Історія кафедри східних мов

Головна Cпівробітники Навчальна робота Наукова робота Історія кафедри Новини

Кафедру східних мов на факультеті іноземної філології було створено у 1996 році, хоча підготовку філологів зі східних мов було розпочато ще з 1994 року, коли було створено сектор східних мов при кафедрі англійської мови. Біля витоків створення сходознавчих спеціальностей стояв Володимир Леонідович Пирогов. Випускник 1972 року перекладацького відділення факультету іноземних мов Харківського державного університету імені О.М. Горького (нині ХНУ імені В.Н. Каразіна). У зв’язку з переходом В.Л. Пирогова на роботу до Київського лінгвістичного університету кафедру східних мов очолила кандидат філологічних наук, доцент Ірина Алімджанівна Бикова, яка мала досвід керівництва кафедрою сучасної російської мови і протягом року працювала за обміном викладачем у вузі-партнері – Хебейському педагогічному університеті у місті Шицзячжуан (КНР). У жовтні 1999 року вона заступила на посаду завідувача та розпочала роботу.

На кафедрі гостро стояло кадрове питання, тому що не вистачало викладачів. Крім того, треба було створити матеріально-технічну базу. Та завдяки ентузіазму викладачів за порівняно короткий час було закладено якісне підґрунтя для проведення повноцінних занять.  На посаду викладачів були залучені кращі випускники: Л.С.Калашник, Н.В. Молодожонова (Руда), К.Є.Жукова, О.Ю.Озерська, І.А.Логвиненко, Х.М.Юсупова (Хачатурова), Я.М.Демченко, Ю.Г. Прасол (Штих), О.С.Завгородня. Крім того, працювали викладачі: А.І.Мотрохов, Г.В.Саніна, О.В.Пастухова (Компанієць), Ю.Г.Малахова, носії мов з Китаю, Японії, Туреччини, Ізраїлю, Ірану.

Кафедра успішно розвивала зв’язки з вищими навчальними закладами Китаю, Японії, Туреччини, Ізраїлю, Ірану. Активно здійснювався обмін викладачами та студентами з університетами різних країн. Усі викладачі пройшли мовне стажування у країнах, мову яких вони викладають.

Завдяки зв’язкам із посольствами східних країн, кафедра отримала велику кількість літератури з різних питань: економіки, політики, науки, освіти, художню та навчальну літературу, а також сучасну комп’ютерну техніку, відкрила центри мов та культур: Регіональний центр японської культури та освіти (2000р.), Центр перської мови та культури (2003р.), Центра навчання ізраїльської культури та івриту (2010р.), Центр турецької культури (2009р.)

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.