Новини кафедри східних мов

Головна Cпівробітники Освітня діяльність Наукова діяльність Історія кафедри Новини

КУРСИ КИТАЙСЬКОЇ МОВИ

КАФЕДРА СХІДНИХ МОВ

ФАКУЛЬТУТУ ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ
ХНПУ імені Г.С.СКОВОРОДИ

ОГОЛОШУЄ НАБІР НА КУРСИ КИТАЙСЬКОЇ МОВИ:

- початковий рівень,

- підготовка до HSK2, HSK3

Початок занять у лютому по мірі комплектації груп.

З усіма питаннями студенти кафедри східних мов можуть звертатися до своїх кураторів. Всі інші бажаючи зможуть отримати необхідну інформацію, звернувшись на кафедру східних мов: shidna_kafedra@hnpu.edu.ua

Чекаємо на вас!


27.01.2023 студенти й викладачі турецького відділення організували онлайн-вечір турецької поезії. Студенти декламували вірші, спілкувалися, слухали турецькі пісні. У заході прийняли участь наші колишні викладачі Сертан Алібекіроглу та Ібрахім Унсалди. До зустрічі долучилися і наші випускники, Ярославна Усатенко і Оксана Соколова, які також прочитали свої улюблені вірші. Дякуємо всім за чудову, душевну атмосферу в ці нелегкі часи!


Запрошуємо викладачів, науковців, аспірантів, які викладають, проводять наукові дослідження в галузі східної філології, історії, політики, економіки, культури країн Сходу, студентів, а також представників посольств і консульств, усіх зацікавлених осіб взяти участь у IV Міжнародній науково- методичній конференції “Сходознавство. Актуальність та перспективи”, яка відбудеться 24 березня 2023 року у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди. Форма проведення ‒ заочна.

Інформаційний лист конференції
Дедлайн подання матеріалів ‒ 15 березня 2023 р.
В рамках конференції передбачено роботу таких секцій:

1. Освіта, виховання у країнах Сходу;
2. Методика навчання сходознавчих дисциплін;
3. Філологія та перекладознавство;
4. Історія Сходу: проблеми теорії та практики;
5. Економіка, політика, соціум країн Сходу;
6. Культура та філософія країн Сходу.

Участь у конференції безкоштовна.


Закінчилася програма з вивчення мови, культури та традиційної медицини, яку запропонував нам Тяньцзіньський університет у грудні 2022 р. Понад 30 студентів та викладачі кафедри східних мов виконали всі умови і отримали сертифікати. Можемо пообіцяти, що такі програми в нас ще будуть, тому всі бажаючі зможуть приєднатися. Наші студенти поділилися своїми враженнями від навчання.


Кафедра східних мов вітає всіх з китайським Новим роком!


З 5 січня 2023 року почалися онлайн курси з інтенсивного вивчення японської мови, що були запропоновані університетом Яманаші. Декільком нашим студентам пощастило взяти участь у цій програмі. Заняття проходитимуть щодня по 4 години до кінця березня. Бажаємо успіхів у навчанні!


29 грудня 2022 р., напередодні новорічних свят, на кафедрі східних мов пройшов вечір кіно китайською. Викладач кафедри Хижа І.П. зустрівся зі студентами і організував перегляд мультфільму під час зимових канікул. Дивилися мультфільм Frozen《冰雪奇缘》з китайським озвучуванням та субтитрами.

Після перегляду всі поділилися своїми враженнями, святковим настроєм та побажаннями!


Викладачі та студенти кафедри східних мов розпочали короткострокове онлайн стажування, яке називається "Китайська мова та традиційна медицина", у Тяньцзіньському університеті іноземних мов (КНР).


19 грудня 2022 р. у ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбулось нагородження номінантів і лауреатів - "Сковородинівський Олімп".

Нашу кафедру визнано кращою на факультеті іноземної філології з профорієнтаційної роботи!

Також вітаємо наших номінантів-викладачів:

Переможець номінації «Міжнародна наукова активність» від університету - доцент кафедри східних мов Скразловська І.А.
Кращий молодий науковець - викладач кафедри східних мов Хижа І.П.

