Новини відділу аспірантури і докторантури

Участь в VІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю!

30 листопада розпочала роботу VІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Національна освіта в стратегіях соціокультурного вибору: теорія, методологія, практика» у КЗВО «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради, м. Луцьк.
Вже вдруге наш університет є співорганізатором цієї щорічної конференції.
Цьогоріч з вітальним словом до учасників конференції звернулась проректорка з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Світлана БЕРЕЖНА. Вона акцентувала увагу на освітніх викликах для українських ЗВО, які продовжують працювати в умовах воєнного стану і підтримують високий рівень надання освітніх послуг, та побажала всім учасниками миру і плідної роботи на конференції.
На пленарному засіданні з доповіддю «Організація навчального процесу здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди» виступила завідувачка відділу аспірантури та докторантури ХНПУ імені Г.С. Сковороди Ірина РАЗУМЕНКО. Доповідь була присвячена не лише успішній діяльності відділу та активній міжнародній співпраці, а й волонтерській діяльності аспірантів під час війни.
Не оминули конференцію і міжнародні партнери. З докладом про навчання миру виступила пані Mie OBA (Vice president of OMEP Japan) Associate Professor, Faculty of Education, Fukuyama City University Hiroshima (Японія). У своїй доповіді вона розповіла про ініціативу навчання миру в японських закладах дошкільної та середньої освіти, а також про те, що Японія приняла українських біженців після початку повномасштабного вторгнення та продовжує підтримувати Україну, зокрема на культурному фронті.
Загалом на пленарному засіданні було представлено 12 доповідей, присвячених таким проблемам сучасної освіти як використання ШІ, освіта миру, трансформація словників, підручники для НУШ, мультикультуралізм в освіті, діяльність бібліотек та літературних музеїв тощо.
Щиро дякуємо ректору Петру БОЙЧУКУ та проректорці Ользі ФАСТ за високий рівень проведення конференції, можливість міжкультурного діалогу та обміну думками у фаховому середовищі 

Традиційний MeetUP 011!

28 листопада 2023 року в онлайн-форматі відбувся традиційний MeetUP 011 зі здобувачами другого (магістерського) і третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти, гарантами, представниками груп забезпечення ОПП і ОНП спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки.

Тема: Тенденції та виклики в сучасній освіті.

Команда організаторів: Анна БОЯРСЬКА-ХОМЕНКО (Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди), Марина БОЙЧЕНКО (Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка), Наталія МЕДИНСЬКА (Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем‘янчука).

Зі своїми стендовими доповідями виступили здобувачі різних рівнів вищої освіти. Зокрема:

- Максим ГОНЧАРЕНКО – здобувач третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди;

- Владислав ІВАНОВ – здобувач другого(магістерського) рівня вищої освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди;

- Анна НЕЧИПОРЕНКО – здобувачка третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти СДПУ імені А.С. Макаренка;

- Владислав ВЕРТЕЛЬ – здобувач третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти СДПУ імені А.С. Макаренка;

- Марина РУСИН – здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти МЕГУ імені С. Дем’янчука;

- Володимир РОЖКО – здобувач третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти МЕГУ імені С. Дем’янчука.

Всі присутні мали змогу задати питання доповідачам та долучитися до обговорення. Далі буде!!!

Найщиріші вітання!

Вітаємо здобувачку третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки Ірину МАЙСТРЮК, яка протягом 2023/2024 навчального року отримуватиме стипендію Президента України.

Академічні стипендії Президента України призначаються студентам/аспірантам-відмінникам вищих навчальних закладів України, які найбільш відзначилися в навчальній та науковій роботі.

Бажаємо здобувачці нових досягнень у навчанні, вагомих здобутків у науково-дослідницькій діяльності та професійних успіхів!

Нехай Президентська відзнака буде стимулом для подальшого саморозвитку, самореалізації та джерелом натхнення!!!

Покращуємо знання!

З 17 по 19 листопада 2023 року на базі Волинського національного університету імені Лесі Українки відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Третій рівень освіти в Україні: становлення та тенденції». В конференції брали участь здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти та завідувач відділу аспірантури і докторантури Харківського національного університету імені Г.С. Сковороди Ірина РАЗУМЕНКО.

У ході конференції відбулось:
- проведення конструктивного обміну думками у світлі нових перетворень у галузі освіти та науки;
- здійснення глибокого аналізу існуючих проблем у підготовці докторів філософії та докторів науки;
- формулювання нових ідей та підходів до вирішення проблем в системі третього рівня освіти.
 

Глибоко вдячні за досвід та здобуті знання!

Участь здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти в проєкті «Наукове наставництво»!

В листопаді 2023 року за підтримки Ради молодих вчених ХНПУ імені Г.С. Сковороди  відбувся проєкт «Наукове наставництво», який передбачав тематичні зустрічі в різних форматах, зокрема лекцій, майстер-класів, вебінарів, презентацій-доповідей, де спікери, здобувачі вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня, змогли поділитися корисним досвідом та порадами.

Аспіранти з різних спеціальностей виступали з наступними доповідями: 

Марина БОНДАРЕНКО: «Психологічні фактори адаптації вимушених переселенців. Прив’язаність до домівки як фактор соціально-психологічної адаптації українців в умовах військового стану»;

Тетяна ІВАЩЕНКО: «Феномен невербальної комунікації як допоміжний засіб у подоланні сучасних комунікативних бар’єрів: філософські рефлексії»;

Дарʼя ІЛЬЇНА: «Стрес-менеджмент для освітян»;

Тетяна КОПТЄВА: «Гірничопромислові ландшафти Криворізької ландшафтно-технічної системи»;

Ірина МАЙСТРЮК: «Онлайн-курси у самоосвіті здобувачів освіти»;

Микола ОСИНСЬКИЙ: «Створення дашборду для презентування даних досліджень»;

Ярослав СКИДАН: «Презентація наукових результатів: тези, стаття, доповідь»;

Данііл ТОПЧІЙ: «Презентація стипендіальної програми «Завтра.UA» від БО «Фонд Віктора Пінчука»

Катерина УШКАЛО: «Академічна мобільність: європейський досвід та власні тренди»;

Карина ЧИХАРІНА: «Роль іншомовної компетентності у підготовці інтелектуальної еліти нації».

Наприкінці кожної Zoom-зустрічі учасники мали можливість поставити запитання та отримати змістовні й ґрунтові відповіді. Щиро дякуємо всім за активну участь в проєкті! 

Міжнародна наукова конференція «Концепція інтернаціоналізації підготовки PhD»!

17-19 листопада 2023 р. представники ХНПУ імені Г.С. Сковороди долучилися до роботи Міжнародної наукової конференції «Концепція інтернаціоналізації підготовки PhD», організованої Adam Mickiewicz University, Poznań.
У межах конференції було представлено досвід підготовки докторів філософії у Польщі, Італії, Мальті, Німеччині, Індії, Пакистані, Сербії, Україні.
Ми познайомилися і поспілкувалися з керівниками докторських шкіл і науковцями з різних країн. Під час дискусії було визначено виклики і окреслено перспективи розвитку інтернаціоналізації у світовому вимірі.
Ми поділилися своїм досвідом підготовки аспірантів, ознайомилися з досвідом докторських шкіл Польщі, Італії, Індії, Португалії, Пакистану, Німеччини. Відкрита дискусія довела, що перед нами стоять однакові виклики і відкриваються спільні перспективи, які можна реалізовувати у співпраці з українськими й іноземними ЗВО.
Усі учасники отримали надзвичайно цінні результати спілкування, нові знання і бачення подальшого розвитку підготовки докторів філософії в Україні.
Результати роботи - готовність удосконалювати процес підготовки РhD у ХНПУ імені Г.С. Сковороди, оволодіння новими знаннями і досвідом міжнародної співпраці, нові звʼязки з українськими і закордонними університетами!
Працюємо на розвиток освіти і науки України!

Презентація ДИДАКТИЧНОЇ НАУКОВОЇ ШКОЛИ!

16 листопада 2023 року у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди ВПЕРШЕ відбувся захід представлення наукової школи.

Першою було презентовано школу «ІНТЕЛЕКТУАЛЬНО-ЕМОЦІЙНОЇ ДИДАКТИКИ» доктора педагогічних наук, професора, професора кафедри освітології та інноваційної педагогіки Світлани Трохимівни Золотухіної. На презентації школи були присутні:

- декан фізико-математичного факультету Університету, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри інформатики Наталія Олександрівна Пономарьова;

- доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри освітології та інноваційної педагогіки Анна Володимирівна Боярська-Хоменко; 

- учні дидактичної школи; 

- колеги та аспіранти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки університету.

Наукова школа інтелектуально-емоційної дидактики здійснює свою діяльність за трьома напрямами: персоніфікованим (історико-педагогічним), експериментальним та освітньо-емоційним. З напрацюваннями її очільниці можна ознайомитися за покликанням на сторінку репозитарію університету.

Важливість інтелектуально-емоційного складника процесу навчання не можливо переоцінити в будь-який час розвитку освіти. Особливо цінним він є на шляху до перемоги українського вчителя, викладача, ученого сьогодні!

Науково-викладацька практика аспірантів!

Продовжується науково-викладацька практика здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, спеціальності 091 Біологія.  Микола ОСИНСЬКИЙ підготував і провів лабораторне заняття "Визначення основного обміну та енергетичних витрат таблично-хронометражним методом" для здобувачів 42 групи другого освітнього рівня спеціальності 091 Біологія .

Захисти дисертаційних досліджень Го Іцзян і Чжан Ян!

14.11.2023 року відбулися успішні захисти дисертаційних досліджень:

1.  Го Іцзян  на здобуття ступеню доктора філософії з галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальністю "011 - Освітні, педагогічні науки" на тему "Тенденції розвитку вищої музично-педагогічної освіти в Китайській Народній республіці". 

Науковий керівник:  доктор психологічних наук, доцент, професор кафедри музичного мистецтва Катерина Анатоліївна Юр'єва.

2. Чжан Ян на здобуття ступеню доктора філософії з галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальністю "011 -  Освітні, педагогічні науки на тему" на тему "Розвиток концепцій західноєвропейської музичної педагогіки і системі музичної освіти Китаю (друга пол, ХХ - початок ХХІ століття)". 

Науковий керівник:  доктор психологічних наук, доцент, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки Олена Миколаївна Кін.

Вітаємо з захистами! Бажаємо в подальшому нових досягнень!!!

Черговий вебінар у межах Сковорода-хабу! 

10 листопада 2023 року в межах Сковорода-хабу було проведено вебінар на тему "ЦИФРОВІ  ЗАСТОСУНКИ В НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКІЙ РОБОТІ". Спікером міту була Тетяна Собченко, професорка кафедри освітології та інноваційної педагогіки.

Під час вебінару було розглянуто можливості використання цифрових застосунків для:                                                              
 - здійснення ефективного пошуку інформації; - відбору та аналізу інформації;
- проведення дослідницької діяльності;
- організації зворотного зв'язку з колегами та учасниками педагогічних експериментів;                                                                                  
 - проведення анкетувань, опитувань, спостережень, моніторингу;
 - сучасної візуальної презентації результатів  дослідження. Учасники вебінару також ознайомилися з принципами академічної доброчесності!!!                                                                            

А ще не обійшлося без АІ, а саме: ознайомлення з нейромережами у науково-дослідній діяльності, їхніми перевагами та недоліками.

Далі буде!

Освітньо-науковий процес! 

Курс «Теорія і методика викладання професійно-орієнтованих дисциплін у вищій школі» складено відповідно до освітньо-наукової програми підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) вищої освіти рівня у галузі знань 01 «Освіта» за спеціальністю 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями). Курс впроваджено з метою формування у докторів філософії комплексу знань, умінь, навичок, необхідних для розробки та проведення всіх видів занять у ЗВО.
На відкритому занятті з групою здобувачів вищої освіти з Китаю обговорено теоретичні аспекти та досвід із підготовки вчителів в КНР в умовах розвитку державної стратегії «Один пояс, один шлях» та визначено шляхи його творчого використання на теренах України, а також  висвітлено витоки та становлення сучасної системи вищої педагогічної освіти в КНР.

XVI міжнародна конференція пам’яті професора В.П. Зайцева!

Зустріч з вченими-новаторами з різних країн на XVI міжнародній конференції пам’яті професора В.П. Зайцева “Health-saving technologies, rehabilitation and physical therapy” 9 листопада 2023 року
Конференція була присвячена також миру на всій нашій прекрасній планеті. В цьому році в нашій щорічній міжнародній конференції на пленарному засіданні виступили 8 вчених з Германії, Словакії, Польщі, Індонезії, Ефіопії, України. Конференція проходила на англійській мові. Сергій Козін,  Ph.D., викладач кафедри фізичної терапії і здоров’я Національного фармацевтичного університету, випускник аспірантури ХНПУ імені Г.С. Сковороди 2022 р. перекладав питання з української мови на англійську. В конференції взяли участь 215 представників різних організацій світу, з яких: 21 професор, 26 докторів наук, 62 доктора філософії; 64 учасника були представниками України, решта – представниками інших країн; 67% учасників з України були магістрами і аспірантами ХНПУ імені Г.С. Сковороди і інших ЗВО України.
Слухачі отримали чудову можливість долучитися до сучасних наукових досліджень в галузі фізичної культури, спорту, фізичної терапії, проведених в різних куточках нашої планети.

