україні.
6. Правовий статус Президента України.
7. Правовий статус і повноваження Верховної Ради України.

Лекцію супроводжував відповідно підібраний презентаційний матеріал, який включав таблиці, фото, посилання на необхідні статті Конституції України по зазначеним питанням, що дозволило лекторові застосовувати прийоми розповіді, показу, характеристики, пояснення, коментування і зберегти стійку увагу слухачів на протязі всього заняття.

Слід віддати належне здобувачам, які активно долучались до проведення заняття в онлайн форматі та окремо Холодовій Дарині, Перепелиці Максиму, Шевченко Ульяні, Брижань Альоні, Акуловій Світлані, Москаленко Аліні, Петрюк Наталлі і Світличній Ангеліні, які безпосередньо взяли участь в обговоренні актуальних та проблемних питань висвітлюваної теми.

На занятті були присутні представники професорсько-викладацького складу кафедри ТМВСПД: завідувач кафедри ТМВСПД , к.ю.н, доцент Олійник О.М., к.п.н., доцент Микитюк С.О. та представники адміністрації університету: керівник навчального відділу Ворона С.А. та методист вищої категорії відділу менеджменту і моніторингу діяльності університету, к.п.н., доцент Плахтєєва В.І., які в процесі обговорення лекції відзначили високий теоретичний та методичний рівень проведеного заняття, його актуальність, інноваційність, спрямованість на набуття загальних та фахових компетентностей здобувачами вищої освіти, відповідність сучасним вимогам до організації навчального процесу та організації навчального процесу під час воєнних дій.


14 жовтня 2022 року доц. Олійник О.М., голова комісії із запобігання і протидії дискримінації та сексуальним домаганням, завідувач кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін провів лекцію для здобувачів першого (бакалаврського) рівня 1 року навчання з таких питань:

  1. Боротьба з дискримінацією в Україні та в університеті.
  2. Поняття та недопустимість харасменту, булінгу, мобінгу в суспільстві та українській державі.
  3. Боротьба з порушеннями прав людини під час війни та воєнного стану в Україні.

На лекції, крім здобувачів освіти, були присутні представники адміністрації, керівники структурних підрозділів, науково-педагогічні та педагогічні працівники університету.


Круглий стіл «Мир, безпека, освіта»

15 липня 2022 р. у ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбувся круглий стіл з міжнародною участю «Мир, безпека, освіта», присвячений Дню українських миротворців та 30-ій річниці участі України в миротворчих місіях під егідою ООН. 

Модератором пленарного засідання та першого блоку доповідей круглого столу виступила доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки, виконуюча обов’язки декана факультету історії і права Людмила Дмитрівна Зеленська. 

З вітальним словом від Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди звернувся ректор університету, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Юрій Дмитрович Бойчук, який у своїй промові ознайомив учасників заходу з багаторічним досвідом діяльності колективу Сковородинівського університету у справі національно-патріотичного виховання дітей та молоді, формуванні культури толерантності та поваги до інших людей та їхніх думок, а також зосередив увагу присутніх на нагальних проблемах, які стоять перед сучасною педагогічною освітою.

Під час круглого столу відбулося урочисте підписання угоди між Харківським національним педагогічним університетом імені Г.С. Сковороди та ГО «Об’єднання миротворців ООН, учасників міжнародних операцій та інвалідів війни». Керівники двох інституцій в особі ректора університету Юрія Дмитровича Бойчука та обласного голови правління громадської організації Сергій Анатолійович Самойлов скріпили підписами намір співпрацювати в галузі освіти і науки та налагоджувати гуманітарно-культурне співробітництво. 

Роботу круглого столу було розподіллено за 3 тематичними блоками:

  1. Цінність миру і безпеки. Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди в умовах сучасних викликів.
  2. Діяльність українських миротворців.
  3. Використання потенціалу громадських ветеранських миротворчих організацій в умовах збройної агресії. 

Під час роботи учасники круглого столу підіймали проблеми формування культури миру у майбутніх педагогів, розглянули педагогіку миру та філософію миру Григорія Сковороди. У доповідях були розкриті такі теми:

  • «Філософія миру Григорія Сковороди» (доповідач: доктор філософських наук, професор, член-кореспондент НАПН України, завідувач кафедри філософії Марія Дмитрівна Култаєва);
  • «Проблеми війни та миру в позааудиторній роботі зі здобувачами вищої історичної освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди» (доповідач: кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри всесвітньої історії Лариса Миколаївна Ямпольська);
  • «Формування громадянської відповідальності учнівської та студентської молоді: з досвіду діяльності ГО «Окремий науково-освітній центр Українського козацтва імені Г.С. Сковороди»» (доповідач: кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри історії України, заступник декана з виховної роботи факультету історії і права Інна Володимирівна Чернікова);
  • «Традиції і новації в підготовці вчителя до виконання соціокультурних ролейв українському суспільстві: погляд на проблему очима студентів ХНПУ імені Г.С. Сковороди» (доповідач: здобувач вищої освіти першого (бакалаврського) рівня 3 року навчання факультету історії і права Поліна Короваєнко).

