Новини кафедри зарубіжної лiтератури та слов’янських мов імені професора Михайла Гетманця

Викладачі та аспіранти кафедри зарубіжної літератури та слов'янських мов імені професора Михайла Гетманця ХНПУ імені Г.С.Сковороди взяли участь у Міжнародноій науковій конференції «НАУКОВА СПАДЩИНА Д. М. ОВСЯНИКО-КУЛИКОВСЬКОГО І СУЧАСНА ФІЛОЛОГІЯ (ДО 170-РІЧНОГО ЮВІЛЕЮ ВЧЕНОГО)» що відбулася 20 березня 2024 року в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна

Програма конференції


Гостьова лекція доктора філологічних наук, професора,  професора кафедри загального і слов’янського мовознавства Національного університету «Києво-Могилянська академія» Лучик Алли Анатоліївни.

Тема лекції: «Методи лінгвістичної компаративістики у наукових дослідженнях».

18 березня 2024 року, за запрошенням кафедри зарубіжної літератури та слов'янських мов імені професора Михайла Гетманця, для магістрів, аспірантів, викладачів ХНПУ імені Г.С.Сковороди відбулася лекція доктора філологічних наук, професора,  професора кафедри загального і слов’янського мовознавства Національного університету «Києво-Могилянська академія» Лучик Алли Анатоліївни на тему: «Методи компаративістики в наукових дослідженнях»


29.02.2024.та 01.03.2024 року викладачі та аспіранти й докторанти кафедри зарубіжної літератури та слов'янських мов імені професора Михайла Гетманця Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди взяли участь у Всеукраїнському науково-поетичному семінарі "Соціологізації гуманітарного знання :сучасний стан та перспективи розвитку " у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

Презентовані доповіді були цікаві, актуальні, багатоаспктні за змістом, насичені яскравими прикладами. Поставлені проблемами Сокурянською Людмилою Георгіївною та Пчелінцевою Оленою Едуардівною щодо інтелектуальної деградації нашого соціуму, знидення інтересу до читання, використання ненормативної лексики особливо близькі та болючі сьогодні для філологів. Запропоновані соціологійні методи дослідження в доповіді Профатілової Людмили Геннадіївни є доречними та доцільними у міждисциплінарних наукових студіях.

Щиро дякуємо організаторам з Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького за гостинність, наукову дискусію і доброзичливу атмосферу заходу.

Програма Всеукраїнського науково-поетичного семінара "Соціологізації гуманітарного знання :сучасний стан та перспективи розвитку"


31 січня 2024 року відбулася зустріч учнів 11 класів і учителів комунального закладу освіти «Криворізький ліцей “Джерело”» з професорами кафедри зарубіжної літератури та слов’янських мов імені професора Михайла Гетманця за ініціативою керівництва ліцею.

Було проведено професійну орієнтацію – ознайомлення з наявними спеціальностями та освітніми програмами ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

У межах предмету «Зарубіжна література» була представлена міні-лекція «Література ХХ століття – заперечення феномену війни. Естетика Джерома Девіда Селінджера», з якою виступила докторка філологічних наук, професорка Криворучко Світлана Костянтинівна, та спроба обговорення: завуальовані меседжі для глядачів / читачів. Було використано метод інтермедіального зворотного аналізу.

Фільм «За прірвою в житі» Д. Стронга (2017 р.), з яким попередньо знайомилися учителі та школярі, спонукає до прочитання першоджерел – творів Дж. Селінджера. Вся література ХХ століття інтерпретована як заперечення феномену війни. Біофікція Дж. Селінджера порушує такі питання:
– конфлікт батьків і дітей – спроба підлітка знайти сенс свого життя;
– підліток і дорослі: спроба сказати про себе світові;
– вибір професії;
– особистість і соціум, відчуження, самотність;
– стосунки між чоловіком та жінкою, створення родини, почуття відповідальності чоловіка;
– письменник в родині; діти видатних письменників без батьківського тепла;
– Уна О’Ніл;
– феномен війни та її наслідки для особистості;
– письменник і читач; ціна слави та успіху.

