Наукова школа кафедри української літератури та журналістики імені професора Леоніда Ушкалова

Наукова школа літературознавчих досліджень від бароко до постмодерну

Основні напрями наукових досліджень пов’язані з проблемою поглибленого і всебічного вивчення літературного й літературознавчого дискурсів від бароко до постмодерну

Представниками Школи розглядаються глибокі за змістом питання, зокрема: українська барокова літературна традиція; містицизм, емблематика, метафорика, польськомовність, марнотність, синкретизм барокової поезії і прози; біблійна герменевтика в давній українській літературі; українське барокове богомислення; феномен української літератури від давнини до сучасності; рецепція української класики; реалізм як есхатологія; шевченкознавство; сковородіана тощо.

КВАЛІФІКАЦІЙНА КАРТКА НАУКОВОЇ ШКОЛИ