Новини кафедри загального мовознавства та романо-германської філології


Щиро вітаємо Лепетюху Анастасію Вікторівну, доктора філологічних наук, професора, професора нашої кафедри, яка отримала "Подяку" від президента  Національної академії педагогічних наук України Василя Кременя за вагомий внесок у розвиток науки, активну міжнародну діяльність та з нагоди Дня науки в Україні! Бажаємо Анастасії Вікторівні нових наукових досягнень та плідної співпраці з нашими закордонними партнерами!


Підвищення кваліфікації викладачів-іспаністів

З 15 по 23 травня доцент кафедри Лембік Сніжана Олександрівна взяла участь у XVIII Дидактичному курсі для викладачів іспанської мови в Україні. Захід був організований Правлінням ГО «Асоціація іспаністів України» за підтримки Посольства Королівства Іспанія в Україні. Спікерами курсу були блискучі фахівці, філологи, методисти, досвідчені викладачі університетів Мадриду, Барселони, Гранади, Віґо. На численних майстерках учасники розглядали різноманітні теми (навчання культури країни, мова якої вивчається; ефективний фідбек; індивідуальний підхід у навчанні мови;  вирішення проблем у класі; використання сторітелінгу на заняттях; пояснення граматичних явищ зображеннями), обмінювалися досвідом, перевіряли власні знання, працювали у маленьких групах. Найактивніші учасники курсу отримали сертифікати. По завершенні курсу Хав’єр Фуентес Леха, радник Посольства з питань культури, висловив захоплення відданістю українських викладачів своїй справі у такі тяжкі часи, які зараз переживає Україна, і наголосив на готовності Іспанії до підтримки і співпраці.


Міжуніверситетський студентський семінар

22 травня 2024 року відбувся IV Міжуніверситетський студентський науково-практичний семінар «МОВА В МІЖДИСЦИПЛІНАРНІЙ ПАРАДИГМІ: ДОСЯГНЕННЯ ТА ТЕНДЕНЦІЇ», організований кафедрою загального мовознавства і романо-германської філології ХНПУ імені Г.С.Сковороди спільно з кафедрою романо-германської філології  Рівненського державного гуманітарного університету. Учасниками семінару було представлено результати досліджень із питань германського мовознавства, зіставного мовознавства й методики навчання англійської мови. Із доповідями виступили здобувачки 4 курсу 45 групи факультету іноземної філології ХНПУ імені Г.С.Сковороди Брижан Альона, Абрамова Анастасія, Мурга Вікторія, Шевченко Марія й Світлична Ангеліна (науковий керівник – к.ф.н. Чухно Олена Анатоліївна). Представлені результати розвідок викликали інтерес і жваву дискусію серед інших доповідачів та їхніх наукових керівників. Щиро дякуємо Альоні, Анастасії, Вікторії, Марії та Ангеліні за їхній внесок у розвиток методичної науки й бажаємо невичерпної наснаги до подальших досліджень!


Тиждень Науки

В рамках Тижня Науки кафедрою загального мовознавства і романо-германської філології 15 травня був проведений відкритий науково-методичний семінар «Сучасні тенденції філології й методики викладання мов» (філологічний блок). Враховуючи багатогранне спрямування діяльності кафедри, на семінарі були представлені три доповіді різної тематики: «До генези та сутності синтаксичного поняття інверсія» (викладач Шухова О.О.),  «Аналіз «Фундаментального словника навколишнього середовища Dicoenviro» у порівнянні з електронними ресурсами Framenet, Propbank, Verbnet у рамках сучасної теоретичної лексикографічної парадигми» (доцент Калініченко Т.М.), «Сучасні шляхи подолання андроцентризму французької мови» (доцент Лембік С.О.). Усі три виступи викликали високу зацікавленість присутніх, спровокували жваву дискусію із великою кількістю питань. Учасники семінару підкреслили його значущість у збагаченні знань, розширенні наукових горизонтів, окреслили шляхи та напрямки подальших спільних досліджень.


Науково-методичний семінар кафедри

15 квітня 2024 року доцент кафедри загального мовознавства і романо-германської філології Чухно Олена Анатоліївна провела відкритий методичний семінар "Застосування результатів кваліфікаційної магістерської роботи у практиці навчання іноземної мови". Учасники семінару ознайомилися з алгоритмом дій під час написання методичного розділу кваліфікаційної роботи з філології, основними підходами до формування іншомовних мовленнєвих навичок і вмінь, а також типами вправ для навчання іноземної мови. Крім того, Чухно О.А. представила на розгляд наукових керівників декілька варіантів змістового наповнення методичного розділу, що відображає практичну імплементацію здобутків філологічних досліджень у навчанні іноземної мови.


Оголошення

Кафедра загального мовознавства і романо-германської філології запрошує всіх бажаючих 15 квітня 2024 р. о 13.00 до участі у науково-методичному семінарі кафедри. До вашої уваги пропонується доповідь к.п.н., доц. Чухно Олени Анатоліївни «Застосування результатів кваліфікаційної магістерської роботи у практиці навчання іноземної мови»

Посилання на зустріч

https://meet.google.com/oui-ytcp-zxb


Оголошення

12 квітня 2024 року об 11.20 в режимі онлайн за посиланням
Идентификатор конференции: 444 072 8145
Код доступа: 331819
відбудеться відкрите практичне заняття Кутової Наталії Юріївни, викладача кафедри загального мовознавства і романо-германської філології
Навчальна дисципліна: Практична граматика німецької мови
Тема: Allgemeine Wiederholung: Deklination der Adjektive. Узагальнююче повторення: відмінювання прикметників, субстантивованих прикметників, дієприкметників, дієприслівників, порядкових числівників.
 
Факультет: Іноземної філології
Спеціальність: 014.022 Середня освіта (Мова і література (німецька))
Освітня програма: Німецька мова і література в закладах освіти
Рівень вищої освіти: перший (бакалаврський)
Курс 3
Група 36 СО
Запрошуються всі бажаючі

28.03.2024 року завідувач кафедри і гарант ОП Англійська мова і література та переклад Сазонова Я.Ю. відвідала вебінар НАЗЯВО «Кращі практики філологічної освіти в аспекті вивчення іноземних мов».


Співпраця з українським мовно-літературним факультетом

18.03.2024 року завідувач кафедри Сазонова Я.Ю., аспіранти і здобувачі-магістри спеціальностей 035 і 014 факультету іноземної філології приєдналися до відкритої гостьової лекції д.ф.н., проф. Лучик А.А.. Тема лекції «Методи компаративістики в наукових дослідженнях» особливо цікава здобувачам магістерського рівня, адже їх очікує курс порівняльної типології англійської і української мов. Не менш важливою ця тематика є і для здобувачів освіти третього рівня, які обрали за об’єкт дослідження порівняння кількох мов (здобувачі 1 року навчання Кривоніс Максим і Коляда Аліна).