Спілкування працівників вищої школи з учителями і школярами, безумовно, завжди корисне і не тільки збагачує обидві сторони певним досвідом і професійними знаннями, але й дає можливість зрозуміти проблеми, що існують в системі освіти, задля успішного їх вирішення.


22 листопада 2023 року відбулася щорічна студентська наукова конференція «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ФІЛОЛОГІЧНИХ НАУК», яка в цьому році була присвячена 245-річчю з дня народження Г.Ф. Квітки-Основ’яненка, ім’я якого носить факультет-організатор.

Робота конференції проходила за двома секціями: «Лінгвістичні і лінгводидактичні дослідження» та «Актуальні проблеми сучасного літературознавства і методики вивчення літератури». Участь у ній взяли 38 молодих науковців: студенти українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка та факультету іноземної філології нашого університету, студенти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (Запоріжжя), Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького, Харківської гуманітарно-педагогічної академії, а також школярі-старшокласники ліцею №38 м. Харкова та Черкаського гуманітарно-правового ліцею. Предметом обговорення стали проблеми, пов’язані з функціонуванням української та англійської мов, творчість українських та зарубіжних письменників різних епох. Керівники секцій – доктор філологічних наук, професор І.І. Степанченко і кандидат філологічних наук, доцент А.К. Козлова відмітили високий рівень представлених доповідей й активність присутніх у обговоренні актуальних мовознавчих та літературознавчих проблем,

Матеріали конференції!


6 листопада 2023 року в місті Оксфорд (Велика Британія) відкрилася виставка «Незламний Харків: минуле, війна, сьогодення», організована Оксфордсько-Харківською Асоціацією.

Виставка присвячена місту-герою Харкову і охоплює три епохи міста: до війни, військові дії та етап реабілітації.

Довоєнні, повні життя, фотографії міста змінюються зображенням суворої реальності незаконної війни. Але поряд знімки, які  говорять про те, що навіть у найважчі хвилини відчаю завжди є місце для Надії. Місто живе і робить все, щоб відновитися і стати ще краще. Харків-Незламний!

До оформлення виставки долучилася Некрилова Олена Леонідівна, (докторант кафедри зарубіжної літератури та слов’янських мов імені  професора Михайла Гетманця Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, наукова спеціальність: 035 – філологія, науковий консультант д.філол.н., проф. Радчук Ольга Вячеславівна).

Добірка фотографій 


Гостьова лекція доктора філологічних наук, професора Володимира Андрійовича Глущенка  на тему "Лінгвістичний метод як структурне утворення"

22 вересня 2023 р. Володимир Андрійович Глущенко, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри германської та слов’янської філології Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет», за запрошенням кафедри зарубіжної літератури та слов'янських мов імені професора Михайла Гетманця, провів гостьову лекцію на тему "Лінгвістичний метод як структурне утворення" для магістрів, аспірантів, викладачів ХНПУ імені Г.С.Сковороди


Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди активно співпрацює як із закладами вищої освіти як в Україні, так і за кордоном, з-поміж яких Поморська академія м. Слупськ (Польща).

13 викладачів різних дисциплін польського вишу виступили з ініціативою вивчати українську мову під орудою фахівців нашого університету. Координують процес навчання з польської сторони д-р Марія Александрович з Інституту педагогіки Поморської академії, з української – доц. Наталя Щербакова, завідувач кафедри української мови імені професора Л.А. Лисиченко.

До розроблення програми й викладання також долучилися Ярослава Сазонова (доктор філологічних наук, доцент, завідувач кафедри англійської фонетики і граматики, факультет іноземної філології), а також Людмила Гармаш (доктор філологічних наук, професор, професор кафедри української літератури та журналістики імені професора Леоніда Ушкалова, український мовно-літературний факультет ім. Г.Ф. Квітки-Основ’яненка). 

