Практико-орієнтована діяльність кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки

Кафедра соціальної роботи і соціальної педагогіки забезпечує найширші можливості для здобуття майбутніми фахівцями досвіду практичної діяльності в різних соціальних сферах.

Відповідно до навчального плану підготовки здобувачів вищої освіти спеціальності 231 «Соціальна робота» у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди у 2023-24 н.р., згідно з укладеними угодами про співпрацю, майбутні фахівці соціальної галузі денної та заочної форм навчання проходять такі види практик: 

Освітній рівень бакалавр

  • виробнича практика на підприємствах (3 курс); 
  • виробнича практика на підприємствах (4 курс);

 

Виробничу практику на третьому та четвертому курсах здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня проходять на базах партнерської мережі закладів загальної середньої та спеціальної освіти м. Харкова та, у разі працевлаштування здобувача вищої освіти в певному відповідному закладі освіти на посаді соціального педагога та виконанні функцій, що відповідають меті та завданням практики – на робочому місті.

Освітній рівень магістр

  • виробнича практика на підприємствах (5 курс);
  • науково-педагогічна практика (6 курс). 

 

Виробничу практику на п’ятому та шостому курсах здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня проходять на базах партнерської мережі спеціалізованих закладів сфери соціальної допомоги м. Харкова, закладів загальної середньої освіти м. Харкова й на базі кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки факультету соціальних і поведінкових наук Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, а також, у разі працевлаштування здобувача вищої освіти в певному відповідному закладі та виконанні функцій, що відповідають меті та завданням практики – на робочому місті.

З метою розширення бази для наукової та практичної роботи й здобуття майбутніми фахівцями соціальної галузі досвіду професійної практичної діяльності кафедрою соціальної роботи і соціальної педагогіки налагоджено зв’язки з освітніми установами різних рівнів та соціальними службами м. Харкова та Харківської області: 1) закладами загальної середньої освіти та спеціальної освіти (Харківська гімназія (з 2022 року - ліцей) №43 Харківської обласної ради; Комунальний заклад «Харківська спеціальна школа №2» Харківської обласної ради; Комунальний заклад “Харківська спеціальна школа імені В.Г. Короленка” Харківської обласної ради; Комунальний заклад «Харківська санаторна школа №13» Харківської обласної ради;  Харківська загальноосвітня школа I-III ст. № 36 Харківської міської ради Харківської області; Харківський педагогічний ліцей № 4 Харківської міської ради Харківської області та ін.); соціальними службами (Комунальний заклад «Харківський обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей - «Гармонія» (м. Харків, вул. Фісановича, буд. 4); Комунальний заклад соціального захисту для дітей «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» міста Харкова (м. Харків, вул. Власенко, буд. 14); Комунальний заклад «Харківський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» (м. Харків, вул. Краснодарська, буд. 102 А); Північно-Східне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції; Харківський обласний благодійний фонд  «Соціальна служба допомоги»; Благодійна організація «Благодійний фонд «КАРІТАС Харків»; Харківський міський центр соціальних служб «Довіра»; Харківський обласний центр зайнятості; Харківський благодійний фонд «Благо»; Філія Державної установи «Центр пробації» в Харківській області; Харківський культурно-оздоровчий комплекс «Немо»; БО «Благодійний фонд «Дон Калабрія Україна» та ін.)

Практична підготовка здобувачів першого (бакалаврського) рівня зі спеціальності 231 «Соціальна робота» відбувається також під час опанування практико орієнтованих освітніх компонентів «Практикум у соціальній галузі» (другий семестр першого року навчання), «Соціально-педагогічна робота в закладах освіти з практикумом» (другий рік навчання) та інші.

Після проходження виробничих практик та завершення навчання під час опанування практико орієнтованих освітніх компонентів здобувачі відзначають, що практико-орієнтована діяльність є важливим засобом формування їхньої професійної компетентності та майстерності, набуття творчого стилю діяльності, перевірки власних знань та умінь у дії.

 


 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.