Сьогоднішня зустріч лише підтвердила бажання освітян, академічної спільноти, представників міжнародних громадських організацій та зацікавленість проблемою діалогу. Завдяки згуртованості та наполегливій праці колективу організаторів круглого столу вдалося чітко організувати роботу навіть в умовах активних бойових у Харкові, а учасники отримали можливість вільно обмінюватися думками та досвідом. 

Щиро бажаємо усім Мирного неба, оскільки воно відкриває перед людством перспективи, не зводячи їх життя до боротьби за виживання! 


Вебінар з протидії цькуванню у закладах освіти

21 лютого 2022 р. представники професорсько-викладацького складу (в.о. декана історичного факультету Ольга Гончарова, заступник декана з навчальної роботи Марія Луценко, завідувач кафедри історії України, завідувач кафедри суспільно-правових дисциплін та менеджменту освіти Олександр Олійник, доцент кафедри всесвітньої історії Світлана Мірошніченко) та здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня 1 року навчання історичного факультету та українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ'яненка взяли участь у вебінарі з протидії цькуванню у закладах освіти.

Проводила захід Олена Масалітіна, віцеголова Ради ГО «ЕDCamp Україна», кандидатка філологічних наук, доцентка, співавторка концепції реформи Нової української школи, радниця міністра освіти і науки України і співкоординаторка робочої групи з питань політики гендерної рівності та протидії дискримінації в освіті Міністерства освіти і науки України (2016 – 2020 роки), переможниця Національної незалежної премії «Жінка України» в номінації «Освіта: середня» (2020 р.), входить до рейтингу «100 найупливовіших жінок України» за версією журналу «Фокус» (2020 р, 68 позиція).

Здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня отримали корисні поради з теорії і практики виявлення і протидії булінгу. Отримана інформація була надзвичайно корисною і вчасною, оскільки у магістрів щойно розпочалася педагогічна практика у закладах середньої освіти!


Студентсько-учнівська конференція «Миротворчі місії України»

18 лютого 2022 року на базі історичного факультету відбулась студентсько-учнівська наукова конференція «Миротворчі місії України», присвячена 30-річчю участі України у миротворчих операціях під егідою ООН та НАТО. Конференція проходила за підтримки Управління освіти адміністрації Московського району Харківської міської ради та ГО «Об’єднання миротворців ООН, учасників міжнародних операцій та інвалідів війни». Зважаючи на карантинні обмеження, конференція відбулася в online-режимі.

На пленарному засіданні з вітальним словом від ХНПУ імені Г.С. Сковороди до учасників конференції звернулась проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності університету, голова організаційного комітету доктор філософських наук,  професор Світлана Бережна. На конференції були присутні поважні гості: віце-президент Міжнародної асоціації миротворців ООН «Солдати світу» в Західній Європі Альберт Тібор, начальник вiддiлу Євроатлантичної iнтергацiї Національної академії Національної гвардії України, учасник миротворчих місій у Південному Судані UNMISS Володимир Гончар, генеральний секретар індійської делегації AISP SPIA професор Дінеш Сабніс. Модератором пленарного засідання була кандидат історичних наук, доцент, в.о. декана історичного факультету Ольга Гончарова.

У рамках проведення студентсько-учнівської конференції «Миротворчі місії України» працювало 3 секції: «Правове регулювання миротворчих операцій під егідою ООН та НАТО» (керівник: кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України, заступник декана з навчальної роботи, координатор з наукової роботи Марія Луценко); «Миротворчі операції України» (керівник: кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри історії України Ірина Мартинова) «Український миротворчий рух в особах» (керівник: методист центру освітніх технологій Управління освіти адміністрації Московського району Харківської міської ради Сергій Макєєв).

Активну участь в підготовці і проведенні конференції взяли члени СНТ історичного факультету. З доповідями виступили голова Студентського наукового товариства університету Юлія Матей, члени СНТ Ольга Гусак, Валерія Цицхвая, Анастасія Москальова, Микита Красновський, Валерія Коваль, Денис Шмалько, Поліна Короваєнко та інші.

На конференції прозвучали актуальні і змістовні доповіді, учасниками були підготовлені цікаві презентації, які вдало доповнювали викладену інформацію. Ця конференція засвідчила наступність поколінь і міцність традицій сковородинівської родини, бо підготували учнів до участі в конференції випускники історичного факультету, а тепер вчителі історії загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова та Харківської області.