Як написати Scopus/WoS статтю та про академічну доброчесність при написанні дисертаційного дослідження! 
9 листопада 2023 року відбувся спліт вебінар в онлайн форматі для аспірантів 2-4 років навчання. Спікерами заходу були:
 
- редакторка редакційно-видавничого відділу Аліна Кривобокова з темою «Як написати статтю для журналу, що індексується у Scopus та WoS». Доповідь була присвячена аналізу структури статті для закордонного видання та порадам щодо процесу написання та подання публікації до друку;
 
- директорка Наукової бібліотеки Олена Коробкіна з темою «Академічна доброчесність у наукових дослідженнях». У доповіді Олена Геннадіївна ознайомила аспірантів з нормативною базою щодо академічної доброчесності, зокрема положеннями, якими керується Університет, а також надала корисні приклади та поради щодо того, як створювати своє дослідження на засадах академічної доброчесності.
 

Дякуємо спікерам за цікаві та змістовні доповіді та бажаємо нашим аспірантам використовувати отримані поради під час роботи над дисертаційними дослідженнями!

Онлайн-лекція! 

Запрошуємо всіх аспірантів долучитися до онлайн-лекції Джейд МакҐлін «Як російська політика пам'яті готувала росіян до війни з Україною».

Джейд здобула ступінь Докторки філософії в Оксфордському університеті. Наразі працює над дослідницькою роботою у Департаменті досліджень війни Королівського коледжу Лондона. Часто виступає експерткою для міжнародних ЗМІ, серед яких BBC, CNN, DW, Foreign Policy, The Times, The Telegraph і The Spectator.

Дата та час: 8 листопада 18:00 (за київським часом) 

Мова заходу: англійська

Формат: Zoom 

Для отримання лінку на зустріч просимо зареєструватися за посиланням.

Що потрібно знати про Scopus, WoS і нашу Наукову бібліотеку!

7 листопада 2023 року відбувся спліт вебінар в онлайн форматі для аспірантів 1 року навчання. Спікерами були:

- редакторка редакційно-видавничого відділу Кривобокова Аліна з темою «Що потрібно знати про Scopus та WoS». Доповідь була присвячена наукометричним базам, можливостям їх використання для пошуку наукових публікацій, профілів авторів і журналів;

- директорка Наукової бібліотеки Олена Коробкіна з темою «Інформаційний простір

Наукової бібліотеки ХНПУ імені Г.С.Сковороди. У доповіді були розкриті ресурси наукової бібліотеки, доступу до них та можливостям використання.

Дякуємо спікерам за цікаві та змістовні доповіді та чекаємо аспірантів на наступних заходах!!!

 

Захисти дисертаційних досліджень Лю Чжицян і Цзі Фенлай!

6.11.2023 року відбулися успішні захисти  дисертаційних досліджень:

1. Лю Чжицян на здобуття ступеню доктора філософії з галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальністю 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями) на тему "Формування професійної компетентності майбутніх вчителів-хореографів у вищих педагогічних закладах КНР". 

Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор, професор кафедри англійської  філології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Левченко Яна Ернстівна;

2. Цзі Фенлай на здобуття ступеню доктора філософії з галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальністю 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями) на тему "Підготовка вчителів до естетичного розвитку учнів в закладах вищої педагогічної освіти КНР". 

Науковий керівник: доктор педагогічних наук доцент, завідувач кафедри початкової і професійної освіти Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Мкртічян Оксана Альбертівна.

Вітаємо з захистами і бажаємо подальших звершень!!!

Зустріч з аспірантами 2-4 років навчання!

3 листопада відбулась зустріч представників структурних підрозділів університету з аспірантами 2, 3  та 4 року  навчання. Після привітального слова проректора з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Бережної С.В., здобувачі були ознайомлені з пропозиціями щодо академічної мобільності, грантів та проєктів (Гуліч О.О.); роботою Ради молодих вчених (Башкір О.І.); наукометричними профілями науковців; збірниками наукових праць університету (Кривобокова А.І.). Учений секретар університету Боярська-Хоменко А.В., розказала про порядок захисту дисертацій. Спікером зустрічі була завідувач відділу аспірантури і докторантури Разуменко І.В. 

Зустріч з аспірантами 1 року навчання!

2 листопада відбулася традиційна зустріч аспірантів  1 року навчання з представниками структурних підрозділів. Захід відкрив ректор університету Бойчук Ю.Д.
З організацією освітньо-наукового процесу здобувачів ознайомили проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Бережна С.В. , завідувач відділу аспірантури і докторантури Разуменко І.В., старший інспектор відділу аспірантури і докторантури Паульс В.О.
Також на зустрічі було розглянуто питання про академічну мобільність, гранти,проекти (Гуліч О.О., відділ наукової, інноваційної і міжнародної діяльності);  збірники наукових праць університету та  наукометричні профілі науковців (Кривобокова А.І., центр інноваційної і проектної діяльності) та роботу Ради молодих учених (Башкір О.І. голова Ради молодих учених).

 Зустріч гарантів!

31 жовтня відбулась чергова зустріч гарантів з керівниками структурних підрозділів. Одним з головних питань було "Отримання патенту на винахід та авторського свідоцтва" (Доповідачі: Разуменко Д.О., завідувач навчально-методичної лабораторії вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності та Гречаник О. Є. , співробітник лабораторії)

 Результати Круглого столу!

26 жовтня 2023 р. кафедрою початкової і професійної освіти, навчально-методичною лабораторією з вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності ХНПУ імені Г.С. Сковороди було організовано та проведено круглий стіл «Тенденції професійного розвитку особистості майбутнього фахівця в умовах сьогодення» (у дистанційному форматі). Під час обговорення піднімалися питання підготовки майбутніх фахівців гуманітарних та економіко-правових спеціальностей в умовах сучасних викликів, професійного розвитку і самовдосконалення вчителів в умовах сьогодення. У засіданні взяли участь науковці, педагоги, викладачі, аспіранти, докторанти, здобувачі вищої освіти, представники державних, громадських та міжнародних організацій.
У підсумку всі присутні дійшли згоди в тому, що така онлайн-зустріч у форматі круглого столу надає унікальну можливість присутнім здійснити інтелектуальний обмін набутими знаннями та розумінням особливостей діяльності фахівців у сфері професійного розвитку із різних країн. Такий діалог дозволяє знаходити інноваційні шляхи вирішення спільних викликів, які наразі вимушені долати всі ті, хто обрав для себе непросту і відповідальну місію викладача.

Фахові семінари Чжан Хао та Ван Юйхун зі спеціальності 011 - Освітні, педагогічні науки!

25.10.23 року на кафедрі освітології та інноваційної педагогіки відбулися фахові семінари для проведення попередньої експертизи дисертацій китайських здобувачів:

1. Чжан Хао «Музично-естетичне виховання дошкільників у Китайській Народній Республіці та Україні».

Науковий керівник: доктор педагогічних наук, доцент Анна Володимирівна Боярська-Хоменко.

Рецензенти: доктор педагогічних наук, професор Тетяна Петрівна Танько, доктор педагогічних наук, професор Ольга Олександрівна Матвєєва.

2. Ван Юйхун «Підготовка майбутніх учителів музичного мистецтва до соціального виховання школярів у КНР».

Науковий керівник: доктор педагогічних наук, доцент Анна Володимирівна Боярська-Хоменко.

Рецензенти: доктор педагогічних наук, професор Людмила Андріївна Штефан, кандидат педагогічних наук, доцент Марина Олександрівна Ткаченко.

У обговоренні взяли участь всі члени семінару. Виступаючі зазначили актуальність теми дисертацій, їх наукове і практичне значення. Завершилося все голосуванням та одноголосним ухваленням рішення - РЕКОМЕНДУВАТИ дисертації до розгляду на засіданні разових спеціалізованих рад.

Фахові семінари Хоу Ісюань та Ван Янься зі спеціальності 011 - Освітні, педагогічні науки!

23.10.2023 року відбулися фахові семінари для проведення попередньої експертизи дисертацій:
1. Хоу Ісюань на тему «Педагогічне стимулювання майбутніх учителів хімії до професійної самореалізації у освітньому процесі в закладах вищої освіти України і Китаю».
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Людмила Сергіївна Рибалко. 
Рецензенти: доктор педагогічних наук, професор Людмила Андріївна Штефан, кандидат  педагогічних наук Сергій Юрійович Макєєв.
2. Ван Янься на тему «Реалізація міжпредметних зв’язків у процесі вивчення музики школярами в закладах загальної середньої освіти КНР». 
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Світлана Євгенівна Лупаренко. 
Рецензенти: доктор педагогічних наук, професор Людмила Дмитрівна Зеленська, доктор педагогічних наук, професор Алла Вікторівна Соколова. 

Очікуємо на захисти!!!

Підготовка PhD здобувачів-громадян КНР!

Триває підготовка PhD здобувачів-громадян КНР. Англійською мовою традиційно забезпечується викладання  ОК  «Філософські  фундації та етичні орієнтири конструювання наукових проєктів», що надає можливість запобігання будь-яких потенційних комунікативних бар’єрів.
Здобувачі групи  2023-1, які вступили до аспірантури цього року, працюють над першим модулем «Historical genesis of philosophical foundations of scientific projects». Особливу зацікавленість викликала друга тема модулю, а саме «Formation of philosophical traditions: East-West – Two types of philosophizing», під час обговорення якої відбулося жвава дискусія щодо схожості та відмінності східного та західного типів філософування.
Ефективним виявився   філософський диспут, який виник наприкінці курсу серед здобувачів групи 2022-1 у рамках вивчення останньої теми «Ethical principles of scientific researches and ethos of a scientist”. Наразі здобувачі готуються до складання іспиту.

Настановча конференція з науково-викладацької практики здобувачів 3 року навчання спеціальності 011 – Освітні, педагогічні науки!

Фахові семінари аспірантів Чжан Хао і Ван Юйхун зі спеціальності 011 – Освітні, педагогічні науки!

Круглий стіл!

Увага! Запрошуємо усіх аспірантів взяти участь у роботі круглого столу «Тенденції професійного розвитку особистості майбутнього фахівця в умовах сьогодення», який відбудеться 26 жовтня 2023 року о 13.00, у приміщенні Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди (м. Харків, вул. Алчевських, 29).

Учасників круглого столу буде забезпечено програмою та сертифікатом!

Розглянуто буде такі дискусійні напрями круглого столу:
1.Актуальні питання вищої освіти України: тенденції, ризики і виклики.
2.Підготовка майбутніх фахівців гуманітарних та економіко-правових спеціальностей в умовах сучасних викликів.
3.Професійний розвиток і самовдосконалення  вчителів в умовах сьогодення.
 
Форма участі: очна/дистанційна. Підключитися для участі у круглому столі за посиланням:https://us05web.zoom.us/j/86391384003?pwd=7qEIC1gedTHVM0YzKIINBzc3LHFf1l.1
Идентификатор конференции: 863 9138 4003
Код доступа: 2GPvWx
 

Для участі у роботі «Круглого столу» необхідно заповнити реєстраційну картку учасника за посиланням.

Участь у роботі Круглого столу – безкоштовна!

Контакти організаційного комітету:
+380668231119 Катерина Юріївна
+380984140278 Оксана Альбертівна

Захист дисертацій!

Вітаємо наших здобувачів, які успішно захистили дисертації 25 жовтня 2023 р.: Лозового Івана та Соханя Ігора!
Ми щиро бажаємо продовжувати свій наукових шлях та реалізувати всі плани й цілі!

Фаховий семінар здобувачки Лей Сяо зі спеціальності 011 – Освітні, педагогічні науки!

Вітаємо з захистом!

Вітаємо наших здобувачів, які протягом вересня 2023 р. успішно захистили дисертації: Могильну Юлію, Цінь Шен, Чжоу Ілей, Мей Фан, Ван Ічжи та Лященко Віру!

Бажаємо сил і наснаги на подальші наукові успіхи, реалізації всіх планів і цілей та постійного прагнення до успіху в своїй діяльності! 

Звіт на Виконавчій Раді!

16 жовтня відбулося чергове засідання Виконавчої ради ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Про вступ до аспірантури в 2023 році та організацію освітньо-наукового процесу здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти розповіла І. Разуменко (завідувачка відділу).

У її доповіді був охарактеризований рівень підготовки вступників до навчання в аспірантурі й докторантурі за низкою параметрів, як-от найнижчий і найвищий бали зі вступних дисциплін, рівень володіння іноземною мовою.

Ірина Разуменко підкреслила високий професійний статус окремих вступників, які мають високі досягнення, відзначені на державному та міжнародному рівнях.