Достойне завершення такого непростого 2022 року!


24.11.2022 р. студенти 4-го курсу турецького відділення нашого університету Ельвіра Абдуллаєва, Дарина Приходченко та Солмаз Бабаєва виступили з доповідями на IV Міжвузівській студентській конференції "Тюркології читання", яка проходила на базі кафедри тюркології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Дякуємо організаторам конференції, які у такі складні часи змогли провести цікавий науковий захід та надихнули здобувачів вищої освіти на подальші дослідження і наукові пошуки.


25 листопада 2022 року відбувся довгоочікуваний захід – посвята студентів першого курсу у китаїсти. Дуже важлива перша сходинка до мети стати професійним китаєзнавцем! Особливим гостем була наша випускниця, яка вже декілька років живе та навчається у Пекіні, Марія Мазарук. Маша надала першокурсникам цікаві та корисні поради, як вчити китайську мову, які переваги дає ця мова. Студенти другого курсуі підготували цікаву презентацію та вікторину.


15 листопада 2022 р. Н.В. Руда та Л.С. Калашник провели профорієнтаційну зустріч зі студентами четвертого курсу китайського відділення. Обговорювали питання вступу до магістратури, особливості навчання саме в магістратурі на китайській філології. Під час зустрічі вийшов на зв'язок з Китаю наш колишній випускник Максим Белавін. Він розповів про перспективи та можливості навчання та роботи у Китаї.


9.11.2022 р. наші студенти третього курсу мали можливість поспілкуватися в рамках розмовної практики зі студентами університету міста Хебей (КНР). Формат спілкування передбачав розподіл на маленькі групи та проведення інтерв'ю. Враження від зустрічі дуже позитивні! Наші студенти поділилися своїми думками:

Все сподобалося, було дуже цікаво, залишилося багато позитивних вражень. Дякую!

- Був цікавий новий досвід, було цікаво і весело.

- Це було насправді класно, якийсь ковток мотивації за таких умов. Хоча здавалося, що буде супер складно, багато студентів переживали, але все супер!

- Мені сподобалося. Дізналася про їх університет, що їм подобається, деякі відомості про місто, де вони живуть. Це хороша можливість підтягнути розмовну китайську. Дякую!

- Цікаво було дізнатися про спільні інтереси, а ще це була гарна нагода, бо нас пообіцяли пригостити, якщо будемо в Китаї). На жаль, один з них дуже соромився говорити, тому просто писав в вічат). Було б чудово ще повторити такий досвід!


9 листопада 2022 р. відбулось чергове засідання студентського наукового гуртка "Асоціація молодих китаєзнавців", яке було присвячене Всесвітньому Дню науки. Професор Калашник Любов Сергіївна розповіла про головні правила створення презентацій, а керівник гуртка Хижа Іван Петрович ознайомив учасників з принципами академічної доброчесності, поняттям плагіат, видами плагіату та способами його уникнення.


Республіка Туреччина святкує 99-ту річницю з дня свого заснування. Вітаємо і бажаємо турецькому народові процвітання, миру й щастя! Дякуємо за підтримку України у ці непрості часи! Ми завжди святкували цю подію у нашому університеті. Наші студенти готували пісні, вірші, вистави, танці, презентації, до нас долучалося багато харків'ян і громадян Туреччин, що проживають в Харкові. Наші випускники й досі згадують ці наші свята як одне з найяскравіших вражень. На жаль, спочатку через карантин, а потім через війну ми вимушені проводити всі заходи онлайн, але віримо, що найближчим часом відродимо цю традицію й знову будемо всі разом збиратися й відчувати цю творчу, радісну, святкову атмосферу нашого "турецкого свята".

Bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 99. yıldönümünüdür. Çok sevdiğimiz Türk halkını kutlar, bereket, barış ve mutluluk dileriz! Yaşadığımız bu zor zamanlarda Ukrayna'ya verdiğiniz destek Ukrayna'ya çok teşekkür ederiz. Umarım ki en yakın zamanda yine bir araya gelip üniversitemizdeki Türk Cumhuriyeti Bayramımızı hep beraber kutlar özlemlerimizi gideririz. 

