Новини кафедри східних мов

Головна Cпівробітники Освітня діяльність Наукова діяльність Історія кафедри Новини

13 грудня відбулося останнє у 2024 році засідання літературного клубу кафедри східних мов. Цього разу організатором виступила студентка 41 к/а групи Фіжделюк Марія. Учасники обговорювали надзвичайно цікавий фентезі роман американської авторки китайського походження Ребекки Кван «Макова війна». Ділилися враженнями про складну долю головної героїні, потужну атмосферу війни та тонкощі політичних інтриг. Щиро вдячні всім, хто долучився до дискусії! З нетерпінням чекаємо зустрічі у новому році! Бажаємо гарних свят і канікул!


28 листопада 2024р. на кафедрі східних мова відбулася традиційна щорічна посвята студентів у японісти.
Від старшокурсників - семпаїв наші студенти дізналися багато цікавого про захоплюючий світ японської мови, культури та традицій. До заходу зі своїми привітаннями також долучились наші студенти, які навчаються та уже навчалися у Японії, а саме: Нігіна Хоміддінова, випускниця-бакалавр нашого факультету, та Карина Гложик, студентка групи 41 к/а. Дівчата розповіли про особливості життя в Японії та цікаві факти про менталітет та етикет японського народу.
Попереду у наших студентів наполеглива праця, складні ієрогліфи та яскраві відкриття. Але ми впевнені: кожен із вас здатний досягти вершин. Як кажуть японці, 千里の道も一歩から – «шлях у тисячу миль починається з першого кроку».


26 листопада 2024 року на кафедрі східних мов відбулася урочиста подія — традиційна посвята наших першокурсників у китаїсти!
Після цікавих конкурсів від здобувачів та виступів наших викладачів, першокурсники склали символічну клятву сумлінного навчання та отримали свої сертифікати китаїста.
На свято також завітали наші випускники, Антонюк Катерина та Лобанова Дарина, які зараз навчаються у китайських університетах. Студенти мали змогу послухати цікаві відомості та історії щодо навчання і життя у Китаї.
Бажаємо кожному першокурснику знайти свій шлях, досягти найсміливіших мрій та запам’ятати ці роки як найкращі!


7 листопада 2024 року, на останньому занятті дисципліни "Актуальні проблеми сходознавства та порівняльні культурологічні студії", магістри першого курсу презентували свої дослідження в порівнянні різних аспектів життя трьох країн: Китаю, Японії та Південної Кореї. Вийшло дуже яскраво!


На занятті з японської мови доцент Озерська О.Ю. за допомогою студентів 4 курсу провела на молодших курсах тематичний захід, присвячений Дню культури, який відзначається в Японії 3 листопада.


31 жовтня 2024 року заняття на кафедрі східних мов були присвячені святу Хелловін. У другій половині дня пройшов тематичний кіновечір з нагоди святкування Хелловін. Організатором зустрічі виступив викладач, керівник Китайського культурного центру Хижа І.П. Студенти та викладачі поринули в атмосферу Хелловіна з переглядом фільму «Монстри на канікулах» китайською мовою. Наприкінці зустрічі всі поділилися своїми враженнями про мультфільм та цікаву лексику/граматику, які траплялися під час перегляду. 
Цікаві страхітливі історії, лексику та проєктні завдання підготували здобувачі 1 курсу під керівництвом доцента кафедри східних мов Науменка С.С.
Студенти 2, 3, 4 курсів взяли участь у тематичному веб-квесті до свята 万圣节, під час якого не лише вивчили нові слова, а й дізналися багато нового про це свято і мали можливість отримати бонуси від викладача. Інтерактивний формат для занять підготувала викладач кафедри Самойленко Н.С. 
Мали нагоду відсвяткувати Хелловін на заняттях і наші студенти, які вивчають японську мову. Разом з викладачем Хижа І.П. вивчили нову цікаву лексику та проспівали японські пісні про ハロウィン.


28 жовтня 2024 р., згідно плану науково-викладацької практики, викладач кафедри східних мов Хижа Іван Петрович провів відкриту лекцію для здобувачів-магістрів. Тема лекції: «Тибетська література ХХ-ХХІ століть». Відвідали цей захід зокрема і колеги-викладачі, щоб обмінятися досвідом та порадами. Слухачі дізналися про те, як література Тибету зберігає національну ідентичність і відповідає на виклики часу. Дякуємо всім, хто долучився, та до нових зустрічей!


26 жовтня відбулося засідання літературного клубу кафедри східних мов. Організатором зустрічі цього разу виступила здобувачка групи 41 к/а, Муромцева Анастасія. На обговорення було винесено роман Ши Ченя «Шанхайська головоломка».
Усім дякуємо за незабутню зустріч та цікаве обговорення!


19.10.24, в останній день науково-дослідної практики, відбувся попередній захист магістерських кваліфікаційних робіт. Роботи виявилися  цікавими, оригінальними та такими, що мають безперечну наукову новизну.


7 жовтня, наприкінці робочого дня, наші здобувачі-китаїсти та викладачі прослухали цікавий воркшоп на тему «Використання штучного інтелекту в освітньому процесі. Практичні поради». Тема була особлива корисна для тих, хто пише курсові та дипломні роботи, а також наукові статті та тези. 
У ролі лектора виступила Катерина Щербакова, керівник проекту «Цифрова грамотність та штучний інтелект для працівників освіти» Маастрихтського університету, Нідерланди. 
Дякуємо лектору за цікаву та корисну інформацію!


18 вересня 2024 року на кафедрі східних мови розпочались курси японської мови з нуля, до якої долучились здобувачі факультету іноземної філології, інших факультетів та університетів. Це перший крок наших студентів у вивченні мови та культури країни Вранішнього Сонця. Бажаємо успіхів!


2.09.2024, у перший навчальний день, відбулася зустріч наших першокурсників з куратором Самойленко Н.С. На зустрічі здобувачі мали змогу познайомитися один з одним, дізналися деталі про освітній процес, обговорили організаційні моменти. Ваш куратор завжди готовий підтримати вас у будь-яких питаннях. 
Дякуємо, що ви стали частиною нашої дружної родини. Бажаємо успіхів у навчанні!


31 серпня, в останній день літа, у літературному клубі кафедри східних мов відбулася чергова зустріч. У ролі організатора виступив викладач кафедри Хижа І.П. Обговорювали роман «Пачінко» корейської письменниці Лі Мінджин, занурившись у глибини його сюжетних ліній і персонажів.
Також було обрано організатора для наступної зустрічі. Чекаємо на нові цікаві обговорення і ідеї!



13.08.2024 гарант ОП "Китайська мова та література" доц. Руда Н.В. та член проєктної групи доц Жукова К.Є. провели зустріч зі здобувачами 2 курсу магістерського рівня, на якій обговорювалися питання, пов'язані з перевагами та недоліками освітніх компонентів програми. Здобувачі поділилися позитивним враженням після року навчання та висловили побажання, пов'язані зі збільшенням часу на практичну підготовку за деякими дисциплінами.


Наш літній розмовний клуб проведено 04.07! У вузькому, але теплому (навіть спекотному (+35 у Харкові)) дружньому колі. Дякуємо всім учасникам за цікаву розмову, гумор, взіємопідтримку та насолоду від спілкування турецькою! Як завжди, було дуже приємно бачити й чути наших випускників! Окрема подяка доценту Газіантепського університету доктору Сертану Алібекіроглу, який нас не забуває і з радістю допомагає нашим судентам вивчати турецьку мову.

Усім гарних канікул і до нових зустрічей!


29 червня, в останній день навчального року, було проведено засідання літературного клубу кафедри східних мов.

До зустрічі приєдналися здобувачі 1-3 курсів та разом обрали книгу для прочитання на літніх канікулах. Також, наші «новачки» розповіли про свої книжкові вподобання та познайомились із загальними правилами клубу.

Ласкаво просимо до нашого дружнього колективу і бажаємо приємного читання влітку!


20 червня відбулась зустріч гаранта ОП "Китайська мова та література" для рівня магістр к.ф.н., доцента, завідувача кафедри східних мов Н.В. Рудої та стейкхолдера програми, к.ф.н., доцента, завідувача кафедри східної культури і літератури Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Д.П. Москальова. Було обговорено переваги та недоліки освітньої програми та перспективи покращення змісту освітніх компонентів.


