Кафедра менеджменту та економіки організує наукові дослідження в межах таких комплексних тем:
- «Наукові засади управління розвитком організації» (державний реєстраційний номер 0120U105479, реєстраційна картка НДДКР від 01.01.2021 р.). Керівник теми – доцент О. Гречаник;
- «Соціально-економічні умови та інноваційні чинники забезпечення економічного зростання національної економіки» (державний реєстраційний номер 0122U201101, реєстраційна картка НДДКР від 15.10.2022 р.). Керівник теми – доцент І. Осьмірко.
Основні напрями наукової діяльності кафедри:
- теоретико-методологічні засади формування готовності майбутнього керівника до ефективного менеджменту;
- удосконалення управлінської культури керівних кадрів;
- розвиток інноваційної культури керівника;
- розвиток професійної компетентності педагогів і менеджерів освіти;
- формування професійної позиції спеціаліста;
- удосконалення системи планування в організації;
- управління інноваціями та стратегічним розвитком закладу освіти;
- теоретико-методологічні засади реалізації акмеологічного підходу в управлінні закладом освіти;
- теоретико-методологічні засади управління впровадженням інноваційних технологій в освітній процес закладу освіти;
- міське господарство, економіка підприємства;
- аудит, облік, фінансовий менеджмент.
Результати досліджень викладачів представлені монографіями, матеріалами у навчально-методичних посібниках, статтями у фахових наукових виданнях, що цитуються в міжнародних базах даних та обговорені на науково-практичних конференціях різного рівня і наукових круглих столах.
Викладачі кафедри ведуть активну науково-пошукову діяльність в рамках Методичного семінару (посилання ) та Методологічного семінару кафедри (посилання) за такими напрямами:
- економічне зростання та підвищення конкурентоспроможності національної економіки як підґрунтя входження у глобальний економічний простір,
- інноваційність національної економіки в контексті людського розвитку,
- підвищення інноваційної активності в аграрній сфері національної економіки,
- перспективи розвитку стартапів як чинника економічного зростання національної економіки,
- модернізація вищої освіти в умовах глобалізації економіки, проблеми ефективності фіскальної політики в Україні,
- роль високотехнологічних галузей національної економіки у забезпеченні економічного розвитку країни,
- дослідження проблем фінансового сектору української економіки, зокрема, ефективності функціонування фондових ринків, механізмів кредитування банківською системою, реформування системи державних фінансів.
Основні наукові результати роботи представлені у Збірнику наукових праць Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди «Економіка», заснованого у 2002 р. як фахове наукове видання. Збірник зареєстровано в міжнародному каталозі періодичних видань: Global Serials Directory, OCLC WorldCat, Open Academic Journals Index (OAJI), Research Bible, Index Copernicus, Google Scholar, BASE (Bielefeld Academic search Engine), Open AIRE, електронну версію включено до Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського. Тематика виданих номерів охоплює питання інноваційного розвитку та інноваційно-інвестиційної політики держави, фінансові, управлінські та маркетингові проблеми підприємництва, особливості діяльності різних галузей економіки, глобалізації й проблеми розвитку інтеграції та інші актуальні питання економіки.
Викладачі кафедри проводять активну науково-дослідну роботу за різними напрямами і формами серед здобувачів вищої освіти. Так, кафедрою щорічно проводиться Міжвузівська студентська наукова конференція «Тенденції та перспективи розвитку економіки ХХІ століття очима молоді», у якій беруть участь студенти та учні закладів вищої, професійної та середньої освіти. Здобувачі вищої освіти старших курсів беруть участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціалізації «Економіка та економічна політика».
На кафедрі працюють студентські наукові гуртки «Економіст» (керівник –Олійник Ю.О.) та «Сучасний бухгалтер» (керівник – Осьмірко І.В.). В рамках роботи студентського наукового товариства проводяться обговорення у формі диспутів та круглих столів з питань європейської інтеграції України, розглядаються особливості національного ринку праці та проблеми працевлаштування молоді в умовах пандемії, інновації у підприємницькій діяльності, проблеми оформлення фінансової звітності підприємствами та ін.
Відповідно до договору про наміри між ХНПУ імені Г. С. Сковороди та Варшавським університетом фінансів та управління кафедрою проводиться робота зі встановлення і здійснення співробітництва щодо обміну досвідом в організації вищої професійної освіти, обміну студентами, післядипломного навчання, спільних науково-дослідницьких програм, підготовки та проведення наукових конференцій, семінарів. Триває робота зі продовження співробітництва з Економічним університетом в Братиславі, Словацька Республіка. Згідно з угодою про співпрацю з Науково-дослідним центром індустріальних проблем розвитку НАН України здійснюється консультування науковців кафедри та магістрантів спеціальності «Економка» з дослідження тематики їх наукової роботи. У рамках співпраці з Головним управлінням статистики у Харківській області налагоджено наукову роботу з підготовки магістерських досліджень зі спеціальності «Економіка».