Згадаємо яскраві моменти наших святкувань!


На честь 99-річчя від дня заснування Республіки Туреччина Турецький культурний центр при Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди підготував збірку перекладів поетичних творів сучасних турецьких авторів. Збірка містить українські переклади віршів, які є справжніми перлинами турецької поезії XX-XI століття. Твори перекладено студентами та викладачами-тюркологами вишів України у межах конкурсу поетичного перекладу, який було організовано нашим Центром. Ілюстрації до книги також зроблені студентами, які вивчають турецьку мову. Дизайн обкладинки розроблений професором Університету імені 9-го вересня (м. Ізмір, Туреччина) Фуатом Акденізлі. Збірка вийде найближчим часом.


28 жовтня 2022 р., напередодні святкування Хелловіну, пройшов тематичний перегляд кіно китайською мовою, який організував викладач кафедри Хижа І.П. разом зі студентами-китаїстами. Дивились американський мультфільм
《寻梦环游记》у китайському дубляжі. Після перегляду всі поділилися своїми враженнями та позитивними емоціями щодо сюжету.

Р.s. окрему подяку висловлюємо студентці групи 21 ка Мартиновій Поліні, за запропоновані ідеї, медіа-ресурси та допомогу в організації заходу.


23 жовтня 2022 р. на кафедрі східних мов пройшов один з традиційних заходів - посвята в японісти. Студенти старших курсів презентували цікаві доповіді, вікторину на знання фактів про Японію. Першокурсники поділилися своїми мріями та планами. Всі студенти були мотивовані реальними можливостями навчання у японських університетах, і це ще більше підігріло бажання вивчати японську. Наприкінці, як завжди, студентам були вручені сертифікати японістів. Бажаємо успіхів у навчанні!


У нас на кафедрі дебют!  Вперше розпочали роботу курси з вивчення японської мови! Цього року японська стала надзвичайно популярною. Бажаємо нашим студентам успіхів та задоволення від навчання!


У цьому навчальному році декілька студентів нашої кафедри отримали можливість навчатися у Японії. Так, студентка третього курсу спеціальності Китайська філологія Нігіна Хоміддінова навчається в одному з університетів Токіо, вивчає китайську, японську, міжнародні відносини та міжнародні організації. Крім того активно проводить час, знайомлячись з новими людьми та відвідуючи різні цікаві місця). Це свідчить про те, що збуватися можуть не лише мрії, а й те, про що навіть не мріємо (фото розміщено з дозволу Нігіни)


30.09.2022 р. відбулося перше в цьому навчальному році засідання студентського наукового гуртка "Асоціація молодих китаєзнавців". Захід був приурочений дню народження Конфуція. Студенти робили власні дослідження щодо впливу та доцільності конфуціанських ідей у сучасному суспільстві та освіті. Керівник наукового гуртка – викладач Хижа І.П.


19 липня 2022 р. відбулась урочиста церемонія завершення онлайн курсу Language and Communication Across Culture, який запропонував японський університет Яманаші. Впродовж 2,5 місяців цей курс відвідували студенти кафедри східних мов. П'ятеро з них успішно його завершили, виконали всі завдання та отримали сертифікати. Вітаємо Хоміддінову Нігіну, Омельчук Єлизавету, Гложік Карину, Лобанову Дарину, Мартинову Поліну!


10 липня 2022 р. студенти кафедри східних мов взяли участь у міжнародній конференції, яку організували представники Токійського університету. Темою спілкування була культура України. Наш студент Полях Арсеній, який вивчає японську, підготував презентацію та познайомив іноземних учасників з історією, географією, державним устроєм та традиціями України.


ХНПУ імені Г.С. Сковороди пропонує унікальну можливість вивчати ПЕРСЬКУ мову - ФАРСІ в Україні як другу мову вільного вибору (основна - АНГЛІЙСЬКА). 