Окрему увагу приділила волонтерському руху аспірантів університету, їхній патріотичній місії в лавах ЗСУ. У доповіді завідувачки відділу аспірантури і докторантури також йшлося про гостьові лекції майстер-класи з академічної доброчесності, роботу з віртуальними бібліотеками, роботу з грантовими проєктами тощо.

Далі цікавіше! Заняття з аспірантами набирають обертів!

Очікуємо на черговий захист!

10 жовтня 2023 року відбувся фаховий семінар на кафедрі освітології та інноваційної педагогіки, на якому було здійснено експертизу дисертації "Формування гнучких навичок комунікації майбутніх учителів іноземних мов в освітньому процесі закладів вищої педагогічної освіти" випускниці кафедри Анастасії Житницької.
В результаті жвавої конструктивної дискусії народжується істина, а в результаті фахового семінару представлено актуальну та злободенну тему в межах підготовки вчителя іноземних мов сьогодення. Активна співучасть членів кафедри, слушні побажання та позитивні відгуки рецензентів, професорів Людмили Дмитрівни Зеленської та Оксани Анатоліївни Коваленко, створили атмосферу становлення унікального наукового дослідження молодого вченого.

Бажаємо Анастасії успішного захисту!!!

Відкрита лекція: «Цифровізація як нова реальність України»! (Викладач - Собченко Т.М.)

Заняття у здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти тривають!

Новий івент для наших аспірантів!

7 жовтня 2023 року здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти відвідали цікавий івент на тему: «ГРАНТОВІ ПРОЄКТИ: «ідейний» підхід та особливості підготовки».

Власними інсайтами та багаторічним досвідом роботи координування грантових проєктів зі сковородинівцями радо поділилася головиня Ради молодих учених при Харківській обласній державній адміністрації, докторка економічних наук, професорка Олександра Валеріївна МАНДИЧ.

Кожен зареєстрований учасник після заходу отримав ексклюзивні матеріали від спікерки та запис зустрічі у приватному каналі в Telegram!

Щиро дякуємо за те, що Ви поділилися з нами тим, що робите дуже майстерно!

Англомовний гість на занятті з АПОС!

4 жовтня 2023 року на заняття з «Академічного та професійно-орієнтованого спілкування (англійське)» аспірантів 2 року навчання завітав голова штабу програми Interflex, місією якої є тренування українських військових на території Великої Британії. 

Крістіан Хоггард розповів про зміст програми, головні завдання та плани на майбутнє щодо підтримки України під час повномасштабного вторгнення. 

Зустріч відбулася в дружній атмосфері, аспіранти мали нагоду поспілкуватися з носієм мови. Гість зустрічі відповів на запитання здобувачів і отримав запрошення в Україну та Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди після всіма очікуваної перемоги! 

Академічна мобільність!

У рамках проєкту Erasmus+ «Нові механізми управління на основі партнерства та стандартизації підготовки викладачів професійної освіти в Україні» (PAGOSTE) 29 вересня 2023 року об 11.00 відбувся вебінар «Формування нових механізмів управління на основі партнерства та стандартизації підготовки викладачів професійної освіти в Україні», в якому взяли участь викладачі університету, які здійснюють підготовку здобувачів за спеціальністю 015 – Професійна освіта. 

Посвята відбулась!

21 вересня 2023 року відбулась традиційна урочиста посвята в аспіранти та докторанти. Цьогоріч до аспірантури було зараховано 151 особа, а до докторантури - 8 осіб.

Захід відкрив ректор ХНПУ імені Г.С. Сковороди Бойчук Юрій Дмитрович, який привітав аспірантів, розповів про наукові школи, дав поради щодо майбутньої діяльності і побажав отримувати задоволення, від нових відкриттів!

У цей святковий день проректор з наукової, інноваційної  і міжнародної діяльності привітала всіх та побажала здобувачам третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти наснаги і творчих здобутків, розширення кола наукових інтересів на шляху отримання знань.

Аспіранти та докторанти отримали привітальну листівку від голови Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, доктора юридичних наук, професора Ващук Олесі Петрівни.

Свято відвідала голова Ради молодих учених при Харківській обласній державній адміністрації, доктор економічних наук, професор Мандич Олександра Валеріївна, яка підкреслила важливість науки в педагогічному закладі.

З роботою Ради молодих вчених присутніх ознайомила доктор педагогічних наук, професор Башкір Ольга Іванівна.

Святкові привітання присутні на заході отримали від фундаторів наукових шкіл університету: доктора філософських наук, професора Култаєвої Марії Дмитрівни, доктора педагогічних наук, професора Золотухіної Світлани Трохимівни, доктора психологічних наук, професора Хомуленко Тамари Борисівни.

Завідувач відділу аспірантури і докторантури університету Разуменко Ірина Василівна розповіла детальніше присутнім про організацію освітнього та наукового процесу.

Родзинкою святкового дійства стало музичне привітання аспіранта першого року навчання Кануннікова Олександра та привітання від лауреата міжнародних конкурсів Нікітенко Аліни.

Аспірантура є першою сходинкою до великого наукового майбутнього! Бажаємо всім миру, любові і Перемоги!

Звітування аспірантів та докторантів!

08 вересня 2023 року у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди на засіданні кафедри початкової і професійної освіти аспіранти І – ІV років навчання та докторанти звітувалися про виконання освітнього компоненту освітньо-наукових програм та індивідуальних планів наукової роботи.

Було заслухано звіти аспірантів та докторантів кафедри, які навчаються за спеціальністю 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями), освітньо-науковою програмою «Професійна освіта». Учасники представили результати роботи за рік, розповіли про хід виконання освітньої та наукової складових освітньо-наукової програми.

Наукові керівники аспірантів та викладачі кафедри із зацікавленістю надали поради, як краще спрямувати наукові дослідження, на яких аспектах наукового дослідження потрібно зробити акценти, наголошуючи про необхідність виконання вимог здобувачами третього освітньо-наукового рівня вищої освіти щодо відображення результатів наукових розвідок у наукових публікаціях, своєчасного подання до захисту дисертаційних робіт.

Звіти аспірантів були заслухані та затверджені на засіданні кафедри початкової і професійної освіти. За результатами звітів укладено рейтинг освітньо-наукової роботи аспірантів з кожного з курсів навчання.

Міжнародна академічна мобільність аспірантів у Польщі та Німеччині!

З 3 по 9 вересня 2023 року аспірантка зі спеціальності 052 Політологія Катерина УШКАЛО брала участь у літній школі «Start-ups, transfer and digital studies», яка відбувалася на базі European University Viadrina Frankfurt (Germany, Oder) за фінансової підтримки Університету імені Адама Міцкевича в Познані (Poland).

Разом із представниками інших 22 ЗВО України, здобувачі вищої освіти відвідували мовні курси, займалися стартапами, цифровізацією та прогулювались гостинними вуличками міст.

Загалом отримали неймовірний розвиток, адже мали змогу перейняти його також у науковців та педагогів столиці Німеччини, відвідавши місто Берлін та навчаючись європейському досвіду.

Щиро дякуємо за отримані знання!

Пишаємось нашими здобувачами!

Вітаємо Яна Сича зі срібною нагородою XXXII літньої Всесвітньої Універсіади, що відбувається у китайському м. Ченду. Наш університет представляють Ян Сич (випускник факультетів фізичного виховання і спорту та економічного), а також, аспірант ХНПУ імені Г.С. Сковороди, випускник факультету фізичного виховання і спорту Євгеній Горбачук.

«На другу сходинку п’єдесталу зійшов представник Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Ян Сич. Відзначимо, що у кар’єрі 27-річного шпажиста це вже друга медаль головного мультиспортивного студентського форуму після срібла, яке він виборов з товаришами по команді у Кванджу-2015».

Посилання

Ласкаво просимо до дружньої аспірантської родини!

Ми раді вітати аспірантів-іноземних громадян гр. 2023-1 зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки з успішним складанням вступних іспитів та зарахуванням до аспірантури! Бажаємо всім натхнення і творчої наснаги.

Діяльність аспірантів під час літніх канікул!

22 липня 2023 року за підтримки Департаменту в справах сім'ї, молоді та спорту команда BARSTYLERS провела чемпіонат Харкова зі Стріт Воркауту!

Суддями цього заходу були аспіранти 1 року навчання - Костянтин УШКАЛО (спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки) та Михайло ГРЕКОВ (спеціальність 015 Професійна освіта). Участь приймали школярі від 9 до 16 років за різними номінаціями:  підтягування на максимум, віджимання від полу за 1 хвилину, фрістайл до 3х хвилин.

Всі учасники продемонстрували круті результати та отримали призи і винагороди!

Молода людина року - 2023!

Цього літа у Харкові відбулося нагородження переможців та лауреатів конкурсу «Молода людина року - 2023».

Пишаємося, що переможцем, молодою людиною року - 2023 у номінації «Волонтерська діяльність» було обрано здобувача  третього (освітньо-наукового рівня) вищої освіти зі спеціальності 081 Право Максима ЖУРАВЛЬОВА! Це наш аспірант, який з перших днів збройної агресії допомагав Силам безпеки й оборони України, створив Міжнародний благодійний фонд «Український гуманітарний батальйон».

Вітаємо Максима, бажаємо успіхів у його найважливіший для всіх нас і нашої країни діяльності!

Щирі вітання нашій аспірантці!
30 червня 2023 року Університет на чолі Юрія Дмитровича Бойчука відзначив почесною грамотою внесок Олени Жадан, аспірантки 4 року навчання зі спеціальності 011 - Освітні, педагогічні науки, у розвиток педагогічної освіти та високі досягнення в науці, адже здобувачка стала переможницею конкурсу "Учитель року" в номінації "Основи здоров'я". Окрім цього Олена Жадан демонструю активну громадянську позицію, є організатором чисельних громадських заходів, учасницею соціальних проєктів, веде свій Youtube канал, до розміщує контент щодо формування ментального здоров'я, життєвих цінностей.
Університет не припиняє пишатися КОЖНИМ Сковородинівцем!
Вітання Олені Жадан, яка всіляко підтримує гасло, що освіта збереже Україну!!!

Зустріч з організацією ХАЛО відбулась!

23 червня 2023 року відбулась зустріч аспірантів ХНПУ імені Г.С. Сковороди з найбільшою у світі гуманітарною організацією, яка займається розмінуванням. ХАЛО -  це неурядова, неполітична та нерелігійна організація зі штаб-квартирою у Великій Британії. Вона займається очищенням територій від мін та вибухонебезпечних предметів, навчає населення правилам безпечної поведінки в умовах війни, щоб спільноти та країни змогли повернутися до нормального життя.

Від всіх аспірантів щиро дякуємо за інструктаж та важливі поради! Бережіть себе та близьких!

Долучаємось до команди організації ЮрФем!

Здобувачка третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 081 Право Євгенія Коновальчик долучилася до команди організації «Юрфем» і здійснила потужну аналітичну роботу у проєкті за підтримки Європейського Союзу в межах проєкту «Вистоїмо разом», що впроваджується Українським Жіночим Фондом у партнерстві з громадською організацією «Ла Страда – Україна» та Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем» щодо правового регулювання механізму відшкодування спричиненої шкоди потерпілим від насильницьких злочинів.

Літня сесія 2022/2023 навчального року триває!

Пишаємось нашими випускниками!

18 травня випускник аспірантури ХНПУ імені Г.С. Сковороди Сергій Козін виступив на Міжнародному форумі з проблем фізичного виховання та здоров'я молоді в сучасному освітньому середовищі. Форум проходив англійською та українською мовами (були доступні субтитри). У форумі взяли участь понад 200 учасників з 23 країн світу. Всі доповіді були англійською мовою.

День відкритих дверей відбувся!

3 травня 2023 року в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди у відділі аспірантури і докторантури відбувся День відкритих дверей. Захід проводився в онлайн режимі, тож всі бажаючі абітурієнти з різних куточків України та світу мали змогу долучитись до конференції.

Модерувала День відкритих дверей проректорка з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Бережна С.В., а після привітального слова завідувачки відділу аспірантури і докторантури Разуменко І.В. гаранти та декани перейшли до презентацій своїх освітньо-наукових програм.

На Дні відкритих дверей майбутні абітурієнти мали змогу поставити питання до керівництва університету та отримати вичерпні відповіді.

Ми щиро дякуємо, що стільки людей виявили бажання та доєдналися до нашої зустрічі! Обирайте аспірантуру і докторантуру ХНПУ імені Г.С. Сковороди, шановні абітурієнти!

Презентація досвіду використання бібліотеки в КНР для формування науково-дослідницької компетентності здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти

20 квітня 2023 р. на занятті ДВВ «Майстерка з написання наукових праць» (проф. Рибалко Л. С.), кафедра освітології та інноваційної педагогіки, для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти 1 курсу навчання відбулася презентація досвіду використання бібліотеки в КНР, яку представила випускниця спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки Хоу Ісюань. Заняття відвідала зав. відділу аспірантури і докторантури Разуменко І. В., якій сподобалася презентація і те, як доповідачка жваво відповідала на запитання – скільки книг за педагогічною тематикою є в бібліотеках КНР, чи представлені наукові роботи українською мовою, як українські дослідники можуть користуватися колекціями електронних бібліотек КНР, які освітні платформи  є найбільш популярними в КНР.

