Лекції доцентки Тетяни Разуменко у Вроцлавському університеті в межах програми Erasmus+
У рамках програми Erasmus + доцент кафедри англійської філології Тетяна Разуменко 21.05.2025 р. прочитала лекції THE EDUCATION SYSTEM IN UKRAINE та ON THE TRAINING OF PRESCHOOL TEACHERS AUTHORIZED TO TEACH ENGLISH TO YOUNG CHILDREN IN MODERN CONDITIONS на 1 курсі інституту журналістики та суспільної комунікації Вроцлавського університету ( Польща).
Участь у програмі Erasmus+ у Вроцлаві
З 19.05.2025 р. по 23.05.2025 р. доцент кафедри англійської філології Тетяна Разуменко взяла участь в програмі Erasmus + (Вроцлавський університет, Польща).
Вебінар для вчителів: соціалізація учнів на уроках англійської мови в умовах дистанційного навчання
26.03.2025 р. завідувач кафедри англійської філології Наталія Тучина, доцент кафедри загального мовознавства і романо-германської філології Олена Чухно і доцент кафедри ПАУПМ Олена Чехратова провели вебінар для вчителів "Соціалізація на заняттях з англійської мови у дистанційному форматі". Були присутніми 36 учасників із різних шкіл Харкова та області. Розглянули проблеми соціалізації, тобто підготовки учнів до успішного життя у суспільстві. З'ясували, які знання має надавати школа зараз і які якості має виховувати, а також як цього можна досягти за умов дистанційної роботи. На практичних прикладах обговорили, як соціально-емоційне виховання відбувається під час встановлення та реалізації зворотного зв'язку, а також під час організації рефлексії. Торкнулися проблеми використання роботи у малих групах, обговорили, які переваги вона надає для виховання відповідальності за прийняті рішення, розвитку вмінь розв'язувати проблеми і вмінь працювати у команді. Поділилися конкретними посиланнями на низку навчальних платформ, продемонстрували, як ними можна користуватися відповідно до поставленої мети.
Доцентка кафедри англійської філології успішно завершила міні-курс Erasmus+ з інтеграції STEM і штучного інтелекту в гуманітарні науки
В рамках проєкту Erasmus+ KA2 project з 13.12.2024р. по 20.12.2024р. Холодняк Олена Василівна, доцентка кафедри англійської філології, успішно пройшла міні-курс “STEM4Humanities: STEM Skills for the Humanities”. Під час дистанційного навчання Холодняк О.В. ознайомилась з найновішими тенденціями у сфері штучного інтелекту та його практичним застосуванням у гуманітарних та соціальних науках. Навчання складалося з 5 лекцій та індивідуальних завдань. У процесі професійного підвищення кваліфікації Холодняк О.В. отримала теоретичні та практичні знання щодо застосування штучного інтелекту у роботі зі студентами гуманітарних спеціальностей.
Онлайн-лекція завідувачки кафедри англійської філології Н.В. Тучиної для міжуніверситетської аудиторії з актуальних питань мовної освіти
25.03. 2025 р. завідувач кафедри англійської філології Тучина Н.В. прочитала онлайн лекцію "Аналіз і виправлення помилок і надання конструктивного зворотного зв’язку" в Сумському державному педагогічному університеті імені А.С. Макаренка та міжуніверситетській науково-дослідній лабораторії сучасних технологій навчання іноземних мов і культур. На лекції були присутні 60 осіб ( викладачі і магістри Сумського державного педагогічного університету, Уманського державного педагогічного університету, Київського національного університету імені Шевченка, Вінницького державного педагогічного університету, Центральноукраїнського державного педагогічного університету, Житомирського державного університету).
Доцентка кафедри англійської філології успішно завершила курс з використання штучного інтелекту в освіті
26.02.2025 року доцентка кафедри англійської філології Холодняк Олена Василівна успішно завершила курс підвищення кваліфікації за темою "Штучний інтелект для навчання та дозвілля", організований видавництвом "Ранок" та Харківським національним педагогічним університетом імені Г.С. Сковороди.
