Правила прийому до аспірантури для здобуття наукового ступеня доктора філософії
у Харківському національному педагогічному
університеті імені Г.С. Сковороди у 2022 році
Розділ І. Вимоги до рівня освіти вступників
Для здобуття наукового ступеня доктора філософії до аспірантури на конкурсній основі приймаються громадяни України, які здобули ступінь магістра або освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста за такими формами здобуття освіти:
- денна форма навчання (на місця державного замовлення та на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб);
- вечірня форма навчання (на місця державного замовлення та на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб);
- заочна форма навчання (на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб).
Підготовка іноземних громадян й осіб без громадянства здійснюється за рахунок коштів юридичних та фізичних осіб (на умовах контракту) на підставі:
- міжнародних договорів України та / або міжнародних програм обміну чи академічної мобільності;
- договорів, укладених між університетом і закладами вищої освіти (науковими установами) інших країн щодо обміну вченими чи академічної мобільності.
Іноземці й особи без громадянства, у тому числі закордонні українці, які постійно проживають в Україні, особи, яких визнано біженцями, та особи, які потребують додаткового захисту, мають право на здобуття вищої освіти нарівні з громадянами України.
Термін навчання в аспірантурі не перевищує 4-х років.
Розділ ІІ. Етапи вступної кампанії
Етапи вступної кампанії
|
Терміни проведення
|
Початок прийому заяв і документів
|
01 червня 2022 року
|
Закінчення прийому заяв і документів
|
20 серпня 2022 року
|
Строки проведення фахових вступних випробувань
|
02 вересня – 09 вересня 2022 року
|
Термін оприлюднення рейтингового списку вступників
|
12 вересня 2022 року
|
Терміни зарахування вступників
|
не пізніше 15 вересня 2022 року
|
Розділ ІІІ. Порядок прийому документів
- Вступники до аспірантури подають такі документи:
- заява на ім’я ректора університету;
- особовий листок з обліку кадрів з вклеєною фотокарткою 3х4 см, завірений печаткою за місцем роботи або навчання, дві фотокартки 2х3 см, автобіографія;
- засвідчена копія диплома про закінчення закладу вищої освіти з копією залікової відомості. Особам, які здобули вищу освіту за кордоном, установлюється еквівалентність поданого диплома відповідно до «Порядку визнання здобутих в іноземних вищих навчальних закладах ступенів вищої освіти», затвердженого наказом МОН України «Деякі питання визнання в Україні іноземних документів про освіту» за № 504 від 05.05.2015;
- дослідницьку пропозицію, підписану автором;
- список опублікованих наукових праць (за наявності), оформлений відповідно до чинних стандартів бібліографічного опису (ДСТУ 7.1:2006 або ДСТУ 8302:2015)(завантажити);
- копія трудової книжки, завірена за місцем роботи (у разі зміни місця роботи або працевлаштування після подачі документів до відділу аспірантури і докторантури додатково подати довідку з нового місця роботи про працевлаштування);
- медична довідка про стан здоров’я за формою 086/о;
- 2 (дві) копії ідентифікаційного коду;
- 2 (дві) копії паспорта;
- міжнародний сертифікат з іноземної мови (TOEFL або International English Language Testing System, Cambridge English Language Assessment; TestDaF; DELF або DALF) не нижче рівня B2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти чи аналогічного рівня (за наявності).
- Паспорт і військовий квиток надається вступником до аспірантури особисто.
- Особова справа подається в папці на зав’язках.
Під час прийняття на навчання осіб, які подають документ про здобутий за кордоном ступінь (рівень) освіти (далі − Документ), обов’язковою є процедура визнання та встановлення еквівалентності Документа, що здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2015 року № 504 «Деякі питання визнання в Україні іноземних документів про освіту», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 травня 2015 року за № 614/27059.
Подання документів можливе шляхом надсилання їх сканованих копій, з накладанням на відповідні файли кваліфікованого електронного підпису вступника, на електронну адресу Приймальної комісії закладу, зазначену в Реєстрі суб’єктів освітньої діяльності ЄДЕБО – priimalna@hnpu.edu.ua (або засобами поштового зв’язку (кур’єром) на адресу відділу аспірантури і докторантури: вул. Алчевських, б.29, к. 103, м. Харків. 61002 – Разуменко Ірині Василівні).
