Виховна діяльність факультету психології і соціології

Головною метою навчально-виховного процесу на факультеті є виховання духовно багатої, розвинутої особистості, формування в неї активної громадської позиції, виховання патріотизму та національної свідомості.

На факультеті проводиться багато різноманітних виховних заходів, які дають можливість розширити знання з соціально-політичних дисциплін, історії своєї країни та міста. Традиційно проводяться екскурсії до музею ХНПУ імені Г.С. Сковороди, до Харківського історичного музею, художнього музею, літературного музею, до Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди, місцями бойової слави тощо. На заняттях викладачі постійно інформують студентів про найважливіші події громадсько-політичного життя, які відбуваються в Україні і світі.

Щорічно на факультеті проводиться «Посвята у першокурсники», «Посвята в соціологи», «Посвята у психологи» та «Посвята у соціального педагога», де здобувачі першого курсу знайомляться з професорсько-викладацьким складом кафедр, їхньою історією та традиціями, основними напрямками науково-дослідної роботи, матеріальною базою факультету, можливостями використання навчально-методичних кабінетів у процесі підготовки до різних видів навчальних завдань.

На факультеті проводяться концертні програми, виставки методичної літератури, різноманітні круглі столи, брейн-ринги, студентські наукові конференції, засідання клубів за інтересами та індивідуальна робота викладачів зі студентами наукового і виховного характеру. Для закріплення і розширення набутих у навчальних аудиторіях знань на факультеті проводяться засідання дискусійного політичного клубу та проводяться пілотажні соціологічні дослідження за актуальною проблематикою (у межах функціонування студентської соціологічної лабораторії).

Здобувачі факультету психології і соціології беруть активну участь у спортивному житті університету, на факультеті є команди з баскетболу, волейболу, шахів, шашок та настільного тенісу, які щороку посідають призові місця. Студенти факультету неодноразово ставали лауреатами університетських конкурсів.

Важливою ланкою здійснення навчально-виховної роботи на факультеті є студентське самоврядування, якому традиційно приділяються велика увага й підтримка. Здобувачі – активні учасники управлінської діяльності на факультеті та в університеті: є членами вченої ради факультету і університету