26.03.2024 року усі бажаючі долучилися до найновіших розвідок в царині української мови, які презентував у своїй відкритій гостьовій лекції д.ф.н., проф. Степаненко М.І., відомий науковець і давній друг нашого університету. Серед присутніх були члени кафедри загального мовознавства і романо-германської філології, а також студенти-магістри спеціальностей 014 і 035 факультету іноземної філології. Для всіх бажаючих лекція завантажена на YouTube канал українського мовно-літературного факультету імені Г. Квітки-Основ’яненка, її можна переглянути за посиланням


Методичні вебінари викладачів факультету іноземної філології
Третя зустріч

26 березня 2024 року доцент кафедри практики англійського усного і писемного мовлення Чехратова Олена Андріївна й доцент кафедри загального мовознавства і романо-германської філології Чухно Олена Анатоліївна провели третій вебінар серії «Онлайн інструменти для вивчення англійської мови». До заходу долучилися 26 учнів, учителів, студентів і викладачів закладів вищої освіти. Учасники ознайомилися із сучасними інтернет-застосунками й платформами, які уможливлюють самостійний розвиток англомовних умінь говоріння і письма, а саме: TalkPal.AI, SmallTalk2M, Deep English, EnglishCentral, Speak&Improve, Blockade Labs, QuillBot, Write&Improve, Hemingway Editor, Purdue University. Дякуємо учасникам і запрошуємо на наступні зустрічі!


Оголошення

22 березня 2024 року об 11.20 в режимі онлайн за посиланням

https://meet.google.com/mme-kgdq-xiu 

відбудеться відкрите практичне заняття Ситнікової Валентини Костянтинівни, викладача кафедри загального мовознавства і романо-германської філології

Навчальна дисципліна: Практична граматика англійської мови
Тема: Non-finite forms of the verb. The Gerund.
Факультет: Іноземної філології
Спеціальність: 014.021 Середня освіта (Мова і література (англійська))
Освітня програма: Англійська мова і література в закладах освіти
Рівень вищої освіти: перший (бакалаврський)
Курс 2
Група 24 СО
Запрошуються всі бажаючі

Методичні вебінари  викладачів факультету іноземної філології
Друга зустріч

19 березня 2024 року доцент кафедри загального мовознавства і романо-германської філології Чухно Олена Анатоліївна й доцент кафедри практики англійського усного і писемного мовлення Чехратова Олена Андріївна провели другий вебінар серії "Онлайн інструменти для вивчення англійської мови" для учнів, вчителів, студентів і викладачів. До вебінара долучилися 47 учасників, які ознайомилися з інструментарієм сучасних інтернет-платформ і застосунків для удосконалення англомовних умінь читання й аудіювання, а саме: Engoo, WhizRead, World Stories, Breaking News English, Videos in Levels, DailyDictation, Listen Notes, LyricsTraining, test-english, Listen in English, British Council LearnEnglish, Storynory, Storyline Online. На думку учасників заходу, усі представлені інструменти є корисними як для самостійного опанування англійської мови, так і для навчання інших. 

Дякуємо всім, хто взяв участь у вебінарі, і запрошуємо на наступні зустрічі!


Методичні вебінари  викладачів факультету іноземної філології

12 березня 2024 року доцент кафедри загального мовознавства і романо-германської філології Чухно Олена Анатоліївна й доцент кафедри практики англійського усного і писемного мовлення Чехратова Олена Андріївна провели перший вебінар серії "Онлайн інструменти у вивченні англійської мови". У вебінарі взяли участь 50 слухачів - учнів, вчителів, студентів і викладачів різних закладів освіти України. Учасники вебінара познайомилися з інструментарієм сучасних онлайн платформ і застосунків для вивчення англійської вимови, лексики й граматики, а саме: Educaplay, Grammar Monster, Cambridge Dictionary +Plus, NaturalReader, Pronounce, YouGlish, Oxford Online English. Захід отримав схвальні відгуки учасників.


Відкрите заняття з практичної граматики

7 березня 2024 року у групі 12Ф відбулося відкрите заняття викладача Шухової Оксани Олександрівни з дисципліни Практична граматика англійської мовиза темою “Comparative Use of Tenses”, метою якого було повторення часів англійського дієслова, узагальнення вивченого. Першокурсникам було запропоновано різноманітні завдання та вправи, під час виконання яких вони мали змогу систематизувати набуті знання. Мав місце перегляд відео із виконанням практичних завдань. Студенти працювали активно та продемонстрували високий рівень володіння матеріалом. Атмосфера на занятті була доброзичливою, студенти працювали активно, виявляючи зацікавленість та мотивацію, що сприяло досягненню поставленої викладачем мети.

Наприкінці заняття присутні колеги взяли участь в обговоренні результатів проведеного заходу.


Оголошення

07 березня 2024 року о 13:00 в режимі онлайн за посиланням

https://meet.google.com/zeb-ygws-kpt

відбудеться відкрите практичне заняття Шухової Оксани Олександрівни викладача кафедри загального мовознавства і романо-германської філології

Навчальна дисципліна: Практична граматика англійської мови

Тема: Comparative Use of Tenses

Факультет: Іноземної філології

Спеціальність: 035.041 Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська)

Освітня програма: Англійська мова і література та переклад

Рівень вищої освіти: перший (бакалаврський)

Курс 1

Група 12 аф

Вхід вільний


Відкрите заняття з французької мови

5 березня доцентом кафедри, к.п.н. Калініченко Т.М. було проведене відкрите практичне заняття з навчальної дисципліни "Практична граматика французької мови" для студентів 1 курсу спеціальності 014.023 Середня освіта (Мова та зарубіжна література (французька)). За мету на занятті було поставлено повідомлення нових граматичних знань за темою "Теперішній час дійсного способу. Les verbes être et avoir au présent de l'indicatif" і поглиблення граматичних знань студентів з цих тем. Мета заняття була повністю досягнута. Студентам були запропоновані аудіозаписи діалогів для подальшого їх аналізу з теми заняття, різноманітні вправи. Здобувачі освіти підготували презентації по темі і продемонстрували доволі високий рівень володіння представленим граматичним матеріалом. Під час всього заняття студенти активно працювали, відповідали на запитання, вміло виконували вправи, панувала атмосфера взаєморозуміння, доброзичливості і поваги. Присутні на занятті викладачі (завідувач кафедри д.ф.н., доцент Сазонова Я.Ю, к.ф.н., доцент Лембік С.О., к.ф.н., доцент Лазарева О.С., викладач Ситнікова В.К., ст.викладач Кутова Н.Ю.) взяли участь в обговоренні результатів проведенного навчального заходу.


Оголошення

05 березня 2024 року о 11:20 в режимі онлайн за посиланням

https://join.skype.com/F09hUBb6KbKJ

відбудеться відкрите практичне заняття Калініченко Тетяни Миколаївни, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри загального мовознавства і романо-германської філології

Навчальна дисципліна: Практична граматика французької мови

Тема: Теперішній час дійсного способу. Les verbes être et avoir au présent de l'indicatif

Факультет: Іноземної філології

Спеціальність: 014.023 Середня освіта (Мова та зарубіжна література (французька))

Освітня програма: Французька мова і література в закладах освіти

Рівень вищої освіти: перший (бакалаврський)

Курс 1

Група 14 Фр.