12 червня 2024 року здобувачі 3-го курсу презентували свої залікові проєктні роботи турецькою мовою. Хочеться відзначити надзвичайно творчий підхід і гарну турецьку наших студенток. Теми проєктів: 'Kullandığım İletişim Araçları' ("Засоби комунікації, якими я користуюсь"), 'Sosyal Medyanın Avantajları ve Desavantajları' ("Переваги й недоліки соціальних мереж"), 'Hayatımdaki Keşkeler' ("Про що я мрію і про що шкодую"), 'İş Görüşmesine Hazırlık' ("Підготовка до співбесіди").


3 червня 2024 р. відбулося обговорення попередніх результатів досліджень за темами магістерських дипломних робіт. Здобувачі поділилися своїми наробками, а наукові керівники (доц. Руда Н.В. та доц. Жукова К.Є.) відзначили значущість отриманих результатів та надали практичні поради для подальшої роботи.


13 травня 2024 року відбулась зустріч з магістрами-китаєзнавцями, присвячена питанню академічної доброчесності. Гарант ОП "Китайська мова та література" доцент Руда Н.В. ознайомила здобувачів з нормативними документами, що регулюють принцип дотримання академічної доброчесності, та які розміщено на сайті нашого університету. Проф. Калашник Л.С. розповіла про саме поняття академічної доброчесності, та як саме дотримуватися цих принципів під час написання наукових робіт і створення доповідей.


09.05.2024 р. відбулась зустріч проектної групи ОП "Китайська мова і література" рівня магістр, в якій взяла участь стейкхолдер програми, завідувач кафедри китайської філології КНЛУ доц. Любимова Юлія Сергіївна. Обговорювалися зміст та наповнення освітніх компонентів ОП, а також перспективи майбутнього працевлаштування здобувачів.


29 березня кафедра східних мов спільно з кафедрою всесвітньої історії провела в заочному форматі V Міжнародну науково-методичну конференцію "Сходознавство. Актуальність та перспективи". Кожного року ця конференція привертає увагу сходознавців багатьох країн. Цього року в конференції взяли участь понад 200 учасників з України, Туреччини, Китаю, Японії, Грузії, Іраку, Канади. Було представлено дослідження з філології, методики, педагогіки, культури, історії, політології, соціології, економіки, філософії країн Сходу. Традиційно матеріали конференцій будуть опубліковані та розміщені в репозиторії бібліотеки нашого університету. Дякуємо всім за активну участь!


23.04.2024 р. у рамках профорієнтаційної роботи доцент кафедри східних мов Науменко С.С. відвідав перший та другий сахновщинські ліцеї, розповів про освітні програми факультету іноземної філології та окремо ознайомив учнів з кафедрою східних мов. Велике зацікавлення у майбутніх абітурієнтів викликала можливість написати пензликом китайські ієрогліфи. Чекаємо всіх бажаючих до нас на навчання!


22.04.2024 р. з нагоди нещодавнього Дня китайської мови в ООН кафедра східних мов зробила приємний сюрприз для здобувачів-китаїстів.  Куратори та викладачі академічних груп відзначили грамотами студентів, які досягли особливих успіхів у вивченні китайської мови.

За особливі успіхи у вивченні китайської мови нагороджуються такі здобувачі:
І курс, 11 к/а: Волкова Дарʼя, Гулієва Аїда

ІІ курс, 21 к/а: Агапова Дарʼя, Кущова Дарʼя

ІІІ курс, 31 к/а: Карій Єлизавета, Краснокутська Марія, Муромцева Анастасія, Острогляд Вікторія, Філенко Ірина
32 а/к: Базлова Анастасія, Маловічко Вікторія
35 а/к: Дульська Софія, Коваль Аліна

ІV курс, 41 к/а: Лапа Арина, Хоміддінова Нігіна
43 а/к: Скотарь Анна, Шевченко Марія
Магістри, 11 МФ: Гришина Богдана, Липова Ірина

Щиро вітаємо і бажаємо нових звершень та успіхів у вивченні китайської мови!


26 березня 2024 року відбувся профорієнтаційний захід у метрошколі Харкова за участю факультету іноземної філології. Нашу кафедру представляла магістрантка китайської філології Богдана Гришина. Дякуємо за таку чудову можливість поспілкуватися з майбутніми вступниками!


15 березня 2024 року відбулось засідання Турецького розмовного клубу. Говорили про хобі.

До зустрічі доєдналися студенти курсів при Генеральному Консульстві Республіки Туреччини в м. Батумі (Грузія). Окрема подяка викладачеві курсів Ібрагіму Унсалди та доценту факультету турецької мови і літератури Газіантепського університету д-ру Сертану Алібекіроглу, які завжди підтримують нас у наших проєктах.

Всім учасникам розмовного клуба дякуємо за цікавезну зустріч!


13 березня 2024 року відбулась відкрита лекція на тему «Китайська мова і переклад у дипломатії», яку провів запрошений гість -  дипломат, перший секретар МЗС України, Олександр Федічев.

На лекції студенти та викладачі дізнались багато нових нюансів та тонкощів дипломатичної роботи, обговорили особливості ділового та дипломатичного спілкування, отримали корисні поради щодо вивчення та застосування китайської мови.

Дякуємо пану Олександру і чекаємо наступних зустрічей!


1 березня на кафедрі східних мов відбулась урочиста церемонія нагородження переможців олімпіад з китайської, японської і турецької мов.

Результати олімпіади такі:

Турецька мова:
1 місце - Алігулієва Туная
2 місце - Ібадова Ірада, Соколова Поліна
3 місце - Філатова Анастасія
 
Китайська мова:
1 місце - Хоміддінова Нігіна
2 місце - Карій Єлизавета, Краснокутська Марія
3 місце - Липова Ірина, Коваль Аліна, Фіжделюк Марія
 
Японська мова:
1 місце - Хоміддінова Нігіна
2 місце - Примак Анастасія
3 місце - Безвесільна Вікторія
 

Бажаємо всім подальших успіхів та нових звершень у вивченні східних мов!


19.02.2024 р. на кафедрі східних мов вперше було проведено олімпіади з китайської та японської мов. Дуже раді були побачити активність наших студентів). Чекаємо визначення переможців!


16.02.2024 р. у нашому університеті було проведено Олімпіаду з турецької мови (перший тур Всеукраїнської олімпіади з турецької мови) серед здобувачів вищої освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди. В Олімпіаді взяли участь здобувачі 2-4 курсів, які показали високий рівень володіння турецькою мовою та ґрунтовні знання із країнознавства Туреччини. Подальших успіхів всім учасникам!


28 січня 2024 року, у вільний від занять час, наші здобувачі мали змогу потренувати розмовну китайську мову. Цього разу студенти 2-3 курсу з радістю поспілкувалися з аспірантом КНУ імені Тараса Шевченка та вчителем китайської мови Цуй Чжибо, який розповів про свій досвід життя в Україні, схожі і відмінні риси китайської та української культур. Дякуємо всім учасникам за допомогу в організації та активну участь! Чекаємо наступних зустрічей!


26 січня 2024 р. наші викладачі та студенти взяли участь у конференції, присвяченій відкриттю мовної програми "The Charm of Tianjin: it's Economy and Society", запропонованої Тяньцзіньським університетом іноземних мов. Інтенсивні заняття будуть проходити щодня до 4 лютого. Бажаємо успіхів нашим слухачам!


20 січня, у суботній вечір, відбулося перше в цьому році засідання Літературного клубу кафедри східних мов.

Учасники обговорювали роман корейської письменниці Джун Хьор «Ліс зниклих дів», який спричинив чималу дискусію під час зустрічі.

Організатором зустрічі виступила Таболіна Карина, здобувачка групи 21 к/а, а організатором наступної зустрічі обрано Івашечкіну Дарʼю, здобувачку 2 курсу.

Чекаємо з нетерпінням наступних зустрічей!


16 січня 2024 р. відбулося засідання турецького розмовного клубу. Учасники познайомилися і поговорили про своїх домашніх улюбленців і про те, яка ситуація з домашніми тваринами в Туреччині. Море позитивних емоцій, бо "хвостики" - то вірні друзі наших учасників. Щиро дякуємо д-ру Сертану Алібекіроглу, доценту Газіантепського університету, який також приєднався до нас і поділився своїми історіями. Запрошуємо всіх до спілкування наступного разу!


03.01.2024 р. для удосконалення своїх методичних навичок всі викладачі китайської мови кафедри східних мов відвідали вебінар "Шляхи вдосконалення викладання китайської мови".


30 грудня, у останній робочий день цього року, було організовано уже фінальну у 2023 році зустріч літературного клубу кафедри східних мов.

Для обговорення було взято роман сучасної корейської письменниці Чо Нам Джу «Кім Джійон 1982 року народження». Члени клубу взяли участь у активній дискусії щодо проблем про права жінок, мізогінії та материнства у корейському суспільстві та країнах Азії.