Як зазначила Хоу Ісюань, робота в бібліотеках є дуже популярною в Китаї завдяки великій колекції книг та навчальних матеріалів і приємною атмосферою академічної свободи. Названо популярні електронні ресурси – CNKI (China National Knowledge Infrastructure), WeiPu. Працює Міжнародний ресурсний центр доступу до китайських фахових журналів, студентських досліджень, статистичних даних, патентів, академічних зображень The Belt and Road. Платформа Wanfang надає доступ до дисертацій, бакалаврських та магістерських робіт, допомагає перевіряти наукові роботи на унікальність, знайти питання до вступних іспитів.

Зустріч такого формату мотивує здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти до розвитку їхньої науково-дослідницької компетентності. Сподіваємось, що такі зустрічі будуть продовжені.

Юлія ПАНАСЕНКО,
здобувачка третього (освітньо-наукового)
 рівня вищої освіти
із спеціальності 015 «Професійна педагогіка (за спеціалізаціями)»

Відкрита лекція!

20 квітня 2023 року відбулась відкрита лекція на тему ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ, спікером якої виступив здобувач третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти зі спеціальності 081 Право – Анатолій ЗАВАДСЬКИЙ. Слухачі активно ставили запитання доповідачу та висловлювали свої думки. Дякуємо всім за активність і теплу атмосферу! 

Обговорення дисертацій! 

11 квітня 2023 року на кафедрі освітології та інноваційної педагогіки відбулось попереднє обговорення дисертацій аспірантів 4 року навчання зі спеціальності 011 – Освітні, педагогічні науки Го Сінхуа та Ян Цзяін.

Заняття аспірантів 1 року навчання з дисципліни  «Філософські фундації та етичні орієнтири конструювання наукових проєктів»

Підготовка до захисту докторів філософії!

04 квітня 2023 року на кафедрі освітології та інноваційної педагогіки відбулось проведення експертизи і визначення новизни, теоретичного і практичного значення результатів дисертації здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти зі спеціальності 011 – Освітні, педагогічні науки Чжан Гоміня та Лу Баовеня.

Бажаємо успішних захистів нашим аспірантам!

Відбулась наукова конференція!

29 березня 2023 року на факультеті історії і права відбулася наукова конференція «НАУКОВО-ОСВІТЯНСЬКА ЕЛІТА ТА ФОРМУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ», присвячена 95-й річниці з дня народження доктора історичних наук, професора В.Я.Білоцерківського. У ній взяли участь 5 здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти кафедри історії України, спеціальності 032 Історія та археологія. Великий інтерес викликали доповіді : Ярещенка А.(1 к.) «Роль харківської науково-педагогічної інтелігенції у відродженні історичної пам’яті та національної свідомості у період «перебудови» (за матеріалами преси)»;  Чижа В.  (1 к.) «Роль освітянської еліти у формуванні культури історичної пам’яті в школах Харківщини (1991-2022 роки)»;  Дмитрієвої Т. (3 к.) «Друга світова війна у спогадах харківського історика Б. П. Зайцева».

Вітаємо із захистом!

17 березня 2023 року успішно відбувся захист дисертаційної роботи Літвінової Ольги Борисівни на здобуття наукового ступеня доктора філософії (PhD) зі спеціальності 091 – Біологія, науковий керівник д.б.н., професор кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова, ХНПУ імені Г.С. Сковороди Павлов С. Б. 

Члени разової вченої ради: голова Іонов І.А., д.сіл.-госп. наук, професор, професор кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова, ХНПУ імені Г.С. Сковороди, опоненти: Ткач Г.Ф., д.м. н., професор кафедри морфології, Сумського державного університету; Клименко М.О. д. м. н., професор, проректор з науково-педагогічної роботи та питань розвитку ЧНУ імені Петра Могили; Шейко В.І., д.б.н., професор кафедри біології, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, рецензент Комісова Т.Є., к.б. н., професор, в.о. завідувача кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова, ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Вітаємо із блискучим захистом дисертації! Бажаємо нових успіхів та досягнень у подальшій роботі! 

Заняття тривають!

Відбулась зустріч з науковими керівниками аспірантів-іноземних громадян!

Сьогодні, 07 березня 2023 року на платформі Zoom відбулась зустріч ректорату університету з науковими керівниками іноземних-громадян здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти. Конференція розпочалась з привітань ректора університету Бойчука Ю.Д. Далі були обговорені всі важливі питання стосовно захисту дисертацій.

У заході взяли участь: проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Бережна С.В., зав. відділу аспірантури і докторантури Разуменко І.В., в.о. вченого секретаря університету Боярська-Хоменко А. В., в.о. зав. кафедри початкової і професійної освіти Мкртічян О.А., гаранти освітньо-наукових програм, наукові керівники та завідувачі кафедр, до яких прикріплені здобувачі третього освітньо-наукового рівня.

Нарада пройшла з позитивним настроєм і спонукала наукових керівників до реалізації спільних наукових проєктів зі здобувачами!

 

Ми горді за наших аспірантів!

Здобувачка 2 року навчання третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти ОНП Право Євгенія Коновальчик пройшла жорсткий конкурсний відбір, де серед вимог до кандидатів було надання своїх опублікованих наукових робіт) та долучається у якості консультантки до діяльності Аналітичного центру Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем».

Асоціація ЮрФем була заснована у 2017 році для обміну досвідом, розвитку та підтримки жінок-юристок. Асоціація активно проводить освітні та просвітницькі заходи, створює якісні спеціалізовані освітні продукти ( ми пам'ятаємо їх серію стажувань, в яких із задоволенням взяли участь), розробляє аналітичні матеріали стосовно відповідності законодавства України міжнародним стандартам, а також проводить огляди практики Верховного Суду, рішень ЕСПЛ та Міжнародного Кримінального Суду. Із початком повномасштабного вторгнення рф на територію України ЮрФем надає підтримку постраждалим від постраждалим від ґендерно зумовленого насильства, зокрема, сексуального насильства.

Тепер наша аспірантка розпочинає підготовку аналітичного матеріалу за темою «Зареєстровані у Верховній Раді законопроекти про компенсацію потерпілим від насильницьких злочинів: аналіз положень та можливість внесення таких змін до законодавства (зокрема, законопроекти № 3149, 3605, 3150, 3892, 3893, 3894)".

Вітаємо Євгенію Коновальчик та її наукового керівника доцента кафедри державно-правових дисциплін, кримінального права і процесу ХНПУ імені Г.С.Сковороди Тетяну  Павленко Тетяна Павленко  із успіхами в їх творчому та професійному житті і бажаємо нових перемог!

Готуємось до захистів дисертацій разом із нашими аспірантами-іноземними громадянами!

21 лютого 2023 року відбулась зустріч аспірантів-іноземних громадян, які активно готуються до захистів дисертацій! Аспірантів ознайомили з новими вимогами до захисту дисертацій відповідного рівня, а також поділились корисними порадами щодо закінчення роботи над дисертаційними дослідженнями.

Від щирого серця дякуємо за слова підтримки нашого університету аспірантам-іноземним громадянам та бажаємо успішних захистів!

Зустріч з науковими керівниками відбулась!

16 лютого 2023 року відбулась робоча нарада з науковими керівниками щодо захисту дисертацій аспірантів під керівництвом проректорки з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Бережної Світлани Вікторівни. Зустріч була організована з метою обговорення всіх питань стосовно процесу захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії.

У заході взяли участь: зав. відділу аспірантури і докторантури Разуменко Ірина Василівна, канд. юрид. наук, доцент Гоц-Яковлєва Ольга Василівна, директорка Наукової бібліотеки Коробкіна Олена Геннадіївна, провідний профессіонал з антикорупційної діяльності Разуменко Дмитро Олегович, в.о. вченого секретаря університету Боярська-Хоменко Анна Володимирівна, гаранти освітньо-наукових програм, завідувачі кафедр та наукові керівники до яких прикріплені здобувачі третього освітньо-наукового рівня.

Ми щиро дякуємо всім нашим колегам! Бажаємо творчої наснаги та успішних захистів дисертацій!

Наукова бібліотека Cardiff Metropolitan University вітає аспірантів ХНПУ імені Г. С. Сковороди!

Сьогодні, 15 лютого 2023 р. у межах співпраці між науковими бібліотеками ХНПУ імені Г. С. Сковороди та Cardiff Metropolitan University відбулась зустріч керівництва наукової бібліотеки Cardiff Metropolitan University https://www.cardiff.ac.uk/libraries з науковцями Сковородинівського університету.

Під час зустрічі іноземні лектори за участі професійного перекладача провели віртуальну екскурсію бібліотекою Кардіффського університету та надали слухачам інформацію, як можна користуватися ресурсами бібліотеки онлайн

Висловлюємо слова щирої вдячності адміністрації Сковородинівського університету та нашим партнерам з Кардіффського університету за надзвичайно цікавий та корисний захід! З нетерпінням чекаємо на наступні зустрічі!

Атестація аспірантів!

Щорічно за планом на початку лютого на кафедрі освітології та інноваційної педагогіки відбувається атестація здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти. Аспіранти кафедри оформлюють аркуші семестрової атестації, у яких відображено виконання освітньої і наукової складових індивідуального плану, відомості про апробацію результатів дослідження і академічну мобільність здобувачів.

Також під час атестації аспіранти діляться своїми досягненнями і здобутками, участю в семінарах, вебінарах, програмах підвищення кваліфікації.

Багато здобувачів спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки є професіоналами-практиками у галузі освіти. Так, наші здобувачі є розробниками модельних програм для ЗЗСО, спікерами освітніх платформ, викладами закладів освіти різних рівнів, активістами руху молодих учених.

Пишаємося здобувачами кафедри освітології та інноваційної педагогіки, радіємо їхнім науковим успіхам, підтримуємо професійне і кар’єрне зростання.

Пишаємось нашими волонтерами-аспірантами!
З моменту російського нападу багато українців відчули, що не можуть стояти осторонь і знайшли джерело енергії в допомозі землякам. Як виявилося, наші аспіранти здатні на багато речей!
Наприклад, дехто з волонтерів виготовляє окопні свічки для наших захисників,  бо свічки їм дійсно потрібно для зігріву і щоб відчути, що про них пам'ятають. А для підтримки духу наших військових, дехто з дівчат  приготував багато смачних домашніх страв. Також здобувачі першого року навчання активно допомагають їжею та зимовим одягом полку поліції особливого призначення. І звичайно, наші аспіранти не забувають про стареньких дідусів та бабусь, привозять їм ліки, продукти, інвалідні візки, тощо.
Від щирого серця дякуємо за добросердечність, чуйність, щирість та підтримку! Разом до перемоги!

Щирі вітання!
Вітаємо від щирого серця із справжнім доказом високої кваліфікації, з успішним захистом дисертацій: Дай Чжен, Лі Янь, Пей Чжиюн, Фань Чженьсюань та Лі Сіньцзе! Бажаємо успішного втілення всіх творчих і наукових задумів, наснаги у професійному зростанні та майбутніх наукових пошуках!

Вітаємо із захистом!

 

Вітаємо Дзю Дутіна із успішним захистом дисертації! Бажаємо неугасимого ентузіазму та постійного прагнення до успіху в своїй діяльності, високих досягнень та нагород, світлих надій та впевнених стартів у житті, грандіозних планів та обов’язкову їх реалізацію!

Круглий стіл!
23 грудня 2022 року відбулась онлайн-конференція на тему «Актуальні питання підготовки дисертаційних досліджень в Україні».  Під час круглого столу аспірантів ознайомили з ризиками корупційних схем та їх запобіганню під час навчання в аспірантурі, з новими вимогами до захисту дисертації відповідного рівня,  а також розвіяли всі страхи про особливості захисту. Після завершення онлайн-зустрічі всі учасники отримали сертифікати. Дякуємо за корисну інформацію!

Вітаємо переможця!
Аспірант 3 року навчання Андрій КВАША визнаний переможцем у номінації  "Волонтер" щорічної церемонії Сковородинівській олімп ХНПУ імені Г. С. Сковороди!

Вітаємо!
Вітаємо здобувачку III (освітньо-наукового) рівня вищої освіти кафедри початкової та професійної освіти ХНПУ імені Г. С. Сковороди, директорку Харківської ЗОШ I–III ступенів № 113, Ольгу ГРИГОРАШ із отриманням Подяки Харківського міського голови за багаторічну сумлінну й плідну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у навчання і виховання підростаючого покоління, активну громадянську позицію та надання допомоги мешканцям міста Харкова під час воєнного стану в Україні!

Відбулось чергове засідання Наукової ради університету!