Вхід вільний


Доцент кафедри загального мовознавства і романо-германської філології Чухно Олена Анатоліївна успішно пройшла процедуру сертифікації електронного навчального курсу "Методика навчання англійської мови і літератури різних цільових категорій" для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014.021 Середня освіта (Мова і зарубіжна література (англійська))". 20 лютого 2024 року Чухно О.А. отримала сертифікат (№0006-24-ЕНК) про визнання ЕНК в якості навчально-методичної праці  та можливість його використання як масового відкритого онлайн курсу.

Щиро вітаємо Олену Анатоліївну, яка є першою серед науково-педагогічних працівників кафедр, залучених до навчання мовам і методикам їхнього викладання, хто сертифікував електронний курс!!!


Відкрите заняття з практичної граматики

20 лютого 2024 року доцент кафедри Колода Д.В. провела відкрите заняття з теми "Sequence of Tenses and Reported Speech" у групі 11Ф.  Працюючи з розповідними реченням, студенти обговорили останні політичні новини, згадали структуру непрямого мовлення у питальних та наказових реченнях. Протягом заняття першокурсники  активно  використовували широке різноманіття дієслів непрямої мови, знайомились із синонімічними рядами. Наприкінці пари здобувачі мали змогу акумулювати свої граматичні  навички у завданні, присвяченому уривку з відомого фільму. Студенти активно працювали і творчо підходили до виконання вправ. Заняття викликало справжній інтерес і жваве обговорення серед колег .


Успіхи наших студентів

Вітаємо студентку четвертого курсу групи 46 СО Кравченко Євгенію з блискучим складанням іспиту з французької мови DELF рівня В2! Вона зараз перебуває у Франції та відвідує підготовчі курси у Стразбурзькому університеті з метою вступу в цей навчальний заклад в наступному році. Французькі викладачі дуже задоволені її успіхами, а ми пишаємося нашими найкращими в світі студентами!


Оголошення

20 лютого 2024 року о 13:00 в режимі онлайн за посиланням

https://meet.google.com/mra-vrvu-hrb

відбудеться відкрите практичне заняття Колоди Дар’ї Володимирівни, кандидата філологічних наук, доцента кафедри загального мовознавства і романо-германської філології

Навчальна дисципліна: Практична граматика англійської мови

Тема: Sequence of Tenses and Reported Speech. Revision.

Факультет: Іноземної філології

Спеціальність: 035.041 Германські мови та літератури (переклад включно)

Освітня програма: Англійська мова і література та переклад

Рівень вищої освіти: перший (бакалаврський)

Курс 1

Група 11Ф

Вхід вільний


05 лютого 2024 року доцент кафедри загального мовознавства і романо-германської філології Чухно О.А. провела відкрите практичне заняття з методики навчання англійської мови і літератури для студентів 3 курсу на тему "Адаптація навчальних матеріалів".

Здобувачі ознайомилися з основними принципами і стратегіями адаптації, проаналізували шкільний підручник із навчання англійської мови, рекомендований МОН, і запропонували шляхи модифікації окремих вправ для підвищення ефективності уроків англійської мови. На занятті було використано інтерактивні он-лайн вправи,  які сприяли мотивації й активному залученню студентів у роботу. Проведений захід отримав схвальні відгуки здобувачів і відвідувачів.

Сезон відкритих занять у цьому семестрі розпочато!


Оголошення

5 лютого 2024 року о 9:30 в режимі онлайн за посиланням

https://meet.google.com/usp-qusa-vak

відбудеться відкрите практичне заняття Чухно Олени Анатоліївни, кандидата педагогічних наук, доцента, доцента кафедри загального мовознавства і романо-германської філології

Навчальна дисципліна: Методика навчання англійської мови і літератури

Тема: Adaptation and supplementation of materials

Факультет: Іноземної філології

Спеціальність: 014.021 Середня освіта (Мова і література (англійська))

Освітня програма: Англійська мова і література в закладах освіти

Рівень вищої освіти: перший (бакалаврський)

Курс 3

Група 35 СО

Запрошуються всі бажаючі.


Workshop для германістів у Кракові

За ініціативи Єви Зундерланд, представниці DAAD на кафедрі Загального мовознавства та романо-германської філології, 14 та 15 грудня 2023 року відбувся виїзний тренінговий семінар-Workshop для студентів-германістів і викладачів нашої кафедри.

13 грудня у місті Краків (Польща) зібрались студенти, викладачі і представники DAAD з Харкова (доц. Єва Зундерланд, доц. Сидоров О.В., здобувачки вищої освіти з групи 36 Подопригора Наталія, Столярчук Ганна, Хаймах Марія), а також студенти, викладачі з Дніпра та Кракова.

Насичена програма Workshop «Aktives und lebendiges Deutsch» була присвячена методиці та дидактиці викладання німецької мови і охоплювала кілька розділів: «Асоціації та візуальна презентація досвіду», «Ігри на заняттях німецької мови», «Усвідомлене мовлення», «Запозичені слова та сценічні діалоги».

 

14 грудня учасники познайомились з польськими та німецькими колегами, пройшли квест від польських студентів, на якому порівняли архітектуру польського міста з українською. Студенти відвідали Ягеллонський публічний університет, один з найбільших у країні, один з найстаріших у Європі, а саме філологічний факультет, кафедру «Германської філології». Вони дослідили навчальні плани, розроблені для студентів-германістів бакалаврського рівня навчання, проаналізували представлені навчальні плани, обговорили свої пропозиції щодо навчальних дисциплін для 5-6 семестрів навчання.

У Генеральному консульстві Федеративної Республіки Німеччина наша команда взяла участь у пізнавальній вікторині з польсько-німецьких відносин. Центр Єврейської Громадськості у Кракові вразив своїми матеріалами про трагічне минуле польських євреїв та їх сьогодення. Гете –Інститут підготував квест-філолічний детектив.

 

15 грудня свої завдання до квесту підготував Інституті неофілології Краківського педагогічного університету. На кафедрі «Німецького мовознавства» студенти ознайомились з запозиченою з польської мови німецькою лексикою, з якою створювали діалоги, драматизували їх та робили колаж, де описували свої враження від відвіданих напередодні закладів, грали у різні ігри з картками з Магдаленою Ломзік, доктором кафедри німецького мовознавства та виконували вправи з Ніком Майстером, лектором DAAD.

Це був дуже насичений Workshop, адже учасники постійно щось робили, виконували завдання квестів, дізнавалися нове, знайомилися між собою в нових групах, тож в кінці подорожі вже мислили та розмовляли німецькою навіть між собою. В останній день студенти отримали сертифікати учасників.