Дякуємо здобувачці групи 21 к/а Агаповій Дарʼї за таку цікаву та пізнавальну зустріч. Також було обрано нового організатора на наступний раз - Таболіну Карину, здобувачку 2 курсу.

Усіх вітаємо із прийдешнім Новим роком та бажаємо яскравих, незабутніх зимових свят та канікул! До нових зустрічей у наступному семестрі!


27 грудняі відбувся щорічний захід «Посвята у китаїсти» для здобувачів бакалаврського рівня  освіти першого курсу. На зустрічі були присутні завідувач кафедри східних мов к.ф.н, доцент Наталія Вікторівна Руда, шановні викладачі кафедри та здобувачі освіти різних курсів. Здобувачі  31-КА групи, зокрема Поліна Мартинова, Лілія Рагуліна та Олександра Ярова підготували цікаву презентацію та вікторину. Здобувачка 45 групи Шевченко Марія, яка зараз навчається у Китаї (місто Сіань ), поділилася своїми враженнями  від цієї чудової країни. Разом з Марією до нас завітала її китайська подруга Luo Qian, яка надала першокурсникам корисні поради для вивчення китайської мови та розповіла, що китайська мова та культура Китаю є однією з найпопулярніших в світі. Дякуємо куратору 11 Ф групи доценту кафедри східних мов С.С.Науменку за організацію цього святкового заходу.


9 грудня 2023 р.  було проведено чергову зустріч літературного клубу кафедри східних мов . Організувала зустріч здобувачка 2 курсу, Давиденко Дарина. Учасники клубу обговорювали роман сучасного китайського письменника Цай Цзюнь «Прокляття». Кожен поділився враженнями щодо прочитаного та надав власну оцінку твору. За традицією було обрано організатора наступної зустрічі - здобувачки 21 к/а групи, Агапову Дарʼю. Новий організатор запропонувала не менш цікаві для прочитання книги.


1 грудня 2023 р. Щиро дякуємо Сертану Алібекіроглу, доктору наук доценту Газіантепського університету (Туреччина) за цікаву онлайн-лекцію "Турецька мова. Історія і розвиток". Дякуємо всім, хто приєднався. Це була не просто лекція, а цікаве й щире спілкування.


Сьогодні (01.12.2023) на кафедрі східних мов ХНПУ імені Г.С.Сковороди відбувся другий етап конкурсу скоромовок китайською мовою.

Студенти 1 курсу вдало продемонстрували свої навички з фонетики китайської мови.

Результати конкурсу такі:

І місце - Гулієва Аіда

ІІ місце - Волкова Дарʼя

ІІІ місце - Михайліченко Єлизавета і Черкасов Дмитро.

До складу журі було запрошено китайську гостю, аспірантку КНУ імені Тараса Шевченка Цао Цзін, яка залишила нам дуже приємний відгук:

- Будь ласка, поділіться своїми враженнями від конкурсу, від того, що ви побачили та почули.

- Я просто в шоці!!! Які вони молодці! Дуже рада, що ви мене запросили послухати своїх студентів. Це нагадало мені, що я теж маю старатися, коли вивчаю мови. І одразу видно, які досвідчені спеціалісти на кафедрі! Харків — справді історичне, культурне та літературне місто (навіть центр) в Україні! І видно силу педагогічного університету!!! Я так говорю, бо на батьківщині я закінчила бакалаврат теж у педагогічному університеті. Викладачі у таких університетах, взагалі, супер!

Вітаємо переможців! Бажаємо студентам успіхів у подальшому розвитку власних навичок, натхнення та нових звершень!


Чи впливають числа на наше життя?

27 листопада на занятті з практики китайського усного та писемного мовлення студенти заглибились у 吉利的数字. Здобувачі освіти 3-го курсу підготували цікаві доповіді не лише про особливості вживання чисел у Китаї, але і в Японії та інших країнах світу. Всі дізналися, які цифри варто уникати при покупці квартири, автомобіля тощо. А також чому саме на весілля китайці дарують 9999 троянд.

Викладач - доц. С.С. Науменко


Сторітелінг (storytelling) – це мистецтво розповідати історії з метою навчання, керування шляхом донесення змісту повідомлення за допомогою спеціальної методики. Емоційність, чіткість і лаконічність викладу, цікавий зміст та ораторські навички доповідача - найважливіші складові успішного сторітелінгу.

Здобувачі 3 курсу на заняттях з китайської літератури продовжують ділитися цікавими історіями та авторськими розповідями, роблячи свої перші кроки «на сходинках» літературної майстерності.

Дякуємо студентам 31 к/а групи за креатив, винахідливість та чудові літературні доробки. Також вдячні викладачу кафедри Хижі Івану Петровичу за інтерактивні проєкти та завдання!


22 листопада на занятті з фонетики китайської мови здобувачі освіти заглибились у світ діалектів.

Студенти 1-го курсу підготували цікаві та змістовні доповіді за матеріалами, які не входили в обов'язкові для вивчення. Вони мали можливість на прикладі автентичних матеріалів обговорити різницю між діалектними групами.

Викладач: Чихаріна Карина Ігорівна.


18 листопада відбулося чергове зібрання Літературного клубу кафедри східних мов, яке організував викладач кафедри Хижа І.П.

Учасники клубу обговорили прочитаний твір, а саме роман японського письменника Нацуме Сосекі «Ваш покірний слуга кіт». Усі долучилися до активної дискусії, поділилися своїми враженнями та емоціями, які виникли під час прочитання. Також, наприкінці зустрічі, шляхом лотереї було обрано організатора наступної зустрічі - Давиденко Дарину, здобувача 21 к/а групи і через голосування всі вибрали твір для прочитання, запропонований нашим новим куратором клубу.


10 листопада 2023 р. студенти четвертого курсу на чолі з доцентом кафедри східних мов С.С. Науменко на занятті з практики китайського усного та писемного мовлення занурилися в історії різних ченʼюй. Ченʼюй- перлина китайської мови. Використання чен’юй у письмовій чи усній мові робить її більш образною, дозволяє чіткіше донести сенс. Понад те, вживання і розуміння чен’юй - це ознака освіченості людини, прекрасного володіння мовою. Походження чен’юй різне: деякі з історичних переказів, притч, філософських трактатів; інші створені на основі сталих виразів. Кожен студент обрав собі ченʼюй та розповів історію, повʼязану з ним. А які ченʼюй знаєте Ви?


А ось як проходять заняття у студентів англійської філології, які вивчають китайську мову як другу іноземну.

Цікавинки та інтерактивні проєкти на заняттях гарантуємо. Тож запрошуємо студентів 1 курсу наступного року разом вивчати китайську як другу іноземну мову!


Заняття в магістратурі також можуть бути цікавими!

Остання пара модулю "Порівняльні культурологічні студії" (викладач - доц. Руда Н.В.) була присвячена аналізу різних культурних особливостей Китаю, Японії та Кореї в порівняльному аспекті. Вийшло дуже яскраво та пізнавально!


7.11.2023 р. відбувся науково-методичний семінар для викладачів китайської мови кафедри східних мов. Розглядалися питання можливостей ефективного підвищення кваліфікації, зокрема, за допомогою платформи Coursera. Проф. Калашник Л.С. розповіла про переваги та особливості навчання на цій платформі, а також поділилася власним досвідом. Також було обговорено подальші наукові проекти.


Цікавим і корисним може бути не тільки вивчення мови!

На семінарських заняттях з літератури Китаю студенти всіх курсів не тільки беруть участь у обговоренні літературних творів, а й постійно залучені до різноманітних інтерактивних завдань.

Дякуємо викладачу кафедри Хижі Івану Петровичу за цікаві та змістовні практичні заняття!


З 31 жовтня на 1 листопада наші викладачі організували для студентів 1-4 курсів тематичні занятті з нагоди свята Гелловін. Здобувачі ознайомилися із новою і цікавою лексикою та виконували інтерактивні завдання.

Дякуємо викладачу кафедри Самойленко Наталії Сергіївні за цікаві та незвичайні заняття!


29 жовтня Республіка Туреччина відзначила своє 100-річчя. З цієї нагоди  студенти турецького відділення нашого університету прослухали лекцію на тему "Заснування Республіки Туреччина. Перші роки і реформи Ататюрка". Лекцію прочитала доцентка кафедри східних мов к.ф.н. Скразловська І.А.


У жовтні цього року Республіка Туреччина святкує своє 100-річчя. 27.10.2023р. студенти турецького відділення нашого університету прослухали лекцію на тему "Заснування Республіки Туреччина. Перші роки і реформи Ататюрка". Лекцію прочитала керівник Турецького культурного центру, доцентка кафедри східних мов к.ф.н. Скразловська І.А.