12 грудня 2022 року о 8:20 було проведено в онлайн режимі засідання Наукової ради університету. Доповідачем виступила Голова Наукової ради Бережна С.В. – проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності. На порядку денному були обговорені наступні питання:  
- Про затвердження оригінал-макету сертифікату наукової школи;
- Про рекомендацію на конкурс: «Людина року», кращий науковець, кращий молодий науковець та краща кафедра з наукової роботи;
- Про рекомендацію претендентів: «За внесок у сучасну Сковородіану», «Інноваційний прорив року»,  «Міжнародна наукова активність»;
- Про рекомендацію претендентів на звання університету «Заслужений
професор університету;
- Про рекомендацію працівників Університету на відзначення медаллю.
За результатами спільної роботи було прийнято ухвали кожного із питань порядку денного. Дякуємо всім за плідну співпрацю!

Зворотній зв'язок від аспірантів!

По завершенню курсу у І семестрі «Академічне професійно-орієнтоване спілкування» (англійська мова) для аспірантів першого курсу було запропоновано пройти опитування у формі Google Form з метою отримання зворотнього зв’язку для подальшої співпраці та удосконалення курсу. Так, 99% учасників відео конференцій курс видався практичним і для 100%-корисним. Відповідно до відгуків аспірантів, виявилося, що робота у групах (сесійних кімнатах) стала найбільш ефективною та цікавою. Атмосфера на заняттях за відгуками була робочою, дружньою та такою, що сприяла ефективному навчальному процесу. На питання «Що заважало Вам сфокусуватися під час зустрічей?», отримали такі відповіді:Особиста робота, якість зв’язку, інколи недисциплінованість учасників, різний рівень володіння англійською мовою, повітряні тривоги та ін..». Із побажань щодо удосконалення співпраці та навчального процесу відповідь більшості опитуваних стала «збільшення аудиторних годин».

Рефлексія емоційного стану, діяльності та змісту навчальної дисципліни стала підґрунттям до самооцінювання та взаємооцінювання, створенням вимог до адаптивної взаємної вимогливості, вимогливості до себе, активізацією діяльності всіх учасників відео конференцій.

Хочу особисто подякувати аспірантам першого року навчання за активну участь, зацікавленість навчальним процесом, за їх креативні та сучасні ідеї, за власні думки, науковий підхід до обробки інформації та участь в опитуванні.

Таміла ЩЕБЛИКІНА
Доцент кафедри англійської філології
Викладач курсу «АПОС»

Вітаємо нових аспірантів!

15 листопада 2022 року до нашої сковородинівської родини приєднались аспіранти-іноземні громадяни групи 2022-2 зі спеціальності «011 Освітні, педагогічні науки».
Вітаємо з першими кроками на здобуття наукового ступеня доктора філософії!
Ви пройшли складний шлях вступних випробувань, попереду на Вас чекає захоплюючий світ наукових відкриттів!

Бажаємо наснаги та творчих ідей!

Гостьова лекція!

02 листопада 2022 року відбулась гостьова лекція, яка була проведена завідувачкою кафедри технологій дистанційного навчання та цифрової дидактики в дошкільній освіті д.п.н., проф. Доценко С.О. для аспірантів 1 року навчання зі спеціальності "011 Освітні, педагогічні науки" на тему "Захист та безпека наукової інформації в Інтернеті".

Дякуємо за корисну інформацію!

Заняття тривають!

Аспіранти активно відвідують заняття та готуються до атестації, яка буде проходити 28-30 листопада 2022 року. Бажаємо всім успіхів!

Міжнародна конференція Міські соціальні сили

17-18 жовтня 2022 р. на факультеті суспільних наук Гданського університету  (Польща) відбулася Міжнародна конференція «Міські соціальні сили», в якій взяли участь представники ХНПУ імені Г.С.Сковороди канд.пед.наук, доц. Разуменко Тетяна та канд.філ.наук, проф.Разуменко Ірина. У центрі дискусійних панелей були питання допомоги державними та волонтерськими установами  нужденним польським та українським громадянам, у т.ч. під час війни.

У підтримку українських науковців у Варшаві пройшла конференція Євроатлантична спільнота перед обличчям сучасних викликів

Разуменко Ірина (канд.філол.наук, професор, завідувач відділу аспірантури і докторантури, стипендіат Фонду Костюшка) та Разуменко Тетяна (канд.пед.наук, доцент) були запрошені  на конференцію польсько-американського культурно-освітнього благодійного Фонду Костюшка     «Євроатлантична спільнота перед обличчям сучасних викликів».

Конференція проходила 13 жовтня 2022 р. в унікальних інтер’єрах Палацу на острові у Лазєнках Крулевських (Варшава, Польща). Роботу конференції було поділено на дві панелі. Перша – «Історія, суспільство, дипломатія» –     стосувалася історичних умов, сучасних загроз та можливостей для розвитку євроатлантичного співробітництва. У другій – «Економіка в умовах кризи та перспективи відновлення України» – відбулася дискусія, зосереджена на проблемах побудови міцних трансатлантичних економічних відносин в умовах кризової ситуації в Польщі, потреби відбудови України (включно з потенційною роллю польських підприємців) та обговорення програми підтримки науковців України «Свобода починається з розуму».

Почесним гостем на конференції був присутнім посол США у Польщі Марк Бжезінскі. З вітальним словом від організаторів виступили Президент, директор, керівник Фонду Костюшка Марек Скулімовський та Президентка, виконавча директорка, представниця Фонду Костюшка у Польщі, докторка Гражина Четвертинська. У конференції взяли участь відомі науковці, дипломати та представники бізнесу.

Ласкаво просимо до нашої аспірантської родини!

Вітаємо аспірантів-іноземних громадян групи 2022-1 зі спеціальності «011 Освітні, педагогічні науки» з початком навчального року!
Бажаємо нашим здобувачам успішно пройти освітню та наукову складову програми, вчасно підготувати та захисти дисертаційні дослідження!

Зустріч зі здобувачами 1-го року навчання щодо організації освітньо-наукового процесу!

29 вересня 2022 року відбулась зустріч аспірантів 1-го року навчання з керівниками університету та структурних підрозділів. Проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Бережна Світлана Вікторівна пояснила здобувачам особливості роботи університету у дистанційному режимі. Також Світлана Вікторівна розповіла, які великі можливості відкриваються перед аспірантами.
Завідувач відділом аспірантури та докторантури Разуменко Ірина Василівна продемонструвала графік освітнього процесу, розклад занять, а також довела до відома здобувачів зміст основних документів університету щодо затвердження тем наукових робіт тощо.
Старший інспектор відділу аспірантури і докторантури Паульс Вікторія Олександрівна продемонструвала, як можна швидко знайти корисну інформацію на нашому сайті університету.  
А завдяки виступу виконуючого обов'язки Вченого секретаря університету Боярської-Хоменко Анни Володимирівни стало відомо про всі особливості захисту дисертації.
Також під час зустрічі було представлено доповіді:
Використання електронних інформаційних ресурсів Наукової бібліотеки в дослідницькій діяльності здобувачів вищої освіти (директорка Наукової бібліотеки Коробкіна Олена Геннадіївна)

Робота з БД Scopus та Web of Science: практикум (редакторка Центру інноваційної і проектної діяльності Кривобокова Аліна Ігорівна)

На кафедрі початкової і професійної освіти відбулася зустріч зі здобувачами!

27.09.2022 на кафедрі початкової і професійної освіти відбулася зустріч зі здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти зі спеціальності 015 - Професійна освіта, яку провели доктор педагогічних наук, професор - Довженко Тетяна Олексіївна та доктор філософії - Небитова Ірина Андріївна. Під час зустрічі аспіранти під керівництвом Тетяни Олексіївни та Ірини Андріївни створювали наукометричні профілі у Orcid, Google Scholar та Publons , які знадобляться їм для подальшої науково-дослідної діяльності.

Перша участь першокурсників у засіданні кафедр відбулась!

Цього тижня відбулися кафедральні засідання, де наукові керівники та здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти зустрілись в Zoom-конференції. За програмою зустрічі аспіранти отримали вичерпну інформацію про авторитетні фахові видання, про роботу репозитарію та про організацію навчального процесу. Здобувачі натхненно долучаються до академічної спільноти нашого університету.

Ми усі віримо в успіх і Перемогу!

Посвята в аспіранти!

21 вересня 2022 року в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди відбувся традиційний щорічний захід - Посвята в аспіранти! Незважаючи на всі перешкоди, урочисте свято відбулося в онлайн-форматі на платформі Zoom.
Із вступним словом перед здобувачами виступив ректор університету, проф., член-кор. НАПН України Бойчук Ю.Д. Очільник вишу привітав нову хвилю науковців із успішним складанням іспитів та зарахуванням до аспірантури і зазначив, що навчання в аспірантурі вимагає багато сил, ресурсів, наполегливості, але якщо аспіранти готові долати всі труднощі і чітко йти до своєї мети - на них чекає багатогранний світ нових знань, знайомств, можливостей, цікавий і перспективний шлях!
Проректорка з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності  Бережна С.В. у своєму виступі більш предметно повідомила про можливості та переваги навчання в аспірантурі нашого ЗВО та які преференції можна отримати по її закінченню.
На наш захід завітала головиня РМУ при МОН України Ващук О.П., яка побажала молодим ученим наснаги та натхнення, а також розповіла про перспективи і можливості, які відкриваються перед аспірантами і закликала сковородинівців до активної життєвої позиції та співпраці.
З привітальним словом звернулася головиня РМУ при ХОДА Мандич О.В. побажавши успіхів та високого старту молодим науковцям.
Аспіранти та докторанти першого року навчання отримали вичерпну інформацію від головині Ради молодих учених Башкір О.І. стосовно особливостей навчання в аспірантурі та кар'єрного наукового зростання.
Підсумувала інформаційний марафон, професорка, багаторічна незмінна завідувачка відділу аспірантури та докторантури Разуменко І.В., побажавши всім натхнення та цікавого навчання в аспірантурі!
З мотивуючою промовою аспірант 4-го року денної форми навчання зі спеціальності 035 Філологія Скидан Я.А. розповів про власний досвід успішного навчання в університеті та надав цінні й корисні подари нашим першокурсникам!
Зі зворушливим виступом аспірантка 1-го року денної форми навчання зі спеціальності 015 Професійна освіта  (за спеціалізаціями) Литовченко М.А. щиро подякувала від імені всіх аспірантів за привітання та щедрі напутні слова!
Бажаємо аспірантам - та докторантам-першокурсникам творчої наснаги і вчасних захистів дисертацій!

Зустріч НАЗК зі здобувачами вищої освіти всіх рівнів!

12 вересня 2022 року відбулася онлайн зустріч на платформі ZOOM здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти з представниками Національного агентства з питань запобігання корупції.
Під час дискусії були розглянуті такі питання:

 • запровадження рекомендованих Національним агентством заходів впливу на корупційні ризики;
 • рекомендації щодо роботи з антикорупційної діяльності Ради молодих учених та студентського Парламенту в університеті.

Кожний член цієї зустрічі міг задати питання спікерам та іншим учасникам.

Ми щиро дякуємо НАЗК за таку корисну і цікаву інформацію!

Невимовний біль на величезна втрата...

9 вересня 2022 року, при виконанні бойового завдання з визволення окупованих територій Харківщини, загинув наш випускник аспірантури минулого року зі спеціальності 081 - Право Надоєв Артур Автонділович.

Висловлюємо глибокі співчуття його дружині, доньці, усім рідним та близьким...

Вічна пам’ять Герою, який не шкодуючи власного життя захищав наш мирний сон і наше щасливе майбутнє.

Слава Україні! Героям Слава!

Останній крок для вступу до аспірантури зроблено!

9 вересня 2022 року відбувся вступний іспит до аспірантури - з філософії. Абітурієнти за крок до бажаного зарахування і вже з нетерпінням очікують оприлюднення рейтингу на нашому сайті! Адже з 15 вересня відбудеться зарахування до аспірантури, і ми будемо раді прийняти нових аспірантів до нашої дружньої Сковородинівської родини!

Вітаємо із захистом!

8 вересня 2022 р. на засіданні разової спеціалізованої Вченої ради ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбулася визначна подія – захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії випускника нашої аспірантури Четверика Віктора Костянтиновича на тему «Виразний потенціал ступенів порівняння в мові російської поезії ХХ-ХХІ століть»! Вітаємо дисертанта та наукового керівника д-ра філол. наук, доцента Скоробогатову О.О. із блискучим захистом. Бажаємо успішного втілення всіх творчих і наукових задумів, наснаги у професійному зростанні та майбутніх наукових пошуках!

ХНПУ імені Г.С. Сковороди - простір якісної освіти!

2 вересня 2022 року відбувся важливий етап - фахове вступне випробування у формі співбесіди із абітурієнтами ОНП, спеціальність 015 - Професійна освіта.
У складі комісії - засновники авангардних Наукових шкіл проф.Олена Іонова, проф.Світлана Золотухіна, проф.Людмила Рибалко.
Кафедра початкової і професійної освіти реалізує затребувану акредитовану освітньо-наукову програму потужним кадровим складом і злагодженою командною роботою усіх структурних підрозділів університету.
Абітурієнти амбітні, вмотивовані, презентували унікальні дослідницькі пропозиції. Чекаємо наступний етап.
Дяка Кафедра освітології та інноваційної педагогіки завідувачці Anna Boiarska-Khomenko за високий рівень організації, модерацію заходу.