Із 18 травня 2023 року викладачі Поморської академії стали до навчання.


Гостьовою лекцією докторки філологічних наук, професорки, завідувачки сектору українознавства кафедри славістики Університету імені Ф. Палацького в Оломоуці (Чеська Республіка) Алли Мстиславівни Архангельської, яка відбулася 15 травня 2023 р., було відкрито Тиждень Науки на українському мовно-літературному факультеті імені Г.Ф. Квітки-Основ'яненка. Викладачі, аспіранти і студенти відзначили наукову новизну та актуальність лінгвокультурологічної розвідки, поставили цікаві запитання доповідачеві. Лекцію проведено на високому науково-методичному рівні, пізнавально, емоційно, що надихнуло усіх до занурення у світ зіставної фразеології і подальших досліджень. Організатор і модератор -- професор кафедри зарубіжної літератури та слов'янських мов О.В. Радчук.


Тиждень Науки

Тиждень Науки на українському мовно-літературному факультеті імені Г.Ф. Квітки-Основ'яненка відкрито гостьовою лекцією Алли Мстиславівни Архангельської - доктора філологічних наук, професора, завідувача сектору українознавства кафедри славістики Університету імені Ф. Палацького в Оломоуці (Чеська Республіка). Тема лекції: "Семантика і магія дороги в слов'янських мовах і культурах". Викладачі, аспіранти і студенти відзначили наукову новизну та актуальність лінгвокультурологічної розвідки, поставили цікаві запитання доповідачеві. Лекцію проведено на високому науково-методичному рівні, пізнавально, емоційно, що надихнуло усіх до занурення у світ зіставної фразеології і подальших досліджень. Організатор і модератор -- професор кафедри зарубіжної літератури та слов'янських мов О.В. Радчук.

Гостьовою лекцією докторки філологічних наук, професорки, завідувачки сектору українознавства кафедри славістики Університету імені Ф. Палацького в Оломоуці (Чеська Республіка) Алли Мстиславівни Архангельської, яка відбулася 15 травня 2023 р., було відкрито Тиждень Науки на українському мовно-літературному факультеті імені Г.Ф. Квітки-Основ'яненка. Викладачі, аспіранти і студенти відзначили наукову новизну та актуальність лінгвокультурологічної розвідки, поставили цікаві запитання доповідачеві. Лекцію проведено на високому науково-методичному рівні, пізнавально, емоційно, що надихнуло усіх до занурення у світ зіставної фразеології і подальших досліджень. Організатор і модератор -- професор кафедри зарубіжної літератури та слов'янських мов О.В. Радчук.


Міжнародна діяльність

20 березня 2023 р. д.ф.н. проф. С.К. Криворучко була проведена  лекція португальською мовою «Концепт «українське»: мова, історія, література» в Університеті Унісентро Іраті, Парана, Бразилія.

Інтерв’ю в газеті

Відео Foi divulgado o vídeo de sua palestra do dia 20 no Canal da TV Unicentro no youtube:  https://youtu.be/kE144frkvMs

Україна, конфлікти в країні та переміщення її населення у 20-му та 21-му століттях були темою серії лекцій у Campus Irati. 

Подія, організована Аспірантурою історії (PPGH), Центром слов’янських студій (Несс) Департаментом історії Іраті (Дехіс/I), сприяла обговоренню цих проблем та ;соціальних і культурних наслідків. Для бразильців це «стимул стати ще ближчими до України, яка також вплинула на історію Бразилії через імміграцію», – підкреслює організаторка професорка Мері Крамер.