У суботній вечір 21 жовтня офіційно відбулася перша зустріч літературного клубу кафедри східних мов. До клубу у ролі повноцінних учасників доєдналися здобувачі, випускники-бакалаври та викладачі кафедри східних мов. Кожен з учасників розповів про свої читацькі інтереси, улюблені жанри, книги та авторів. Організатор клубу, викладач кафедри Хижа Іван Петрович, ознайомив усіх з правилами клубу і запропонував для прочитання і обговорення на наступному засіданні книгу, яку учасники обрали шляхом таємного голосування.

З нетерпінням чекаємо наступної зустрічі!


Ділимося нашими святковими заходами з нагоди Дня середини осені | 中秋节

Студенти 1 і 2 курсів китайського відділення взяли участь у цікавих святкових зустрічах.

Здобувачі групи 11 к/а на чолі з куратором Науменко С.С. дізналися для себе багато нового про свято. Зокрема, магістранти Водолажський Д., Долженко А. та Вілісова А. познайомили наших першокурсників зі святом 中秋节, також усі разом подивилися привітальне відео від нашої студентки Шевченко М., яка зараз навчається у Китаї.

Здобувачі групи 21 к/а разом із куратором Хижа І.П. заглибились у культурні деталі свята та ознайомились із його особливостями і цікавими фактами про символіку. На зустріч також завітала наша випускниця, яка навчається і працює у Пекіні, Сорокіна Марія, і розповіла про цьогорічні святкування 中秋节 у Китаї, поділилася власним культурним досвідом.

我们祝大家中秋节快乐!


Відкрийте для себе світ сучасної турецької поезії за чашкою ароматної кави!

Ця поетична збірка була готова до друку саме напередодні широкомасштабної війни в Україні, тому ми трохи забарилися з її розповсюдженням. Але сьогодні ми готові представити вам результат творчої праці студентів та викладачів-тюркологів українських вишів у межах конкурсу поетичного перекладу, який було організовано Турецьким культурним центром при Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди у 2020 році. Збірка містить переклад 16 віршів – віршів, які є візитними картками відомих турецьких поетів, починаючи від 20-х років 20-го століття і закінчуючи 20-ми роками 21-го століття. Тематика творів різна: кохання (куди ж без нього в Туреччині)), проблеми людини й суспільства, універсалії людського життя. Також збірка містить короткі біографічні відомості про кожного з авторів, їхній творчий шлях і світобачення. У передмові надано інформацію про основні етапи розвитку сучасної турецької літератури та історію літературного перекладу творів турецьких письменників і поетів українською мовою.

Щира подяка нашим редакторам – професорці кафедри тюркології КНУ імені Тараса Шевченка докторці філологічних наук Ірині Прушковській, доценту факультету турецької мови і літератури Газіантепського Університету доктору Сертану Алібекіроглу, перекладачці та директорці видавництва «Алемак» Ользі Чичинській, доцентці кафедри зарубіжної літератури та слов’янських мов ХНПУ імені Г.С. Сковороди к.ф.н. Олені Карпенко, а також художнику-оформлювачу обкладинки – професору Університету імені 9 вересня в м. Ізмір Фуату Акденізлі.

Книгу можна придбати в друкованому (70 грн) або в електронному вигляді (50 грн). Всі виручені кошти підуть на потреби ЗСУ.

Для придбання заповніть, будь ласка, форму за посиланням.


09.10.2023 в Турецькому культурному центрі було проведено семінар на тему "Традиційні ремесла Туреччини". Здобувачі третього курсу підготували цікаві презентації про традиції килимарства (halıcılık), мережива ойя (oya), техніку виготовлення скляних виробів "чешмі бюльбюль" (çeşm-i bülbül) та мистецтва малювання на воді "ебру" (ebru). Дякуємо за цікаві доповіді!


5 жовтня наші студенти розпочали навчальний семестр в Університеті Яманаші (м. Кофу, Японія).
Здобувачі долучилися до 3-місячного онлайн-курсу з вивчення японської мови. Заняття проводяться носіями мови.
Бажаємо наснаги, наполегливості та успіхів у опануванні мови! 頑張って!

13 вересня 2023 р. відбулася довгоочікувана церемонія нагородження переможців та учасників Університетського конкурсу перекладів китайської поезії.

Результати конкурсу такі:

І місце - Долженко Анастасія, здобувач 11 МФ групи

ІІ місце - Водолажський Даніїл, здобувач 11 МФ групи

ІІІ місце - Кущова Дарʼя, здобувач 21 Ф групи

На церемонію також завітала в.о. декана факультету іноземної філології, Корнільєва Лілія Миколаївна і привітала наших конкурсантів.

Усі переможці та учасники отримали грамоти і сертифікати.

Вітаємо і бажаємо успіхів в усіх починаннях!

 


17 травня 2023 року відбувся студентський науково-практичний семінар "Японські культурологічні студії", якій зібрав тих, хто цікавиться культурою Японії в історичному та сучасному аспектах. З привітальним словом виступила декан факультету іноземної філології Ганна Олександрівна Князь. Спеціальним гостем заходу був декан факультету східних мов Київського університету імені Бориса Грінченка Іван Васильович  Семеніст , який ознайомив всіх учасників з актуальним питанням - як події в Україні змінили напрям зовнішньої політики Японії. До заходу долучилися наші студентки, які зараз навчаються в японських університетах, вони поділилися своїми враженнями від країни. Студенти японського відділення підготували доповіді-презентації з різних аспектів японської культури.


Кафедра східних мов вітає своїх студентів Положій Олександру і Тарасову Лілію та їх наукових керівників з перемогою у конкурсі студентських наукових робіт! Бажаємо подальших успіхів!


Вивчаючи турецьку мову, зі студентами другого курсу поговорили про турецькі солодощі та українську кухню. Дівчата підготували відеорецепти своїх улюблених страв турецькою мовою. Дивіться кулінарні майстер-класи від наших студенток. Смачного перегляду)))


11 травня 2023 р. студенти китайського відділення взяли активну участь у фестивалі китайської мови, який організував Київський національний лінгвістичний університет. Усі бажаючі підготували вірші, пісні, малюнки. Дуже цікавий та яскравий захід! Дякуємо організаторам за таку чудову можливість!


Наші студенти почали тримісячне онлайн стажування з вивчення японської мови, а також з окремого курсу "Language and Communication across Culture" в університеті Яманаші (Японія). Бажаємо майбутнім японістам успіхів та наснаги у навчанні!


20 квітня студенти-китаїсти другого курсу знову мали можливість поспілкуватися зі студентами з Китаю. Зустріч була присвячена Дню китайської мови (20 квітня) та Дню вишиванки (18 квітня), адже китайські студенти вивчають українську мову та знайомляться з українською культурою.


20 квітня студенти, які вивчають турецьку мову, взяли участь у засіданні наукової Українознавчої студії нашого університету (український мовно-літературний факультет імені Г.Ф. Квітки-Основ'яненка) з доповіддю про регіональні особливості турецького народного танцю. Дякуємо організаторам за запрошення, цікаве спілкування і плідну співпрацю!


Студенти групи 23 ак на заняттях з китайської мови не тільки опрацьовують теоретичний матеріал, а й готують цікаві проєкти.
Музика ̶̶̶ дуже важлива частинка нашого життя та світогляду, що і продемонстрували наші майбутні китаєзнавці

Викладачі та студенти китайської мови кафедри східних мов ХНПУ імені Г.С. Сковороди висловлюють щиру подяку кафедрі китайської філології КНЛУ за запрошення взяти участь у "Днях китайської мови" з нагоди святкування всесвітнього дня китайської мови. З 19 по 21 квітня ми прослухали чудові лекції та почули неймовірних спікерів, які надзвичайно підвищили мотивацію до вивчення китайської мови, поділилися власним практичним та науковим досвідом. Дуже дякуємо та впевнені у подальшій співпраці!


19 квітня студенти 2-го курсу зробили чудові презентації турецькою мовою про міста Туреччини, а саме про місто-побратим Харкова Газіантеп, чудове місто на Чорному морі Трабзон, невеличке селище Алчати та місто Бурса.


12 квітня викладачі китайської мови кафедри східних мов провели зустріч з учнями 11 класів та в розважальній формі презентували освітню програму 035 Філологія. Китайська мова і література. Чекаємо в себе на кафедрі розумних, креативних та зацікавлених першокурсників!


