Студенти історичного факультету приділять свій вільний час різноманітній діяльності. В основу позанавчальної роботи на факультеті покладено «філософію серця» Григорія Савича Сковороди. Студент самостійно обирає той напрямок діяльності, який його захоплює та особливо цікавить. Робота зі студентами спрямована на створення життєздатної системи безперервного навчання, виховання для досягнення високих освітніх рівнів, забезпечення можливостей постійного духовного самовдосконалення особистості, формування інтелектуального та культурного потенціалу, як найвищої цінності нації.
До пріоритетних напрямів виховної роботи на факультеті можна віднести:
Ідея створення органів студентського самоврядування знаходить значну підтримку серед студентства. У зв’язку з цим зростає роль студентських колективів у залученні молоді до процесу управління справами навчального закладу.
Факультет завжди намагався розвивати у студентів не лише академічні, але й творчі здібності, розкривати таланти молоді, розширяти кругозір, пропонуючи для цього численні можливості для самореалізації та активного і насиченого життя.
На факультеті діє орган студентського самоврядування «Спілка студентів та молоді», яка дозволяє навчитися лідерству, набути досвід роботи у команді однодумців, реалізувати свої здібності. Зокрема, Спілка має культурно-масовий, науковий, медіа, спортивний, волонтерський, козацький, профорієнтаційний та комітет академічної доброчесності.
Традиційні заходи, в яких беруть участь студенти: «Посвята в студенти», «Посвята в історики», екскурсія до с. Сковородинівка (відвідання національного літературного музею Г.С. Сковороди), «Дебют першокурсника», «Міс та містер університет», «Студентська весна», «Кубок КВК», «Тиждень історичного факультету», «Зустріч випускників», численні конкурси есе, відеороликів, «Лист мамі».
На факультеті діє вокальний ансамбль «Артеміда» (керівник – Бреславець О.), який є переможцем та лауреатом університетських, міських та всеукраїнських конкурсів творчих колективів.
Якщо студент кмітливий, посміхається за будь-яких життєвих обставин, вміє бути смішним та веселим, то він обов’язково потрапляє до команди КВК історичного факультету. Команда «Історичний музей» посіла І місце у загальноуніверситетському «Кубку веселого народу» ХНПУ імені Г.С. Сковороди, взяла участь у Харківській лізі фестивалю КВК.
У «Клубі ораторів» (керівник – доц. Мірошніченко С.В.) студентів навчать красиво говорити, виступати на велику аудиторію із задоволенням. Саме практика формує справжнього оратора. Тим більше, що ці навички є необхідними у професії вчителя.
Студенти факультету у межах волонтерської діяльності гуртка «Добрі серця» відвідують Харківський будинок дитини «Родина» та Харківський обласний будинок №2 з благодійними акціями, святковими концертами та заради спілкування з вихованцями закладу. Зокрема, традиційним є відвідання закладу 19 грудня на День Святого Миколи задля реалізацій мрій дітей про подарунок від Святого (акція «Лист Святому Миколі»).
Також студенти-історики, які є членами ГО «Окремий науково-освітній центр Українського козацтва імені Г.С. Сковороди» проводять волонтерські «Козацька слава» серед учнів 1-11 класів м. Харкова та Харківської області. Учні дізнаються цікаві факти про рідну Слобожанщину, традиції та культуру українського козацтва.
Отже, від імені всього колективу історичного факультету, ми наголошуємо, що «не кожна дія приводить до щастя, але не буває щастя без дії»! Тому шукайте власний шлях, слухайте своє серце та реалізуйте свої унікальні здібності на історичному факультеті Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди!
Ім'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.