Підготовка до захисту докторів філософії!

Сьогодні, 18.08.2022 року, відбулась онлайн-зустріч керівництва університету зі здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, які активно готуються стати випускниками нашої аспірантури!

Традиційно після привітань ректора університету Бойчука Ю.Д. наших випускників, були обговорені всі питання стосовно процесу захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії.

Вчений секретар університету Тищенко Т.І. ознайомила з новими вимогами до захисту дисертації відповідного рівня.

А гарант освітньо-наукової програми 052 Політологія Куц Г.М. піділилась з аспірантами корисними порадами щодо закінчення роботи над дисертаційними дослідженнями.
Ми щиро віримо, що навіть у воєнний час у нас буде багато захистів! Бажаємо всім натхнення та блискучих захистів!

Готуємось до початку нового навчального року разом із нашими аспірантами-іноземними громадянами!

12 серпня 2022 року відбулась зустріч аспірантів-іноземців з керівництвом університету та структурних підрозділів.
Конференція розпочалась з привітань ректора університету Бойчука Ю.Д., який приєднався до нас з навчально-спортивного табору «Гайдари», де активно проходить підготовка до нового навчального року.
Проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Бережна С.В. розповіла про високу якість підготовки наших здобувачів та щиро подякувала всім аспірантам за підтримку університету і викладачів.
А завдяки виступу Вченого секретаря університету Тіщенко Т.І. стало відомо про всі особливості захисту дисертації.
Завідувачка відділу аспірантури і докторантури Разуменко І.В. у своєму виступі більш предметно відповіла на актуальні питання щодо освітньо-наукового процесу.

Ми дякуємо всім нашим аспірантам і бажаємо успіхів в новому навчальному році!

Аспіранти-волонтери ХНПУ імені Г.С. Сковороди!

Сила України – в її людях. У цьому переконувалися уже не раз і нині, коли Україна палає у ворожому вогні і відстоює свою незалежність, ми вкотре впевнюємося, що завдяки щирості та відданості нашого народу – ми обов’язково переможемо!

Від початку введення воєнного стану десятки тисяч людей в Україні частково або повністю змінили свої мирні професії. Художники, вчителі, вихователі, психологи, викладачі – усі ми стали волонтерами та робимо те, що потрібно саме зараз – сортуємо гуманітарку, допомагаємо тим, хто залишився без їжі та ліків.

І наші аспіранти не є виключенням.

Хтось проводить для дітей онлайн-уроки, виховні заходи, творчі заняття тощо. Інші у вільний час займаються плетінням сіток для військових. Дехто збирає продукти та речі на пости для тих, хто оберігає наше місто, а хтось розвозить їжу по домівкам для людей похилого віку.

Усім нашим волонтерам ми шлемо найщиріші слова вдячності! Ми цінуємо допомогу кожного і віримо, що ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

У бою з рашистами загинув наш аспірант Гавриленко Сергій Анатолійович

Під час бойової операції Збройних Сил України проти рашистів у Харкові загинув наш аспірант зі спеціальності 053 - Психологія (науковий керівник Підчасов Є.В.), заступник начальника навчального курсу з морально-психологічного забезпечення інженерно-авіаційного факультету Харківського національного університету Повітряних Сил Гавриленко Сергій Анатолійович.

Обірвалося життя справжнього патріота України та її воїна-захисника! Вічна пам'ять Герою!

Висловлюємо щирі співчуття його дружині, дітям, усім рідним та близьким...
Слава Україні! Героям слава!

Гостьова лекція у Вроцлавському університеті 

10 червня 2022 року відбулася гостьова оффлайн лекція «Г. Сковорода - філософ, просвітитель-гуманіст» на факультеті славістики Вроцлавського університету (лектор - професор кафедри зарубіжної літератури та слов'янських мов імені професора Михайла Гетманця Разуменко І.В.)

Захист дисертації

6 червня 2022 року відбувся захист дисертації Козіна Сергія Валентиновича на тему «Технологія профілактики травматизму майбутніх фахівців з фізичного виховання та спорту в процесі професійної підготовки», поданої на здобуття наукового ступеня доктора філософії з галузі знань 01 Освіта/Педагогіка зі спеціальності 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями). 

Склад ради:

1. Голова ради – Ушмарова Вікторія Володимирівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри початкової і професійної освіти Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди .

2. Рецензент – Гриньова Валентина Миколаївна, доктор педагогічних наук, професор, професор, кафедри початкової і професійної освіти Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди.

3. Рецензент – Кривенцова Ірина Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди.

4. Опонент – Мулик Катерина Віталіївна, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри зимових видів спорту, велоспорту та туризму Харківської державної академії фізичної культури.

5. Опонент – Шуба Людмила Вікторівна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри управління фізичною культурою та спортом Національного університету "Запорізька політехніка". 

Науковий керівник – Коробейнік Віталій Анатолійович, кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету фізичного виховання і спорту Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди.

Вітаємо з успішним захистом!!!  

Посилання на інформацію на сайті ХНПУ імені Г.С. Сковороди

Посилання на інформацію на сайті НАЗЯВО (Козін С.В. під номером 17)

Пишаємося бути сковородинівцями

Наші здобувачі пишаються тим, що навчаються в такому славетному університеті, патроном якого є саме Григорій Сковорода. Аспіранти шанують видатного філософа, просвітителя, педагога, слідюють його порадам: обрали освітянську професію за сродністю, невтомно працюють над наукою, щоденно навчаються чомусь новому, багато читають, діляться своїми знаннями з усім світом!

Автори робіт - здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки:

Овсюк Дар'я (н.кер. Рибалко Л.С.)

Бондаренко Денис (н.кер. Золотухіна С.Т.)

Дін Жуцзе,  Цзян Хаочже,  Чжао Цань (н.кер. Рибалко Л.С., Костікова І.І., Боярська-Хоменко А.В.)

Галушка Кирило (н.кер. Штефан Л.А.)

Продовжуємо онлайн-марафон Днів відкритих дверей відділу аспірантури і докторантури ХНПУ імені Г.С. Сковороди 

25 травня 2022 року відбувся черговий День відкритих дверей відділу аспірантури і докторантури у дистанційному форматі.  Традиційно після привітань проректорки з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Бережної С.В. майбутніх абітурієнтів були обговорені переваги навчання у Сковородинівському університеті. 

Завідувачка відділу аспірантури і докторантури Разуменко І.В. ознайомила всіх присутніх з особливостями та нововведеннями цьогорічної вступної кампанії, а також відповіла на численні запитання, що надійшли від абітурієнтів під час прямої трансляції в чаті Zoom. 

На зустрічі гаранти блискуче презентували абітурієнтам свої освітньо-наукові програми, а також надали цінні поради та консультації нашим вступникам. 

Дякуємо всім, хто завітав до нас, а також ласкаво просимо до кращого університету, майбутні аспіранти-Сковородинівці!

Онлайн-зустріч з Матеєм Словачеком

24 травня 2022 року ми продовжили наші лекції з фахівцем зі Словаччини Матеєм Словачеком - вчителем-практиком, аспірантом Прешевського університету.  Тема зустрічі: Система Монтессорі у середній школі та дошкільних закладах. Аспіранти активно ставили питання та дуже швидко отримували блискучі відповіді. 

Щиро дякуємо організаторам, учасникам і, особливо, високоповажному гостю та сподіваємося на подальшу співпрацю!

Тиждень науки в ХНПУ імені Г.С.Сковороди 

Науковий тиждень в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди триває, тож ми продовжуємо наш марафон лекцій та семінарів. 19 травня 2022 року відбулася зустріч з гарантом ОНП 017 - Фізична культура і спорт Худолієм О.М. Тема семінару: «Особливості підготовки публікації до видання». 

Інформація, яка прозвучала на семінарі, була корисною для учасників онлайн зустрічі. Після доповіді лектора учасники зустрічі отримали відповіді на свої запитання.

Лекція з dr hab. Agnieszka Węglińska
 

18 травня 2022 року відбулася зустріч з dr hab. Agnieszka Węglińska щодо публікацій за кордоном у престижних журналах та видавництвах: From CEE to the European academic mainstream. Лекторка поділилась своїм досвідом, показала, як зробити набросок для кращих видавництв, де вичитувати та як написати листа видавництву журналу тощо. Заняття тривало англійською мовою близько 1 години. 

Після лекції dr hab. Agnieszka Węglińska відповіла на всі актуальні питання аспірантів. 

Ми щиро дякуємо за позитивний настрій та за отриманий колосальний досвід!

Тиждень науки у Сковородинівському
 

Науковий травень набирає обертів і традиційно у цей період проходять численні наукові конференції, семінари, тренінги, майстер-класи, виставки та демонстрації здобутків і досягнень у галузі науки викладачів та здобувачів вищої освіти. Саме під час тижня науки 17 травня 2022 року відбулася зустріч із фахівцем зі Словаччини Матеєм Словачеком - вчителем-практиком, аспірантом Прешевського університету.

 

Тема зустрічі: Система Монтессорі у середній школі та дошкільних закладах.

Щиро дякуємо всім за теплу атмосферу та сподіваємося на подальшу співпрацю!

День відкритих дверей для вступників до аспірантури і докторантури відбувся! 

29 квітня 2022 року відбувся День відкритих дверей для вступників до аспірантури і докторантури ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Зустріч проводилась в онлайн режимі, тож всі бажаючі абітурієнти мали змогу долучитись до конференції.

Мета заходу – ознайомити майбутніх вступників із діяльністю університету, розповісти про освітньо-наукові програми і перспективи навчання в аспірантурі та докторантурі при ньому, порядок подання документів вступниками та складання ними вступних випробувань.
Після привітань проректорки з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Бережної С.В. майбутніх абітурієнтів були обговорені можливості та переваги навчання в аспірантурі нашого ЗВО.

Завідувачка відділу аспірантури і докторантури Разуменко І.В. у своєму виступі більш предметно відповіла на актуальні питання щодо вступу до аспірантури.
Завідувачка кафедрою освітології та інноваційної педагогіки Боярська-Хоменко А.В.  підготувала презентацію та розповіла про перспективи і можливості, які відкриваються перед аспірантами.

Гармаш Л.В. - гарант освітньо-наукової програми 035 - Філологія - розповіла про високу якість підготовки майбутній фахівців.
А з виступу завідувачки кафедри англійської мови Щебликіної Т.А. стало відомо про її власний досвід успішного навчання в аспірантурі та докторантурі, тим самим закликавши всіх вступати до нашого університету!

Також завдяки випускнику аспірантури Науменко С.С.  та аспіранту Козіну С.В. до відома всіх зацікавлених було доведено інформацію про процес навчання в аспірантурі та особливості захисту дисертації.

Ми дякуємо всім майбутнім абітурієнтам, хто сьогодні сміливо завітав на зустріч і щиро віримо, що все найкраще у нас – попереду!

Заняття в умовах воєнного стану 

Харківських національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди продовжує свою діяльність у ці складні дні. 

Навчальний процес був відновлений з 1 квітня 2022 р. у змішаній формі з врахуванням реальної ситуації по кожному факультету і кафедрі. Перший тиждень занять з аспірантами вже минув. Розклади і графіки навчального процесу будуть гнучко корегуватися в разі потреби. Ми всі віримо в перемогу! 

Слава Україні!

Відновлення освітнього процесу

З 1 квітня 2022 року згідно з розкладом були відновлені заняття з аспірантами у змішаній формі.

Клуб англійської мови

27 березня 2022 року у форматі розмовного клубу англійської мови за гарною традицією доц.Таміла Щебликіна провела зустріч із здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти ХНПУ імені Г.С.Сковороди. Тема зустрічі: «Які дрібниці робили нас щасливими до початку війни». Відповіді не здивували: прогулянка улюбленим містом, зустріч на каву з подругою просто так, читання книжок, малювання, співи, спорт, квакання жаб та спів пташок... Усім так хочеться повернутися до щасливого життя, бо всі ми, Сковородинівці, віримо в перемогу!!!

Зустріч аспірантів-іноземців з керівництвом університету та структурних підрозділів

24 березня 2022 року відбулась зустріч аспірантів-іноземців з керівництвом університету та структурних підрозділів.

Проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Бережна Світлана Вікторівна пояснила здобувачам особливості роботи університету у дистанційному режимі. Також Світлана Вікторівна щиро подякувала здобувачам за підтримку університету і викладачів.

Завідувач відділом аспірантури та докторантури Разуменко Ірина Василівна продемонструвала графік освітнього процесу, розклад занять, а також довела до відома здобувачів зміст основних документів університету щодо відрахування, переведення, затвердження тем наукових робіт тощо.

Завідувачка кафедрою освітології та інноваційної педагогіки Боярська-Хоменко Анна Володимирівна розповіла про підготовку наукових заходів, які планує кафедра, про продовження діяльності фахових збірників наукових праць і закликала здобувачів подавати до друку статті.

Завідувачка кафедрою початкової і професійної освіти Ушмарова Вікторія Володимирівна акцентувала увагу здобувачів на продовженні освітнього процесу та проведенні навчальних занять у дистанційному режимі.