Зустріч із Наталією Кноблок

6 грудня 2023 р. о 16.00 кафедра загального мовознавства і романо-германської філології провела відкриту для всіх зацікавлених гостьову лекцію Наталії Кноблок, професора кафедри англійської мови, мистецтв і поведінкових наук Державного університету Долини Сагіно, Мічіган, США. Пані Наталія також є соредактором академічного видання Language and Discrimination, яке включено до переліку видань Scopus. Зустріч була запланована в межах удосконалення проведення науково-дослідної практики на факультеті іноземної філології, а також з метою пожвавлення публікаційної активності і міжнародної діяльності викладачів і здобувачів різних освітніх рівнів. На лекції, яка проводилася англійською мовою,  були присутні магістри, аспіранти та викладачі багатьох кафедр факультету іноземної філології, гості з УМЛФ імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка та з Сумського держуніверситету. Під час спілкування із пані Наталією учасники зустрічі змогли отримати  вичерпні відповіді на свої запитання.

Маємо надію, що подібні заходи стануть традиційними на кафедрі і на факультеті!


Методичні вебінари кафедри

З 2 листопада по 30 листопада 2023 року доцент кафедри Чухно Олена Анатоліївна провела серію вебінарів "Методика навчання англійської мови у різнорівневих групах учнів" у межах заходів Регіонального центру змішаної освіти "Сковорода-хаб" на базі ХНПУ імені Г.С.Сковороди. До вебінарів долучилися викладачі, вчителі і здобувачі різних закладів освіти України. На вебінарах були розглянуті переваги й недоліки навчання іноземної мови у багаторівневих групах учнів,  стратегії організації навчання англійської мови, питання диференціації змісту, процесу й результатів навчання, прийоми адаптації навчальних матеріалів до потреб учнів, а також підходи до оцінювання мовленнєвих умінь і навичок учнів в умовах навчання у змішаних групах. Учасники заходу отримали сертифікати на 10 академічних годин (0,33 кредити ЄКТС).


27 листопада 2023 р. о 13.00 кафедра загального мовознавства і романо-германської філології провела відкритий науково-методичний семінар на тему «Вища освіта в Німеччині: огляд пропозицій і викликів». Доповідь робив один із засновників факультету іноземної філології, к.ф.н., доцент Сидоров Олег Вікторович. Розуміючи, що проблема навчання і прецевлаштування вчителів і викладачів у Німеччині є нагальним питання, Олег Вікторович розповів про систему організації, фінансування, юридичного підпорядкування, прав і свобод викладачів і здобувачів, які склалася на сьогодні у Німеччині.

Ми вдячні колегам з кафедр факультету і студентам, хто доєдналися до нашого семінару. Разом нас було більше 30 осіб.

Чекаємо на нові зустрічі!


Зустріч із французькою письменницею

24 листопада у 17.00 відбулася онлайн зустріч із французькою письменницею з українським корінням Александрою Кошелик. Її роман "Архівіст" присвячено трагедії, що переживає Україна сьогодні. На зустрічі були присутні доктор філологічних наук, професор Лепетюха Анастасія Вікторівна, кандидат філологічних наук, доцент Лембік Сніжана Олександрівна та студенти 1-3 курсів, які вивчають французьку як першу та другу мову. Під час жвавої та цікавої дискусії письменниці були поставлені численні запитання викладачами та студентами  вищих навчальних закладів Харкова  не тільки стосовно її творчого шляху, а й спрямовані на виявлення її особистості, її ідіостилю, її ставлення до країни та мови її пращурів. Сподіваємося на нові зустрічі з митцями франкомовних країн!


ВІТАЄМО НАШИХ ЛЮБИХ КОЛІЖАНОК з обранням на посади за конкурсом!

Сазонову Ярославу Юріївну -  завідувача кафедри загального мовознавства і романо-германської філології,

Лембік Сніжану Олександрівну та

Лазарєву Олену Сергіївну -  доцентів кафедри загального мовознавства і романо-германської філології.

Бажаємо бути  джерелом невичерпної творчої енергії, наукових ідей та натхнення для колег і студентів, не втрачати оптимізму і позитивного ставлення до життя,  завжди  дивитися  в майбутнє з  вірою !


17 листопада 2023 старший викладач Яріз Надія Олексіївна провела відкрите практичне заняття з ДВВ Друга іноземна мова (іспанська) для здобувачів 45СО (а/ісп) спеціальності 014.021 Середня освіта (Мова і література (англійська)) на тему "Готель. Бронювання номеру.  Послуги. Вирішення проблем проживання в готелі”. За мету на занятті було поставлено розвиток усного мовлення з використанням вивченої лексики та граматики, були запропоновані аудіозаписи  для подальшого їх обговорення у групі та незнайомий текст для синхронного перекладу рідною мовою. Студенти активно працювали, демонструючи  високий рівень володіння тематичною лексикою. Наприкінці заняття запрошені колеги - к.ф.н., доцент Лембік С.О. та викладач Ситнікова В.К., взяли участь в обговоренні результатів проведенного навчального заходу.


9 листопада 2023 року на базі Регіонального центру змішаної освіти "Сковорода-хаб" у межах "Методичного тижня разом з ХНПУ імені Г.С.Сковороди" доцент кафедри загального мовознавства і романо-германської філології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди Чухно Олена провела другий вебінар із циклу  «Методика навчання англійської мови у різнорівневих групах учнів» на тему «Стратегії організації навчання в різнорівневих групах учнів».  

До вебінару долучилися 29 викладачів, учителів і здобувачів різних освітніх закладів України. 

На вебінарі учасники обговорили підходи до тлумачення поняття "управління класом", поділилися досвідом створення позитивної атмосфери   й ефективного використання часу на занятті, а також ознайомилися з техніками використання різних режимів роботи (індивідуальної, парної, групової, фронтальної) в умовах навчання англійської мови в багаторівневих групах учнів. 

Захід пройшов у доброзичливій творчій атмосфері й отримав схвальні відгуки. 


3 листопада 2023 року доктор філологічних наук, професор  Лепетюха Анастасія Вікторівна провела відкрите практичне заняття з ДВВ Друга іноземна мова (французька) для здобувачів 22 Ф (а/ф) спеціальності 035 Філологія  на тему "Страви, підготовка до пікніку. Груповий проєкт: "Програма дня відпочинку"". На занятті були вдало поєднані граматичні вправи, креативні завдання, аудіювання, відповіді на тематичні питання, людичні елементи. Студенти активно працювали, показали високий рівень володіння тематичною лексикою, підготували цікавий та оригінальний груповий проєкт-макрозавдання, що передбачається акціональною методикою викладання іноземних мов. Студенти також продемонстрували вміння використовувати новітні технології для створення проєктів та презентацій, необхідні в умовах дистанційного навчання.


