Історія кафедри німецької філології

Кафедра німецької філології ХНПУ імені Г.С. Сковороди існує з 1 грудня 1990 року як самостійна одиниця  в результаті реорганізації кафедри романо-германської філології.

З моменту заснування кафедру очолює кандидат філологічних наук, доцент Скачкова Валентина Володимирівна, автор наукових та методичних робіт, досвідчений керівник і професійний викладач.

В різні роки тут працювали В.В. Бережна, Ю.М. Березіна, В.М. Бестужева, Н.І. Відюкова, Л.С. Грайворонська, О.Г. Жадан, Г.М. Зуєв, І.М. Іщенко, Н.Є. Калмикова, Р.В. Кривошея, О.Б. Мунтян, Я.Ю. Макуєва, Г.А. Маковецька, В.М. Кутько, Н.А. Мазуркова, Т.К. Храмцова, А.В. Яновська.

Також, багато років віддала кафедрі видатна прозаїк, перекладач та педагог Ковальова Олександра Прокопівна (28.11.1948, с. Бондарево, Старобільського району, Луганської області), якою було зроблено багато перекладів з німецької: П. П. Віплінгер «Знаки життя»; Вальтер Загорка «Листи Ромео»; Манфред Шваб «Поміж літом і зимою», а також поетичні антології «Потік» (2011), «Жіночі голоси» (2013), «Блакить»; упорядковано та перекладено антології харківської та нюрнберзької поезії: «Два міста» (2000); «Понад час і простір» (2006); «Мости поезії»; а також видано такі твори: поетичні книги «Степові озера»(1980), «Обрії»(1988), «На два голоси» (у співавторстві з німецькою поеткою Наду Шмідт, 1998), «Абетка доброти» (2005), «Осіння проща» (2006), «Ходім туди, де спить трава» (українською, англійською, німецькою мовами, у співавторстві з Ольгою Тільною) (2011),  повість «Овлур» (2014) та інші.

З 1999 року на кафедрі працюють представники Німецької служби академічних обмінів (DAAD), які проводять практичні заняття з німецької мови зі студентами-германістами, консультують їх щодо можливостей мовного та наукового стажування у Німеччині (Ян-Петер Абрахам, Маттіас Цілліх, Маріо Радермахер, Тімо Янца, Цедрік Райхель). Сьогодні цю діяльність виконує п. Керстін Далльо.

Зараз на кафедрі працюють 12 штатних викладачів, з них 1 доктор філологічних наук (А.В. Тарарак), 8 кандидатів наук, доцентів (Н.В. Григорова, Т.М. Кошечкіна, Ю.О. Пивовар, М.О. Сидорова, О.В. Сидоров, В.В. Скачкова, М.Ю. Тарарак, С.В. Черкашин), 2 старші викладачі (Н.Ю. Кутова, С.В. Пантелєєва) та 1 викладач (О.В. Гамідова).

61168,  м. Харків, вул. Валентинiвська (Блюхера), 2, кор. В, к. 508

тел.  (0572) 68-61-74