Лекція професорки Світлани Криворучко Концепт «Українське». Українська професорка розвиває міжнародну наукову діяльність в Unicentro з жовтня 2022 року. У своєму виступі вона прагнула пояснити українську ментальність через літературу, мову та історію країни, а конкретніше – місто Харків – найважливіший культурний центр України, де народилися великі філософи, письменники та художники. Одним із прикладів є філософ Григорій Сковорода, ім’я якого носить її рідний університет – Харківський національний педагогічний університет імені Григорія Сковороди. «Я хотів показати, що місто, яке має таку величезну, давню інтелектуальну традицію, тепер знищується», – обурюється вона.

Світлана розповіла про історико-літературні книги «Велесова книга», «Слово о полку Ігореві». Вона розкрила концепцію «внутрішньої форми слова» харківського філолога зі світовим іменем Панаса Потебні.

Окрім історичних джерел, Світлана представила сучасну музику України, що є творчою реакцією інтелектуалів на війну: пісні Насті Каменських та Святослава Вакарчука, які, за її словами, демонструють красу, культуру та самобутність України. «Вакарчук привносить у свої пісні ту емоцію, те почуття, яке віддзеркалює європейську українську ментальність», – пояснює Світлана.


Семінар "La littérature contre la guerre/ Література проти війни"

11 травня 2022 року в Марсельскому університеті на прохання  Alexis Nuselovici, Professeur de littérature générale et comparée, Vice-doyen chargé de la recherche – Aix Marseille Université, reçoit 

професорка  Криворучко Світлана разом з аспірантами 1 і 3 курсів виступала на семінарі "La littérature contre la guerreЛітература проти війни".

Семінар розміщено за лінком

https://www.youtube.com/watch?v=c1_nDc2gaOY

Виступ був французькою мовою.

У Франції дуже непроста ситуація, оскільки спільнота налаштована проросійськи. Світлана Криворучко привернула увагу до  емоцій українських інтелектуалів:

19.59 47 хвилини запису,

як ми тут у Харкові живемо, що відчуваємо зараз,

17.59-19.59 хвилини запису,

до есе про війну, прочитала вірші Левченко Наталії Микитівни українською мовою, які перевела французькою Наталія Яцків (деканеса Прикарпатського універститету В.Стефаника)

48-58 хвилини запису,

спілкування велося французькою та українською мовами. Висловлювався наш аспірант – поет Ярослав Скидан 

Семінар викликав резонанс та обговорення після свого завершення, змінив певною мірою ставлення до «українського».

Алексіс Нуселович:

Toute ma gratitude pour votre participation au séminaire solidaire d'aujourd'hui. Une séance d'une très grande intensité, intellectuelle et émotionnelle, qui répondait exactement à la visée de la manifestation. Veuillez aussi remercier Jaroslav pour sa précieuse intervention. Etudions les possibilités de continuer notre collaboration. Inutile de préciser que si vous avez besoin de moi, de nous, nous sommes à votre disposition, que ce soit pour un accueil en France ou une action à distance. Special thanks for Oksana who is the one who made possible today's seminar. Courage!

(Вся моя вдячність за вашу участь у сьогоднішньому семінарі солідарності. Дуже насичений, інтелектуальний та емоційний сеанс, який точно відповідав меті заходу. Будь ласка, також подякуйте Ярославу за його цінне втручання. Давайте розглянемо можливості продовження нашої співпраці. Зайве говорити, що якщо я вам потрібен, всі ми до ваших послуг, чи то на прийом у Франції, чи на дистанційну акцію. Окрема подяка Оксані, яка зробила можливим сьогоднішній семінар. Мужність!)

Оксана Шостак:

Мушу сказати, що Ви нам тут дуже допомогли схилити цей факультет на українську сторону, бо дискурс про «страждання російської інтелігенції» вже в зубах в’язне. Ми говорили, а Ваше слово виявилося тією «останньою краплею», що переважило.

