Факультет фізичного виховання і спорту

У 1947 р. був відкритий факультет фізичного виховання і спорту. А в 1958 – Харківський педагогічний інститут фізичного виховання імені Г.С.Сковороди. Це був час активізації спортивного життя міста, і новостворений інститут відігравав у ньому провідну роль. Потреба формування факультету фізичного виховання знову постала після створення у 1962 році на базі Харківського педагогічного інституту фізичного виховання імені Г.С.Сковороди Харківського державного педагогічного інституту імені Г.С.Сковороди.

За роки свого існування факультет фізичної культури підготував понад десять тисяч учителів, тренерів, організаторів фізкультурно-масової та спортивної роботи. Серед випускників факультету чотири олімпійських чемпіони: Ю.Поярков, Ю.Венгеровський, К.Куришко, Л.Жаботинський, два бронзових призера Олімпійських ігор – В.Долгов і О.Гвоздик, учасники Олімпійських ігор – М.Конева, Д.Карюченко, О. Горбачук, М. Хворост та більше двадцяти чемпіонів Світу та Європи з різних видів спорту. Галерея славетних спортсменів, чия професійна біографія тісно пов’язана з університетом, широка: призер Олімпійських ігор В.Долгов, (1980 р., плавання ІІІ місце); учасники Олімпійських ігор С. Толстопльот (1960 р. Рим, плавання), Г.Блізнецов (1964 р., Токіо, стрибки з жердиною, V місце та 1968 р., Мехіко, VІ місце), В.Аксьонов (1964 р., Токіо, метання спису), В.Евері (1968 р., Мехіко, метання спису), Л.Ткаченко (1968 р., Мехіко, легка атлетика, біг 100, 200 метрів), В.Пантелей (1972 р., Мюнхен, легка атлетика, біг 1500 метрів), І.Щербак (1972 р., Мюнхен, легка атлетика, марафон), О.Маначинський (1976 р., Монреаль, плавання), В.Долгов (1980 р., Москва, плавання, ІІІ місце), В.Шестеров (1980 р., Москва, легка атлетика, біг 10.000 метрів); рекордсмени Світу: О.Вахрушева (легка атлетика, біг 800 метрів у закритих приміщеннях), М.Вінніченко (легка атлетика, спортивна ходьба 20.000 метрів); учасники першості Світу з легкої атлетики: М.Брюхач (багатоборство), Д.Глущенко (легка атлетика, естафета 4х100 метрів), О.Чебану (легка атлетика, естафета 4х100 метрів), а також близько сорока заслужених тренерів СРСР та України.

Майже у кожній школі міста Харкова та Харківської області вчителями фізичної культури працюють випускники факультету, серед яких – понад сорок відмінників народної освіти. Звання Герой України отримав випускник нашого факультету Б.Ф. Білаш.

Сьогодні факультет забезпечує підготовку фахівців за напрямом 6.010100 «Педагогічна освіта» та спеціальністю 6.010201 «Фізичне виховання». На факультеті існує дві спеціалізації: «Методика спортивно-масової роботи» і «Методика туристичної роботи».

Факультет очолює кандідат педагогічних наук, доцент Коробейник Віталій Анатолійович.

На факультеті працює 5 спеціалізованих кафедр: кафедра теорії і методики фізичного виховання та оздоровчої й лікувальної фізкультури, кафедра спортивних ігор, кафедра циклічних видів спорту, кафедра музично-ритмічного виховання і єдиноборств і загально університетська кафедра фізичного виховання. На факультеті є методичний кабінет, який забезпечує студентів усією необхідною методичною й науковою літературою. Штат викладачів і співробітників цих кафедр укомплектований повністю й становить – 72 викладача та 13 чоловік допоміжного персоналу. З них докторів наук – 3, кандидатів наук, доцентів – 18, доцентів без вченого ступеня – 3, у тому числі ЗМС – 1, МСМК – 4, МС-20, ЗТУ – 4.

Кафедри факультету забезпечують високий методичний рівень викладання фахових дисциплін. Так, у свій час, програма курсу музично-ритмічного виховання, яка була створена викладачами кафедри музично-ритмічного виховання та єдиноборств, стала основою для виданої разом з фахівцями Ленінградського інституту фізичної культури і затвердженої Міністерством освіти СРСР програми для профільних вищих навчальних закладів.

Кафедра циклічних видів спорту здійснює наукові дослідження, пов’язані з тематикою «Методологія і методика викладання фізичної культури в загальноосвітній школі». Наукові дослідження кафедри спортивних ігор пов’язані з напрямком «Особливості прояву різних типів вищої нервової діяльності в спортивних іграх», що переросли в наукову школу.