2 листопада доцентом кафедри, к.ф.н. Лембік С.О. було проведене відкрите практичне заняття з ДВВ Друга іноземна мова (іспанська) для студентів 3 курсу спеціальності 014.021 Середня освіта (Мова і література (англійська)). Комбіноване заняття на тему "Іспанська кухня. Субхунтив" було присвячене розвитку навичок монологічного мовлення, спонтанного перекладу, активізації та поглибленню знань з лексики та граматики, формуванню полікультурної компетентності. Присутні на занятті викладачі (заступник декана, доцент Подгурська І.О., доцент Лазарева О.С., доцент Калініченко Т.М., старший викладач Яріз Н.О., викладач Ситнікова В.К.) разом із здобувачами освіти довідалися про етапи святкування "Дня мертвих" у Мексиці, Гондурасі, Сальвадорі. Студенти підготували презентації на тему "Кухня регіонів Іспанії та іспаномовних країн". Також протягом заняття була відпрацьована підтема "Вживання дійсного способу або суб'юнктива у реченнях зі значенням можливості/неможливості, впевненості/невпевненості". Студенти працювали активно, на занятті панувала атмосфера доброзичливості та невимушенності. Усі присутні дізналися про щось нове та цікаве.


31 жовтня 2023 року у межах співпраці кафедри з Міжуніверситетською науково-дослідною лабораторією сучасних технологій навчання іноземних мов і культур Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка студентки 1 курсу спеціальності 014.021 Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська)) Ріпа Катерина, Сухіна Злата, Велика Вікторія й Шатохіна Валерія взяли участь у засіданні розмовного клубу, яке було проведено студентами факультету іноземної та слов’янської філології СумДПУ. Темою зустрічі стало святкування Хелловіну. Учасники обговорювали історію свята, а також символіку й традиції, пов’язані з Днем усіх святих. 


30.10.2023 відкрите заняття з практичної граматики англійської мови проводила доцент кафедри, к.ф.н. Лазарева О.С. Студенти 44 групи 014 Середня освіта (Мова і література (англійська)) першого (бакалаврського) рівня освіти демонстрували вміння та навички використання умовного способу дієслова. За планом заняття передбачались презентації студентів та сумісне вирішення проблемних аспектів, обговорення та тестування студентів іншими студентами та викладачем, інтерактивні ігри Wordwall, Bamboozle, Kahoot.  Різноманітні вправи, які обрали студенти для своїх презентацій на платформі Miro, були розроблені з урахуванням комунікативно-прагматичних особливостей використання мови у мовленні та мали творчий характер. Далі була групова робота студентів, до обговорення у сесійних залах були залучені також запрошені гості та члени кафедри – к.п.н., проф., завідувач кафедри англійської філології Тучина Н.В., к.ф.н., доцент Лємбік С.О., викладач Васильєва М.П., викладач Ситнікова В.К, викладач Панаріна І.М., викладач Шухова О.О. Після заняття тривало  обговорення подальших перспектив та запровадження творчої лабораторії для студентів.


З 30.10.2023 відкриті заняття продовжаться. Запрошуємо всіх зацікавлених!


23.10.2023 на кафедрі загального мовознавства і романо-германської філології розпочалася серія відкритих занять викладачів. Проведення відкритих занять є обов’язковим складником моніторингу якості освіти, тому головним завданням і викладачів, і студентів є показати реальний стан справ, рівень мовної і професійної підготовки здобувачів різних ОП, майстерність викладацького складу кафедри.


23.10.2023 відкрите заняття проводила завідувач кафедри д.ф.н., доц. Сазонова Я.Ю. Це був семінар з порівняльної типології англійської і української мов зі студентами 2 курсу спеціальності 035.041 Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська) другого (магістерського) рівня освіти. Семінарське заняття було заплановано як захист індивідуальних дослідницьких завдань з порівняння лексичного шару двох мов, де передбачалися не лише доповіді і презентації з обраної проблематики, а й обговорення спірних або сумнівних дослідницьких висновків або процедурних кроків. Наукове обговорення було настільки жвавим, що до нього долучилися і присутні на занятті колеги – к.п.н., проф., завідувач кафедри англійської філології Тучина Н.В., к.ф.н., доц. Подгурська І.О., к.ф.н., доц. Колода Д.В., викладач Ситнікова В.К. Також були присутні наші колеги ст.викладач Пантелеєва С.В., ст.викладач Кутова Н.Ю., викладач Шухова О.О., к.п.н., доц. КалініченкоТ.М.


19 жовтня здобувачі-магістранти спеціальності 035.041 Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська) були запрошені на зустріч із відомим перекладачем, спеціалістом в усному перекладі на дипломатичному рівні п. професором Вітольдом Сковронським. Професор Вітольд Сковронський перекладав для уряду і президентів Республіки Польща на офіційних зустрічах з президентами Сполучених Штатів Америки, Королевою Великої Британії Єлизаветою ІІ, Папою Римським та іншими видатними діячами сучасності.

Пан професор поділився своїми міркуваннями про те, яким має бути перекладач, розповів про існуючу в Польщі систему підготовки саме професіоналів в усному перекладі, акцентував на сучасному стані і потребах на ринку праці перекладачів.

Захід був підготований і проведений Регіональним центром польської мови, культури і науки при ХНПУ імені Г. С. Сковороди і кафедрою українознавства і лінгводидактики імені проф. О. Г. Муромцевої. На зустрічі також були присутні викладачі і здобувачі з м. Тернопіль.


5 жовтня 2023 р. відбулися урочистості з нагоди Дня учителя, які проходили в приміщенні Харківського ліцею № 132. На свято були запрошені викладачі і співробітники університету, почесні гості, представники освітянської спільноти. Серед інших подяки від міського голови І. Терехова отримали проректор з навчально-наукової роботи к.ф.н., доц. В. Борисов і завідувач кафедри Я. Сазонова. Вітаємо з відзнакою!


З  цього року на кафедрі навчатимуться два здобувачі освіти третього (освітньо-наукового) рівня Коляда Аліна і Кривоніс Максим. Обидва є випускниками факультету іноземної філології, успішно закінчили навчання і нині продовжують свою освітянську і наукову діяльність.


25 травня 2023 р. студенти 35 групи факультету іноземної філології Брижан Альона, Ігнатьєва Єлізавета, Кайдалова Дар’я, Полтавська Марія, Скляр Діана, Шевченко Марія (науковий керівник – к.п.н., доц., доцент кафедри англійської фонетики і граматики Чухно О.А.) взяли участь у ІІІ Міжуніверситетському студентському науково-практичному семінарі «Мова в міждисциплінарній парадигмі: досягнення та тенденції», організованому кафедрою романо-германської філології Рівненського державного гуманітарного університету і кафедрою англійської фонетики і граматики Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди. Учасники конференції поділилися результатами своїх наукових досліджень у сферах методики навчання іноземних мов, зіставного мовознавства, перекладознавства, термінознавства. Доповіді студентів 35 групи викликали неабияку зацікавленість і жваве обговорення серед учасників семінару. Бажаємо усім учасникам успіхів у подальших наукових дослідженнях!


На заняттях з методики навчання англійської мови (викладач – Чухно Олена Анатоліївна) студенти третього курсу спеціальності 014.021 Середня освіта (Мова і література (англійська)) не тільки оволодівають професійними вміннями навчання іноземної мови інших, але й вчаться використовувати сучасні інтернет-технології для підготовки й проведення занять. Наприклад, для оволодіння здатністю формувати вміння читання у школярів студенти виконують завдання на створення буктрейлерів. Виконання завдань на основі буктрейлерів викликає в учнів інтерес й мотивує їх до читання англійською мовою. Студенти також створюють власні інтерактивні онлайн книги й укладають завдання до них за допомогою сучасних навчальних інтернет платформ (Liveworksheets.com, Wordwall.net, LearningApps.org та ін.). Таким чином, на заняттях з методики студенти розвивають корисні вміння навчання англійської мови онлайн, що є запорукою здійснення ефективної професійної діяльності в сучасному світі.    