Онлайн-семінар «Векселі та вексельні зобов'язання в процедурі банкрутства»

17 лютого 2022 року здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня 1 року навчання спеціальності 014.03 Середня освіта, ОП «Історія, правознавство та суспільствознавчі дисципліни» Валерія Цицхвая, Микита Красновський, Аліна Денисенко та Катерина Циганенко відвідали онлайн-семінар на тему: «Векселі та вексельні зобов'язання в процедурі банкрутства», організований Радою арбітражних керуючих Львівської області.

Модератором семінару став Мар'ян Чорній, член Ради арбітражних керуючих України, голова Ради арбітражних керуючих Львівської області, член Комітету з питань банкрутства НААУ, адвокат, арбітражний керуючий, медіатор. Доповідачем зустрічі був Юрій Козачук, адвокат, фахівець з вексельного права, кандидат юридичних наук.

В ході семінару обговорили наступні питання:

  1. Правова природа векселя, його поняття та види векселів;
  2. Основні джерела вексельного права в Україні;
  3. Заборгованість за векселем як підстава для відкриття провадження у справі про банкрутство;
  4. Пред'явлення позову про визнання векселя таким, що не має вексельної сили в процедурі банкрутства;
  5. Вимагання векселіа та визнання прав на втрачені векселі в процедурі бпнкрутства;
  6. Особливості стягнення заборгованості за векселем в процедурі банкрутства;
  7. Вексельні зобов'язання в процедурі банкрутства за участю нерезидентів.

Науково-навчальний загальноуніверситетський захід «Мовознавиця Ольга Муромцева: життєтворчість у науці, культурі, соціумі»

16 лютого 2022 року здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня історичного факультету спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія), ОП «Історія, правознавство та суспільствознавчі дисципліни» Микита Красновський, Валерія Цицихвая та Аліна Денисенко взяли участь у науково-навчальному загальноуніверситетському заході «Мовознавиця Ольга Муромцева: життєтворчість у науці, культурі, соціумі», який  був присвячений 84-тій річниці з дня народження відомої лінгвістки, культурознавиці й громадської діячки, засновниці кафедри українознавства. Захід проходив на базі кафедри українознавства та лінгводидактики українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ`яненка. Микита підготував есе щодо історичних аспектів розвитку української літературної мови в доробку Ольги Муромцевої та участь і діяльність мовознавці у громадських організаціях, зокрема обласному осередку товариства «Просвіта».

Участь у заході взяла донька Ольги Георгіївни, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри суспільно-економічних дисциплін і географії історичного факультету нашого університету Юлія Муромцева.

Усі учасники підкреслили знаковість цієї події саме 16 лютого 2022 р., у День єднання України. Постать знаного в світі ученого, поборниці національних інтересів і цінностей, водночас і толерантності в полікультурному світі, полум’яної патріотки Ольги Муромцевої слугує орієнтиром у буремному сьогоденні.


Презентація студентського наукового гуртка «Педагогіка і мистецтво»

16 лютого 2022 року здобувачі усіх рівнів вищої освіти, координатори з наукової роботи факультетів, представники професорсько-викладацького складу Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди долучились до online-презентації роботи студентського наукового гуртка «Педагогіка і мистецтво», який діє на факультеті мистецтв.

З вітальним словом до учасників звернулась голова Ради молодих учених університету, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки Ольга Башкір, яка привітала учасників зустрічі та наголосила на важливості студентських наукових гуртків для розширення наукового потенціалу та формування навичок науково-дослідної діяльності здобувачів вищої освіти. Науковий керівник гуртка, доктор педагогічних наук, доцент, доцент кафедри освітології та інноваційної педагогіки Тетяна Твердохліб розповіла про ідею створення гуртка, ознайомила з основними напрямами діяльності, перспективними планами на майбутнє, після чого передала слово гуртківцям. 

На зустрічі були присутні активні учасниці гуртка «Педагогіка і мистецтво», здобувачки вищої освіти першого (бакалаврського) рівня факультету мистецтв (Анна Мажуга (група 1А), Аліна Мороз (група 2Б), Марія Ємельяновська (група 1А)), які презентували свої педагогічні комікси. Варто відмітити, що презентовані роботи гуртківців виконані на високому науковому та мистецькому рівні, а підняті у них теми – актуальні та важливі . Після презентації усі охочі мали змогу поставити  запитання з приводу роботи гуртка та можливостей долучення до його роботи.

Модератором зустрічі була голова Студентського наукового товариства Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, здобувачка вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Юлія Матей. До заходу доєднались в.о. декана історичного факультету, к.і.н., доцент Ольга Гончарова, заступник декана з навчальної роботи, координатор з наукової роботи, к.і.н., доцент кафедри історії України Марія Луценко, здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія) (ОП «Історія в закладах освіти», «Історія, правознавство і суспільствознавчі дисципліни»), 014.07 Середня освіта (Географія) (ОП «Географія в закладах освіти»), а також здобувачі вищої освіти третього (освітньо-наукового) спеціальності 032 Історія та археологія кафедри історії України та кафедри всесвітньої історії.


