Освітня діяльність кафедри українознавства і лінгводидактики



 

Освітньо-професійні програми

Кафедра забезпечує викладання навчальних дисциплін циклу професійної та практичної підготовки для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) і третього (аспіранти) рівнів освіти. Викладачами кафедри підготовлено такі освітньо-професійні програми:

Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти

Освітньо-професійна програма «Українська мова і література в закладах освіти»

Галузь знань: 01 Освіта / Педагогіка.
Спеціальність: 014 Середня освіта (Українська мова і література).

Мета освітньо-професійньої програми: підготовка бакалаврів, учителів української мови, української та зарубіжної літератури, які володіють необхідними знаннями інноваційного характеру, уміннями їх практичного використання в процесі навчання української мови й української літератури, зарубіжної літератури, здатних до вирішення складних завдань і проблем психолого-педагогічного характеру.

Цілі навчання: формування професійних компетентностей майбутніх учителів української мови та літератури основної (базової) загальної середньої школи.

Програма орієнтується на сучасні наукові досягнення в галузі філології, педагогіки, методики викладання мови і літератури в закладах загальної середньої освіти, враховує специфіку роботи вчителя української мови і літератури, зарубіжної літератури, орієнтує на актуальні мовно-літературні й суспільні ситуації сьогодення, у межах яких студент визначає професійну та наукову кар’єру.

Придатність до працевлаштування: викладацька, навчально-виховна й організаційна діяльність у галузі загальної середньої освіти та дотичних до неї сферах (видавництва, центри й агенції перекладу). Основна (базова) середня школа та заклади позашкільної освіти учнівської молоді. Первинні посади: учитель української мови і літератури, учитель зарубіжної літератури, організатор позакласної та позашкільної виховної роботи з учнями; учитель середнього навчально-виховного закладу. Випускник може бути консультантом із філологічних і методичних питань у державних та приватних установах в органах виконавчої влади місцевого самоврядування, у громадських організаціях.

Освітньо-професійна програма «Українська мова і література, польська мова (переклад включно)»

Галузь знань: 03 Гуманітарні науки.
Спеціальність: 035 Філологія (Українська мова і література).

Мета освітньо-професійної програми: підготовка бакалаврів освіти, конкурентоспроможних філологів, що працюють у науковій, літературно-видавничій та освітній галузях; зокрема, на викладацьких посадах у закладах загальної середньої освіти (за наявності в освітній програмі циклу психолого-педагогічних та методичних дисциплін і проходження педагогічної практики); у засобах масової інформації; на курсах вивчення мов, у бюро перекладів, у різноманітних фондах, спілках, фундаціях гуманітарного спрямування, у музеях, мистецьких і культурних центрах тощо; у різних галузях господарства, де потрібні послуги зі створення, аналізу, перекладу, оцінювання текстів.

Цілі навчання: формування у здобувачів вищої освіти професійно-комунікативної компетентності в усіх видах мовленнєвої діяльності (українською та польською мовами), уміння аналізувати мовні факти й літературні явища на основі лінгвістичних, літературознавчих і соціокультурних знань і застосовувати результати цього аналізу в педагогічній практиці, проводити наукові дослідження в зазначеній предметній області.

Програма зорієнтована на сучасні наукові досягнення в галузі лінгвістики та літературознавства, методики викладання мови та літератури, враховує специфіку роботи вчителя української мови і літератури, польської мови як іноземної, орієнтує на актуальні питання сьогодення, у рамках яких студент визначає професійну та наукову кар’єру.

Придатність до працевлаштування: викладацька, навчально-виховна й організаційна діяльність у галузі загальної середньої освіти й дотичних до неї сферах (курси вивчення мов; бюро перекладів, медіа, видавництва).  

Освітньо-професійна програма «Українська мова і література, польська мова в закладах освіти»

Галузь знань: 01 Освіта / Педагогіка. 
Спеціальність: 014 Середня освіта (Українська мова і література)

Мета освітньо-професійної програми: теоретична й практична підготовка учителів української мови та літератури, польської мови з креативним і критичним мисленням, здатних до самостійного навчання впродовж усього життя, адаптованих до умов сучасних закладів базової та спеціальної загальної середньої освіти, позашкільних закладів різних типів, форм власності, підпорядкування.

Цілі навчання: формування професійних компетентностей майбутніх учителів української мови і літератури, польської мови основної (базової) середньої школи та позашкільних закладів освіти.

Програма зорієнтована на сучасні наукові досягнення в галузі філології, педагогіки, методики викладання мови і літератури в закладах загальної середньої освіти, враховує специфіку роботи вчителя української мови і літератури, польської мови, орієнтує на актуальні мовно-літературні й суспільні ситуації сьогодення для формування професійної кар’єри.

Придатність до працевлаштування: викладацька, навчально-виховна й організаційна діяльність у галузі загальної середньої освіти та дотичних до неї сферах (курси вивчення мов; видавництва, центри й агенції перекладу).

Другий (магістерський) рівень вищої освіти

Освітньо-професійна програма «Українська мова і література в закладах освіти»

Галузь знань: 01 Освіта / Педагогіка.
Спеціальність: 014 Середня освіта (Українська мова і література).

Мета освітньо-професійної програми: підготовка магістрів середньої освіти, учителів та викладачів української мови і літератури, які володіють фундаментальними знаннями інноваційного характеру, уміннями їх практичного використання в процесі навчання української мови й української літератури, здатних до здійснення наукових філологічних досліджень та вирішення складних завдань і проблем психолого-педагогічного характеру з урахуванням вимог НУШ.

Цілі навчання: формування професійних компетентностей майбутніх учителів української мови та української літератури загальної (базової) й профільної (з поглибленим вивченням філологічних дисциплін) середньої школи та викладачів української мови та літератури фахової передвищої школи.

Програма орієнтована на сучасні наукові досягнення в галузі філології, педагогіки, методики навчання мови і вивчення літератури в закладах загальної/профільної середньої освіти та фахової передвищої освіти, враховує специфіку роботи вчителя й викладача української мови й літератури, орієнтує на актуальні мовно-літературні й суспільні ситуації сьогодення, у межах яких студент визначає професійну та наукову кар’єру.

Придатність до працевлаштування: навчальна, навчально-виховна та організаційна діяльність у галузі загальної/профільної середньої освіти, фахової передвищої освіти та дотичних до неї сферах (видавництва, центри й агенції перекладу). Основна (базова) середня школа, ліцеї, гімназії, заклади фахової передвищої освіти (коледжі) та позашкільної освіти учнівської молоді.

Первинні посади: учитель української мови й літератури, викладач української мови й літератури в закладах фахової передвищої освіти, організатор позакласної та позашкільної виховної роботи з учнями.

Випускник може бути експертом, консультантом та радником із фахових (філологічних, перекладознавчих, методичних) питань у державних та приватних установах, в органах виконавчої влади місцевого самоврядування, в громадських організаціях.

 

Викладачі кафедри беруть участь у навчальній реалізації таких освітньо-професійних програм:

Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти

Другий (магістерський) рівень вищої освіти

 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.