Співпраця кафедри зарубіжної лiтератури та слов’янських мов імені професора Михайла Гетманця

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

З початку 2021 року були встановлені наукові контакти між викладачами кафедри зарубіжної літератури та слов’янських мов та колегами з Державного університету Середнього Заходу УНІЦЕНТРО (Бразилія, штат Парана). За цей час відбулися дистанційні перемовини про перспективи співпраці, у межах Міжнародної  наукової конференції «Аргументи сучасної філології: „нестача” і „бажання” у тексті» пройшло засідання круглого столу «“Нестача” і “бажання” як прагнення зберегти «коріння»: українське / слов’янське у бразильській культурі», молоді науковці зустрілися на англомовному вебінарі «Сучасна академічна комунікація».  У жовтні 2021 року ми готуємось взяти участь у Міжнародній науковій конференції, яку очолюватиме Бразильський університет.

Результатом спілкування стала підписана в серпні 2021 року угода про співпрацю між Харківським національним педагогічним університетом імені Г.С. Сковороди та Державним університетом Середнього Заходу УНІЦЕНТРО (Бразилія).

ВСЕУКРАЇНСЬКА СПІВПРАЦЯ

Кафедра співпрацює з Харківською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів № 54 Харківської міської ради Харківської області з метою створення системи безперервної освіти, розвитку творчих здібностей учнів шляхом ранньої профорієнтації, виявлення інтересів учнів і поглибленого вивчення ряду гуманітарних предметів шкільного курсу.

Кафедра сприяє Харківській академії неперервної освіти проведенню на базі  нашого університету обласної шкільної олімпіади з російської мови та зарубіжної літератури. Викладачі беруть активну участь у проведенні олімпіади, читають лекції для вчителів, ведуть профорієнтаційну роботу.

Викладачі кафедри зарубіжної літератури та слов’янських мов співпрацюють з Департаментом освіти  Харківської міської ради в якості журі конкурсу «Учитель року».

Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди і Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 36 уклали договір про співпрацю. Предметом чинної угоди є здійснення спільної діяльності з метою реалізації Концепції національного виховання, успішної реалізації статутних держав сторін; забезпечення реалізації системи стандартів загальної середньої освіти, забезпечення потреб суспільства та держави у кваліфікованих фахівцях.