Серед книжок, до яких студентами було розроблено завдання за  допомогою animaker.com, bookcreator.com, canva.com, miro.com , можна виділити:

1. “The Fog of Captain Wick” (by Victoria Murha, Group 35)
2.  “The Breath of the Universe” (by Skliar Diana, Group 35)
3. “It Ends with us” (by Nazarenko Sophia)
4. “Welcome back, my old friend!” (by Kaidalova Daria and Poltavska Maria, Gr.35)
5. “Lily and the Dragon” (by Skrebtsova Liza)
6. “Spooky-Booky” (by Svitlychna Angelina and Grigorenko Anna)

24 березня 2023 року доцентка нашої кафедри Ю.В. Невська відвідала лекцію професорки Вроцлавського університету Агнєшки Матусяк "Деколоніальна ре-креація України (польська перспектива у 9-ому році російсько-української війни)” і взяла участь в її обговоренні. 

Зустріч відбулася в онлайн форматі. Запрошена лекторка: пані  Агнєшка Матусяк, професор  Вроцлавського університету,  керівник Центру транскультурних посттоталітарних студій, головний редактор видання “Miscellanea Posttotalitariana Wratislaviensia”  (Польща).

На лекції також були присутні викладачі й аспіранти  українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф Квітки-Основ’яненка й студенти-україністи Вроцлавського університету.  


Оголошення

14 березня (вівторок) об 9:30 (2 пара) в режимі онлайн за посланням

Посилання на відеодзвінок: https://meet.google.com/pcs-yqob-iuq
відбудеться відкрите практичне заняття Колоди Дар’ї Володимирівни, доцента кафедри англійської фонетики і граматики, кандидата філологічних наук, кафедра англійської фонетики і граматики
Навчальна дисципліна    Практична граматика англійської мови
Тема Інверсія в умовних реченнях. Узагальнення вивченого за темою “Умовні речення”
Факультет       Іноземної філології
Спеціальність  014.021 Середня освіта (Мова і література (англійська))
Освітня програма Англійська мова і література в закладах освіти
Рівень вищої освіти  перший (бакалаврський)
Курс 3   Група 34

14 березня (вівторок) об 11:20 (3 пара) в режимі онлайн за посиланням

відбудеться відкрите практичне заняття 
Ситнікової Валентини Костянтинівни, викладача кафедри англійської фонетики і граматики, кафедра англійської фонетики і граматики
Навчальна дисципліна    Практична граматика англійської мови
Тема                Засоби вираження майбутньої дії в англійській мові
Факультет       Іноземної філології
Спеціальність  014 Середня освіта (Мова і література (англійська))
Освітня програма Англійська мова і література в закладах освіти
Рівень вищої освіти  Бакалавр
Курс 1   Група 14

Запрошуються всі бажаючі.

 


Тиждень, що минув, можна без перебільшення назвати тижнем відкритих занять на факультеті іноземної філології, адже в цей час викладачі багатьох кафедр факультету мали змогу продемонструвати свої професійні знання, вміння та навички і поділитися набутим досвідом із колегами. 

14 березня кафедра англійської фонетики і граматики гостинно запрошувала усіх бажаючих відвідати конкурсні відкриті заняття з практичної граматики англійської мови викладачів Колоди Дарії Володимирівни (3 курс, 34 СО) і Ситнікової Валентини Костянтинівни (1 курс, 14 СО). Обидва заняття були проведені на високому методичному рівні та отримали схвальні відгуки методистів, колег і самих студентів. Цьому сприяло кілька важливих чинників. По-перше, високий рівень професійної підготовки викладачів, їхні вміння йти в ногу з часом, використовуючи освітні іновації, онлайн інструменти для організації навчання, інтернет ресурси та інтернет технології. По-друге, справжня вмотивованість студентів, їх висока активність у розв’язанні завдань.  І, по-третє, постійна комунікація студентів із викладачем і одногрупниками, дружня невимушена атмосфера та сприятливий психологічний клімат заняття, що є особливо необхідним у наш час.


WELCOME TO FOREIGN PHILOLOGY FACULTY

31 травня 2022 року викладачі кафедри Лазарєва О.С., Панаріна І.М. та Ситнікова В.К.  підготували та провели профорієнтаційний захід для старшокласників WELCOME TO FOREIGN PHILOLOGY FACULTY OF H.S. SKOVORODA KHARKIV NATIONAL PEDAGOGICAL UNIVERSITY. На зустріч запросили декана факультету, Князь Г.О., яка розповіла про освітні програми факультету та особливості цьогорічного вступу до університету. Для зниження ступеню формальності заходу і залучення слухачів до активної участі в ньому, організатори підготували кілька інтерактивних завдань. Для ознайомлення з системою навчання на факультеті, учасникам було запропоновано міні-заняття з фонетики англійської мови з відпрацюванням деяких звуків та звукосполучень на прикладі англійських скоромовок. Виконуючи GENERAL KNOWLEDGE QUIZ, старшокласники мали змогу показати не тільки володіння англійською мовою, але й свої знання з різних дисциплін. Зустріч пройшла у дружній невимушеній атмосфері. Наприкінці, організатори побажали майбутнім абітурієнтам вдало скласти НМТ, вибрати вподобану спеціальність , і висловили сподівання зустрітися знову у стінах нашого університету. 


12 травня 2022 року завідувач кафедри англійської фонетики і граматики Сазонова Я.Ю. відвідала відкритий воркшоп з корпусної лінгвістики «Створення паралельних корпусів», який проводила к.ф.н., доц. Таран О. (Національний університет «Львівська політехніка»)  На заході також були присутні студенти й викладачі з різних університетів України, наприклад, завідувач кафедри української мови к.ф.н., доц. Щербакова Н.В.

Приємно було чути слова підтримки й щирого тепла від Оксани Таран, яка сама постраждала від російської окупації в 2014 році й змушена була шукати дім у Львові.


До Дня науки в нашому університеті кафедра англійської фонетики і граматики провела запланований відкритий науково-методичний семінар «Сучасні тенденції філології й методики викладання мов». Доповідачами були к.п.н., доц. Чухно О.А. («Реалізація принципу професійної спрямованості в умовах навчання майбутніх учитeлів у змішаних групах») й д.ф.н., доц. Сазонова Я.Ю. («Прагматичний потенціал екзофоричного використання особових займенників у текстах на соціально-політичну тематику»). 

Ми щиро вдячні колегам і студентам, які приєдналися до семінару! Загалом нас буде більше 30 осіб, що свідчить про високий рівень прагнень наших студентів до саморозвитку й професійного вдосконалення.