Академічні заняття проводяться на спортивних базах і в аудиторіях нашого університету зокрема, в 3-х спеціалізованих залах спортивного комплексу імені Ю.М.Пояркова; (зал гімнастики, зал спортивних ігор і зал ритміки та хореографії), у спортивному залі імені В.А. Титаря, який знаходиться в навчальному корпусі по вул. Артема, 29, на стадіоні й відкритих спортивних майданчиках лижної бази університету, яка розташована в лісопарку, фехтувальному залі корпуса Б, в залі боротьби в гуртожитку №3, у басейні «Піонер», а також на відкритих спортивних майданчиках біля спортивного комплексу імені Ю.М.Пояркова. Усі місця занять забезпечені спеціальним спортивним устаткуванням і обладнанням і повністю відповідають вимогам, які пред'являються до споруджень даного типу.

Заняття літнього табірного збору проходять у спортивно-оздоровчому таборі «Гайдари», де також є два спеціалізованих спортивних майданчика, один з них для гри в гандбол і міні-футбол, інший, у центральній частині табору, для гри у волейбол й занять іншими спортивними та рухливими іграми. Заняття з плавання проходять на відкритому водоймищі, на річці Сіверський Донець, у спеціально обладнаному для цього місці.

Навчально-спортивний корпус імені Ю.М.Пояркова факультету фізичного виховання

Фізичне виховання та формування здорового способу життя у студентів здійснюється на факультеті відповідно до Цільової комплексної програми «Фізичне виховання – здоров’я нації». Студенти факультету – активні учасники заходів, що проходять у рамках діяльності «Інституту Українського козацтва» («Посвята в козаки», «Козацькі забави», «Кубок Отамана», «День захисника Вітчизни», мандрівки стежками козацької та бойової слави), проводять урочисті збори та спортивні заходи, присвячені «Дню робітника фізичної культури України», екологічні десанти у СОТ “Гайдари”, який розташований у заповідній зоні лісового масиву.

 

Збірні команди факультету беруть участь у Спартакіаді серед вищих навчальних закладів м. Харкова та України з вісімнадцяти видів спорту. Традиційними стали «Спортивні тижні» та дні спорту з бігу, плавання, спортивної гімнастики, художньої гімнастики, легкої атлетики, лижних гонок, армспорту, футболу, волейболу, баскетболу та ін.

На факультеті проводяться зустрічі студентів з ветеранами спорту, видатними спортсменами, тренерами, учителями, діячами у галузі фізичної культури і спорту. Традиційними стали зустрічі першокурсників з переможцями та призерами Олімпійських ігор, які працюють та факультеті: Ю.М.Поярков, О.М.Світличний, О.О.Рєпко та ін.

О.М.Худолій, Ю.М.Поярков, О.М.Світличний, М.Веракса, О.О.Рєпко разом зі студентами 1 курсу факультету фізичного виховання

Герой України Б.Ф.Білаш зі студентами факультету фізичного виховання

Студенти факультету фізичного виховання приймають активну участь у художньо-творчій самодіяльності. Надбанням факультету є Народний колектив естрадно-спортивного танцю «Бумеранг» (керівник к.б.н. Н.М.Санжарова), до складу якого входять майстри спорту та кандидати в майстри спорту з художньої гімнастики, акробатики та ін. видів спорту.

Зустріч ректора зі студентами, які входять до складу збірних команд з футболу та футзалу

Спортсмени факультету ф/в з проректором А.В.Троцко на посвяті у першокурсники

Призер чемпіонату Європи з боротьби самбо, студент факультету ф/в Саркісян Артур

Студенти факультету ф/в у СОТ "Гайдари"

Студенти факультету ф/в на зустрічі з героєм України Б.Ф.Білашом

Спортсмети факультету на міській посвяті у першокурсники разом з деканом факультету та викладачами

Студенти факультету ф/в разом з проректором Троцко А.В. і деканом на вітанні учасників міжнародного марафону 2014

Спортсмени факультету фізичного виховання

Жіноча збірна команда з баскетболу факультету ф/в

Збірна команда з фехтування

Переможці та призери Чемпіонатів України, Європи, Світу з різних видів боротьби

Збірна ХНПУ з футболу

Спортсмени факультету фізичного фиховання

Оголошення

61168,  м. Харків, вул. Валентинiвська (Блюхера) 2, навчально-спортивний комплекс, к. 131
тел.(0572) 68-06-13

Декан:
Коробейник Віталій Анатолійович

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.