Розділ ІV. Конкурсний відбір, його організація та проведення
- Вступники до аспірантури університету складають вступні іспити (Таблиця 1):
- зі спеціальності,
- з філософії;
- з іноземної мови за програмою, яка відповідає рівню В2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти.
- Презентацію дослідницької пропозиції з обраної спеціальності заслуховують та оцінюють на засіданні предметної екзаменаційної комісії за критерієм «зараховано/не зараховано».. Дослідницька пропозиція є авторським науковим текстом, який містить:
- список джерел та публікації здобувача (за наявності).
- перспективне бачення новизни дослідження;
- формулювання предмета, мети і завдань дослідження;
- огляд вітчизняної і зарубіжної наукової літератури;
- Вступники, які мають міжнародні сертифікати з іноземної мови не нижче рівня B2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти чи аналогічного рівня, звільняються від складання вступного іспиту з іноземної мови.
- Відповідно до Правил прийому ХНПУ імені Г.С. Сковороди особам, які вступають до аспірантури з іншої галузі знань (спеціальності), ніж та, яка зазначена в їхньому дипломі магістра (спеціаліста), призначаються додаткові вступні випробування (ДВВ).
- За результатами оцінки дослідницької пропозиції та ДВВ надається рекомендація для подальшої участі у конкурсному відборі.
- Вступні іспити до аспірантури проводяться предметними комісіями, затвердженими наказом ректора університету у порядку: іспит зі спеціальності, філософії, іноземної мови.
- Вступний іспит може проходити очно або дистанційно.
- Під час проведення іспиту дистанційно вступнику необхідно приєднатися до онлайн платформи відповідно до розкладу проведення вступних іспитів (розклад вступних іспитів та посилання на онлайн-платформи буде розміщено на сторінці відділу аспірантури за адресою: http://hnpu.edu.ua/uk/division/abituriyentu-aspirantury-i-doktorantury). Вступник повинен пройти процедуру ідентифікації: потрібно розташуватися перед камерою, назвати себе й показати документ, що посвідчує особу. Вступник повинен бути попереджений, що відбувається відеозапис вступного іспиту.
- Особам, допущеним за рішенням Приймальної комісії до вступних іспитів в аспірантуру, надається відпустка для підготовки та складання іспитів згідно з чинним законодавством України.
- Для вступу на навчання до аспірантури конкурсний бал обчислюється за такою формулою:
(КБ) = П1 + П2 + П3, де:
П1 – оцінка вступного іспиту зі спеціальності (за шкалою від 100 до 200 балів);
П2 – оцінка вступного іспиту з іноземної мови (за шкалою від 100 до 200 балів), або міжнародний сертифікат з іноземної мови не нижче рівня В2;
П3 – оцінка вступного іспиту з філософії (за шкалою від 100 до 200 балів).
11. На підставі рейтингу здобувачів за результатами вступних випробувань, що оприлюднюються на офіційному вебсайті університету, Приймальна комісія приймає рішення щодо зарахування до аспірантури. Не допускається вступ поза конкурсом для здобуття освітньо-наукового ступеня доктора філософії. Рішення приймальної комісії про зарахування до аспірантури затверджується наказом ректора університету, який оприлюднюється в установленому порядку на офіційному вебсайті університету.
12. Особи, які без поважних причин не з’явилися на вступні випробування у визначений розкладом час, до участі в наступних випробуваннях і в конкурсному відборі не допускаються. Перескладання вступних випробувань не дозволяється.
13. Приймальна комісія може відмовити вступнику в допуску до вступних випробувань до аспірантури у зв’язку з неподанням у встановлений термін усіх або окремих документів.
14. У разі подання документів на участь у конкурсному відборі особами з особливими освітніми потребами Університет забезпечує відповідні умови для проходження ними вступних випробувань згідно Конвенції про права осіб з інвалідністю Організації Об’єднаних Націй, ратифікованої Законом України № 1767-VI від 16.12.2009, відповідно до Індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю, розробленої згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 757 від 27 травня 2007 року й необхідних умов, які зазначаються вступником заявою під час подання документів до вступу.