Ґендер в дії – 2022

9 лютого 2022 року здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня 1 року навчання спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія), ОП «Історія, правознавство та суспільствознавчі дисципліни» Микита Красновський, Валерія Цицхвая, Аліна Денисенко, Аліна Гутченко та здобувач вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) Данило Кльопов взяли участь у  освітньому заході з питань миробудування для молодіжних організацій Харківського регіону та фестиваль театрів  серед закладів вищої освіти Харківського регіону «Ґендер в дії – 2022». Організатори заходу: Національна академія Національної гвардії України та Всеукраїнська громадська організація «Центр «Розвиток демократії».

Здобувачі представляли студентський театр ХНПУ імені Г.С. Сковороди «Сковорідка» (керівник: кандидатка історичних наук, доцентка, доцентка кафедри всесвітньої історії, директорка Гендерного центру Марина Вороніна).

Кожен театр фестивалю мав підготувати відеоролик на єдину задану для всіх театрів тему: «Як у нашому закладі вищої освіти досягають ґендерної рівності».  Другим завданням фестивалю була життєва ситуація, яку необхідно обіграти. Оцінювались ступінь гендерної чутливості учасників театру; ступінь висвітлення ґендерної проблематики; артистичність учасників.

Учасники студентського театру «Сковорідка» отримали цінні подарунки, а також сертифікат на відвідування Музею жіночої та гендерної історії.

Ми дякуємо організаторам за таку можливість взяти участь у фестивалі, який піднімає важливу та актуальну тему!


Всеукраїнський онлайн-флешмоб «Разом для найкращого Інтернету!»

 

8 лютого 2022 року представники професорсько-викладацького складу (к.і.н., доцент, в.о. декана історичного факультету Ольга Гончарова, к.і.н., доцент кафедри історії України, заступник декана з навчальної роботи, координатор з наукової роботи Марія Луценко, к.і.н., доцент, доцент кафедри всесвітньої історії Світлана Мірошніченко, к.г.н., доцент, доцент кафедри суспільно-економічних дисциплін та географії Павло Лоцман, к.юр.н., доцент, завідувач кафедри суспільно-правових дисциплін та менеджменту освіти Олександр Олійник) та здобувачі вищої освіти (здобувачка вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня 3 року навчання спеціальності 032 Історія та археологія Анастасія Сопельняк, здобувачка вищої освіти другого (магістерського) рівня 1 року навчання 51 групи Марина Горбань, здобувачка вищої освіти першого (бакалаврського) рівня 4 року навчання 43 групи Юлія Матей) долучились до проведення Всеукраїнського онлайн-флешмобу «Разом для найкращого Інтернету!», який проводився з ініціативи Міністерства освіти і науки України. 

Під час проведення флешмобу освітяни з усіх куточків України разом виконували 5 практичних вправ («Сміливість», «Доброзичливість», «Захист», «Пильність» та «Ділитися з обачністю»), під час виконання яких поглибили свої знання з безпечного користування інтернет-ресурсами. 

Протягом online-трансляції на YouTube координаторка проєкту Антоніна Букач (сертифікований тренер Google for Education) презентувала посібник «Обачність. Пильність. Захист. Доброзичливість. Сміливість» (навчальний посібник із безпеки дітей в Інтернеті, розроблений компанією Google у співробітництві з організаціями The Net Safety Collaborative та Internet Keep Safe Coalition), а також рекомендації «П’ять речей, які допоможуть вам залишатися в безпеці в Інтернеті». Матеріали можна завантажити за посиланням: 

https://sites.google.com/view/08022022/завантажити?authuser=0

Всеукраїнський онлайн-флешмоб «Разом для найкращого Інтернету!» – це безпрецедентна подія, під час якої було зареєстровано рекорд України щодо виконання освітянами цифрових вправ у віртуальних кімнатах Google for Education!

 Дякуємо організаторам за можливість долучитися до такого масштабного проєкту, здобути нові знання та опанувати компетентності!


Третій «Дія. Саміт» завершив свою роботу

8 лютого 2022 року відбувся Третій «Diia Summit» за участі Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради Руслана Стефанчука, Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Міністра внутрішніх справ Дениса МонастирськогоМіністра розвитку громад і територій Олексія ЧернишоваПід час заходу Віце-прем’єр-міністр України – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров разом із командою презентували нові онлайн послуги в застосунку та на сайті «Дія»: декларування місця проживання, автоматичний дозвіл на будівництво, отримання довідки про несудимість, опитування, а також спеціальний податковий режим для IT-індустрії «Дія.City».

У саміті взяла участь старший викладач кафедри суспільно-правових дисциплін та менеджменту освіти Маргарита Васильєва.

