Випускна кваліфікаційна робота здобувачів другого (магістерського) рівня з галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки зі спеціальності 053 Психологія

Атестація випускників освітньої програми «Психологія» зі спеціальності 053 Психологія здійснюється у формі публічного захисту кваліфікаційної роботи та атестаційного екзамену.

Науково-дослідні роботи є необхідною складовою фахової підготовки здобувачів до професійної діяльності. Науково-дослідні магістерські кваліфікаційні роботи психологічного спрямування виконуються і захищаються здобувачами із актуальних проблем психології згідно із державними навчальними планами.

Кваліфікаційна робота передбачає самостійне розв’язання складної задачі або комплексної проблеми у сфері психології, що супроводжується проведенням досліджень та/або застосуванням інноваційних підходів та характеризується невизначеністю умов і вимог. Магістерська робота є самостійно написаною закінченою кваліфікаційною роботою, виконаною під науковим керівництвом викладача, що містить сукупність наукових результатів і положень, висунутих студентом магістратури для публічного захисту. Магістерська робота свідчить про можливість автора вирішувати конкретні науково-дослідні й прикладні завдання, про його здатність проводити самостійні дослідження або розробки, використовуючи отримані в процесі навчання теоретичні знання й практичні навички.

Курсові роботи й магістерська робота можуть являти собою послідовні етапи поглибленого вивчення однієї наукової (практичної) проблеми, дослідження якої в рамках виконання циклу курсових робіт із психологічних дисциплін, передбачених навчальним планом, і магістерської роботи, сприяє формуванню у здобувача компетенцій, що відповідають рівню одержуваної освіти щодо різних областей психологічної науки.

У кваліфікаційній роботі не може бути академічного плагіату, фабрикації та фальсифікації.

Кваліфікована робота має бути розміщена на сайті закладу вищої освіти або його структурного підрозділу, або у репозитарії закладу вищої освіти.

Викладачами кафедри пропонується орієнтовний перелік тем, одну з яких здобувачу пропонується розробити у власному дослідженні.

Кафедрою, ґрунтуючись на Положення про випускну кваліфікаційну роботу здобувачів першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди, розроблені методичні рекомендації, які призначені забезпечити здобувачів спеціальності 053 Психологія інформацією щодо вимог до організації виконання, змісту, оформлення та критеріїв оцінки  випускних кваліфікаційних робіт.