Практична підготовка здобувачів ступеня доктор філософії за спеціальністю 053 Психологія

Практична підготовка здобувачів ступеня доктор філософії за спеціальністю 053 Психологія здійснюється в межах науково-викладацької практики на третьому році підготовки. Вона проводиться у відповідності до навчального плану і є обов’язковим видом роботи для здобувачів усіх форм навчання (денна, вечірня, заочна).

Терміни проходження практики визначають відповідно до графіку навчального процесу. Кількість кредитів, відведених для практики, регламентується освітньо-науковою програмою «Психологія».

Метою науково-викладацької практики здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 053 Психологія є оволодіння ними сучасними методами, формами та засобами навчання й виховання, формування у них на базі одержаних у закладі вищої освіти знань із базових психолого-педагогічних дисциплін, професійних навичок та вмінь для вирішення конкретних навчально-виховних завдань в умовах реального педагогічного процесу.

Зміст практики визначає визначається навчальною програмою.

Практична підготовка здобувачів регулюється Положенням про науково-викладацьку практику здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Організація та контроль практики забезпечуються кафедрою психології за наказом закладу вищої освіти Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди. Проведення практики здійснюється на базі кафедри психології ХНПУ імені Г.С. Сковороди, за якою закріплений аспірант. Вона ж виступає організатором практики. Визначення баз практики в підрозділах інших закладів вищої освіти здійснюється за наказом ректора.

Зазвичай практика здобувача вищої освіти ступеня доктора філософії має бути наближеною до напрямів наукових досліджень здобувача й створювати можливість апробувати результати досліджень, які проводяться ним під час написання дисертаційної роботи.

Складові практики:

  • організаційна,
  • методична,
  • навчальна,
  • виховна,
  • науково-дослідна робота.

Керівником практики призначається науковий керівник здобувача, який здійснює як загальне керівництво практикою, так і надає науково-методичне консультування, здійснює контроль, готує відгук-характеристику про проходження практики здобувачем.

Форми і методи контролю

Підсумковий контроль здійснюється у кінці проходження науково-викладацької практики шляхом оцінювання цілісної систематичної педагогічної діяльності здобувача протягом конкретного періоду у формі заліку (підсумкова навчально-методична конференція). Захист науково-викладацької практики оцінюється за 100-бальною шкалою з метою одержання еквівалентних оцінок за національною шкалою та за шкалою ECTS.

 


 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.