 Серед новацій, які вплинуть на місцеве самоврядування — відмова від паперових довідок про місце реєстрації. Як відомо, найбільш популярною послугою в територіальних громадах є реєстрація місця проживання. Анонсувалося, що з 8 лютого повідомити про місце проживання можна через застосунок чи портал «Дія», всі інші органи отримають оновлену інформацію автоматичну. Рішення про реєстрацію місця проживання також буде автоматичним, без розгляду реєстраторами, витрачання часу і необґрунтованих відмов.


Вебінар «Готуємо текст до публікації у науковому журналі»

8 лютого 2022 року представники професорсько-викладацького складу історичного факультету (к.і.н., доцент, доцент кафедри історії України, в.о. декана історичного факультету Ольга Гончарова, к.і.н., доцент, завідувач кафедри історії України Ірина Мартинова, к.юр.н., доцент, завідувач кафедри суспільно-правових дисциплін та менеджменту освіти Олександр Олійник, к.і.н., доцент, доцент кафедри всесвітньої історії Світлана Мірошніченко, к.г.н., доцент, доцент кафедри суспільно-економічних дисциплін та географії Павло Лоцман) та здобувачі вищої освіти (здобувачка вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня 3 року навчання спеціальності 032 Історія та археологія Анастасія Сопельняк, здобувачка вищої освіти першого (бакалаврського) рівня 4 року навчання Юлія Матей) відвідали Zoom-вебінар «Готуємо текст до публікації у науковому журналі», організаторами якого виступили Unicheсk та Укрінформнаука. Вебінар був орієнтований на тих, хто готує статті до публікації у наукових журналах та бажає розібратися у тому, як підвищити кількість звернень до наукових публікації за допомогою інструментів бази CrossRef.

Спікери заходу (Андрій Сідляренко та Тетяна Яцків) поділились з учасниками технологіями, які допомагають перевіряти роботи на наявність запозичень та плагіату перед публікацією наукового тексту, а також розказали про інструменти баз даних CrossRef, описали можливості реєстру ідентифікаторів для організацій The Research Organization Registry (ROR), а також відповіли на запитання: «Як пройти перевірку на наявність плагіату та неправомірних запозичень перед подачею матеріалу до наукового журналу?».

 Щиро вдячні організаторам за чудову можливість для ефективного обміну думо, за нові знання та здобуті навички роботи з базами даних!


Радо запрошуємо до участі у студентсько-учнівській конференції «Миротворчі місії України»

Конференція відбудеться 18 лютого 2022 року об 11.00 на базі історичного факультету ХНПУ імені Г.С. Сковороди в online-режимі. Реєстрація розпочнеться з 10.30 год.

 

Плануються наступні секційні напрямки роботи конференції:

1. Правове регулювання миротворчих операцій під егідою ООН та НАТО.
2. Миротворчі операції України.
3. Український миротворчий рух в особах.

Дедлайн подачі заявок – 4 лютого 2022 р. на електронну адресу відповідальної особи: makehka1987@gmail.com (Макєєв С.П., методист ЦОТ Управління освіти адміністрації Московського району Харківської міської ради).

Усі учасники конференції отримають запрошення, програму та сертифікат. Усі документи й матеріали надійдуть в електронному вигляді.

Деталі проведення конференції – у інформаційному листі за посиланням


Вітаємо магістрів історичного факультету!

28 січня 2022 р. на історичному факультеті ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбулось урочисте вручення дипломів магістрам.

З вітальним словом до випускників звернулась проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності, доктор філософських наук, професор, професор кафедри суспільно-правових дисциплін та менеджменту освіти Світлана Бережна, яка висловила щирі слова напуття на майбутнє, вручила магістрам дипломи з відзнакою та висловила побажання побачити всіх в аспірантурі.

В.о. декана історичного факультету, кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри історії України Ольга Гончарова висловила подяку магістрам за довгі роки спільного життя на факультеті та побажала наснаги, легкої вдачі, кар’єрного зростання та щасливої долі.

Кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри всесвітньої  історії Світлана Мірошніченко привітала магістрів, побажала їм успіхів, натхнення і сил у майбутній професійній діяльності.

Кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри суспільно-правових дисциплін та менеджменту освіти Олександр Олійник побажав випускникам не зупинятися на досягнутому, отримувати знання щодня і підкреслив свою думку словами Ліни Костенко: «І все на світі пережити треба, і кожен фініш – це по суті старт. І наперед не треба ворожити, і за минулим плакати не варт».

Прощання з Університетом – це урочиста та сумна хвилина, попереду у випускників складна і сподіваємось, щаслива та світла дорога у Велике життя! Але перш ніж зробити цей хвилюючий крок вперед у майбутнє, не забудьте взяти з собою все саме найкраще, що дали вам роки навчання у нашому рідному Сковородинівському університеті.


