Наукова активність здобувачів зі спеціальності «011-Освітні, педагогічні науки»
Наукова активність здобувачів зі спеціальності «015-Професійна освіта»
Апробація матеріалів дисертаційного дослідження
Здобувачка третього освітньо-наукового рівня М.В. Штефан зі спеціальності «011 - Освітні, педагогічні науки», н.кер.-проф. В.В. Ворожбіт-Горбатюк, провела апробацію матеріалів дисертаційного дослідження з теми "Організація художньо-продуктивної діяльності старших дошкільників у країнах Східної Європи".
Освітній форум «Зворотній зв`язок»
21 січня 2021 р., у Міжнародний день аспіранта в онлайн форматі відбувся освітній форум «Зворотній зв`язок» аспірантів ХНПУ імені Г.С.Сковороди - іноземних громадян та осіб без громадянства. Після привітань проректора з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Бережної С.В. науковими керівниками, завідувачами кафедр, завідувачкою відділу аспірантури і докторантури, здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти були обговорені актуальні питання щодо виконання ОНП та успішного захисту дисертацій.
Відео:
Онлайн освітній форум «Зворотній зв`язок» аспірантів ХНПУ імені Г.С.Сковороди - іноземних громадян та осіб без громадянства.
Онлайн зустріч з гарантами освітніх програм
16 грудня 2020 року Відділом аспірантури і докторантури за сприянням Наукової бібліотеки та Центру інноваційної діяльності і трансферу технологій було організовано онлайн зустріч з гарантами освітніх програм, завідувачами кафедр, науковими керівниками здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.
Під час зустрічі було представлено доповіді:
12 лютого 2020 року аспіранти та докторанти кафедри загальної педагогіки і педагогіки вищої школи прослухали лекцію з елементами тренінгу «Академічна доброчесність», яку провела завідувач науково-методичного відділу наукової бібліотеки ХНПУ імені Г. С. Сковороди Ольга Іванівна Романовська.
На кафедрі німецької філології упродовж останніх 20 років працюють представники Німецької служби академічних обмінів (ДААД), які проводять практичні заняття з німецької мови зі студентами-германістами (4,5 курси) та консультують студентську молодь, аспірантів щодо можливостей мовного та наукового стажування у Німеччині. Сьогодні це п. Керстін Далльо. У попередні роки працювали п. Ян-Петер Абрахам, п. Матіас Цілліх, п. Маріо Радермахер, п. Тімо Янко, п. Седрік Райхель. Спілкування студентів та викладачів із носіями німецької мови сприяє підвищенню рівня викладання та вивчення німецької мови як спеціальності.
Члени кафедри німецької філології та аспіранти спільно з лекторами Німецької служби академічних обмінів беруть участь у різних заходах (лекції, зустрічі, круглі столи), пов’язаних із популяризацією німецької мови в Україні.
Викладачі кафедри відвідують щорічні семінари в Інституті Гете (Goethe-Institut) з методико-дидактичних питань. Ці семінари базуються на сучасних досягненнях у галузі німецької мови як іноземної та інтегрують інноваційний підхід до підвищення кваліфікації. Набуті знання успішно використовуються викладачами на заняттях та семінарах з обміну досвідом серед колег.
У березні 2019 року відбулася зустріч студентів та аспірантів з професором Бременського університету, доктором Латіфом Дурланіком.
Члени кафедри співпрацюють з Будинком Нюрнберга, беруть участь у методичних семінарах, які проводять там професори з Німеччини. Традиційно кожного року у вересні – жовтні на базі будинку Нюрнберга проводить лекції для викладачів-германістів доктор наук, професор з університету Ерланген-Нюрнберг Гергард Коллер.
Міжнародна науково-практична конференція «Освіта дорослих: світові тенденції, українські реалії та перспективи»
6-7 лютого 2020 року в ХНПУ імені Г.С. Сковороди проходить Міжнародна науково-практична конференція «Освіта дорослих: світові тенденції, українські реалії та перспективи».
Основні напрями роботи конференції:
• освіта дорослих як чинник розвитку людського капіталу в умовах глобалізаційних та євроінтеграційних процесів;
• неперервна освіта та освіта впродовж життя в історії вітчизняної й зарубіжної педагогічної думки;
• досвід організації і розвитку систем освіти дорослих у зарубіжних країнах;
• андрагогіка та управління людськими ресурсами;
• професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації педагогів й андрагогів до роботи з різними категоріями дорослого населення;
• освітні потреби різних категорій дорослого населення;
• психологічний супровід освіти дорослого населення.