Під час дистанційного навчання Холодняк О.В. ознайомилася з можливостями штучного інтелекту для оптимізації організації навчання та дозвілля в освітньому процесі, здобула практичні навички використання ШІ-інструментів для створення навчальних матеріалів, інтерактивних завдань та візуалізації контенту.
Участь у круглому столі про штучний інтелект в освіті: доцентка кафедри англійської філології на зимовому інтенсиві
20. 02.2025 р. Холодняк Олена Василівна, доцентка кафедри англійської філології, взяла участь у роботі Круглого столу "Штучний інтелект та інноваційні технології в педагогічній освіті: можливості та перспективи", проведеного в рамках зимового інтенсиву за темою "Штучний інтелект для навчання та дозвілля", організованого видавництвом "Ранок" та Харківським національним педагогічним університетом імені Г.С. Сковороди.
Щотижневі розмовні сесії з професорами Оксфорда на кафедрі англійської філології
На базі кафедри англійської філології в рамках співпраці з Асоціацією Харків-Оксфорд щотижнево проводяться розмовні сесії студентів університету з носіями англійської мови міста Оксфорда . Спікери - професори Оксфордського Університету Джессіка Власова та Вільям Парк.
22.02 – 26.02. 2021
Протягом п‘яти днів, з 22 по 26 лютого 2021 року, в ХСШ І-ІІІ ст. № 75 м. Харків проходив тиждень англійської мови. Учні різних рівнів приймали активну участь в заходах, розроблених до цієї події. Керівник кафедри «Школа-університет» Істоміна Р.Ф. 23 лютого провела профорієнтаційну онлайн-зустріч з учнями старших класів. Вчителі англійської мови відвідали науково-методичний семінар на тему «Learning Styles as an Integral Component in Planning Effective Lessons», який розробила до цієї зустрічі і провела 24 лютого викладач кафедри англійської філології Істоміна Р.Ф. Тиждень англійської мови завершився зустріччю керівника ШУК Істоміної Р.Ф. зі старшокласниками, які прийняли участь в науково-практичному семінарі на тему «PEAR DECK, GIMKIT, Jamboard, etc – interactive online tools and instruments». Підготувала і провела цей захід викладач Істоміна Р.Ф.
11-12 січня 2021 р.
Онлайн вебінари «Virtual and Interactive Tools for Teaching the Four Main Skills Online».
Протягом двох днів для викладацького составу факультету іноземної філології ХНПУ імені Г.С. Сковороди проводились онлайн вебінари. Керівником проєкту була викладач кафедри англійської філології Істоміна Р.Ф., презентором чотирьох вебінарів був пан Шон Майкл Хікс, представник Регіонального центру викладання англійської мови при посольстві США в Україні. Інформація, представлена американським колегою, надає можливість залучати якомога більше студентів до інтерактивного навчання за допомогою онлайн інструментів, таких як PEAR DECK, Jamboard, GIMKIT, PollEv.
9 лютого 2021 р.
“Safer Internet Day: How Teachers Can Keep Learners Safe Online”
Організатором онлайн-вебінару була TeachingEnglish - British Council.
Викладач Істоміна Р.Ф. приймала участь в заході, ділилась своїми думками по даній проблемі та запропонувала звернутись до документу з назвою «10 правил поведінки в мережі».
Презентори Кірстен, Пол та Карен звернули увагу на те, як допомогти учням під час онлайн-навчання не потрапити в небезпечну ситуацію, а також які ресурси вчителі можуть використовувати для того, щоб підвищити обізнаність учнів та їх батьків для онлайн безпеки.
1-4 лютого 2021 р.
Онлайн-конференція “Honesty, Trust, Unity: Academic Integrity & Education in a Globalized World”
Конференція була присвячена проблемам плагіату в закладах вищої освіти і в загалі в сфері освіти. Учасниками конференції були представники Арменії, Грузії, Азербайджану, Молдови та України. Викладач Істоміна Р.Ф. також приймала участь в цьому заході. Під час заходу розглядались різні аспекти плагіату: причини та наслідки, шляши подолання проблеми, ефективні кроки виховання академічної доброчесності як у студентів так і у викладачів. Колеги з Грузії поділилися своїми успіхами, показали можливі шляхи розвитку поваги освітян і їх подопічних до інтелектуальної власності. Після кожного семінару учасники мали змогу відправити свої коментарі та побажання, що було бонусом для отримання сертифікату про участь в заході.