06.04.23 на кафедрі східних мов відбулося засідання студентського наукового гуртка "Асоціація молодих китаєзнавців", на якому учасники демонстрували свої власні дослідження з різних тем. Перша спроба презентувати свої думки та науково їх аргументувати пройшла успішно!


Чекаємо нових студентів! У нас цікаво, актуально, креативно та сучасно! Бакалаврат та магістратура. 


24 березня 2023 р. відбулася четверта щорічна міжнародна науково-методична конференція "Сходознавство. Актуальність і перспективи". Організаторами виступили кафедра східних мов та кафедра всесвітньої історії ХНПУ імені Г.С.Сковороди. Понад 200 науковців та здобувачів освіти взяли участь у конференції. Цього року було особливо багато учасників з Китаю, Туреччини, Японії, Азербайджану, Грузії. До конференції долучилися учасники з Харкова, Києва, Луцька, Одеси, Львова, Черкас. Дуже приємно відчувати, що ми є тими, хто насправді вносить вагомий внесок в розвиток українського сходознавства.


13 березня відбулась чергова зустріч студентів-китаїстів нашого університету з китайськими студентами. Під час спілкування учасники виконували завдання, які було поставлено заздалегідь. Не обійшлося і без імпровізації, коли співрозмовниці влаштували, як вони це назвали, "рум-тур" та "клас-тур" і показали одна одній свою квартиру та свій університетський кабінет)).


Ми продовжуємо зустрічі наших студентів зі студентами Хейлунцзянського університету (КНР). Кожен має завдання, яке повинен виконати, спілкуючись один з одним. Дуже весела та корисна для обох сторін зустріч! Після зустрічі і наші, і китайські студенти поділилися своїми враженнями.


08 березня 2023 р. була проведена онлайн зустріч викладачів кафедри східних мов зі студентами українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ'яненка в рамках профорієнтаційної роботи кафедри.


КУРСИ КИТАЙСЬКОЇ МОВИ

КАФЕДРА СХІДНИХ МОВ

ФАКУЛЬТУТУ ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ
ХНПУ імені Г.С.СКОВОРОДИ

ОГОЛОШУЄ НАБІР НА КУРСИ КИТАЙСЬКОЇ МОВИ:

- початковий рівень,

- підготовка до HSK2, HSK3

Початок занять у лютому по мірі комплектації груп.

З усіма питаннями студенти кафедри східних мов можуть звертатися до своїх кураторів. Всі інші бажаючи зможуть отримати необхідну інформацію, звернувшись на кафедру східних мов: shidna_kafedra@hnpu.edu.ua

Чекаємо на вас!


Студенти ІІ курсу на заняттях з китайської мови під керівництвом викладачів Н.В. Рудої та І.П. Хижі здійснили незабутню подорож відомими місцинами Пекіну.


Щиро дякуємо пані Ользі Чичинській і пані Наталі Талалай за проведення Перекладацької майстерні, за те, що поділилися своїм багатим досвідом зі студентами-тюркологами вишів України, за цікаві й корисні поради і рекомендації, за гумор, екскурси в історію Туреччини та знайомство з сучасними турецькими авторами. Всі ми надихнулися Вашим ентузіазмом і любов'ю до своєї праці. Бажаємо шановним перекладачкам натхнення і творчих успіхів та чекаємо на нові зустрічі й нові романи. І всім миру!

Покликання на запис


27.01.2023 студенти й викладачі турецького відділення організували онлайн-вечір турецької поезії. Студенти декламували вірші, спілкувалися, слухали турецькі пісні. У заході прийняли участь наші колишні викладачі Сертан Алібекіроглу та Ібрахім Унсалди. До зустрічі долучилися і наші випускники, Ярославна Усатенко і Оксана Соколова, які також прочитали свої улюблені вірші. Дякуємо всім за чудову, душевну атмосферу в ці нелегкі часи!


Запрошуємо викладачів, науковців, аспірантів, які викладають, проводять наукові дослідження в галузі східної філології, історії, політики, економіки, культури країн Сходу, студентів, а також представників посольств і консульств, усіх зацікавлених осіб взяти участь у IV Міжнародній науково- методичній конференції “Сходознавство. Актуальність та перспективи”, яка відбудеться 24 березня 2023 року у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди. Форма проведення ‒ заочна.

Інформаційний лист конференції
Дедлайн подання матеріалів ‒ 15 березня 2023 р.
В рамках конференції передбачено роботу таких секцій:

1. Освіта, виховання у країнах Сходу;
2. Методика навчання сходознавчих дисциплін;
3. Філологія та перекладознавство;
4. Історія Сходу: проблеми теорії та практики;
5. Економіка, політика, соціум країн Сходу;
6. Культура та філософія країн Сходу.

Участь у конференції безкоштовна.


Закінчилася програма з вивчення мови, культури та традиційної медицини, яку запропонував нам Тяньцзіньський університет у грудні 2022 р. Понад 30 студентів та викладачі кафедри східних мов виконали всі умови і отримали сертифікати. Можемо пообіцяти, що такі програми в нас ще будуть, тому всі бажаючі зможуть приєднатися. Наші студенти поділилися своїми враженнями від навчання.


Кафедра східних мов вітає всіх з китайським Новим роком!


З 5 січня 2023 року почалися онлайн курси з інтенсивного вивчення японської мови, що були запропоновані університетом Яманаші. Декільком нашим студентам пощастило взяти участь у цій програмі. Заняття проходитимуть щодня по 4 години до кінця березня. Бажаємо успіхів у навчанні!


29 грудня 2022 р., напередодні новорічних свят, на кафедрі східних мов пройшов вечір кіно китайською. Викладач кафедри Хижа І.П. зустрівся зі студентами і організував перегляд мультфільму під час зимових канікул. Дивилися мультфільм Frozen《冰雪奇缘》з китайським озвучуванням та субтитрами.

Після перегляду всі поділилися своїми враженнями, святковим настроєм та побажаннями!


Викладачі та студенти кафедри східних мов розпочали короткострокове онлайн стажування, яке називається "Китайська мова та традиційна медицина", у Тяньцзіньському університеті іноземних мов (КНР).


19 грудня 2022 р. у ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбулось нагородження номінантів і лауреатів - "Сковородинівський Олімп".

Нашу кафедру визнано кращою на факультеті іноземної філології з профорієнтаційної роботи!

Також вітаємо наших номінантів-викладачів:

Переможець номінації «Міжнародна наукова активність» від університету - доцент кафедри східних мов Скразловська І.А.
Кращий молодий науковець - викладач кафедри східних мов Хижа І.П.

Достойне завершення такого непростого 2022 року!


24.11.2022 р. студенти 4-го курсу турецького відділення нашого університету Ельвіра Абдуллаєва, Дарина Приходченко та Солмаз Бабаєва виступили з доповідями на IV Міжвузівській студентській конференції "Тюркології читання", яка проходила на базі кафедри тюркології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Дякуємо організаторам конференції, які у такі складні часи змогли провести цікавий науковий захід та надихнули здобувачів вищої освіти на подальші дослідження і наукові пошуки.


25 листопада 2022 року відбувся довгоочікуваний захід – посвята студентів першого курсу у китаїсти. Дуже важлива перша сходинка до мети стати професійним китаєзнавцем! Особливим гостем була наша випускниця, яка вже декілька років живе та навчається у Пекіні, Марія Мазарук. Маша надала першокурсникам цікаві та корисні поради, як вчити китайську мову, які переваги дає ця мова. Студенти другого курсуі підготували цікаву презентацію та вікторину.


15 листопада 2022 р. Н.В. Руда та Л.С. Калашник провели профорієнтаційну зустріч зі студентами четвертого курсу китайського відділення. Обговорювали питання вступу до магістратури, особливості навчання саме в магістратурі на китайській філології. Під час зустрічі вийшов на зв'язок з Китаю наш колишній випускник Максим Белавін. Він розповів про перспективи та можливості навчання та роботи у Китаї.


9.11.2022 р. наші студенти третього курсу мали можливість поспілкуватися в рамках розмовної практики зі студентами університету міста Хебей (КНР). Формат спілкування передбачав розподіл на маленькі групи та проведення інтерв'ю. Враження від зустрічі дуже позитивні! Наші студенти поділилися своїми думками:

Все сподобалося, було дуже цікаво, залишилося багато позитивних вражень. Дякую!

- Був цікавий новий досвід, було цікаво і весело.

- Це було насправді класно, якийсь ковток мотивації за таких умов. Хоча здавалося, що буде супер складно, багато студентів переживали, але все супер!

- Мені сподобалося. Дізналася про їх університет, що їм подобається, деякі відомості про місто, де вони живуть. Це хороша можливість підтягнути розмовну китайську. Дякую!

