Курсові і кваліфікаційні бакалаврські роботи здобувачів першого (бакалаврського) рівня з галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки зі спеціальності 053 Психологія

Здобувачі першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю 053 Психологія готують і захищають наприкінці 2 курсу курсові роботи за напрямом (дисципліною) «Психологія особистості і діяльності», на 3 курсі – за напрямом «Експериментальна психологія». На четвертому курсі готується кваліфікаційна робота, яка охоплює більшість напрямів психології, що вивчалися здобувачами. Зазвичай тематика курсових робіт відповідає науково-дослідній темі робіт, які виконуються на кафедрі психології, а саме «Психологія розвитку суб’єктів педагогічного процесу», яка затверджена в УкрІНТЕІ. При визначенні теми враховуються побажання здобувача, потреби регіону, певної професії, особливості досліджуваної вибірки.

Науково-дослідні роботи є необхідною складовою фахової підготовки здобувачів до професійної діяльності. Науково-дослідні курсові роботи психологічного спрямування виконуються і захищаються здобувачами із актуальних проблем психології згідно із державними навчальними планами.

Курсові роботи з психології виконуються здобувачами самостійно під керівництвом досвідченого викладача і мають засвідчити вміння здобувачів організовувати й планувати роботу, рівень оволодіння теоретичними знаннями і методами емпіричного психологічного дослідження. Метою курсових робіт із психології є закріплення, поглиблення й творче використання теоретичних, методичних і практично зорієнтованих знань та умінь із психології, оволодіння здобувачами уміннями виконання емпіричного дослідження та оформлення його результатів.

Курсові роботи й кваліфікаційна робота можуть являти собою послідовні етапи поглибленого вивчення однієї наукової (практичної) проблеми, дослідження якої в рамках виконання циклу курсових робіт із психологічних дисциплін, передбачених навчальним планом, сприяє формуванню у здобувача компетенцій, що відповідають рівню одержуваної освіти щодо різних областей психологічної науки.

Викладачами кафедри пропонується орієнтовний перелік тем, одну з яких здобувачу пропонується розробити у власному дослідженні.

Кафедрою, ґрунтуючись на Положення про випускну кваліфікаційну роботу здобувачів першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди, розроблені методичні рекомендації, які призначені забезпечити здобувачів спеціальності 053 Психологія інформацією щодо вимог до організації виконання, змісту, оформлення та критеріїв оцінки  курсових і випускних кваліфікаційних робіт. Наприкінці методичних рекомендацій наведений список рекомендованих джерел, до яких здобувач може звернутися для поглибленого вивчення питань щодо виконання науково-дослідних робіт.