Guerre en Ukraine 2022: ici et maintenant, les textes à chaud et les émotions en direct

Le Pr. Alexis Nuselovici, Professeur de littérature générale et comparée, Vice-doyen chargé de la recherche - Aix Marseille Université, reçoit

La Pr. Svitlana Kryvoruchko, Directrice du Professeur Mykhailo Hetmanets Département de littérature étrangère et de langues slaves, Université nationale H.S. Skovoroda de Kharkiv, Ukraine

La Pr. Natalia Yatskiv, Doyenne de la Faculté des langues étrangères de l'Université nationale Prékarpatsky Vassyl Stefanyk d'Ivano-Frankivsk, Ukraine

Le Pr. Nicolas Tournadre, Professeur émérite, Sciences du langage, AMU Les deux collègues ukrainiennes interviendront en direct en français depuis l'Ukraine sur un ensemble de textes rédigés ces dernières semaines,  depuis le début de la guerre.


11січня 2022 року відбувся захист дисертації «Номінація первинних адаптивних потреб людини «їжа», «тепло», «безпека» в російській мові»  за спеціальністю 035  Філологія Стаценко Олени Миколаївни.

Спеціалізована вчена рада ДФ 64.053.049 Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди, м. Харків, Міністерство освіти і науки України прийняла рішення про присудження ступеня доктора філософії у галузі 03 Гуманітарні науки, спеціальності 035 Філологія  Стаценко Олені Миколаївні на підставі на підставі результатів голосування.

Науковий керівник – доктор філологічних наук, доцент, професор кафедри зарубiжної лiтератури та слов’янських мов Радчук Ольга Вячеславівна.

Голова ради:

Голобородько Костянтин Юрійович, доктор філологічних наук, професор, декан українського мовно-літературного факультету імені Г. Ф. Квітки-Основ’яненка Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди.

Перший опонент:

         Космеда Тетяна Анатоліївна, доктор філологічних наук, професор, професор кафедри романських мов і світової літератури факультету іноземних мов Донецького національного університету імені В. Стуса;

Другий опонент:

         Просяник Оксана Петрівна, доктор філологічних наук, доцент, професор кафедри управління соціальними комунікаціями Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця.

Перший рецензент:

Осіпова Тетяна Федорівна, доктор філологічних наук, доцент кафедри української мови Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди;

Другий рецензент:

Крапівник Ганна Олександрівна, доктор філософських наук, кандидат філологічних наук, доцент кафедри англійської філології Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди.



06.10.2021. Проводився семінар для аспірантів спеціальності 035 Філологія щодо заповнення звітної документації. Здобувачам третього рівня освіти давалися роз'яснення щодо оформлення індивідуальних планів здобувачів наукового ступеня доктора філософії. Аспірантам були надані чітки алгоритми до роботи зі звітною документацією та відповіді на їхні питання. Зустріч проводили: доктор філологічних наук, доцент Радчук О.В та доктор філологічних наук, професор Гармаш Л.В.


29.09–1.10.2021 р. аспіранти і професори кафедри зарубіжної літератури та слов’янських мов брали участь у роботі міжнародної конференції Бразильського університету. Universidade Estadual do Centro-Oeste, UNICENTRO  «VI Simpósio Internacional de Estudos Eslavos».

Аспіранти оприлюднили свої дисертаційні дослідження в межах апробації результатів.


Вітаємо випускницю аспірантури ХНПУ імені Г.С. Сковороди (кафедра зарубіжної літератури та слов'янських мов) Наталю Міняйло з першим робочим днем!

На фото: стейкхолдер ОП "Філологія" Лариса Володимирівна Савицька – завідувачка кафедри іноземних мов і міжкультурної комунікації Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, кандидат філологічний наук, доцент та Наталя Міняйло

Науково-методичний семінар «Сучасна академічна комунікація»

19 травня 2021 року у результаті співпраці Бразильського середньо-західного університету та міжнародного відділу, відділу аспірантури, українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка, кафедри зарубіжної літератури та слов’янських мов та кафедри методики та практики викладання англійської мови  ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбувся англомовний вебінар. На вебінарі наші аспіранти-філологи (лінгвістика і літературознавство) та аспіранти-педагоги (методика з викладання англійської мови) оприлюднили свої наукові здобутки перед бразильськими професорами та студентами у межах науково-методичного семінару «Сучасна академічна комунікація». Вебінар був ініційований українським мовно-літературним факультетом імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка. Тематика доповідей фокусувалася навколо сучасних питань мовознавства, літературознавства, методики викладання мови та літератури.