Запрошуємо всіх на наші семінари двічі на рік – восени й навесні протягом наступного навчального року!


Наукове життя кафедри англійської фонетики і граматики

5 травня 2022 року кафедра загального мовознавства Львівського національного університету імені Івана Франка проводила відкритий науковий семінар, де взяла участь завідувач кафедри д.ф.н., доц. Сазонова Я. Ю. На семінарі до обговорення була запропонована проблема мовного вираження комунікативної категорії толерантності в наукових статтях англійською й українською мовами. Доповідач – Антоненко Ю. – працює над темою протягом кількох років і планує захист докторської дисертації в майбутньому. Цей семінар зібрав не лише колег-кафедралів, а й дружнє коло докторантів Ф. С. Бацевича – Соломію Бук, Ярославу Сазонову, Юлію Антоненко.


Вебінар від CAMBRIDGE ASSESSMENT ENGLISH

Минулого тижня викладачі кафедри англійської фонетики і граматики Ситнікова В.К. та Шухова О.О. відвідали міжнародний вебінар на тему SUPPORTING DISPLACED TEACHERS AND LEARNERS FROM UKRAINE, організований CAMBRIDGE ASSESSMENT ENGLISH. Експерти CAMBRIDGE UNIVERSITY PRESS, серед яких були автори підручників, викладачі, методисти та психологи, представили свій погляд на процес навчання в Україні в умовах воєнного стану. Доповідачі поділилися своїми ідеями щодо проведення занять з обмеженими ресурсами або без них (Matthew Ellman), психологічної підтримки вчителів та студентів у травматичних ситуаціях (Kate Brierton) та підготовки до проведення екзаменів у складних умовах (Chris Sowton, Anne Robinson). Проблематика вебінару виявилася цікавою як для викладачів та учителів з України, так і з Польщі, Чехії, Словакії, Молдови, Словенії, Італії, Румунії, Швейцарії, Грузії та інших країн. Учасники вебінару отримали корисні допоміжні навчальні матеріали та посилання електронні ресурси.


З 1 квітня 2022 року всі викладачі кафедри англійської фонетики і граматики відновили навчальний процес. Заняття здійснюються в синхронному і асинхронному режимах. Студенти докладають зусиль і намагаються долучатися до навчання попри всі складнощі воєнного стану.


Щиро вітаємо викладача кафедри, Чухно Олену Анатоліївну, з отриманням вченого звання доцента!

Бажаємо Олені Анатоліївні натхнення і нових ідей для наукових розвідок і подальших успіхів у професійній діяльності.


2 грудня 2021 року члени кафедри англійської фонетики і граматики д.ф.н. Сазонова Я.Ю. і к.ф.н. Невська Ю.В. взяли участь у науковому семінарі кафедри загального мовознавства Львівського національного університету імені Івана Франка. Доповідачем був видатний учений, теоретик мовознавства, д.ф.н., професор, академік (дійсний член) Академії Наук Вищої Школи України, Заслужений діяч науки і техніки України Флорій Сергійович Бацевич.  Його доповідь відкрила для слухачів перспективи у розвитку молодого напрямку філології – лінгвонаратології, яка, на думку вченого, поверне лінгвістику й літературознавство в інтегрований філологічний процес.

На семінарі були присутні наші колеги з усієї України: від Тернополя і Львова до Харкова й Одеси.


12 жовтня 2021 р. у дистанційній формі пройшов міжкафедральний науково-методичний семінар «Як видати статтю в Scopus та WoS: досвід публікування», який був організований кафедрами української мови й англійської фонетики і граматики. Своїм досвідом поділились доктори філологічних наук О. Халіман, Т. Осипова, Я. Сазонова.


19 травня 2021 року Касянчук Валерія (31Ф), здобувач першого (бакалаврського) рівня, і Ситнікова Валерія (11МФ), здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальностю 035.041 Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська), взяли участь у Х студентській науково-практичній онлайн конференції «Сучасні аспекти дослідження і навчання іноземних мов», що відбулася на факультеті іноземної філології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. Доповіді дівчат викликали жвавий інтерес як у викладачів, так і у студентів, які відзначили вільне володіння темою, легкість і доступність презентації, а також долучення аудиторії до обговорення.


13-14 травня 2021 року доктор філологічних наук, доцент, завідувач кафедри Ярослава Юріївна Сазонова взяла участь у Міжнародній науково-теоретичній конференції «Граматичні читання – ХІ», що проводилася онлайн кафедрою загального та прикладного мовознавства і слов’янської філології та кафедрою української мови, теорії та історії української і світової літератури Донецького національного університету імені Василя Стуса, Інститутом мовознавства імені О. О. Потебні НАН України, Інститутом української мови НАН України, Українським мовно-інформаційним фондом НАН України, кафедрою славістики Бєлградського університету, кафедрою україністики Познанського університету імені Адама Міцкевича, Вроцлавським університетом, Університетом Палацького в Оломоуці. Професор кафедри д.ф.н. Я. Ю. Сазонова виступила з доповіддю «Прагматичний потенціал екзофоричного використання особових займенників у текстах на соціально-політичну тематику».


У межах Дня науки в ХНПУ імені Г.С. Сковороди кафедра англійської фонетики і граматики провела онлайн відкрите засідання кафедри, куди запросила всіх, хто цікавиться проблемами комунікації. Оскільки головними напрямками наукової діяльності кафедри є філологія і методика викладання англійської мови, нашим гостям були запропоновані дві доповіді: к.п.н, доц. Перлової В.В. "Компонентний склад комунікативної компетентності" і д.ф.н., доц. Сазонової Я.Ю. "Гумор проти страху (лінгвопрагматичний аспект)".

До нас завітали гості з кафедри англійської філології, практики англійського усного і писемного мовлення, романської філології, української мови, студенти факультету іноземної філології (бакалаври і магістри).

Звертаємось до наший шановних колег із закликом підтримати таку ініціативу, оскільки це спрятиме популяризації наукової думки серед викладачів і студентів університету і дасть змогу довідатися про наукові зацікавлення й пріоритети один одного. Почнемо з себе!


Професор кафедри Сазонова Ярослава Юріївна й доцeнт кафeдри Невська Юлія Володимирівна успішно закінчили науково-педагогічне стажування на базі польсько-української фундації «Інститут Міжнародної Академічної та Наукової Співпраці» (IIASC, KRS: 0000647929) та Вищого Семінаріуму Духовного університету UKSW (м. Варшава, Польща) за програмою підвищення кваліфікації "Академічна доброчесність" на базі інноваційної платформи CloudA. Мета стажування: підвищення кваліфікації та удосконалення професійних компетентностей шляхом ознайомлення з новими та інноваційними методами з упровадження принципів академічної доброчесності. Під час стажування Я.Ю. Сазонова й Ю.В. Невська ознайомилися з діяльністю Міжнародного центру академічної доброчесності, Європейської мережі Академічної доброчесності, Проектом сприяння академічній доброчесності в Україні; публікаційною етикою провідних наукових видань; впровадженням уніфікованих процедур перевірки і оцінки наукових і студентських робіт на основі досвіду європейських університетів; спеціалізованими програмними засобами для виявлення випадків академічного шахрайства, а також удосконалили професійні, зокрема інформаційні компетентності (робота з інформаційними ресурсами, інформаційна культура та академічне письмо).