27 січня 2021 р.
“American English LIVE! Unleashing Your True Teaching Power: Interaction in Online Learning Environments”
Вебінар було присвячено проблемам та викликам, з якими викладачі в різних країнах світу зіткнулися під час переходу на дистанційне навчання з початком карантину в березні 2020 року. Викладач Істоміна Р.Ф. приймала активну участь в обговоренні проблеми.
21 січня 2021 р.
Онлайн-форум для вчителів "Virtual teaching: skill of the future?”
Учасником онлайн-форуму була викладач кафедри Істоміна Р.Ф.
Британська Рада в Україні провела онлайн форум для вчителів. Під час панельної дискусії четверо експертів поділилися своїми думками щодо дистанційного навчання та підказа, як мислити в новому напрямку.
Модератором дискусії був Саймон Етертон, директор програми Британської Ради «Future English». До обговорення долучились Крістіана Осан, модераторка платформи Online Teacher Community; Девід Урайт, директор Safer Internet Centre у Великій Британії; Кетрін Мартінкевич, вчителька і радниця студентів з питань англійської мови Британської Ради; та Наталія Пономарьова, вчителька англійської мови з 25 річним педагогічним стажем і фасилітаторка платформи Online Teacher Community. Під час заходу колеги також дали відповіді на запитання учасників заходу.
Запис форуму:
Профорієнтаційні заходи (онлайн) кафедри англійської філології, які проводяться в січні-лютому 2021 р.
Старостенко Т. М. пойдено курс з реалізації технології CLIL в умовах полілінгвального навчання при Університеті ТАРТУ, Естонія, що тривав з травня 2020 року по грудень 2020 року (78 годин). Термін CLIL (Content and Language Integrated Learning) охоплює навчальні методики, спрямовані на вивчення предмету засобами іноземної мови. Поняття запроваджене Девідом Маршем (Університет Ювяскюля, Фінляндія) у 1994 році для позначення ситуацій, в яких навчальні предмети або частина навчальних предметів вивчається на іноземній мові та має подвійну мету: вивчити предмет, вивчаючи при цьому іноземну мову. Методика CLIL може бути використана в різноманітних освітніх контекстах – від дитячого садочку до вищої освіти. Кожний урок скидається з чотирьох «С» і включає в себе: content (зміст) – розвиток знань, умінь та навичок у певній предметній галузі; communication (спілкування) – використання іноземної мови під час навчання, вивчаючи при цьому, як саме користуватися мовою; cognition (пізнання) – розвиток пізнавальних та розумових здібностей, що формують загальне уявлення; culture (культура) – уявлення себе як частини культури, а також усвідомлення існування альтернативних культур (крім того, міжпредметні зв’язки та виховання громадянства.
З 19 листопада по 22 грудня 2020 року ТЕСОЛ-Україна проводила серію вебінарів (в кількості 8 і загальною кількістю годин – 30) на тему «Основи навчання в Інтернеті» (“Essentials of Online Teaching ”).
Шон Хикс і Венді Фінлейсон були тренерами он-лайн курсу, в рамках якого вони ознайомили учасників з он-лайн платформами для інтерактивної роботи, а саме з Jamboard, Poll Everywhere, Pear Deck, Gimkit and Kahoot. Всі ці он-лайн платформи і інструменти допомагають викладачеві залучити студентів для активної участі в дистанційному навчанні.
Фінальні презентації учасників, які були поділені на групи, дали можливість продемонструвати набуті вміння користуватися вищезазначеними он-лайн платформами.
В результаті успішного складання «іспиту» Старостенко Тетяна Миколаївна і Істоміна Раїса Федорівна отримали сертифікати.
61168, м. Харків, вул. Валентинiвська (Блюхера) 2, кор. В, к. 504,
тел.(0572) 68-61-38 (деканат)
Ім'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.