Новини кафедри східних мов

Головна Cпівробітники Навчальна робота Наукова робота Історія кафедри Новини

1 та 2 жовтня 2020 р. на кафедрі східних мов відбулася посвята першокурсників у китаїсти. Захід був приурочений святкуванню 71-ї річниці утворення КНР і Свята середини осені. Студенти підготували цікаву інформацію, художні номери, солодкі частування, а також дали клятву китаїста. Кожен отримав іменний Сертифікат китаїста.

23 грудня 2019 року директори куп’янських шкіл, на чолі з заступником відділу освіти Куп’янської міської ради, відвідали факультет іноземної філології і зустрілися с деканом  факультету В.А. Борисовим.

Завідувач кафедри східних мов Н.В. Руда ознайомила гостей з роботою східних мовних культурних центрів ХНПУ імені Г.С. Сковороди, як альтернативною формою організаційної роботи. Для гостей був проведений майстер-клас з китайської чайної церемонії та обговорені перспективи подальшого співробітництва.

6 грудня 2019 року Надзвичайний та Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні пан Ду Вей відзначив 15 найкращіх українських викладачів та вчителів китайської мови та 13 студентів та учнів, що вивчають китайську. Урочиста церемонія відбулася у Посольстві КНР в Україні у м. Київ.

Так, премію за досігнення у викладанні та розповсюдженні китайської мови отримали завідуюча кафедри східних мов Руда Н.В та доцент Жукова К.Є. Серед найкращіх студентів премію отримали Андрєєва Юлія (6 курс), Золотухіна Наталія (5 курс), Ситнікова Валерія (4 курс). Вважаємо цю подію гідним завершенням року Китаю в Україні для нашого університету!

25 листопада 2019 року на кафедрі східних мов відбулася лекція нідерландського журналіста, письменника іранського походження пана Саната Басама. Тема лекції "Перська мова і її вплив на літературу Заходу". Візити пана Басама на кафедру східних мов вже стали традиційними.

07 листопада 2019 року в ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбувся вечір турецької поезії - "Турецька поезія 20-го століття у перекладах Радія Фіша", організований клубом «Губернія» спільно з факультетом іноземної філології та Турецьким культурним центром при ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Розповідь про життя і творчість трьох турецьких поетів - Орхана Велі, Меліха Джевдета і Октая Рифата - була підготовлена харківським поетом Юрієм Олександровичем Івановим, а їхні вірші звучали у виконанні артистів Харківської обласної філармонії Наталії Сидоренко та Романа Байрактара.

Захід відвідали почесні гості: голова регіонального відділення Асоціації турецько-українських бізнесменів (TUİD) Фарід Алієв і президент громадської організації «Всесвітня конфедерація персо-арабо-тюркомовних і кавказьких народів» Алі Алієв.
Після заходу гості відвідали Турецький культурний центр і подивилися виставку чорно-білих світлин - «Ретро-Туреччина. Перші роки Турецької Республіки», яка проходить там зараз.

30 жовтня 2019 року Турецький культурний центр відзначив 96-річчя Турецької Республіки.
Свято підготували і провели студенти турецького відділення на чолі з керівником Турецького культурного центру і викладачем турецької мови Іриною Скразловською.

7 жовтня 2019 року в Перському культурному центрі відзначили Мехреган - Свято Осені, на якому відбулася посвята студентів перського відділення в іраністи.

1 жовтня 2019 року Китайським культурним центром та кафедрою східних мов був проведений захід, присвячений 70-річчю з Дня утворення Китайської Народної Республіки. З вступним словом про традиції святкування цього дня в Китаї виступила завідувач кафедри східних мов Н. Руда. Керівник Центру міжнародного співробітництва і міжнародної освіти, професор кафедри східних мов Л. Калашник провела лекцію-презентацію про історію створення КНР.

Студенти китайського відділення факультету іноземної філології підготували святковий концерт. Наприкінці заходу відбулася традиційна посвята першокурсників в китаїсти.

23 вересня 2019 року для першокурсників китайського відділення факультету іноземної філології відбувся майстер-клас з у-шу, який провів тренер молодіжної олімпійської збірної Китаю Хан Чанлянь.

Студенти не тільки вивчили комплекс основних вправ, але й дізнались про історію розвитку бойових мистецтв у Китаї, про важливість фізичної самопідготовки та саморозвитку людини в цілому, що дало змогу доторкнутись до культури та життя у Китаї.

30 та 31 травня 2019 року Китайський, Турецький, Ізраїльський  культурні центри та Регіональний центр японської культури та освіти відвідали учні Харківського педагогічного ліцею №1 та 94 школи міста Харкова.