Наукова діяльність кафедри німецької філології

Наукові розвідки членів кафедри здійснюються в межах двох зареєстрованих тем:

1. «Єдність системного та функціонального вивчення романських мов в аспекті інтегративної практики (синтаксис, семантика та прагматика)» (державний реєстраційний номер 0120U101303). В межах теми проводиться дослідження загальних проблем романського мовознавства, і зокрема проблем французького мовознавства;

2. «Мови світу: типологічна лінгвістика» (державний реєстраційний номер 0121U108983). В межах теми проводяться дослідження в галузі німецької мови.

Викладачі кафедри відображають результати своїх наукових досліджень у дисертаціях та авторефератах (у 2021 р. відбувся захист дисертації А.В. Лепетюхи на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук на тему «Синтаксична синонімія у французькій художній прозі ХХ – поч. ХХІ століть)» та захист дисертації С.В. Черкашина на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук на тему «Розвиток університетської освіти Німеччини (ХХ – початок ХХІ століть)»),  статтях у фахових виданнях, тезах доповідей на міжнародних наукових конференціях, монографіях, навчально-методичних посібниках, підручниках, методичних рекомендаціях.

В науково-дослідну роботу кафедри залучаються студенти. Результатом їхньої наукової роботи є участь у конференціях, круглих столах, публікація статей та тез, захист курсових робіт, магістерських наукових досліджень та кваліфікаційних робіт.

61168,  м. Харків, вул. Валентинiвська (Блюхера), 2, кор. В, к. 508

тел.  (0572) 68-61-74