Фарсі викладається в університеті більше 20 років. Завдяки підтримки Посольства ІРІ в м. Києві у ХНПУ функціонує Іранський культурний центр, який забезпечує студентів новітніми підручниками, проводить майстер-класи та семінари з перської мови, літератури та культури. 

Чекаємо саме на вас! Долучайтеся до багатовікової культури країн Близького Сходу і казок 1001 ночі!


Вивчайте Східні мови у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди!

Китайська на спеціальності 035 Філологія. Китайська мова та література. А також японська, турецька, перська, іврит.

Чекаємо на вас!


27 травня 2022 р. викладач кафедри східних мов Хижа Іван Петрович разом зі студентами групи 23 а/к організували вечір перегляду китайської 动画, до якого долучилися і студенти паралельних груп 1-2 курсу. 

Переглядали не таке відоме, але і не менш цікаве аніме《萌妻食神》

Студенти були у захваті і після перегляду ділилися своїми враженнями та думками щодо сюжету і цікавих епізодів.

Також, всі отримали «міні-буклети» з корисною лексикою, яка траплялась у фільмі.


19 травня 2022 р. на кафедрі східних мов відбувся методичний семінар для викладачів китайської мови кафедри на тему "Методи популяризації китайської мови в Україні в сучасних умовах"


Об’єднання молодих китаєзнавців 

19 травня 2022 р. було проведено засідання Об’єднання молодих китаєзнавців, на якому студенти обговорювали таке питання як плагіат у наукових роботах. Були розглянуті такі питання:

  1. Причини використання плагіату
  2. Законодавче регулювання 
  3. Види плагіату
  4. Джерела для перевірки робіт на плагіат 
  5. Прийоми запобігання плагіату

Студенти надали активний фідбек попри те, що лише віднедавна почали долучатися до університетських та всеукраїнських конференцій. Сподіваємося, що знання стануть у нагоді та допоможуть стати справжніми молодими науковцями.

Засідання 17.05.2022

17 травня 2022 р. у рамках Тижня Науки у ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбулося тематичне засідання кафедри східних мов на тему "Принципи проведення поточного контролю в умовах онлайн навчання".


Продовжуємо займатися наукою! 6 травня 2022 р. у заочному форматі відбулася щорічна міжнародна науково-методична конференція "Сходознавство. Актуальність та перспективи". Понад 160 учасників, серед яких представники різних вишів України, а також науковці з Туреччини, Китаю, Азербайджану, Грузії, Ірану, Іраку, Німеччини, Нідерландів. Незважаючи ні на що, продовжуємо свої традиції та розвиваємо українську науку! 


Засідання 14.04.2022

Продовжуємо працювати! 14 квітня 2022 р. відбулося засідання кафедри східних мов, на якому розглядались питання підготовки до кваліфікаційних іспитів, рейтингу викладачів, проведення дистанційної конференції зі сходознавства.


Турецька онлайн

Незважаючи на складні умови воєнного часу, викладачі і студенти турецького відділення ХНПУ імені Г.С. Сковороди продовжують навчатися й опановувати турецьку мову. Через те, що не всі можуть приєднуватися до онлайн-занять, у нашому університеті запроваджені форми асинхронного навчання, коли студенти мають змогу працювати самостійно та консультуватися з викладачем у зручний для них час. Деякі з наших студентів вчаться, сидячи під обстрілами в Харкові та Харківській області, деякі знаходяться на тимчасово окупованих територіях, де які виїхали за кордон і допомагають нашим співвітчизникам, які не володіють іноземними мовами, деякі зі своїми родинами знайшли прихисток в інших містах України, але всі знаходять час і сили навчатися. Ви молодці! Ви найкращі! Все буде Україна


Колеги-тюркологи

Тепла зустріч у скрутні для країни часи. Викладач турецької мови доцент Ірина Скразловська нарешті мала можливість познайомитися з колегами-тюркологами Тетяною Коваленко та арабістами з Львівського національного університету імені Івана Франка. Поговорили про співпрацю й цікаві спільні проєкти у площині Харків-Львів.


