Історія кафедри східних мов

Головна Cпівробітники Освітня діяльність Наукова діяльність Історія кафедри Новини

Кафедру східних мов на факультеті іноземної філології було створено у 1996 році, хоча підготовку філологів зі східних мов було розпочато ще з 1994 року, коли було створено сектор східних мов при кафедрі англійської мови. У витоків створення сходознавчих спеціальностей стояв Володимир Леонідович Пирогов. Випускник 1972 року перекладацького відділення факультету іноземних мов Харківського державного університету
імені О.М. Горького (нині ХНУ імені В.Н. Каразіна). У зв’язку з переходом В.Л. Пирогова на роботу до Київського лінгвістичного університету кафедру східних мов очолила кандидат філологічних наук, доцент Ірина Алімджанівна Бикова, яка мала досвід керівництва кафедрою сучасної російської мови і протягом року працювала за обміном викладачем у вузі-партнері – Хебейському педагогічному університеті у місті Шицзячжуан (КНР). У жовтні 1999 року вона заступила на посаду завідувача та розпочала роботу.

На кафедрі гостро стояло кадрове питання, тому що не вистачало викладачів. Крім того, треба було створити матеріально-технічну базу. Та завдяки ентузіазму викладачів за порівняно короткий час було закладено якісне підґрунтя для проведення повноцінних занять. На посаду викладачів були залучені кращі випускники: Л.С. Калашник, Н.В. Молодожонова (Руда),
К.Є. Жукова, О.Ю. Озерська, І.А. Логвиненко (Скразловська), Х.М. Юсупова (Хачатурова), Я.М. Демченко, Ю.Г. Прасол (Штих), О.С. Завгородня. Крім того, працювали викладачі: А.І. Мотрохов, Г.В. Саніна, О.В. Пастухова (Компанієць), Ю.В. Малахова, носії мов з Китаю, Японії, Туреччини, Ізраїлю, Ірану.

Завдяки зв’язкам із посольствами східних країн, кафедра отримала велику кількість навчальної та художньої літератури, сучасну комп’ютерну техніку, відкрила центри мов та культур: Регіональний центр японської культури та освіти (2000 р.), Іранський культурний центр (2003 р.), Ізраїльський культурний центр (2010 р.), Турецький культурний центр (2009 р.), Китайський культурний центр (2016 р.).

З 2015 по 2017 роки кафедру очолювала доктор педагогічних наук, професор Л.С. Калашник. Під її керівництвом кафедра успішно розвиває зв’язки з вищими навчальними закладами Китаю, Японії, Туреччини, Ізраїлю, Ірану. У рамках академічної мобільності активно здійснюється обмін викладачами та студентами з університетами різних країн. Усі викладачі проходять мовне стажування у країнах, мову яких вони викладають.

З грудня 2017 року завідувачем кафедри є доцент Н.В. Руда, яка захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 10.02.13 Мови народів Азії, Африки, аборигенних народів Америки і Австралії.