Наш університет, маючи глибокі традиції, сьогодні працює як одна велика родина, а здобувачі-іноземці є невід’ємною частиною цієї дружньої інтернаціональної сім'ї.

Освіта збереже світ!

Клуб англійської мови

21 березня 2022 року у форматі розмовного клубу англійської мови з метою підтримання настрою та рівня мови із ініціативи аспірантів доц.Таміла Щебликіна провела зустріч із здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди. У дружній атмосфері учасники поділилися своїми історіями, настроєм і описали емоції, що їх переповнюють! Всі ми, Сковородинівці, віримо в перемогу!!!

Науково-методичний семінар для наукових керівників здобувачів-іноземців

 17 лютого 2022 року відбувся черговий науково-методичний семінар для наукових керівників здобувачів-іноземців. У семінарі взяла участь проректорка з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Світлана Вікторівна Бережна. Вона акцентувала увагу наукових керівників на основних положеннях Порядку присудження ступеня доктора філософії та скасування рішення разової спеціалізованої вченої ради закладу вищої освіти, наукової установи про присудження ступеня доктора філософії. Зокрема на питаннях щодо необхідності оформлення КЕП для усіх членів спеціалізованих учених рад і здобувачів освіти, перевірки активності ідентифікаторів DOI. Також Світлана Вікторівна презентувала затверджене положення ХНПУ імені Г.С. Сковороди Про створення та організацію роботи спеціалізованих учених рад.

Також у семінарі приймала участь завідувачка відділу аспірантури і докторантури Ірина Василівна Разуменко, яка презентувала проміжні результати виконання здобувачами освітньої складової ОНП і проходження педагогічної практики, відповіла на питання наукових керівників щодо особливостей оформлення атестаційних листів здобувачами освіти та функцій наукового керівника у цьому процесі.

Гарант ОНП «Освітні, педагогічні науки» Людмила Сергіївна Рибалко звернула увагу наукових керівників на можливість практичного впровадження результатів дисертаційних досліджень на базі науково-методичних лабораторій університету, а також їх апробації на наукових конференціях у різних регіонах України та за кордоном.

Завідувачка кафедрою освітології та інноваційної педагогіки Анна Володимирівна Боярська-Хоменко за погодженням з науковими керівниками сформувала попередній план обговорення дисертаційних досліджень на засіданнях кафедри, а також план подання дисертаційних досліджень до захисту у разових спеціалізованих учених радах.

Науково-методичний семінар пройшов з позитивним настроєм і спонукав наукових керівників до реалізації спільних наукових проєктів зі здобувачами.

Робоча нарада під керівництвом проректорки з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності

11 лютого 2022 року в залі засідань університету відбулася робоча нарада під керівництвом проректорки з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Світлани Бережної.

Зустріч була організована з метою обговорення «Порядку присудження ступеня доктора філософії та скасування рішення разової спеціалізованої вченої ради закладу вищої освіти, наукової установи про присудження ступеня доктора філософії» Кабінету Міністрів України N44 від 12 січня 2022 року та проєкту «Положення про створення та організацію роботи разових спеціалізованих рад Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди».

У заході взяли участь гаранти освітньо-наукових програм, керівники структурних підрозділів, завідувачі кафедр, до яких прикріплені здобувачі третього освітньо-наукового рівня.

Зустріч випускників-магістрів, з приводу отримання інформації про навчання в аспірантурі
«У світі є лише одне благо – знання,
і одне зло – невігластво!»
(Сократ).

Складно не погодитися із висловом геніального давньогрецького філософа Сократа, який переформатував філософію із вивчення природи та світу на вивчення людини та її творчого потенціалу.

З кожним днем значення поняття науки, освіти, навчання у суспільстві зростають і набувають нового, глибшого значення. І сьогодні, коли магістри-сковородинівці готуються до урочистого випускного, вони все частіше замислюються над тим, щоб продовжити свій професійний розвиток саме в науковій сфері, у стінах рідного педагогічного.

Здобуття ступеня магістра – це безперечно велике досягнення, але ймовірно, це ще не закінчення академічної подорожі наших талановитих випускників.

Саме тому сьогодні, 25 січня 2022 року, у актовій залі Сковородинівського університету зібралися випускники-магістри, аби дізнатися більше інформації про навчання в аспірантурі ХНПУ імені Г.С. Сковороди від адміністрації вишу та професорсько-викладацького колективу.

Із вступним словом перед магістрами виступив ректор університету, проф., член-кор. НАПН України Юрій Бойчук. Очільник вишу привітав нову хвилю науковців із успішним складанням іспитів та закінченням магістратури та зазначив, що у нової генерації фахівців є можливість знову повернутися на навчання до найкращого Сковородинівського університету. Юрій Дмитрович пообіцяв всіляко підтримувати наукові прагнення та професійні стремління наших випускників.

Проректорка з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Світлана Бережна у своєму виступі більш предметно повідомила про можливості та переваги навчання в аспірантурі нашого ЗВО та які преференції можна отримати по її закінченню.

За роки існування університету в ньому склалися й успішно працюють наукові школи за різними напрямами: педагогічна, правова, психологічна, політологічна школа, економічна, історична, мистецька ,хімічна, біологічна, фізико-математична, філологічна, філософська, наукова школа з фізичного виховання і спорту. Про наукові школи Сковородинівського вишу розповіла професорка, під керівництвом якої захищено 5 докторських та 35 кандидатських дисертацій, голова комісії з реєстрації наукових шкіл Олена Іонова.

З виступу Олени Миколаївни стало відомо, що наукові школи університету продовжують продукування нових знань, зберігають спадкоємність наукових і суспільних традицій між різними генераціями дослідників, підтримують генетичний зв’язок між творчою спадщиною попередників і пошуками сучасників.

Проф., голова Ради молодих учених Ольга Башкір розповіла про перспективи і можливості, які відкриваються перед аспірантами і закликала сковородинівців до активної життєвої позиції та співпраці.

З настановою і найкращими побажаннями до випускників звернулася проф. кафедри освітології та інноваційної педагогіки, під керівництвом якої захищено 13 докторських та 52 кандидатські дисертації, Світлана Золотухіна. Під час виступу Світлана Трофимівна зосередила увагу на перевагах навчання за освітньо-науковою програмою 011 «Освітні, педагогічні науки».

Зі зворушливою та мотивуючою промовою виступив аспірант 2- го року навчання кафедри анатомії і фізіології людини імені проф. Я.Р. Синельникова Олексій Божко. У своєму виступі Олексій розповів про власний досвід успішного навчання в університеті, надав цінні поради щодо всебічної креативної реалізації своїх можливостей на благо університетської спільноти і суспільства у цілому.

Підсумувала інформаційний марафон, професорка, багаторічна незмінна завідувачка відділу аспірантури та докторантури Ірина Разуменко, побажавши успіхів та високого старту молодим науковцям.

Справжнім музичним сюрпризом для публіки стало виконання «Хорватської рапсодії» композитора Тончи Хульжича здобувачкою вищої освіти Ольгою Хроменко.

Так, навчання в аспірантурі вимагає багато сил, ресурсів, наполегливості. Але якщо ви готові долати всі труднощі і чітко йти до своєї мети- на вас чекає багатогранний світ нових знань, знайомств, можливостей, цікавий і перспективний шлях. Запрошуємо магістрів на навчання до аспірантури ХНПУ імені Г.С. Сковороди!

Вітаємо!

Вітаємо випускників аспірантури - 2021,

молодих докторів філософії! Пишаємося!

 

Бєлінську Валерію Євгенівну

зі спеціальності 035 – Філологія

Бондар Тетяну Валеріївну

зі спеціальності 011  – Освітні, педагогічні науки

Бурлаченко Наталію Василівну

зі спеціальності 011  – Освітні, педагогічні науки

Ван Сяофея

зі спеціальності 011  – Освітні, педагогічні науки

Галату Оксану Станіславівну

спеціальності 053  – Психологія

Даниленко Наталію Миколаївну

спеціальності 053  – Психологія

Єну Ігоря Олександровича

спеціальності 081  – Право

Желанова Дмитра Володимировича

зі спеціальності 011  – Освітні, педагогічні науки

Загребельного Олександра Васильовича

зі спеціальності 011  – Освітні, педагогічні науки

Іванову Наталію Вікторівну

спеціальності 081  – Право

Кім Олександра Олексійовича

зі спеціальності 011  – Освітні, педагогічні науки

Кохан Діану Миколаївну

зі спеціальності 011  – Освітні, педагогічні науки

Кочергіну Анастасію Віталіївну

спеціальності 091  – Біологія

Лисенко Наталію Григорівну

зі спеціальності 011  – Освітні, педагогічні науки

Магаррамлі Етібара Валі огли

спеціальності 081  – Право

Міняйло Наталію Вікторівну

спеціальності 053  – Психологія

Набіла Діаба

спеціальності 053  – Психологія

Потабенко Ларису Вікторівну

спеціальності 081  – Право

Сікору Валерію Валеріївну

зі спеціальності 011  – Освітні, педагогічні науки

Ткаченко Юлію Сергіївну

спеціальності 081  – Право

Шинкарчук Анастасію Ярославівну

спеціальності 081  – Право

Ярещенко Олександра Валентиновича

спеціальності 053  – Психологія

Онлайн ректорська контрольна робота

08.11.2021 р. аспіранти спеціальності 011 Чжан Хао і Чжао Бейбей асистували під час проведення онлайн ректорської контрольної роботи з дисципліни "Технології наукових досліджень в освітній галузі" здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти на факультеті дошкільної освіти.

Вітаємо!

Ласкаво просимо до Сковородинівської родини! 

Аспіранти групи 2021-3 освітньо-наукової програми "Освітні, педагогічні науки".

Звітування на засіданні Виконавчої ради (Ради з якості)

11.10.2021 р. на засіданні Виконавчої ради (Ради з якості) завідувачка відділу аспірантури і докторантури Ірина РАЗУМЕНКО звітувала про результати вступу до аспірантури і докторантури та організацію освітньо-наукового процесу за третім рівнем вищої освіти та про програму професійного партнерства зі стейкхолдерами.

Вітаємо!

З поповненням, аспірантська родина університету!

З 05.10.2021 р. за ОНП "Освітні, педагогічні науки" став до занять громадянин КНР Бао Чень.

Семінар для аспірантів спеціальності 035 Філологія щодо заповнення звітної документації

06.10.2021 р. Проводився семінар для аспірантів спеціальності 035 Філологія щодо заповнення звітної документації. Здобувачам третього рівня освіти давалися роз'яснення щодо оформлення індивідуальних планів здобувачів наукового ступеня доктора філософії. Аспірантам були надані чітки алгорітми до роботи зі звітною документацією та відповіді на їхні питання. Зустріч проводили: доктор філологічних наук, доцент Радчук О.В та доктор філологічних наук, професор Гармаш Л.В.

Посвята в аспіранти!

20 вересня 2021 року в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди відбувся традиційний щорічний захід - Посвята в аспіранти!

На захід завітала головиня РМУ при МОН України Олеся Ващук, яка побажала молодим ученим наснаги та натхнення, а також нагородила переможців університетського конкурсу написання есе "Моя академічна доброчесність".

З привітальним словом звернулася головиня РМУ при ХОДА Олександр Мандич. Очільниця молодіжного наукового руху області висловила подяку організаторам події та нагородила переможців регіонального конкурсу наукових робіт "Молода наука Харківщини: вектори розвитку".

Ректор університету Юрій Бойчук на правах господаря вручив здобувачам освіти вишу грамоти за активну наукову діяльність та досягнуті результати у науково-дослідній роботі та подяки викладачам за керівництво науково-дослідною роботою студентів та аспірантів.

Аспіранти та докторанти першого року навчання отримали вичерпну інформацію від завідувачки відділу аспірантури та докторантури Ірини Разуменко та головині ради молодих учених Ольги Башкір стосовно особливостей навчання в аспірантурі та кар'єрного наукового зростання.

Бажаємо аспірантам- та докторантам-першокурсникам творчої наснаги і вчасних захистів дисертацій!

Акредитація освітньо-наукових програм: Психологія, Політологія, Біологія.

Вітаємо професорсько-викладацький колектив та здобувачів ХНПУ імені Г.С.Сковороди з успішним проходженням акредитації освітньо-наукових програм: "Психологія", "Політологія", "Біологія".
Об’єктивна оцінка Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти підтверджує якісну підготовку здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти та високий професіоналізм колективу Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди!

Онлайн співбесіда щодо виявлення рівня володіння українською мовою абітурієнтом

16.06.2021 р. о 10.00 відбулася чергова онлайн співбесіда щодо виявлення рівня володіння українською мовою абітурієнтом (майбутнім здобувачем третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти) з метою оформлення запрошення на навчання.Співбесіду проводили: декан українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ`яненка, проф. Голобородько К.Ю., зав. Центру міжнародного співробітництва і міжнародної освіти, проф. Калашник Л.С., зав. відділу аспірантури і докторантури, проф. Разуменко І.В.