Китайська онлайн

Незважаючи на воєнний стан у державі, усі складності навчального процесу та виклики, що стоять перед викладачами і студентами, наша кафедра працює, як і весь наш університет!


18.02.2022 року відбулось чергове засідання наукового гуртка "Об'єднання молодих китаєзнавців". Запрошеним лектором виступила проф. Калашник Л.С., яка познайомила присутніх з видами наукових робіт: особливості наукових статей, їх структура, відмінність статей від тез, принципи написания тез.


З 31 січня по 4 лютого викладачі китайської мови кафедри східних мов провели на молодших курсах онлайн заходи, присвячені святу Китайського нового року. Студенти знайомилися с традиціями святкування, новорічними стравами, піснями, вивчили новорічні привітання, навіть виготовили традиційні червоні ліхтарики. Студенти старших курсів разом з викладачами відвідали китайський ресторан у м. Харкові. Викладачі намагалися навіть в умовах карантину передати святкову східну атмосферу!


11.12.2021 р. викладач кафедри Катерина Щербакова провела онлайн традиційний щорічний кулінарний майстер-клас! Цього разу вчились готували  麻婆豆腐, 饭,奶茶  (МоПо Тофу)


Вітаємо студенток китайського відділення кафедри Анастасію Ільченко та Лілію Ажніну з отриманням премії  Посла КНР в Україні «За особливі успіхи у вивченні китайської мови»!


29.11.2021 р. у Посольстві КНР в Україні відбулась урочиста онлайн церемонія, присвячена підведенню підсумків двох конкурсів: конкурсу художніх перекладів та конкурсу на отримання премії Посла КНР. Вітаємо переможців конкурсу перекладів Селіверстову Ірину, Манойло Альону і Нахметову Нарміну! 

В цьому році премії Посла КНР удостоїлися 15 викладачів китайської мови з усієї України. Серед них доценти кафедри східних мов Руда Н.В. і Жукова К.Є. В числі кращих двадцяти студентів премію отримали Ільченко Анастасія і Ажніна Лілія!


29 листопада 2021р. викладач кафедри східних мов Ібрахім Унсалди провів для студентів, які вивчають турецьку мову, лекцію на тему "Відображення особистості поета Мехмета Акіфа Ерсоя в його творах та Гімн Республіки Туреччина", присвячену 100-річчю прийняття парламентом Туреччини віршу "Марш Незалежності", автором якого є Мехмет Акіф Еросой, у якості національного гімну держави. Дякуємо пану Ібрагіму за цікаву розповідь!


30 листопада 2021 року студенти та викладачі турецького відділення нашого університету долучилися до майстер-класу з турецької каліграфії від Ангеліни Кучми, організованого кафедрою тюркології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Дякуємо колегам та пані Ангеліні за дуже цікавий творчий досвід!


22.10.2021 р. за ініціативи товариства "Достлуг" на базі Харківського національного університету радіоелектроніки пройшла міжнародна наукова  конференція "Україно-тюркська спільна культурна спадщина", присвячена 880-річчю видатного азербайджанського поета і мислителя Нізамі Ґенджеві. У конференції взяли участь науковці з України, Азербайджану, Туреччини та Казахстану. Зі своїми доповідями виступили й викладачі кафедри східних мов та історичного факультету нашого педагогічного університету.


Профорієнтаційний захід кафедри східних мов 

Студенти китайського відділення прийняли активну участь в святі День Ліцею, яке відбулося 13 жовтня 2021 року в Харківському ліцеї «Професіонал». В рамках співпраці з шкільною кафедрою ліцею вони провели майстер класи з китайської каліграфії.


17 вересня 2021 р. у Турецькому культурному центрі кафедри східних мов пройшла зустріч з керівником Мовної та музичної школи д-ром М.Латіф Дурланик. Студенти прослухали лекцію, присвячену мовним особливостям турецьких народних пісень, почули чудові мелодії, виконані гостем на турецькому народному інструменті – саз.


Виставка малюнків

З 23 вересня 2021 р. у Китайському культурному центрі кафедри східних мов відкрилась виставка дитячих малюнків, присвячена Святу середини осені — одному з найважливіших традиційних свят у Китаї, що святкують в ніч з 15-го на 16 день восьмого місяця китайського місячного календаря.  