Семінар «Концептуальні засади Державного стандарту базової середньої освіти»

 

26 січня 2022 року на базі ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбувся практичний семінар «Концептуальні засади Державного стандарту базової середньої освіти», який провів засновник і керівник ТОВ «Творче об’єднання Соняшник» Руслан Шаламов. 
До семінару долучились представники професорсько-викладацького складу кафедр історичного факультету: к.і.н., доцент, доцент кафедри історії України, в.о. декана історичного факультету Ольга Гончарова, к.і.н., доцент, завідувач кафедри історії України Ірина Мартинова, д.і.н., доцент, професор кафедри історії України, гарант ОП «Історія в закладах освіти» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Ольга Ніколаєнко, к.г.н., доцент, доцент кафедри суспільно-економічних дисциплін та географії, гарант ОП «Географія в закладах освіти» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Павло Лоцман, к.ю.н., доцент, завідувач кафедри суспільно-правових дисциплін та менеджменту освіти, гарант ОП «Історія, правознавство та суспільствознавчі дисципліни» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Олександр Олійник, д.і.н., професор, завідувач кафедри всесвітньої історії, гарант ОП «Історія в закладах освіти» другого (магістерського) рівня вищої освіти Ольга Рябченко.


ІІІ Міжнародна студентська наукова конференція: «Актуальні питання та перспективи проведення наукових досліджень»

10 грудня 2021 року доцент кафедри суспільно – правових наук і менеджменту освіти  Плахтєєва В.І. взяла участь у ІІІ Міжнародній студентській науковій конференції: «Актуальні питання та перспективи проведення наукових досліджень», яка проходила в м. Трускавець. Плахтєєва В.І. отримала сертифікат участі.


День відкритих дверей на історичному!

5 січня 2022 року у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди відбувся в online-форматі День відкритих дверей, до якого долучився й історичний факультет. Захід зібрав зацікавлених майбутніх абітурієнтів та їх батьків.

З вітальним словом до присутніх звернувся доктор педагогічних наук, професор, ректор ХНПУ імені Г.С. Сковороди Юрій Бойчук, який привітав майбутніх абітурієнтів Сковородинівського університету, їх батьків, учителів. У своєму виступі він розповів про Університет і про ті можливості, які отримує кожен його студент, а також поінформував присутніх про перспективи працевлаштування випускників. На заході був присутній доктор соціологічних наук, професор, директор ХРЦОЯО Олександр Сидоренко, який розповів про особливості ЗНО-2022, ознайомив присутніх з графіком проведення ЗНО-2022, надав практичні поради з підготовки до тестування та успішного складання.

Про умови вступу до Університету розповіла гостям відповідальний секретар приймальної комісії, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри суспільно-економічних дисциплін та географії Тетяна Гуцан.

Після загальноуніверситетського заходу майбутні абітурієнти завітали на квест-подорож «Таємниці історичного факультету», де ближче познайомились з деканом факультету Ольгою Гончаровою, кафедрами (кафедра історії України, кафедра всесвітньої історії, кафедра суспільно-економічних дисциплін та географії, кафедра суспільно-правових дисциплін та менеджменту освіти),  структурними підрозділами факультету (археологічна лабораторія, Козацький центр), професорсько-викладацьким складом факультету.


Завідувач кафедри суспільно – правових дисциплін і менеджменту освіти       взяв участь у вебінарах «Glarivate» Web of Science , які проходили: 7 - 8 вересня, 11,12,13,14 жовтня та 11 листопада.

Результати вебінару:відкрита наука України крізь призму Web of Science, підбір видання та оформлення публікацій , типи пошуку в Web of Science Core Collection. По закінченню отримав сертифікати участі.


V Міжнародний Конгрес сходознавців

9-10 грудня 2021 року на базі ННІ філології та журналістики Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського проходив V Міжнародний Конгрес сходознавців, в якому взяли участь кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри всесвітньої історії Лариса Ямпольська, кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри суспільно-економічних дисциплін та менеджменту освіти Олександр Олійник та здобувачка вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня 3 року навчання кафедри історії України спеціальності 032 Історія та археологія Анастасія Сопельняк.

У межах проведення конференції працювали такі секції:

  1. Культурно-історична спадщина країн Близького і Середнього Сходу, країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону та народів Великого степу.
  2. Історико-культурна спадщина та сучасність Криму.
  3. Ідейні та релігійні концепції Сходу.
  4. Сучасні економічні, політичні та культурні процеси на теренах Близького, Середнього та Далекого Сходу.
  5. Східні мотиви в європейському дискурсі та сучасному медіа просторі.