Модераторами зустрічі були проф. І.І. Костікова та проф. С.К. Криворучко. Наш факультет презентували аспірантки Валерія Бєлінська з темою «Концептуальна сфера «природи» в поетичному словнику П. Перебійніс та А.Кічінського» (наук.керівник проф. К.Ю. Голобородько), Вікторія Паульс з темою «Теорія інструменталізму РенеГільз теми символізму: ідея і реальність» (наук.керівник проф. С.К. Криворучко), Анастасія Черненко з темою «Цифрова компетентність в навчанні студентів англійської мови» (наук.керівник проф. І.І. Костікова).

Бразильську сторону представляли викладач державного університету Мідл-Вест, штат Парана: Кароліна Філіпакі де Карвалью з темою «Зв’язки між мовою та літературою: непристойність у драматургії країн, що не є гегемонами, відповідно до національного навчального плану», студентка Кароліна Пол Форназарі Зене з темою «Аналіз дискурсу та структури влади у книзі-звіті «Знущання: Власник Морро Дона Марта», студентка Андрієллі Басняк з темою «Назва» про двомовні газети іммігрантської преси Бразилії. Міжнародні діалоги пройшли успішно, академічне спілкування між двома країнами виявилося плідним. Плануємо продовження співпраці.


Міжнародна наукова конференція «Аргументи сучасної філології: „нестача” і „бажання” у тексті»

2-3 квітня 2021 року в Харківському педагогічному національному університеті імені Г. С. Сковороди відбулася у змішаному форматі – face-to-face та online–дистанційно та в реальності Міжнародна наукова конференція «Аргументи сучасної філології: „нестача” і „бажання” у тексті».

У роботі конференції взяли участь науковці із Бразилії, Білорусі, Німеччини, Словакії, Польщі, України із Анвайлера, Братислави, Бахмута, Дніпра, Івано-Франківська, Кам’янець-Подільського, Київа, Любліна,  Луцька, Львову, Мінську, Харкова, Херсону, Іраті (Парана), серед яких: 19 докторів наук, 22 кандидатів наук, 2 старших викладачів і викладачів, 14 аспірантів із 19 університетів світу, серед яких 16 іноземних учасників.

Засновники наукової конференції Ю.Д. Бойчук, С.В. Бережна, С.К. Криворучко сприяли обговоренню між ученими асоціацій «нестачі» і «бажання», які роблять наголос на «несвідомому», коли розкривають його в мові, кіно та літературі; це дозволило виявити «ефемерність», «умовність» та «суб’єктивність», що встановлює процеси «комунікації»: відкритої, ускладненої або неможливої.

Роботу конференції відкрив ректор ХПНУ імені Г.С. Сковороди Ю.Д. Бойчук.На пленарному засіданні своїми спостереженнями поділилися учені – доктори наук – із Братислави (Словакія), Львову (Україна), Любліну (Польща), Луцьку (Україна), Мінську (Білорусь), Києва (Україна), Харкова (Україна). У межах круглого столу «Нестача» і «бажання» як прагнення зберегти «коріння»: українське / слов’янське у бразильській культурі бразильські вчені виявили інтерес до вивчення української мови та літератури. Були намічені перспективи подальшого спілкування.У процесі пленарного та секційних засідань відбулася плідна дискусія. Секційні засідання проводили А.Г. Козлова, О.В. Радчук, А.В. Лепетюха, Т.В. Вєдєрнікова. Аспіранти харківської школи мали можливість обговорити наукові проблеми з досвідченими фахівцями іноземних та українських університетів. Виникла ідея спробувати утворити дистанційні кулуари: після конференції поєднати вчених. Так, навіть після завершення конференції продовжується спілкування між науковцями Польщі, України, Білорусі, Бразилії та Словатчини, між докторами філології Бахмута та Луцька. Наша конференція – це можливість поділитися своїми спостереженнями, відкрити перспективи, залучити до цього наших аспірантів.