Символ свята — місячний коржик (кит. 月饼 — юебін). Це кругле маленьке печиво, що випікають у спеціальних формочках. У багатьох районах країни традиційно їх готують упродовж святкової ночі. Виготовлення й обмін місячними тістечками — одна з головних традицій Свята середини осені.


23 вересня 2021 р. у форматі онлайн відбувся традиційний захід кафедри східних мов – посвята в китаїсти студентів першого курсу. В цьому році їх особливо багато, майже 90! Студенти познайомились зі святами, що проходять у Китаї в ці дні, почули привітання нашого доброго друга Янь Ліня, а також спеціальний привіт та щирі побажання від нашої випускниці, магістрантки університету Цінхуа Марії Мазарук з Пекіну.


21 та 22 вересня 2021 р. у Китайському культурному центрі проводились майстер-класи з китайської каліграфії, присвячені святкуванню у Китаї Свята середини осені. До студентів першого курсу завітали китайські друзі, які цікаво розповіли про традиції святкування, легенди, страви, а також пригостили кожного традиційним Місячним печивом – символом свята.


Кафедра східних мов взяла активну участь у міському проекті «Ніч Науки», що проходив 18 вересня 2021 р.

До уваги школярів та гостей нашого університету було широко представлено інформацію для знайомства з культурою КНР, Японії, Туреччини, Ізраїлю, Ірану:

  • майстер-класи з оригамі, одягання кімоно, китайської чайної церемонії,
  • турецького чаювання, східної (китайської, японської, перської) каліграфії
  • мовні ігри (турецька мова та іврит)

Переможці і учасники Всеукраїнського конкурсу есе “Китай моїми очима», який проходив в березні-травні 2021 року.


Майстер клас з китайської каліграфії та живопису

2 червня 2021 року в Китайському культурному центрі викладач кафедри східних мов Катерина Щербакова та аспірант ХНПУ імені Г.С. Сковороди Янь Лінь провели майстер клас з китайської каліграфії та живопису для студентів-філологів, які вивчають китайську мову (група 11 к/а).


На честь Дня пам'яті Атаюрка та Дня молоді і спорту студенти старших курсів турецького відділення підготували доповіді на тему "Історія і культура Туреччини". Захід відбувся в он-лайн форматі.


Ноуруз 2021

За останній рік ми почали не тільки вчитися онлайн, але й брати участь в онлайн заходах. І хоча такий формат не замінить атмосферу живого спілкування, проте це чудова нагода для викладачів і студентів Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди брати участь у міжнародних та всеукраїнських заходах. 

Щорічне традиційне святкування Ноуруза в цьому році також пройшло в онлайн форматі, проте  не менш захоплююче. Читання віршів в оригіналі мовою фарсі, презентації про традиції та звичаї, що йдуть в далеке минуле, виступи іранських виконавців на народних інструментах без сумніву прикрасили святковий концерт. 

Організаторами вебінару був Центр іраністики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Також взяли участь викладачі і студенти інших університетів України, в яких вивчається перська мова, а саме: Київського національного лінгвістичного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка, а також викладачі гімназії східних мов м. Києва. 

З іранської сторони на святковому заході були присутні Надзвичайний і повноважний посол Ісламської республіки Іран в Україні пан Манучегр Мораді, аташе з питань культури Посольства ІРІ пан Гаді Заргярі, співробітниця Посольства ІРІ пані Фарзане Ранджбар, іранські митці Міляд Кугпаєзаде і Міна Кугпаєзаде. 

Ми дуже вдячні організаторам і всім учасникам заходу за чудову нагоду приєднатися до святкування!