Доцeнт кафeдри Чухно Олeна Анатоліївна успішно закінчила науково-пeдагогічнe стажування у Вищій Школі Бізнeсу-National Louis University (м. Новий Сонч, Польща)за програмою підвищeння кваліфікації "Дистаційна освіта: інноваційні мeтоди та цифрові тeхнології" на базі інноваційної платформи CloudA.

Сертіфікат


Минулого тижня завершилась щорічна педагогічна практика студентів 3 курсу факультету іноземної філології, що навчаються за традиційною методикою викладання іноземних мов. В цьому році студенти-іноземці з Туркменістану (група 37 СО) під керівництвом методиста Ситнікової В.К. мали змогу пройти практику у 4-5 класах ХСШ № 162 з поглибленим вивченням англійської мови. Студенти проявили справжню зацікавленість методикою роботи вчителів англійської мови, навчилися налагоджувати робочі і дружні контакти з учнями, активно проводили уроки і позакласні заходи з мови із використанням новітніх технічних засобів, якими володіє школа. Учителі, в свою чергу,охоче консультували студентів, давали професійні поради щодо проведення занять.  

Спираючись на власний досвід, студенти-іноземці мали можливість порівняти навчання у школах Туркменістану і України, висловили своє захоплення роботою педагогічного колективу школи і виявили готовність повернутися сюди на практику у наступному році.


30 січня 2021 року к.п.н., доц., завідувач кафедри В.В.Перлова провела вебінар за темою «Методика використання платформи Moodle для організації і проведення семінарських занять». У вебінарі взяли участь викладачі факультету іноземної філології. У ході вебінару викладачі ознайомилися із прийомами організації семінарських і практичних занять з англійської мови за допомогою платформи Moodle. Учасникам було запропоновано виконати низку практичних завдань на платформі з тим, щоб продемонструвати можливості зазначеного ресурсу для навчання іноземної мови. Вебінар сприяв обміну професійним досвідом між викладачами і, певним чином, окреслив перспективи методичної роботи для наших колег.


29 січня 2021 року студентка 14 СО групи факультету іноземної філології Брижан Альона під керівництвом викладача кафедри англійської фонетики і граматики Шухової О.О. провела профорієнтаційний захід у Харківському приватному навчально-виховному комплексі «Авторська школа Бойка» Харківської області. Захід було проведено серед учнів 11 М класу. Його мета – ознайомлення учнів зі структурою факультету іноземної філології, напрямками діяльності кафедри англійської фонетики і граматики, її професорсько-викладацьким складом та дисциплінами, що викладаються. Діти виявили зацікавленість щодо запропонованої інформації. Окрім того, учні мали змогу випробувати свої знання в інтелектуальних іграх, під час яких виявили високий рівень володіння англійською мовою, загальний широкий кругозір та вміння співпрацювати один з одним. Колектив кафедри дякує Брижан Альоні за виявлену активність та бажає успіхів і натхнення у подальшому навчанні та педагогічній діяльності.  


22 січня 2021 року викладач кафедри англійської фонетики і граматики Лазарєва О.С. у форматі відеоконференції Zoom провела профорієнтаційну роботу з учнями 9-Б класу Харківської загальноосвітньої середньої школи № 118. Діти ознайомилися зі структурою факультету іноземної філології та основними напрямками роботи кафедри, а також мали можливість прийняти участь у пізнавальних іграх “Brain Ring” та “Interesting World Facts”, демонструючи знання не тільки англійської мови, а й цікавих загальновідомих фактів. Під час проведення ігор в класі панувала атмосфера зацікавленості і дружньої співпраці. Наприкінці зустрічі діти активно ставили питання викладачеві. 


19.01.2021

Курс практичної фонетики англійської мови (викладач - Чухно О.А.) сприяє формуванню не тільки вимовних навичок майбутніх учителів-філологів, але також їхніх креативних умінь. Студенти першого курсу факультету іноземної філології успішно виконали завдання з написання віршів англійською мовою з метою тренування вимови дифтонгів і ритмічного оформлення іншомовного мовлення. Колектив кафедри англійської фонетики і граматики бажає усім першокурсникам натхнення в подальшій роботі над англійською вимовою й плідної праці на шляху до оволодіння майбутньою професією!
Bessonova Polina (Group 13)
 
You don’t have to say
That you love me, dear.
Will you stay with me today?
And I’ll keep you near.
 
Stop pretending you don’t care,
You don’t have to lie.
Hold my hand and be aware –
You’re my “because” to every “why”.
 
Diana Skliar (Group 16)
 
I always wanted, but you didn’t stay,
I missed, but you never tried to care.
I sang a lovely song on every rainy day
But there was something I couldn’t bear.
 
Flowers in the bucket, wine in my veins,
 I wasted my time on useless love.
And in the sea of fears and pains I always watched the clouds above.
 
Prysiazhnyi Yehor (Group 16)
 
Every time you lie
I sadly sigh.
That`s how you break the dream
I used to live in.
 
Every time you leave me alone
I’m waiting for you to come back home.
And every time it happens
I kiss your lips with sadness.
 
I’m sure you are aware of this
But you boldly continue playing a stupid one.
You escape problems by that deadly kiss
And it will continue until I’m gone.
Svitlychna Anhelina (Group 15)
 
Romantic Dream
I feel the smell of the air
And I can feel it everywhere.
I fell in love at first sight
And my whole life was filled with light.
 
I really loved his gentle voice.
I recognized it in the noise.
Together we got very wild
And, actually, I lost my mind.
 
Then we went to the lake…
Oh, no, it’s time to wake … 
Zhovtobriukh Daniil (Group 12) Spring
The stars are falling in your eyes
For me, for you it’s a surprise
So be with me, come here and stay
The winter snow starts to decay
So won’t you be with me right here
The leaves are green up on the tree
And ice is melting on the stone
Don’t want to be here on my own.

Викладачі кафедри англійської фонетики і граматики взяли участь у вебінарах на тему «Essentials of Teaching Online”  11 і 12 січня 2021 року. Презентором вебінарів був Шон Майкл Хикс, викладач англійської мови Регіонального центру Посольства США в Україні. 

Наш американський колега поділився своїм досвідом викладання англійської мови і продемонстрував використання інструменту для он-лайн навчання Pear Deck. Також Шон  Майкл Хикс ознайомив викладачів з деякими інноваційними технологіями, які використовуються в зарубіжній методиці навчання іноземних мов.


Вийшов в світ посібник «Англійська швидко. 2000 слів на кожен день», автором якого є кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри англійської фонетики і граматики В.В.Перлова.

Посібник розраховано на тих, хто вивчає англійську мову з початкового рівня, і включає матеріал в межах розповсюджених тем спілкування як підлітків, так і дорослих співрозмовників.


 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.