- Цікаво було дізнатися про спільні інтереси, а ще це була гарна нагода, бо нас пообіцяли пригостити, якщо будемо в Китаї). На жаль, один з них дуже соромився говорити, тому просто писав в вічат). Було б чудово ще повторити такий досвід!


9 листопада 2022 р. відбулось чергове засідання студентського наукового гуртка "Асоціація молодих китаєзнавців", яке було присвячене Всесвітньому Дню науки. Професор Калашник Любов Сергіївна розповіла про головні правила створення презентацій, а керівник гуртка Хижа Іван Петрович ознайомив учасників з принципами академічної доброчесності, поняттям плагіат, видами плагіату та способами його уникнення.


Республіка Туреччина святкує 99-ту річницю з дня свого заснування. Вітаємо і бажаємо турецькому народові процвітання, миру й щастя! Дякуємо за підтримку України у ці непрості часи! Ми завжди святкували цю подію у нашому університеті. Наші студенти готували пісні, вірші, вистави, танці, презентації, до нас долучалося багато харків'ян і громадян Туреччин, що проживають в Харкові. Наші випускники й досі згадують ці наші свята як одне з найяскравіших вражень. На жаль, спочатку через карантин, а потім через війну ми вимушені проводити всі заходи онлайн, але віримо, що найближчим часом відродимо цю традицію й знову будемо всі разом збиратися й відчувати цю творчу, радісну, святкову атмосферу нашого "турецкого свята".

Bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 99. yıldönümünüdür. Çok sevdiğimiz Türk halkını kutlar, bereket, barış ve mutluluk dileriz! Yaşadığımız bu zor zamanlarda Ukrayna'ya verdiğiniz destek Ukrayna'ya çok teşekkür ederiz. Umarım ki en yakın zamanda yine bir araya gelip üniversitemizdeki Türk Cumhuriyeti Bayramımızı hep beraber kutlar özlemlerimizi gideririz. 

Згадаємо яскраві моменти наших святкувань!


На честь 99-річчя від дня заснування Республіки Туреччина Турецький культурний центр при Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди підготував збірку перекладів поетичних творів сучасних турецьких авторів. Збірка містить українські переклади віршів, які є справжніми перлинами турецької поезії XX-XI століття. Твори перекладено студентами та викладачами-тюркологами вишів України у межах конкурсу поетичного перекладу, який було організовано нашим Центром. Ілюстрації до книги також зроблені студентами, які вивчають турецьку мову. Дизайн обкладинки розроблений професором Університету імені 9-го вересня (м. Ізмір, Туреччина) Фуатом Акденізлі. Збірка вийде найближчим часом.


28 жовтня 2022 р., напередодні святкування Хелловіну, пройшов тематичний перегляд кіно китайською мовою, який організував викладач кафедри Хижа І.П. разом зі студентами-китаїстами. Дивились американський мультфільм
《寻梦环游记》у китайському дубляжі. Після перегляду всі поділилися своїми враженнями та позитивними емоціями щодо сюжету.

Р.s. окрему подяку висловлюємо студентці групи 21 ка Мартиновій Поліні, за запропоновані ідеї, медіа-ресурси та допомогу в організації заходу.


23 жовтня 2022 р. на кафедрі східних мов пройшов один з традиційних заходів - посвята в японісти. Студенти старших курсів презентували цікаві доповіді, вікторину на знання фактів про Японію. Першокурсники поділилися своїми мріями та планами. Всі студенти були мотивовані реальними можливостями навчання у японських університетах, і це ще більше підігріло бажання вивчати японську. Наприкінці, як завжди, студентам були вручені сертифікати японістів. Бажаємо успіхів у навчанні!


У нас на кафедрі дебют!  Вперше розпочали роботу курси з вивчення японської мови! Цього року японська стала надзвичайно популярною. Бажаємо нашим студентам успіхів та задоволення від навчання!


У цьому навчальному році декілька студентів нашої кафедри отримали можливість навчатися у Японії. Так, студентка третього курсу спеціальності Китайська філологія Нігіна Хоміддінова навчається в одному з університетів Токіо, вивчає китайську, японську, міжнародні відносини та міжнародні організації. Крім того активно проводить час, знайомлячись з новими людьми та відвідуючи різні цікаві місця). Це свідчить про те, що збуватися можуть не лише мрії, а й те, про що навіть не мріємо (фото розміщено з дозволу Нігіни)


30.09.2022 р. відбулося перше в цьому навчальному році засідання студентського наукового гуртка "Асоціація молодих китаєзнавців". Захід був приурочений дню народження Конфуція. Студенти робили власні дослідження щодо впливу та доцільності конфуціанських ідей у сучасному суспільстві та освіті. Керівник наукового гуртка – викладач Хижа І.П.


19 липня 2022 р. відбулась урочиста церемонія завершення онлайн курсу Language and Communication Across Culture, який запропонував японський університет Яманаші. Впродовж 2,5 місяців цей курс відвідували студенти кафедри східних мов. П'ятеро з них успішно його завершили, виконали всі завдання та отримали сертифікати. Вітаємо Хоміддінову Нігіну, Омельчук Єлизавету, Гложік Карину, Лобанову Дарину, Мартинову Поліну!


10 липня 2022 р. студенти кафедри східних мов взяли участь у міжнародній конференції, яку організували представники Токійського університету. Темою спілкування була культура України. Наш студент Полях Арсеній, який вивчає японську, підготував презентацію та познайомив іноземних учасників з історією, географією, державним устроєм та традиціями України.


ХНПУ імені Г.С. Сковороди пропонує унікальну можливість вивчати ПЕРСЬКУ мову - ФАРСІ в Україні як другу мову вільного вибору (основна - АНГЛІЙСЬКА). 

Фарсі викладається в університеті більше 20 років. Завдяки підтримки Посольства ІРІ в м. Києві у ХНПУ функціонує Іранський культурний центр, який забезпечує студентів новітніми підручниками, проводить майстер-класи та семінари з перської мови, літератури та культури. 

Чекаємо саме на вас! Долучайтеся до багатовікової культури країн Близького Сходу і казок 1001 ночі!


Вивчайте Східні мови у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди!

Китайська на спеціальності 035 Філологія. Китайська мова та література. А також японська, турецька, перська, іврит.

Чекаємо на вас!


27 травня 2022 р. викладач кафедри східних мов Хижа Іван Петрович разом зі студентами групи 23 а/к організували вечір перегляду китайської 动画, до якого долучилися і студенти паралельних груп 1-2 курсу. 

Переглядали не таке відоме, але і не менш цікаве аніме《萌妻食神》

Студенти були у захваті і після перегляду ділилися своїми враженнями та думками щодо сюжету і цікавих епізодів.

Також, всі отримали «міні-буклети» з корисною лексикою, яка траплялась у фільмі.


19 травня 2022 р. на кафедрі східних мов відбувся методичний семінар для викладачів китайської мови кафедри на тему "Методи популяризації китайської мови в Україні в сучасних умовах"


Об’єднання молодих китаєзнавців 

19 травня 2022 р. було проведено засідання Об’єднання молодих китаєзнавців, на якому студенти обговорювали таке питання як плагіат у наукових роботах. Були розглянуті такі питання:

  1. Причини використання плагіату
  2. Законодавче регулювання 
  3. Види плагіату
  4. Джерела для перевірки робіт на плагіат 
  5. Прийоми запобігання плагіату

Студенти надали активний фідбек попри те, що лише віднедавна почали долучатися до університетських та всеукраїнських конференцій. Сподіваємося, що знання стануть у нагоді та допоможуть стати справжніми молодими науковцями.

Засідання 17.05.2022

17 травня 2022 р. у рамках Тижня Науки у ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбулося тематичне засідання кафедри східних мов на тему "Принципи проведення поточного контролю в умовах онлайн навчання".


Продовжуємо займатися наукою! 6 травня 2022 р. у заочному форматі відбулася щорічна міжнародна науково-методична конференція "Сходознавство. Актуальність та перспективи". Понад 160 учасників, серед яких представники різних вишів України, а також науковці з Туреччини, Китаю, Азербайджану, Грузії, Ірану, Іраку, Німеччини, Нідерландів. Незважаючи ні на що, продовжуємо свої традиції та розвиваємо українську науку! 


Засідання 14.04.2022

Продовжуємо працювати! 14 квітня 2022 р. відбулося засідання кафедри східних мов, на якому розглядались питання підготовки до кваліфікаційних іспитів, рейтингу викладачів, проведення дистанційної конференції зі сходознавства.


