Наукова діяльність факультету фізичного виховання і спорту

Науково-дослідна робота факультету фізичного виховання і спорту ведеться за наступними напрямками:

  • розробка технологій для визначення властивостей нервової системи і психофізіологічних можливостей спортсменів;
  • розробка технологій для активізації процесів відновлення працездатності в спорті;
  • розробка технологій для підвищення якості освоєння техніки і тактики окремих видів спорту;
  • розробка технологій для збереження здорової екологічної середовища;
  • розробка технологій з техніко-тактичної підготовки спортсменів з інвалідністю в ігрових видах спорту;
  • методика викладання дисциплін с фізичного виховання та спорту у вищих навчальних закладах.

Розробка та застосування інноваційних технологій на факультеті ведеться згідно двом державним темам науково-дослідницької роботи: «Теоретико-методичні основи застосування технологій інтегральної спрямованості для самовдосконалення, гармонійного фізичного, інтелектуального і духовного розвитку та формування здорового способу життя людей різних вікових і соціальних груп, в тому числі – спортсменів і людей з особливими потребами» (№ держреєстрації: 0119U100616);

«Теоретико-методичні основи розробки технологій для відновлення опорно-рухового апарату і функціонального стану і профілактики травматизму та представників різних вікових груп у фізичній культурі і спорті» (№ держреєстрації: 0119U100634)

Періодичні видання:

Журнал «Health, sport, rehabilitation» («Здоров’я, спорт, реабілітація») (Key title: Zdorov’â, sport, reabìlìtacìâ Abbreviated key title: Zdor. sport reabìl.  ISSN 2520-2677 (Russian ed. Print) ISSN 2520-2685 (Russian ed. Online)).

Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: Серія КВ № 22450-12350Р

Наказом МОН України від 16.07.2018 № 775 журнал включений в категорію Б фахових видань, в яких можуть публікуватися результати дисертацій на здобуття наукових ступенів кандидата і доктора наук. Спеціальності: фізичне виховання і спорт (24.00.01, 24.00.02, 24.00.03) педагогічні науки (13.00.02 (фізична культура, основи здоров'я); спеціальності за новими шифрами: 017 фізична культура і спорт, 011, 014.

Журнал відображується в міжнародних наукометричних базах даних: ROAD (Directory of Open Access scholarly Resources); Index Copernicus; ICV 2019 = 100,00; PBN (Polish Scholarly Bibliography); ERIH+, DOAJ, NBUV (Національна бібліотека імені В. І. Вернадського, електронні фонд); Google Scholar, та ін.

Наукова робота здобувачів вищої освіти розвивається за загальним напрямком роботи студентського наукового товариства ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Здобувачі вищої освіти є членами студентського наукового гуртка факультету фізичної культури сектора ситуаційних видів спорту, в який входять спортивні ігри та єдиноборства (науковий керівник сектору – Козіна Ж.Л.).

На даний час за інноваційні технології, розроблені на кафедрі олімпійського і професійного спорту, спортивних ігор та туризму, отримано 14 авторських свідоцтв та 20 патентів України.


 

61168,  м. Харків, вул. Валентинiвська (Блюхера) 2, навчально-спортивний комплекс, к. 131,

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.