З детальною програмою заходів Конгресу можна ознайомитись на посиланням


ХІ Міжнародна науково-практична конференція молодих учених, аспірантів та студентів «Основні напрямки розвитку наукових досліджень молодих учених»

25 листопада 2021 року  здобувачка вищої освіти першого (бакалаврського) рівня 3 року навчання 31 групи спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія), член СНТ історичного факультету Карина Орищенко взяла участь у роботі ХІ Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених, аспірантів та студентів «Основні напрямки розвитку наукових досліджень молодих учених», яка проходила на базі Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

Марина виступила на секційному засіданні «Політико-правові науки» та представила своє наукове дослідження на тему: «Інноваційна політика ЕС: теоретико-правовий аспект діяльності технопарків та технополісів» (науковий керівник: старший викладач кафедри суспільно-правових дисциплін та менеджменту освіти Маргарита Васильєва), в якому розкрила особливості інноваційної системи ЄС та проаналізувала господарсько-правову та організаційну діяльність технопарків у державах-членах ЄС та можливість поглибленої співпраці країн-членів ЄС з питань діяльності технопарків та технополісів.

Голова СНТ історичного факультету
Юлія Матей

ХІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми методики навчання історії, правознавства та суспільствознавчих дисциплін»

19 листопада 2021 року на базі Історичного факультету відбулась ХІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми методики навчання історії, правознавства та суспільствознавчих дисциплін», модератором якої стала к.і.н., доцент, доцент кафедри історії України, в.о. декана історичного факультету Ольга Гончарова.

З вітальним словом від ХНПУ імені Г.С. Сковороди до учасників конференції звернулась проректор з наукової, міжнародної та інноваційної діяльності, д.ф.н., професор Світлана Бережна, яка зазначила, що ця конференція для історичного факультету є вже традиційною, багато років об’єднує вчителів історії, методистів, викладачів ВНЗ та здобувачів освіти як України, так і світу та побажала учасникам конференції плідної роботи та цікавих наукових дискусій.

На пленарному засіданні також було заслухано доповідь к.і.н., доцента, доцента кафедри всесвітньої історії Світлани Мірошніченко  на тему: «Реалізація можливостей дистанційної платформи MOODLE при викладанні історичних курсів в університеті».

Загалом до роботи конференції в online-режимі долучились чимало науковців, методистів, вчителів та здобувачів освіти, які поділились своїми науковими напрацюваннями, думками, досвідом.

Ми вдячні к.і.н., доценту, доценту кафедри всесвітньої історії Галині Яковенко за багаторічну організацію роботи конференції, яка з року в рік проходить на високому рівні, а всім учасникам конференції за активність, цікаві запитання, які дали змогу ширше розкрити проблематику викладання історії та суспільствознавчих курсів. До нових зустрічей!

Голова СНТ історичного факультету
Матей Юлія

Міжнародний круглий стіл «Якість сучасної освіти в контексті постнекласичної парадигми: методологія, теорія, практика»

8 листопада 2021 року кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри суспільно-правових дисциплін та менеджменту освіти Вікторія Плахтєєва взяла участь у роботі Міжнародного круглого столу «Якість сучасної освіти в контексті постнекласичної парадигми: методологія, теорія, практика», який проходив на базі Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди

Модератором пленарного засідання стали доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, ректор ХНПУ імені Г.С. Сковороди Юрій Бойчук та доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН  України, академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти  дорослих НАПН України Нелля Ничкало.

З презентацією практичних кейсів розвитку закладів освіти Харківщини та визначенням майбутніх перспектив виступили доктор економічних наук, професор, директор департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Анжеліка Крутова та кандидат юридичних наук, доцент, директор Департаменту освіти Харківської міської ради Ольга Деменко.

Велика подяка організаторам семінару за цікавий, високоякісний, продуктивний, насичений захід, вдале поєднання науково-теоретичної і практичної частини семінару!


Міжнародний науково-практичний семінар «Інтернаціоналізація вищої освіти в Україні: європейський контекст і вітчизняні практики»

28-29 жовтня 2021 року на базі Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди в online-форматі на платформі Zoom проходив Міжнародний науково-практичний семінар «Інтернаціоналізація вищої освіти в Україні: європейський контекст і вітчизняні практики», присвячений аналізу кращих міжнародних та вітчизняних практик організації освіти, міжнародної діяльності та співробітництва ЗВО.

До заходу долучились й представники суспільно-правових дисциплін та менеджменту освіти, серед яких кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри суспільно-правових дисциплін та менеджменту освіти Олександр Олійник та кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри суспільно-правових дисциплін та менеджменту освіти Вікторія Плахтєєва.

Дякуємо за титанічні зусилля, котрі стали запорукою нашого наукового діалогу!


Вітаємо з нагородою!

11 жовтня 2021 року в актовій залі ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбулося урочисте нагородження професорсько-викладацького складу університету до Дня працівників освіти від Харківської міської ради. 