Індивідуальні консультації з аспірантами

09.06.2021 проведено онлайн консультацію для здобувачки третього освітньо-наукового рівня ВО, спеціальність 011-освітні, педагогічні науки, Ірини Єсікової, фахівців кафедри освітології та інноваційної педагогіки Професором пані ТАН ТАЙ - деканом факультету корекційної педагогіки і психології Інституту розвитку дітей до 10 років Ханойського Університету, м. Ханой, В'єтнам.

Тема зустрічі: особливості організації роботи з дітьми з особливий потребами в умовах провадження карантинних заходів.

Пані ТАН ТАЙ зазначила у відповідях, що фахівці гнучкі івільні у виборі форм і методів взаємодії із дітьми та їх батьками. Наголос в роботі зроблено на налагодження співпраці педагога і батьків. Поради батькам фахівці з м. Ханой оформлюють у вигляді візуальних handbook - коротких стислих однозначно зрозумілих керівництв до виконання конкретного завдання. Таймінг виконання - від 1 до 3 днів.

Важливим завданням, наголосила п. ТАН ТАЙ, є допомога і підтримка дітей з особливими потребами в соціалізації і реабілітації.

А. Боярська-Хоменко, Л .Калашник, І. Разуменко, В. Ворожбіт-Горбатюк вдячні п. Тан Тай за увагу і підтримку наукового пошуку здобувачки І. Єсікової.

По завершенню зустрічі досягнуто домовленості про програму наступних консультацій.

Науково-методичний семінар: Сучасна академічна комунікація

08.06.2021 р. о 16.00 за підтримки Центру міжнародного співробітництва та міжнародної освіти відбулася індивідуальна консультація аспірантки 2-го курсу зі спеціальності «015-Професійна освіта (за спеціалізаціями) Тетяни Свиридової з питання щодо сімейної освіти в країнах світу з Котором Асаром – кандидатом  соціальних наук, факультет міждисциплінарних досліджень, інституту Педагогіки і комунікацій, Університету професійної підготовки і розвитку підприємництва, м. Кумасі, Гана.

Науково-методичний семінар: Сучасна академічна комунікація

19 травня 2021 року у результаті співпраці Бразильського середньо-західного університету та міжнародного відділу, відділу аспірантури, українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка, кафедри зарубіжної літератури та слов’янських мов та кафедри методики та практики викладання англійської мови  ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбувся англомовний вебінар. На вебінарі наші аспіранти-філологи (лінгвістика і літературознавство) та аспіранти-педагоги (методика з викладання англійської мови) оприлюднили свої наукові здобутки перед бразильськими професорами та студентами у межах науково-методичного семінару «Сучасна академічна комунікація». Вебінар був ініційований українським мовно-літературним факультетом імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка. Тематика доповідей фокусувалася навколо сучасних питань мовознавства, літературознавства, методики викладання мови та літератури.

Модераторами зустрічі були проф. І.І. Костікова та проф. С.К. Криворучко. Наш факультет презентували аспірантки Валерія Бєлінська з темою «Концептуальна сфера «природи» в поетичному словнику П. Перебійніс та А.Кічінського» (наук.керівник проф. К.Ю. Голобородько), Вікторія Паульс з темою «Теорія інструменталізму РенеГільз теми символізму: ідея і реальність» (наук.керівник проф. С.К. Криворучко), Анастасія Черненко з темою «Цифрова компетентність в навчанні студентів англійської мови» (наук.керівник проф. І.І. Костікова).

Бразильську сторону представляли викладач державного університету Мідл-Вест, штат Парана: Кароліна Філіпакі де Карвалью з темою «Зв’язки між мовою та літературою: непристойність у драматургії країн, що не є гегемонами, відповідно до національного навчального плану», студентка Кароліна Пол Форназарі Зене з темою «Аналіз дискурсу та структури влади у книзі-звіті «Знущання: Власник Морро Дона Марта», студентка Андрієллі Басняк з темою «Назва» про двомовні газети іммігрантської преси Бразилії. Міжнародні діалоги пройшли успішно, академічне спілкування між двома країнами виявилося плідним. Плануємо продовження співпраці.

 

 

Академічний обмін в умовах пандемії

Важливим чинником якісного розвитку української вищої освіти у добу глобалізації є академічна мобільність. Вона сприяє пожвавленню контактів із закордонними науковими середовищами; створює умови для трансферу нових знань, а також – методик і технологій навчальної та наукової діяльності; забезпечує інтеграцію українських університетів до світового освітнього простора. Одним з дієвих інструментів вирішення цього комплексу завдань є програма Erasmus+, в якій мені пощастило взяти участь в період 19-23 квітня 2021 р.

Цій освітній подорожі передувала тривала і звивиста дорога. В 2019 р. було підписано відповідну угоду про співпрацю між Харківським національним педагогічним університетом імені Г.С. Сковороди і Гданським університетом (Республіка Польща), яка, зокрема, передбачала здійснення обміну викладачами. Мій візит до затишного польського міста на Балтійському узбережжі планувався ще навесні 2020 р., але через об’єктивні обставини (закриття кордонів, запровадження карантину, перехід роботи вишів у режим онлайн etc.) був відтермінований на рік. Враховуючи збереження пандемії і карколомну зміну епідеміологічної ситуації в Україні та Польщі ця поїздка аж до останнього моменту залишалася під питанням, проте завдяки злагодженій співпраці представників обох вишів таки стала реальністю.

Програма візиту, який здійснювався на базі Інституту педагогіки Факультету суспільних наук Гданського університету, передбачала зустріч з керівництвом цього структурного підрозділу, а також – проведення низки лекцій, семінарів і консультацій для студентів та аспірантів цього польського вишу. Усі ці зустрічі, з огляду на існуючі карантинні обмеження, відбувалися дистанційно. Це втім не завадило жвавому спілкуванню і змістовному обговоренню проблематики занять. Особливо цікавим вийшло заняття з аспірантами Гданського університету, де обговорювалися нагальні виклики, які нині повстали перед системами вищої освіти в Україні і Польщі. Свій вільний час в міру можливостей присвятив знайомству з чудовою природою і пам’ятками історії, на які вкрай багаті Гданськ та найближчі до нього місцевості. Відвідування Олівського собору і старовинного центру міста, поїздки до Сопота і Хелю (перлин Балтійського узбережжя) – все це безперечно лише додало яскравих фарб до різнокольорової мозаїки моєї подорожі.

Загалом подібна співпраця є надзвичайно корисною з точки зору розвитку наукової і культурної комунікації між двома народами-сусідами. Вона сприяє збільшенню професійних контактів, створенню підґрунтя для спільних дослідницьких проектів, розширенню інтелектуальних кругозорів. Сподіваюся, що цей візит стане черговим кроком на шляху плідного співробітництва між ХНПУ імені Г.С. Сковороди і Гданським університетом.       

 

 

Організаційно-методичний семінар кафедри освітології та інноваційної педагогіки із здобувачами-іноземцями

21 квітня 2021 року відбувся Організаційно-методичний семінар кафедри освітології та інноваційної педагогіки із здобувачами-іноземцями.

Презентація заходу

Вебінар на тему: Досвід впровадження інституційної моделі управління якістю підготовки  майбутнього  фахівця в педагогічному університеті

8 квітня 2021 року о 15.00 год. відбувся вебінар на тему «Досвід впровадження інституційної моделі управління якістю підготовки  майбутнього  фахівця в педагогічному університеті» за підтримки проректорки з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності ХНПУ імені Г.С. Сковороди Бережної С.В. та  участі  гарантів освітніх та освітньо-наукових програм, завідувачів кафедр, стейкхолдерів, представників груп забезпечення та здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.

Висловлюємо подяку спікерам: Пежинській О.М. − очільниці відділу ліцензування та акредитації Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Бойко М.М. − к.п.н, доцентці кафедри педагогіки і методики початкової освіти, голові комісії з внутрішнього забезпечення якості освіти в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка.

Дякуємо за співпрацю!

V Міжнародна науково-практична конференція Психолого-педагогічні проблеми вищої і середньої освіти в умовах сучасних викликів: теорія і практика

31 березня – 02 квітня 2021 року відбулась V Міжнародна науково-практична конференція «Психолого-педагогічні проблеми вищої і середньої освіти в умовах сучасних викликів: теорія і практика» організована кафедрою освітології та інноваційної педагогіки.

Детальніше з доповідями учасників можна ознайомитися за відео-матеріалами на YouTube-каналі за посиланнями:

Нарада-зустріч гарантів ОНП з представниками Національного агенства із забезпечення якості освіти

19 березня 2021 року відбулася нарада-зустріч гарантів ОНП з представниками Національного агенства із забезпечення якості освіти: доктором економічних наук, проф. Длугопольським Олександром Володимировичем; доктором економічних наук, професором Інституту економіки і менеджменту Національного університету «Львівська політехніка» Олексів Ігорем Богдановичем та доктором економічних наук, доц., радником ректора Національного університету «Львівська політехніка» Шуляром Романом Віталійовичем.

Фаховий семінар для апробації дисертацій
18.03.2021 р.

18 березня 2021 року відбувся фаховий семінар для апробації дисертацій, організований кафедрою освітології та інноваційної педагогіки зі спеціальності «011-Освітні, педагогічні науки», на якому були заслухані доповіді аспірантів-іноземних громадян:

 • Ван Цзін І «Формування готовності майбутніх учителів музичного мистецтва до вокально-педагогічної діяльності в ЗВО КНР»;
 • Лю Чан «Формування професійно-педагогічної культури майбутніх учителів музичного мистецтва у ЗВО КНР».

Було прийнято рішення допустити представлені роботи для подання до захисту у разових вчених радах.

Зустріч аспірантів з представниками структурних підрозділів університету щодо організації освітього процесу

10.03.2021 р.

10 березня 2021 року відбулася традиційна зустріч аспірантів з представниками структурних підрозділів університету щодо організації освітього процесу:
 • в.о. уповноваженого з питань запобігання та виявлення корупції (Тарасенко О.В.);
 • відділ з питань надзчичайних ситуацій і цивільного захисту населення;
 •  гендерний центр ХНПУ імені Г.С. Сковороди (Вороніна М.С.);
 •  відділ зв‘язків з громадськістю та ЗМІ (Клименко Ю.С.);
 • профспілка студентів, аспірантів і докторантів університету;
 • центр інноваційної діяльності і трансферу технологій (Кривобокова А. І.).​

​​

Практичний семінар для аспірантів

03 березня 2021 р. відбувся практичний семінар для аспірантів, проведений психологічною службою університету (док. філос. н., проф. Дорожко І.І.).


Теоретичний семінар гарантів освітньо-наукових програм
3 березня 2021 року відбувся теоретичний семінар гарантів освітньо-наукових програм.
Під час засідання відбулося обговорення наступних питань:
 • стратегія і проблеми інтернаціоналізації;
 • зарахування неформальної та інформальної освіти для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти;
 • моніторинг за періодичністю перегляду освітньо-наукових програм.

​02 березня 2021 р. о 12:00 за ініціативою проректора з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Бережною С.В. та відділом аспірантури і докторантури відбулася зустріч з аспірантами університету усіх спеціальностей, на якій було розглянуто питання щодо залучення аспірантів до міжнародної академічної спільноти (д.п.н., Боярська-Хоменко А.В.) і ролі Асоціації випускників у поліпшенні ОПН (к.п.н., Цапко А.М.)


Нарада комісії із запобігання і протидії дискримінації та сексуальних домагань

01.03.2021 р. о 15:00 відбулася чергова нарада комісії із запобігання і протидії дискриминації та сексуальних домагань, на якій було обговорено і внесено уточнення до плану роботи по профілактиці дискримінації та сексуальних домагань.

Інформацію надано Разуменко І.В.


Онлайн зустріч зі здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти

26 лютого 2021 р. Науковою бібліотекою, Центром інноваційної і проєктної діяльності за участю Проректорки з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Бережної С. В., завідувачки Відділу аспірантури і докторантури Разуменко І. В.  було організовано онлайн зустріч зі здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.

Під час зустрічі було представлено доповіді:

 1. Використання електронних інформаційних ресурсів Наукової бібліотеки в дослідницькій діяльності здобувачів вищої освіти (директорка Наукової бібліотеки Коробкіна О. Г.)
 2. Робота з БД Scopus та Web of Science: практикум (редакторка Центру інноваційної і проектної діяльності Кривобокова А. І.)

Інформація, яка прозвучала в доповідях була корисною для учасників онлайн зустрічі. Після доповідей учасники зустрічі отримали відповіді на свої запитання.


Зустріч «Творимо історію університету разом»

24 лютого 2021 року відбулася чергова зустріч «Творимо історію університету разом» для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, наукових керівників, гарантів, представників служб і підрозділів університету, які забезпечують освітнє середовище і реалізацію ОНП.


Робоча нарада з гарантами ОНП щодо підвищення якості підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти

03 лютого 2021 року на чолі з проректорами з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Бережною С.В., з навчально-наукової роботи Борисовим В.А., завідувачкою відділу аспірантури і докторантури Разуменко І.В. та керівниками провідних підрозділів університету відбулася чергова робоча нарада з гарантами ОНП щодо підвищення якості підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти. 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.