Турецька онлайн

Незважаючи на складні умови воєнного часу, викладачі і студенти турецького відділення ХНПУ імені Г.С. Сковороди продовжують навчатися й опановувати турецьку мову. Через те, що не всі можуть приєднуватися до онлайн-занять, у нашому університеті запроваджені форми асинхронного навчання, коли студенти мають змогу працювати самостійно та консультуватися з викладачем у зручний для них час. Деякі з наших студентів вчаться, сидячи під обстрілами в Харкові та Харківській області, деякі знаходяться на тимчасово окупованих територіях, де які виїхали за кордон і допомагають нашим співвітчизникам, які не володіють іноземними мовами, деякі зі своїми родинами знайшли прихисток в інших містах України, але всі знаходять час і сили навчатися. Ви молодці! Ви найкращі! Все буде Україна


Колеги-тюркологи

Тепла зустріч у скрутні для країни часи. Викладач турецької мови доцент Ірина Скразловська нарешті мала можливість познайомитися з колегами-тюркологами Тетяною Коваленко та арабістами з Львівського національного університету імені Івана Франка. Поговорили про співпрацю й цікаві спільні проєкти у площині Харків-Львів.


Китайська онлайн

Незважаючи на воєнний стан у державі, усі складності навчального процесу та виклики, що стоять перед викладачами і студентами, наша кафедра працює, як і весь наш університет!


18.02.2022 року відбулось чергове засідання наукового гуртка "Об'єднання молодих китаєзнавців". Запрошеним лектором виступила проф. Калашник Л.С., яка познайомила присутніх з видами наукових робіт: особливості наукових статей, їх структура, відмінність статей від тез, принципи написания тез.


З 31 січня по 4 лютого викладачі китайської мови кафедри східних мов провели на молодших курсах онлайн заходи, присвячені святу Китайського нового року. Студенти знайомилися с традиціями святкування, новорічними стравами, піснями, вивчили новорічні привітання, навіть виготовили традиційні червоні ліхтарики. Студенти старших курсів разом з викладачами відвідали китайський ресторан у м. Харкові. Викладачі намагалися навіть в умовах карантину передати святкову східну атмосферу!


11.12.2021 р. викладач кафедри Катерина Щербакова провела онлайн традиційний щорічний кулінарний майстер-клас! Цього разу вчились готували  麻婆豆腐, 饭,奶茶  (МоПо Тофу)


Вітаємо студенток китайського відділення кафедри Анастасію Ільченко та Лілію Ажніну з отриманням премії  Посла КНР в Україні «За особливі успіхи у вивченні китайської мови»!


29.11.2021 р. у Посольстві КНР в Україні відбулась урочиста онлайн церемонія, присвячена підведенню підсумків двох конкурсів: конкурсу художніх перекладів та конкурсу на отримання премії Посла КНР. Вітаємо переможців конкурсу перекладів Селіверстову Ірину, Манойло Альону і Нахметову Нарміну! 

В цьому році премії Посла КНР удостоїлися 15 викладачів китайської мови з усієї України. Серед них доценти кафедри східних мов Руда Н.В. і Жукова К.Є. В числі кращих двадцяти студентів премію отримали Ільченко Анастасія і Ажніна Лілія!


29 листопада 2021р. викладач кафедри східних мов Ібрахім Унсалди провів для студентів, які вивчають турецьку мову, лекцію на тему "Відображення особистості поета Мехмета Акіфа Ерсоя в його творах та Гімн Республіки Туреччина", присвячену 100-річчю прийняття парламентом Туреччини віршу "Марш Незалежності", автором якого є Мехмет Акіф Еросой, у якості національного гімну держави. Дякуємо пану Ібрагіму за цікаву розповідь!


30 листопада 2021 року студенти та викладачі турецького відділення нашого університету долучилися до майстер-класу з турецької каліграфії від Ангеліни Кучми, організованого кафедрою тюркології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Дякуємо колегам та пані Ангеліні за дуже цікавий творчий досвід!


22.10.2021 р. за ініціативи товариства "Достлуг" на базі Харківського національного університету радіоелектроніки пройшла міжнародна наукова  конференція "Україно-тюркська спільна культурна спадщина", присвячена 880-річчю видатного азербайджанського поета і мислителя Нізамі Ґенджеві. У конференції взяли участь науковці з України, Азербайджану, Туреччини та Казахстану. Зі своїми доповідями виступили й викладачі кафедри східних мов та історичного факультету нашого педагогічного університету.


Профорієнтаційний захід кафедри східних мов 

Студенти китайського відділення прийняли активну участь в святі День Ліцею, яке відбулося 13 жовтня 2021 року в Харківському ліцеї «Професіонал». В рамках співпраці з шкільною кафедрою ліцею вони провели майстер класи з китайської каліграфії.


17 вересня 2021 р. у Турецькому культурному центрі кафедри східних мов пройшла зустріч з керівником Мовної та музичної школи д-ром М.Латіф Дурланик. Студенти прослухали лекцію, присвячену мовним особливостям турецьких народних пісень, почули чудові мелодії, виконані гостем на турецькому народному інструменті – саз.


Виставка малюнків

З 23 вересня 2021 р. у Китайському культурному центрі кафедри східних мов відкрилась виставка дитячих малюнків, присвячена Святу середини осені — одному з найважливіших традиційних свят у Китаї, що святкують в ніч з 15-го на 16 день восьмого місяця китайського місячного календаря.  

Символ свята — місячний коржик (кит. 月饼 — юебін). Це кругле маленьке печиво, що випікають у спеціальних формочках. У багатьох районах країни традиційно їх готують упродовж святкової ночі. Виготовлення й обмін місячними тістечками — одна з головних традицій Свята середини осені.


23 вересня 2021 р. у форматі онлайн відбувся традиційний захід кафедри східних мов – посвята в китаїсти студентів першого курсу. В цьому році їх особливо багато, майже 90! Студенти познайомились зі святами, що проходять у Китаї в ці дні, почули привітання нашого доброго друга Янь Ліня, а також спеціальний привіт та щирі побажання від нашої випускниці, магістрантки університету Цінхуа Марії Мазарук з Пекіну.


21 та 22 вересня 2021 р. у Китайському культурному центрі проводились майстер-класи з китайської каліграфії, присвячені святкуванню у Китаї Свята середини осені. До студентів першого курсу завітали китайські друзі, які цікаво розповіли про традиції святкування, легенди, страви, а також пригостили кожного традиційним Місячним печивом – символом свята.


Кафедра східних мов взяла активну участь у міському проекті «Ніч Науки», що проходив 18 вересня 2021 р.

До уваги школярів та гостей нашого університету було широко представлено інформацію для знайомства з культурою КНР, Японії, Туреччини, Ізраїлю, Ірану:

  • майстер-класи з оригамі, одягання кімоно, китайської чайної церемонії,
  • турецького чаювання, східної (китайської, японської, перської) каліграфії
  • мовні ігри (турецька мова та іврит)

Переможці і учасники Всеукраїнського конкурсу есе “Китай моїми очима», який проходив в березні-травні 2021 року.


Майстер клас з китайської каліграфії та живопису

2 червня 2021 року в Китайському культурному центрі викладач кафедри східних мов Катерина Щербакова та аспірант ХНПУ імені Г.С. Сковороди Янь Лінь провели майстер клас з китайської каліграфії та живопису для студентів-філологів, які вивчають китайську мову (група 11 к/а).


На честь Дня пам'яті Атаюрка та Дня молоді і спорту студенти старших курсів турецького відділення підготували доповіді на тему "Історія і культура Туреччини". Захід відбувся в он-лайн форматі.


Ноуруз 2021

За останній рік ми почали не тільки вчитися онлайн, але й брати участь в онлайн заходах. І хоча такий формат не замінить атмосферу живого спілкування, проте це чудова нагода для викладачів і студентів Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди брати участь у міжнародних та всеукраїнських заходах. 

Щорічне традиційне святкування Ноуруза в цьому році також пройшло в онлайн форматі, проте  не менш захоплююче. Читання віршів в оригіналі мовою фарсі, презентації про традиції та звичаї, що йдуть в далеке минуле, виступи іранських виконавців на народних інструментах без сумніву прикрасили святковий концерт. 

Організаторами вебінару був Центр іраністики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Також взяли участь викладачі і студенти інших університетів України, в яких вивчається перська мова, а саме: Київського національного лінгвістичного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка, а також викладачі гімназії східних мов м. Києва. 