28 квітня 2021 р. на кафедрі східних мов вперше відбулися студентські дебати. Тема для більшості нова і актуальна: "Соціальний рейтинг в Китаї:" великий брат "або стрибок в майбутнє?". Студенти-китаїсти з двох команд підтримували або заперечували проти системи соціального рейтингу, введеного в Китаї в 2014 році. Близько 50 студентів усіх курсів взяли участь в дебатах в якості учасників чи глядачів. В кінці всі бажаючі могли задати питання учасникам і проголосувати за ту команду, яка найбільш переконливо донесла свою думку


I Міжуніверситетський конкурс читців китайської поезії для студентів перших курсів

16.04.21 на кафедрі східних мов був проведений I Міжуніверситетський конкурс читців китайської поезії для студентів перших курсів. Серед учасників були представники Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Київського національного лінгвістичного університету та Харківського національного університету імені. В.Н. Каразіна. Членами журі були, як викладачі університетів, так і китайські експерти. Всі члени журі відзначили, що, незважаючи на дуже короткий термін вивчення китайської мови, учасники продемонстрували високий рівень підготовки. Оцінювалася правильна вимова та артистизм під час декламування віршів. Пишаємося тим, що студенти нашої кафедри посіли перше, друге та два третіх місця. Вітаємо всіх переможців та учасників!


Святкування Китайського нового року

У період святкування Китайського нового року з 12 по 26 лютого 2021 р. кафедра східних мов проводила різні заходи , присвячені традиціям цього свята: прикрашала аудиторії, проводила майстер-класи з вирізання китайських ліхтариків та каліграфії, студенти підготували стіннівки, робили презентації та обговорювали традиції святкування нового року.


Онлайн майстер-класи з китайської і турецької мов

4 лютого 2021 року кафедра східних мов провела онлайн майстер-класи з китайської і турецької мов для учнів 10-11 класів шкіл №16, 116, 156 міста Харкова та Куп’нської гімназії №1. Майстер-класи провели завідувач кафедри доцент Н. Руда, доценти кафедри К. Жукова, І. Скразловська та студентки групи 44 а/к Д. Зоріна і А. Галігузова.


Кулінарний майстер-клас

Наша кафедра продовжує шукати способи взаємодії зі студентами в умовах lockdown. 

26 грудня відбувся кулінарний онлайн майстер-клас для студентів-китаїстів з приготування 宫保鸡丁. Під керівництвом куратора 11 групи Катерини Олексіївни всім все вдалося! В кінці процесу було безліч схвальних відгуків! На додаток до основної страви приготували рис та чай.

Майстер-клас супроводжувався китайською кулінарною лексикою та цікавими розповідями.


Щорічна церемонія нагородження переможців «Премії Посла КНР» 

16 грудня 2020 року Надзвичайний та Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні пан Фань Сяньжун провів щорічну церемонію (цього року онлайн) нагородження переможців «Премії Посла КНР» 2020 року. Серед переможців цього року – викладачі та студент кафедри східних мов ХНПУ імені Г.С. Сковороди. 

Так, премію для викладачів за внесок у сфері викладання китайської мови в Україні отримали професор Калашник Л.С. та викладач кафедри Науменко С.С. Премію «Найкращому студенту, що вивчає китайську мову в Україні» отримав студент-магістр І курсу Хижа Іван.

Вітаємо наших нагороджених колег!


Кафедра східних мов щиро вітає переможців І Всеукраїнського конкурсу перекладів з китайської мови студентку 4 курсу Лілію Ажніну  (2 місце у перекладі художньої прози), студенток 1 курсу Дарину Котляр (2 місце у перекладі поетичних творів) та Анну Твердохліб (3 місце у перекладі поетичних творів). Конкурс було проведено за ініціативою Посольства КНР в Україні. Переможці отримали призи та дипломи учасників. Їх переклади увійдуть до збірника перекладів китайських творів українською мовою.


1 та 2 жовтня 2020 р. на кафедрі східних мов відбулася посвята першокурсників у китаїсти. Захід був приурочений святкуванню 71-ї річниці утворення КНР і Свята середини осені. Студенти підготували цікаву інформацію, художні номери, солодкі частування, а також дали клятву китаїста. Кожен отримав іменний Сертифікат китаїста.


23 грудня 2019 року директори куп’янських шкіл, на чолі з заступником відділу освіти Куп’янської міської ради, відвідали факультет іноземної філології і зустрілися с деканом  факультету В.А. Борисовим.