Ми вітаємо кандидата педагогічних наук, доцента, доцента кафедри суспільно-правових дисциплін та менеджменту освіти Вікторію Плахтєєву  з отриманою нагородою за багаторічну сумлінну та плідну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток освіти і науки міста Харкова та бажаємо наснаги, подальшого розвитку та ще більших професійних та  наукових звершень!


Бабин Яр: ми ПАМ’ЯТАЄМО!

29 вересня 2021 року на базі історичного факультету ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Голокост в Україні: академічний, комеморіальний та освітній аспект», присвячена 80-тим роковинам від Дня трагедії Бабиного Яру, до якої долучилися 50 осіб.

З вітальним словом на пленарному засіданні конференції виступили в.о. декана історичного факультету, к.і.н., доц. Ольга Гончарова, в.о. завідувача кафедри історії України, доц. Мартинова І.С., заступник декана з навчальної роботи, к.і.н. Марія Луценко, завідувач кафедри суспільно-правових дисциплін та менеджменту освіти, к.ю.н., доц. Олександр Олійник, голова Студентського наукового товариства історичного факультету Юлія Матей. 

Основними напрямками роботи конференції були:

  1. Проблеми історіографії та джерелознавства теми Голокосту.
  2. Голокост на теренах України.
  3. Історична пам’ять про Голокост.
  4. Конструювання історичної пам’яті про Голокост в освітніх закладах України.

До роботи конференції долучилися науковці, викладачі, здобувачі історичного факультету та всі зацікавлені. За результатами роботи конференції планується видання збірника тез доповідей. 


5, 6, 7, 8, 9  квітня 2021 року завідувач кафедри Олійник О.М. взяв  участь у вебінарі Web of Science у новому інтерфейсі . Результати вебінару: розширення знань про створення, наповнення та впорядкування власної колекції статей. Імпорт публікацій з Web of Science, он-лайн бібліотек, пошукових систем, авторські профілі Publons|ResearcherID, ORCID, ResearchGate, GoogleScholar: створення, наповнення, підтримка, коректне застосування, створення запису власноруч. По закінченню отримав сертифікати участі.


2 квітня 2021 рік завідувач кафедри Олійник О.М. брав участь у циклі навчальних вебінарів з наукометрії «Головні метрики сучасної науки. Scopus  Web of Science».


26 березня 2021 року доцент кафедри Микитюк С.О. пройшла BYM ONLINE курс «Академічна доброчесність в університеті»,  на підтвердження чого був отриманий відповідний сертифікат.


10 лютого 2021 року завідувач кафедри Олійник О.М. прийняв участь у практичному онлайн семінарі «Грантові і стипендіальні програми», та отримав сертифікат.


У листопаді місяці 2020 року , на базі кафедри інформаційних технологій пройшли стажування з дистанційного навчання  доц. Олійник О.М., Васильєва М.В., Микитюк С.О. По закінченню проходження курсів усі учасники кафедри суспільно-правових дисциплін отримали сертифікат.


З 01.09.2020 по 29.01.2021 року відбулась он лайн конференція викладачів історії і суспільних дисциплін «Нова Доба», учасником якої була ст.  викладач Васильєва Маргарита Валентинівна.


У грудні 2020 року у Варшаві ( республіка Польща) у проекті «Інноваційний університет і лідерство: проект і мікропроекти  - ІV»  вийшла монографія проф. Бережної С.В. та доц. Плахтєєвої В.І.  на тему: «Взаємодія і взаємовплив ЗВО педагогічного спрямування і стейкхолдерів».


10 -11  грудня 2020 року ст. викладач Васильєва М.В. була  учасником Міжнародного освітнього форуму  International Forum “ New Edu 2020:  Tech Future in Focus” , який проводився в режимі он-лайн. 


20-21 листопада 2020 р. Пройшла   XII науково-практична конференція «Актуальні проблеми методики навчання історії, правознавства та суспільствознавчих дисциплін». (Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди; Установа адукацыі «Віцебскі дзяржаўны ўніверсітэт імя П.М.Машэрава», Гістарычны факультэт; Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені В.Винниченка) на базі Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Алчевських, 29, історичний факультет . Співголовою секції «Методика навчання правознавства та громадянської освіти » був завідувач кафедри, доцент Олійник О.М.. З доповідями на ній виступили: доц. Олійник О.М. та доц. Микитюк С.О.


16 листопада 2020 року планується бесіда зі студентами на тему «COVID-19: соціально-правові аспекти» на базі Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Алчевських, 29, історичний факультет, ауд. 304 (початок роботи – о 10.00)


12 травня 2020 року доктор філософських наук, професор Світлана Вікторівна Бережна  прийняли участь у студентсько-учнівській  науково-практичній конференції  «Актуальні питання історичного розвитку України і світу очима молоді» в режимі онлайн. На пленарному засіданні вона розповіла про історію історичного факультету ХНПУ імені Г.С. Сковороди в 30-50-х рр. ХХ.


 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.