​Наукова діяльність українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ'яненка

Науково-дослідна діяльність є невід’ємною складовою освітньої діяльності українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка та важливим чинником зростання його авторитету в Україні та за її межами. Науково-дослідна діяльність на факультеті провадиться за кількома взаємопов’язаними напрямами:

• кафедральна науково-дослідна робота, яка виконується викладачами в другій половині робочого дня(підготовка монографій, посібників, підручників, наукових статей, тез виступів тощо);
  • наукова діяльність комунікативного характеру – діяльність для висвітлення наукових досягнень наших співробітників у національному та міжнародному масштабах (наукові конференції, семінари, форуми тощо);
  • наукові стажування;
  • підготовка науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації (аспірантура, докторантура);
  • студентська науково-дослідна робота.

На факультеті видаються наукові періодичні видання, збірники наукових праць. Щорічно проводяться міжнародні, всеукраїнські, регіональні конференції, семінари, круглі столи. Кожна із п’яти кафедр факультету розробляє свою науково-дослідну тему:

• Кафедра української мови ім. проф. Л. А. Лисиченко – «Різноаспектне вивчення одиниць сучасної української мови» (держ. реєстр. номер 0120U104814 від 12.11.2020 р.);
  • Кафедра українознавства та лінгводидактики – «Лінгводидактичні аспекти викладання мовознавчих й українознавчих дисциплін у системі філологічної освіти»;
  • Кафедри української літератури та журналістики імені професора Леоніда Ушкалова – «Закономірності розвитку української літератури від давнини до сучасності» (держ. реєстр. номер 0119U002298);
  • Кафедри зарубіжної лiтератури та слов’янських мов імені професора Михайла Гетманця – «Закономірності розвитку національних літератур і мов у синхронії та діахронії» (держ. реєстр. номер 0121U112038 від 07.07.2021 р.);
  • Кафедра теорії і практики англійської мови–«Актуальні проблеми лінгвістики, літературознавства, методики викладання англійської мови в навчальних закладах» (держ.реєстр. номер 0117U000811).

Завданням Студентського наукового товариства є пошук та підтримка талановитих дослідників серед студентів; популяризація наукової діяльності як у студентських колах, так і серед учнівства під час спільних заходів; створення творчих колективів, студентських наукових секцій з метою реалізації науково-дослідницького потенціалу студентів та молодих науковців; організація наукових конференцій, читань, семінарів, круглих столів і т.ін.; проведення колективних студентських досліджень.

Здобувачі освіти факультету є активними учасниками Ради молодих учених при МОН України (заст. гол. – асп. Я. Скидан), Студентського наукового товариства, до складу якого входять книжковий клуб «Плеяда», поетична студія «Асонанс» (кер. асп. Я. Скидан) студентські наукові гуртки в секціях лінгвістики (проф. О.Маленко, доц. Л. Умрихіна, доц. Ю. Лебеденко), українознавства (кер. доц. Н.Варич, доц. Л. Петрова Озель), полоністики (доц. Я. Василенко, доц. В. Піддубна, доц. О. Лямпрехт), методики (доц. О. Ткач, доц. С. Марцин) й редагування (доц. Н. Нестеренко, доц. О. Полозова).

Студенти факультету щорічно посідають призові місця в міжнародних, всеукраїнських та регіональних фахових конкурсах, зокрема А. Григоров – ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі студ. наук робіт (2020); С. Мусійко, К. Гусенко – два І-х місця (2020), Є. Мороз – ІІ місце, К. Ляш – ІІІ місце (2021) уМіжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка;В. Волощенко – диплом І ступеня, К. Авраменко – диплом ІІ ступеня, Є. Шапка, А. Котелевець – дипломи ІІІ ступеня – у конкурсі наукових робіт «Молода наука Харківщини: вектори розвитку», напрям «Гуманітарні науки»(2021)  та ін.

61168, м.Харків,  вул. Валентинiвська (Блюхера) , 2, кор. А, к. 202
тел. (0572) 68-11-74

Декан:

Костянтин Юрійович Голобородько

доктор філологічних наук, професор

тел. +380679388667 Viber/ Telegram

Координатор з наукової роботи факультету

Юлія Миколаївна Лебеденко

кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри української мови ім. Л. А. Лисиченко

Тел. +38(050)30004882 viber / telegram