Викладачі та аспіранти кафедри педагогіки взяли активну участь у роботі наукових секцій конференції.
Перша Всеукраїнська науково-практична конференція «Дистанційна освіта: реалії та перспективи»
12 грудня 2018 року, у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди відбулася Перша Всеукраїнська науково-практична конференція «Дистанційна освіта: реалії та перспективи». Відкрив конференцію вітальним словом ректор Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України Прокопенко Іван Федорович.
На конференції відбулося обговорення актуальних теоретичних і практичних проблем дистанційної освіти та значення електронних бібліотек у реалізації її завдань.
Більше світлин
Інформаційний лист
28 серпня 2019 р. викладачі та аспіранти кафедри загальної педагогіки і педагогіки вищої школи разом з колегами з інших кафедр ХНПУ імені Г. С. Сковороди взяли участь у mini-EdCamp за темою «Особистісно-професійний розвиток учителя в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа» у межах серпневої педагогічної конференції працівників освіти Московського району м. Харкова.
Круглий стіл: «Гармонія і хаос: єдність чи конфлікт»
21 травня 2019 року в Харківському педагогічному національному університеті імені Г. С. Сковороди у межах «Дня науки» науковцями кафедри світової літератури проведено круглий стіл: «Гармонія і хаос: єдність чи конфлікт». Наукова дискусія виникла між фахівцями різних дисциплін, оскільки тема відкрила перспективу перетину міждисциплінарних дотиків із архітектури, юриспруденції, психології, соціології, історії, мови, літератури.
Засновники круглого столу «Гармонія і хаос: єдність чи конфлікт» І.Ф. Прокопенко, Ю.Д. Бойчук, С.К. Криворучко надали можливість учасникам поділитися науковими відкриттями, ознайомитись із невідомим, а головне залучити молодь – нашу гордість та майбутнє, наших студентів та аспірантів.
Роботу круглого столу відкрив проректор із іноваційної діяльності та перспективи розвитку ХПНУ імені Г. С. Сковороди С. С. Зуб. Обговорювалася еволюція від Античності до поч. ХХІ ст. естетичної категорії «гармонія» та осмислювався «хаос» як децентрована структура або різома, що є важливим для сучасної науки. У розумінні суті «конфлікту» привернуто увагу до впливу східної традиції, що формує в культурі уявлення про «єдність» у конфлікті. Цей підхід відкрив різноманітні інтерпретації, що змінюють уявлення про сталі смисли в літературі, мові, кіно, спільноті, юриспруденції, архітектурі, та намітив перспективи.
Осмислення архитектоніки хаосу споруд-шедеврів ХХ ст. Л. В. Стародубцевою, інтерпретація героїзації соціальної аномії в поезії М. М. Саппою, акценти ДАО і натхнення в китайській середньовічній поезії Я. В. Шекери та інші дискусійні доповіді довели відкритість наукового діалогу, який триває й після завершення зустрічі.
У роботі взяли участь 56 науковців із України, Вірменії та Китаю, що представили 20 університетів. Із них – 18 докторів наук, 25 кандидатів наук, старші викладачі і викладачі (4), 8 аспірантів. Іноземні колеги долучилися із Китаю м. Лоян, українські дослідники із Бахмута, Івано-Франківська, Кам’янець-Подільського, Київа, Львову, Одеси, Полтави, Харківських університетів.
Сковородинівська академія молодих учених
Аспіранти та молоді науковці активно беруть участь у «Сковородинівській академії молодих учених на базі Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, де пропонується ряд семінарів та вебінарів за участі найкращих науковців університету та провідних ЗВО України.
15 листопада 2017 р. відбулася відкрита лекція доктора філософії, екс-ректора Кабульського інституту соціальної науки пана Саната Басама. Тема лекції – «Точка зору Молана Румі, Фердавсі щодо Перських поетів і письменників та щодо різновидів мов (діалектів)».
21.02.2017 в Центрі Іраністики КДУ імені Т.Г.Шевченка відбувся майстер-клас для студентів та викладачів перської мови (під патронатом Посольства ІРІ в м. Києві та Фонду ім. Сааді), в якому взяли участь викладачі кафедри східних мов Завгородня О.С., Штих Ю.Г. студенти перського відділення та здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти зі спеціальності «035-Філологія».