Наукові школи і напрями кафедри зарубіжної лiтератури та слов’янських мов імені професора Михайла Гетманця

У наукових школах продукуються нові знання,
зберігається спадкоємність наукових та суспільних
традицій між різними генераціями дослідників і
генетичний зв’язок між творчою спадщиною
попередників та пошуками сучасників.
Прокопенко І.Ф.

 

Положення про наукові школи Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди

Харківська філологічна школа – видатне явище в розвитку філологічних наук, яке справляло і справляє вплив на процес фахової підготовки, на наукові пошуки філологів в Україні і далеко за її межами. Основоположником цієї школи справедливо вважають видатного мовознавця-славіста Олександра Опанасовича Потебню (1835 – 1891 рр.). Науковець чітко визначив риси, що відрізняють очолюваний ним напрям від інших. Характерна особливість харківської школи – різнобічність наукових інтересів, розробка проблем мовознавства на основі досягнень літературознавства, філософії, психології, історії та інших наук. Це і створило той неповторний дух, що вплинув на широке коло вчених-лінгвістів.

Витоки наукової літературознавчої школи сягають далеких 20 – 30-х років минулого століття, коли в Харківському інституті народної освіти (зараз ХНПУ імені Г.С. Сковороди і ХНУ ім. В.Н. Каразіна) кафедру літератури очолював академік Олександр Іванович Білецький(1884 −1961 рр.) – учений енциклопедичних знань та широкого діапазону наукових інтересів. Саме в інституті народної освіти під його керівництвом створюється літературознавча школа як важливий центр підготовки кадрів філологів, що стали провідними вченими у вищих навчальних закладах України.

Сьогодні філологічна школа в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди сьогодні – це науково вагомі розвідки проблем літератури та мовознавства, здійснювані молодою когортою дослідників під керівництвом знаних в Україні та поза її межами високоерудованих учених.

Наукова школа доктора філологічних наук, професора Михайла Федосійовича Гетманця (1923 - 2021)
Наукова школа доктора філологічних наук, професора Леоніда Генріховича Фрізмана (1935 - 2018)
Наукова школа доктора фiлологiчних наук, професора Анатолiя Тихоновича Гулака (1939-2020)
Наукова лінгвістична школа доктора філологічних наук, професора Галини Федорівни Калашникової
Наукова школа доктора філологічних наук, професора Івана Івановича Степанченка

Наукова школа доктора філологічних наук, професора Олени Олександрівни Скоробогатової

 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.