Наукова діяльність факультету психології і соціології

Кафедра політології, соціології і культурології

Професорсько-викладацький склад кафедри, докторанти та аспіранти працюють над науково-дослідною темою «Соціалізація особистості в сучасних соціокультурних і соціально-політичних контекстах» (яка була затверджена в УкрІНТЕІ, державний реєстраційний номер 0119U101645 від 02.05.2019).

На базі кафедри видається збірник наукових праць «Сучасне суспільство: політичні науки, соціологічні науки, культурологічні науки», який передбачає публікацію робіт із відповідної тематики, у тому числі матеріалів кандидатських і докторських дисертацій.

Кафедра психології

На базі кафедри психології розробляється науково-дослідна тема «Психологія розвитку суб’єктів педагогічного процесу» (державний реєстраційний номер 0121U100712 від 20.01.2021 р.), яка затверджена в УкрІНТЕІ (без фін. забезпечення) за такими напрямками:

• розвиток пізнавальної сфери суб’єктів педагогічної діяльності;
  • розвиток особистості суб’єктів педагогічної діяльності;
  • професійний розвиток практичного психолога в системі освіти;
  • психологія навчання та виховання; соціально-психологічні особливості суб’єктів педагогічного процесу.

З 1998 року на кафедрі видається (з періодичністю 2 рази на рік) науковий журнал «Вісник Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди «Психологія», у якому публікуються статті, що відображають широкий спектр актуальних проблем з психології розвитку, навчання, виховання; психології когнітивної, емоційно-вольовій, мотиваційної сфер особистості; психології груп; психології різних видів діяльності (навчання, праці, гри) та спілкування; психології здоров’я; практичної психології; психології сім’ї; психокорекції та психотерапії.

Постановою Президії ДАК України № 1-05/4 від 14.10.2009 р. (перереєстрація: наказ МОН України №1643 від 28.12.2019 р.) збірник наукових праць внесено до категорії "Б" Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук.

Кафедра соціальної роботи і соціальної педагогіки

Основним напрямом науково-дослідної діяльності кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки є реалізація комплексної наукової теми  «Інновації в підготовці майбутнього фахівця до соціально-педагогічної діяльності» (0112U002000 від 16.01.12 р.)

В межах цієї проблематики викладачі кафедри ведуть активну науково-пошукову діяльність за такими напрямами:

«Формування інноваційної діяльності суб’єктів соціальної сфери»;

«Теорія і практика професійної підготовки фахівців соціальної галузі»;

«Технології соціальної-педагогічної роботи з різними категоріями населення»;

«Сталий розвиток суб’єктів соціальної галузі»;

«Профілактика дезадаптації дітей та молоді»;

«Теорія та практика деонтологічної підготовки фахівця»;

«Формування професійної правової культури фахівців».