З іранської сторони на святковому заході були присутні Надзвичайний і повноважний посол Ісламської республіки Іран в Україні пан Манучегр Мораді, аташе з питань культури Посольства ІРІ пан Гаді Заргярі, співробітниця Посольства ІРІ пані Фарзане Ранджбар, іранські митці Міляд Кугпаєзаде і Міна Кугпаєзаде. 

Ми дуже вдячні організаторам і всім учасникам заходу за чудову нагоду приєднатися до святкування!


28 квітня 2021 р. на кафедрі східних мов вперше відбулися студентські дебати. Тема для більшості нова і актуальна: "Соціальний рейтинг в Китаї:" великий брат "або стрибок в майбутнє?". Студенти-китаїсти з двох команд підтримували або заперечували проти системи соціального рейтингу, введеного в Китаї в 2014 році. Близько 50 студентів усіх курсів взяли участь в дебатах в якості учасників чи глядачів. В кінці всі бажаючі могли задати питання учасникам і проголосувати за ту команду, яка найбільш переконливо донесла свою думку


I Міжуніверситетський конкурс читців китайської поезії для студентів перших курсів

16.04.21 на кафедрі східних мов був проведений I Міжуніверситетський конкурс читців китайської поезії для студентів перших курсів. Серед учасників були представники Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Київського національного лінгвістичного університету та Харківського національного університету імені. В.Н. Каразіна. Членами журі були, як викладачі університетів, так і китайські експерти. Всі члени журі відзначили, що, незважаючи на дуже короткий термін вивчення китайської мови, учасники продемонстрували високий рівень підготовки. Оцінювалася правильна вимова та артистизм під час декламування віршів. Пишаємося тим, що студенти нашої кафедри посіли перше, друге та два третіх місця. Вітаємо всіх переможців та учасників!


Святкування Китайського нового року

У період святкування Китайського нового року з 12 по 26 лютого 2021 р. кафедра східних мов проводила різні заходи , присвячені традиціям цього свята: прикрашала аудиторії, проводила майстер-класи з вирізання китайських ліхтариків та каліграфії, студенти підготували стіннівки, робили презентації та обговорювали традиції святкування нового року.


Онлайн майстер-класи з китайської і турецької мов

4 лютого 2021 року кафедра східних мов провела онлайн майстер-класи з китайської і турецької мов для учнів 10-11 класів шкіл №16, 116, 156 міста Харкова та Куп’нської гімназії №1. Майстер-класи провели завідувач кафедри доцент Н. Руда, доценти кафедри К. Жукова, І. Скразловська та студентки групи 44 а/к Д. Зоріна і А. Галігузова.


Кулінарний майстер-клас

Наша кафедра продовжує шукати способи взаємодії зі студентами в умовах lockdown. 

26 грудня відбувся кулінарний онлайн майстер-клас для студентів-китаїстів з приготування 宫保鸡丁. Під керівництвом куратора 11 групи Катерини Олексіївни всім все вдалося! В кінці процесу було безліч схвальних відгуків! На додаток до основної страви приготували рис та чай.

Майстер-клас супроводжувався китайською кулінарною лексикою та цікавими розповідями.


Щорічна церемонія нагородження переможців «Премії Посла КНР» 

16 грудня 2020 року Надзвичайний та Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні пан Фань Сяньжун провів щорічну церемонію (цього року онлайн) нагородження переможців «Премії Посла КНР» 2020 року. Серед переможців цього року – викладачі та студент кафедри східних мов ХНПУ імені Г.С. Сковороди. 

Так, премію для викладачів за внесок у сфері викладання китайської мови в Україні отримали професор Калашник Л.С. та викладач кафедри Науменко С.С. Премію «Найкращому студенту, що вивчає китайську мову в Україні» отримав студент-магістр І курсу Хижа Іван.

Вітаємо наших нагороджених колег!


Кафедра східних мов щиро вітає переможців І Всеукраїнського конкурсу перекладів з китайської мови студентку 4 курсу Лілію Ажніну  (2 місце у перекладі художньої прози), студенток 1 курсу Дарину Котляр (2 місце у перекладі поетичних творів) та Анну Твердохліб (3 місце у перекладі поетичних творів). Конкурс було проведено за ініціативою Посольства КНР в Україні. Переможці отримали призи та дипломи учасників. Їх переклади увійдуть до збірника перекладів китайських творів українською мовою.


1 та 2 жовтня 2020 р. на кафедрі східних мов відбулася посвята першокурсників у китаїсти. Захід був приурочений святкуванню 71-ї річниці утворення КНР і Свята середини осені. Студенти підготували цікаву інформацію, художні номери, солодкі частування, а також дали клятву китаїста. Кожен отримав іменний Сертифікат китаїста.


23 грудня 2019 року директори куп’янських шкіл, на чолі з заступником відділу освіти Куп’янської міської ради, відвідали факультет іноземної філології і зустрілися с деканом  факультету В.А. Борисовим.

Завідувач кафедри східних мов Н.В. Руда ознайомила гостей з роботою східних мовних культурних центрів ХНПУ імені Г.С. Сковороди, як альтернативною формою організаційної роботи. Для гостей був проведений майстер-клас з китайської чайної церемонії та обговорені перспективи подальшого співробітництва.


6 грудня 2019 року Надзвичайний та Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні пан Ду Вей відзначив 15 найкращіх українських викладачів та вчителів китайської мови та 13 студентів та учнів, що вивчають китайську. Урочиста церемонія відбулася у Посольстві КНР в Україні у м. Київ.

Так, премію за досігнення у викладанні та розповсюдженні китайської мови отримали завідуюча кафедри східних мов Руда Н.В та доцент Жукова К.Є. Серед найкращіх студентів премію отримали Андрєєва Юлія (6 курс), Золотухіна Наталія (5 курс), Ситнікова Валерія (4 курс). Вважаємо цю подію гідним завершенням року Китаю в Україні для нашого університету!


25 листопада 2019 року на кафедрі східних мов відбулася лекція нідерландського журналіста, письменника іранського походження пана Саната Басама. Тема лекції "Перська мова і її вплив на літературу Заходу". Візити пана Басама на кафедру східних мов вже стали традиційними.


07 листопада 2019 року в ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбувся вечір турецької поезії - "Турецька поезія 20-го століття у перекладах Радія Фіша", організований клубом «Губернія» спільно з факультетом іноземної філології та Турецьким культурним центром при ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Розповідь про життя і творчість трьох турецьких поетів - Орхана Велі, Меліха Джевдета і Октая Рифата - була підготовлена харківським поетом Юрієм Олександровичем Івановим, а їхні вірші звучали у виконанні артистів Харківської обласної філармонії Наталії Сидоренко та Романа Байрактара.

Захід відвідали почесні гості: голова регіонального відділення Асоціації турецько-українських бізнесменів (TUİD) Фарід Алієв і президент громадської організації «Всесвітня конфедерація персо-арабо-тюркомовних і кавказьких народів» Алі Алієв.
Після заходу гості відвідали Турецький культурний центр і подивилися виставку чорно-білих світлин - «Ретро-Туреччина. Перші роки Турецької Республіки», яка проходить там зараз.


30 жовтня 2019 року Турецький культурний центр відзначив 96-річчя Турецької Республіки.
Свято підготували і провели студенти турецького відділення на чолі з керівником Турецького культурного центру і викладачем турецької мови Іриною Скразловською.

7 жовтня 2019 року в Перському культурному центрі відзначили Мехреган - Свято Осені, на якому відбулася посвята студентів перського відділення в іраністи.


1 жовтня 2019 року Китайським культурним центром та кафедрою східних мов був проведений захід, присвячений 70-річчю з Дня утворення Китайської Народної Республіки. З вступним словом про традиції святкування цього дня в Китаї виступила завідувач кафедри східних мов Н. Руда. Керівник Центру міжнародного співробітництва і міжнародної освіти, професор кафедри східних мов Л. Калашник провела лекцію-презентацію про історію створення КНР.

Студенти китайського відділення факультету іноземної філології підготували святковий концерт. Наприкінці заходу відбулася традиційна посвята першокурсників в китаїсти.


23 вересня 2019 року для першокурсників китайського відділення факультету іноземної філології відбувся майстер-клас з у-шу, який провів тренер молодіжної олімпійської збірної Китаю Хан Чанлянь.

Студенти не тільки вивчили комплекс основних вправ, але й дізнались про історію розвитку бойових мистецтв у Китаї, про важливість фізичної самопідготовки та саморозвитку людини в цілому, що дало змогу доторкнутись до культури та життя у Китаї.


30 та 31 травня 2019 року Китайський, Турецький, Ізраїльський  культурні центри та Регіональний центр японської культури та освіти відвідали учні Харківського педагогічного ліцею №1 та 94 школи міста Харкова. 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.