Дистанційні переговори про потенційне співробітництво між ХНПУ імені Г.С. Сковороди та Бразильським університетом MID-WEST STATE UNIVERSITY – UNICENTRO

24 лютого о 15.00 співробітники українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка провели дистанційні переговори на платформі Meet про потенційне співробітництво між ХНПУ імені Г.С. Сковороди та Бразильським університетом MID-WEST STATE UNIVERSITY – UNICENTRO.

Велося про укладання міжнародної угоди про співробітництво між нашими університетами, були намічені перспективи співпраці: участь у наукових конференціях, проведення лекцій, семінарів, обмін викладачами і студентами, публікація наукових статей у журналах. Зроблено акцент на спільних інтересах: українська мова і література, сучасна зарубіжна дитяча література, сучасна зарубіжна література, польська мова, інклюзивна освіта, технології викладання, математика, культура. Бразильські колеги зробили презентацію свого «Слов’янського центру».

На зустрічі наш університет представляли Любов Калашник (завідувачка Центру міжнародного співробітництва та міжнародної освіти), Костянтин Голобородько (декан українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка), Світлана Криворучко (завідувачка кафедри зарубіжної літератури та слов’янських мов), Олена Маленко (завідувачка кафедри українознавства і лінгводидактики), Олена Варенікова (заступниця декана українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка), Ніна Алексєєва (доцент кафедри англійської філології). Бразильський університет представляли  Marilйia Gдrtner (PhD in Literature, NEES Coordinator), Clodogil (Doctor in Science and Technology Teaching, researcher in the areas of Science and Mathematics Teaching, Cultural Aspects of Mathematics and Ethnomathematics),  Fabiano Ribeiro dos Santos (PhD in Letters, investigates and describes phonetic aspects of the Slavic languages spoken in Paranб), Luciane Trennephol da Costa (PhD in Education. Researcher in the area of Language Policies and Language Teacher Education), Cibele Krause Lemke (PhD in Language Studies. Researcher in the Teaching and Learning of Foreign Languages area), Andrй Luнs Specht (PhD in Literature), Regina Chicoski (PhD in Language Studies. Researcher in the area of Foreign Language Teaching and Learning and Initial and Continuing Education for Teachers of English as a Foreign Language / L2), Leonilda Procailo (PhD in Translation Studies), Davi Silva Gonзalves Nelsi Antonia Pabis (Dra. In Education: education policies and management. Research area: initial years of elementary school, teacher training for this segment and multiculturalism with an emphasis on ethnic schools), Vitуrio Sorotiuk (President of the Central Ukrainian-Brazilian Representation).

Ініціаторами переговорів виступили Світлана Криворучко, за контактами Любов Калашнік, та Clodogil, за контактами Vitуrio Sorotiuk.


XІХ Мiжнародна конференцiя з актуальних проблем філологічних дослiджень

Шановнi колеги!

Запрошуємо вас узяти участь у XІХ Мiжнароднiй конференцiї з актуальних проблем філологічних дослiджень (пам’яті доктора філологічних наук, професора А.Т. Гулака), що  відбудеться 20-21 травня 2021 року в Харкiвському нацiональному педагогічному унiверситетi iменi    Г.С. Сковороди.

В межах конференції передбачається проведення круглого столу «А.Т. Гулак – мовознавець, літературознавець, поет».

Інформаційний лист

З повагою,  
ОРГКОМIТЕТ

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.