Таблиця 1
Перелік спеціальностей, освітніх програм, вступних випробувань
для здобуття наукового ступеня «Доктор філософії»
Код та назва спеціальності
наукового ступеня доктора філософії
|
Освітня програма
|
Загальний ліцензо-ваний обсяг
|
Код та назва споріднених спеціальностей ОКР спеціаліста/ОС магістра та
/ Інші спеціальності
|
Вступні випробування,
ДВВ (додаткове вступне випробування)
|
011 Освітні, педагогічні науки
|
Освітні, педагогічні науки
|
50
|
012 Дошкільна освіта,
013 Початкова освіта,
016 Спеціальна освіта,
231 Соціальна робота,
7(8).01010101 дошкільна освіта, 7(8).01010201 початкова освіта, 7(8).01010501 корекційна освіта (за нозологіями), 7(8).01010601 соціальна педагогіка
|
1. Педагогіка
2. Іноземна мова
3. Філософія
|
Інші спеціальності
|
ДВВ: Основи педагогіки
1. Педагогіка
2. Іноземна мова
3. Філософія
|
015 Професійна освіта (за спеціалізаціями)
|
Професійна освіта
|
20
|
015 Професійна освіта (за спеціалізаціями),
7(8).01010401 професійна освіта (за профілем)
|
1. Педагогіка
2. Іноземна мова
3. Філософія
|
Інші спеціальності
|
ДВВ: Основи педагогіки
1. Педагогіка
2. Іноземна мова
3. Філософія
|
017 Фізична культура і спорт
|
Фізична культура і спорт
|
10
|
014 Середня освіта (Фізична культура),
017 Фізична культура і спорт,
7(8).01020101 фізичне виховання
|
1. Фізична культура та спорт
2. Іноземна мова
3. Філософія
|
Інші спеціальності
|
ДВВ: Основи фізичної культури та спорту
1. Фізична культура та спорт
2. Іноземна мова
3. Філософія
|
032 Історія та археологія
|
Історія та археологія
|
10
|
014 Середня освіта (Історія),
032 Історія та археологія,
7(8).02030201 історія, 7(8).02030204 археологія
|
1. Історія та археологія
2. Іноземна мова
3. Філософія
|
Інші спеціальності
|
ДВВ: Основи історії та археології
1. Історія та археологія
2. Іноземна мова
3. Філософія
|
033 Філософія
|
Філософія
|
15
|
033 Філософія,
7(8).02030101 філософія
|
1. Філософія
2. Іноземна мова
3. Філософія
|
Інші спеціальності
|
ДВВ: Основи філософії
1. Філософія
2. Іноземна мова
3. Філософія
|
035 Філологія
|
Філологія
|
50
|
014 Середня освіта (Мова і література (із зазначенням мови)), 035 Філологія,
7(8).02030301 українська мова і література, 7(8).02030302 мова і література (із зазначенням іноземної мови), 7(8).02030307 філологія
|
1. Філологія
2. Іноземна мова
3. Філософія
|
Інші спеціальності
|
ДВВ: Основи філології
1. Філологія
2. Іноземна мова
3. Філософія
|
052 Політологія
|
Політологія
|
10
|
052 Політологія, 7(8).03010401 політологія (за сферами політичної діяльності)
|
1. Політологія
2. Іноземна мова
3. Філософія
|
Інші спеціальності
|
ДВВ: Основи політології
1. Політології
2. Іноземна мова
3. Філософія
|
053 Психологія
|
Психологія
|
10
|
053 Психологія,
7 (8).03010201 психологія, 7(8).0301030 практична психологія (за видами)
|
1. Психологія
2. Іноземна мова
3. Філософія
|
Інші спеціальності
|
ДВВ: Основи психології
1. Психологія
2. Іноземна мова
3. Філософія
|
081 Право
|
Право
|
15
|
7(8).03040101 правознавство, 081 Право
|
1. Право
2. Іноземна мова
3. Філософія
|
Інші спеціальності
|
ДВВ: Основи права
1. Право
2. Іноземна мова
3. Філософія
|
091 Біологія
|
Біологія
|
10
|
014 Середня освіта (Біологія), 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини),
091 Біологія,
7(8).04010201 біологія, 7(8).04010207 зоологія, 7(8).04010208 ботаніка,
7(8).04010212 фізіологія людини і тварин
|
1. Біологія
2. Іноземна мова
3. Філософія
|
Інші спеціальності
|
ДВВ: Основи біології
1. Біологія
2. Іноземна мова
3. Філософія
|