Завідувач кафедри східних мов Н.В. Руда ознайомила гостей з роботою східних мовних культурних центрів ХНПУ імені Г.С. Сковороди, як альтернативною формою організаційної роботи. Для гостей був проведений майстер-клас з китайської чайної церемонії та обговорені перспективи подальшого співробітництва.


6 грудня 2019 року Надзвичайний та Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні пан Ду Вей відзначив 15 найкращіх українських викладачів та вчителів китайської мови та 13 студентів та учнів, що вивчають китайську. Урочиста церемонія відбулася у Посольстві КНР в Україні у м. Київ.

Так, премію за досігнення у викладанні та розповсюдженні китайської мови отримали завідуюча кафедри східних мов Руда Н.В та доцент Жукова К.Є. Серед найкращіх студентів премію отримали Андрєєва Юлія (6 курс), Золотухіна Наталія (5 курс), Ситнікова Валерія (4 курс). Вважаємо цю подію гідним завершенням року Китаю в Україні для нашого університету!


25 листопада 2019 року на кафедрі східних мов відбулася лекція нідерландського журналіста, письменника іранського походження пана Саната Басама. Тема лекції "Перська мова і її вплив на літературу Заходу". Візити пана Басама на кафедру східних мов вже стали традиційними.


07 листопада 2019 року в ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбувся вечір турецької поезії - "Турецька поезія 20-го століття у перекладах Радія Фіша", організований клубом «Губернія» спільно з факультетом іноземної філології та Турецьким культурним центром при ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Розповідь про життя і творчість трьох турецьких поетів - Орхана Велі, Меліха Джевдета і Октая Рифата - була підготовлена харківським поетом Юрієм Олександровичем Івановим, а їхні вірші звучали у виконанні артистів Харківської обласної філармонії Наталії Сидоренко та Романа Байрактара.

Захід відвідали почесні гості: голова регіонального відділення Асоціації турецько-українських бізнесменів (TUİD) Фарід Алієв і президент громадської організації «Всесвітня конфедерація персо-арабо-тюркомовних і кавказьких народів» Алі Алієв.
Після заходу гості відвідали Турецький культурний центр і подивилися виставку чорно-білих світлин - «Ретро-Туреччина. Перші роки Турецької Республіки», яка проходить там зараз.


30 жовтня 2019 року Турецький культурний центр відзначив 96-річчя Турецької Республіки.
Свято підготували і провели студенти турецького відділення на чолі з керівником Турецького культурного центру і викладачем турецької мови Іриною Скразловською.

7 жовтня 2019 року в Перському культурному центрі відзначили Мехреган - Свято Осені, на якому відбулася посвята студентів перського відділення в іраністи.


1 жовтня 2019 року Китайським культурним центром та кафедрою східних мов був проведений захід, присвячений 70-річчю з Дня утворення Китайської Народної Республіки. З вступним словом про традиції святкування цього дня в Китаї виступила завідувач кафедри східних мов Н. Руда. Керівник Центру міжнародного співробітництва і міжнародної освіти, професор кафедри східних мов Л. Калашник провела лекцію-презентацію про історію створення КНР.

Студенти китайського відділення факультету іноземної філології підготували святковий концерт. Наприкінці заходу відбулася традиційна посвята першокурсників в китаїсти.


23 вересня 2019 року для першокурсників китайського відділення факультету іноземної філології відбувся майстер-клас з у-шу, який провів тренер молодіжної олімпійської збірної Китаю Хан Чанлянь.

Студенти не тільки вивчили комплекс основних вправ, але й дізнались про історію розвитку бойових мистецтв у Китаї, про важливість фізичної самопідготовки та саморозвитку людини в цілому, що дало змогу доторкнутись до культури та життя у Китаї.


30 та 31 травня 2019 року Китайський, Турецький, Ізраїльський  культурні центри та Регіональний центр японської культури та освіти відвідали учні Харківського педагогічного ліцею №1 та 94 школи міста Харкова. 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.