Мета: поглиблена підготовка фахівця в галузі соціальних та поведінкових наук до ефективного виконання функцій професійної діяльності психолога з психологічної допомоги різним категоріям клієнтів із застосуванням сучасних теорій і методів психодіагностичної, консультаційної, тренінгової психотерапевтичної та психокорекційної роботи; забезпечити готовність до виконання викладацької та науково-дослідної діяльності в галузі психології.
Об’єкт вивчення:
психічні явища, закономірності їх виникнення функціонування та розвиток; поведінка, діяльність, учинки; взаємодія людей у малих і великих соціальних групах; психофізіологічні процеси та механізми, які лежать в основі різних форм психічної активності.
Цілі навчання:
підготовка фахівців, здатних розв’язувати складні задачі та практичні у процесі навчання та професійної діяльності у галузі психології, що передбачає проведення наукових та проектних досліджень та/або здійснення інновацій та характеризується невизначеністю умов і вимог, та здійснення професійної діяльності з урахуванням загальнолюдських цінностей та норм професійної етики психолога.
Орієнтація освітньо-професійної програми:
підготовка фахівців як соціально-активних та професійних особистостей, здатних вирішувати складні завдання і проблеми у процесі навчання та професійної діяльності у галузі психології, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій і характеризується комплексністю.
Вміння і компетенції, якими буде володіти магістр за освітньою програмою «Психологія»
Інтегральна компетентність:
здатність вирішувати складні завдання і проблеми у процесі навчання та професійної діяльності у галузі психології, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій і характеризується комплексністю та невизначеністю умов і вимог.
Загальні компетентності (ЗК):
Спеціальні (фахові) компетентності (СК)
Практична підготовка:
виробнича практика на підприємствах, науково-дослідна практика.
Атестація:
заліково-екзаменаційна сесія, атестація на здобуття освітнього ступеня (захист кваліфікаційної роботи).
Випускник за освітньою програмою «Психологія» може працювати на посаді:
психолога; практичного психолога; молодшого наукового співробітника (психологія); консультанта психолого-медико-педагогічної консультації; викладача університетів та вищих навчальних закладів; начальника лабораторії (науково-дослідної, дослідної та ін.); головного психолога; завідувача психолого-медико-педагогічної консультації; начальника центру (психологічного забезпечення, соціально-трудової реабілітації дорослих, з надання соціальних послуг тощо).
Навчання іноземних студентів
може здійснюватися згідно з вимогами чинного законодавства і Правил прийому на навчання до ХНПУ імені Г. С. Сковороди іноземців й осіб без громадянства / Admission rules of H.S.Skovoroda Kharkiv National Pedagogical University for foreigners and stateless persons
Інтернет-адреса постійного розміщення опису освітньої програми
//smc.hnpu.edu.ua/osvitni-prohramy
//smc.hnpu.edu.ua/files/Profili_OP/053_Psihologia_Magistr.pdf
61166 м. Харків, пров. Фанінський, 3 В, к. 205
тел. (057) 702-66-15
Ім'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.