Хроніка подій Історичного факультету

38-ма Краєзнавча конференція молодих вчених «Краєзнавство та краєзнавці: досвід минулого та сьогоденні завдання»

4 грудня відбулась 38-ма Краєзнавча конференція молодих вчених «Краєзнавство та краєзнавці: досвід минулого та сьогоденні завдання», одним із співорганізаторів якої є історичний факультет ХНПУ ім. Г. С. Сковороди. Конференція була присвячена 120-річчю від дня народження видатного історика та краєзнавця А. Г. Слюсарського. Традиційний захід цього разу через пандемію COVID-19 проходив дистанційно. У конференції взяли участь українські дослідники з Харкова та інших регіонів нашої країни, а також молоді вчені з Білорусі та Індії. 

На пленарному засіданні перед учасниками заходу із вітальним словом виступала, зокрема, декан історичного факультету ХНПУ ім. Г.С. Сковороди, кандидат історичних наук С. В. Мірошніченко. Під час роботи конференції працювало 12 секцій, тематика яких була присвячена різноманітним прикладним та теоретичним питанням розвитку історичної регіоналістики. Доброю традицією стала активна участь викладачів, аспірантів та студентів нашого факультету в організації та проведенні цього заходу. Так, на секції, тематика якої стосувалася історії науки та освіти, наш факультет представляло три доповідачі, а її керівником була завідувачка кафедри Всесвітньої історії проф. О. Л. Рябченко.

На заключному пленарному засіданні після підбиття підсумків конференції, було також оголошено імена авторів кращих доповідей на секціях та лауреатів премій. Серед вихованців історичного факультету ХНПУ ім. Г.С. Сковороди грамоту за кращу доповідь на секції «Історія освіти та науки у візії краєзнавства» отримав аспірант 2 року навчання Вадим Попович. 


Засідання студентського наукового семінару «Сходознавчі студії»

25 листопада 2020 року на історичному факультеті ХНПУ імені Г.С. Сковороди  в режимі online відбулося засідання студентського наукового семінару «Сходознавчі студії» (керівник: к.і.н., доц. Л.М. Ямпольська) на тему: «Курдське питання» і курдизм на Близькому Сході: реалії та перспективи», на якому були заслухані та обговорені доповіді: 

  1. «Військово-політична діяльність Мустафи Барзані» (Омельченко Вікторія, 51 гр.)

  2. «Образ курдської жінки в історіографії та реаліях повсякдення» (Тарасенко Олександра, 51 гр.)

  3. «Жінки в курдських військових організаціях» (Сюсюк Діана, 51 гр.).

Боротьба одного з найбільших етносів світу ‒ курдського (близько 40 млн.) за право самовизначення і державний суверенітет поєднує суперечності локального, регіонального і міжнародного рівнів, що зумовлює надзвичайну складність «курдського питання». З огляду на розділеність курдського народу та геополітичне становище етнічного Курдистану в близькосхідному регіоні, дане питання стає проблемою світової політики. 

Доповіді викликали жваву дискусію серед учасників теоретичного семінару. Особливу увагу було приділено лідерам курдизму М. Барзані (ДПК, Ірак), А. Оджалану (РПК, Туреччина); образу курдської жінки у фольклорі, літературі, громадській, політичній та військовій діяльності; окремо жіночим загонам у курдських силах самооборони в Туреччині, Іраку, Сирії.

Щира подяка доповідачам за резонансні змістовні виступи, презентації та підбір відео, а також дистанційно активній студентській аудиторії за цікаві питання та оцінки персоналій, подій і явищ в межах обговорюваної тематики.


Вітаємо завідувачку кафедри Всесвітньої історії ХНПУ імені Г.С. Сковороди проф. Рябченко Ольгу Леонідівну з отриманням престижної міжнародної премії імені Роберта Конквеста - 2020 (The Conquest Prize- 2020) від Науково-дослідного та освітнього консорціуму вивчення Голодомору (The Holodomor Research and Educational Consortium- HREC) при Альбертському університеті (Канада).

Ця нагорода надзвичайно престижна серед науковців та має міжнародний характер. Премія присуджується один раз на два роки автору видатної статті за вагомий внесок у дослідження історії Голодомору 1932-33 рр.

Щиро вітаємо Ольгу Леонідівну з цією подією й зичимо життєвої наснаги, невтомної праці, творчого натхнення, підкорення нових наукових вершин на благо України та сковородинівського університету!

З науковою роботою Ольги Леонідівни можна ознайомитися за посиланням: https://holodomor.ca/grants.../conquest-prize/2020-year/

Довідка. Роберт Конквест- всесвітньо знаний письменник, історик, публіцист, поет, британський дипломат. Один із найвідоміших у США авторів публікацій з історії Радянського Союзу, зокрема періоду сталінських репресій та Голодомору в Україні 1932–1933. Автор трьох поетичних збірок, роману і повісті, написав шість великих історичних досліджень. Серед них: «Великий терор» (1968 р., The Great Terror: Stalin's Purge of the Thirties, книга була видана в Америці, Азії, Західній Європі), «Жнива скорботи: радянська колективізація і голодомор» (1986 р., The Harvest of Sorrow: Soviet Collectivization and the Terror-Famine), «Роздуми про втрачене століття» (1999 р., Reflections on a Ravaged Century).


20 жовтня 2020 р.

На історичному факультеті пройшла он-лайн лекція Анни Дейкун «Нова мова моди (в контексті культурної революції в Європі та США у 1960х-1970х роках)»! Лекторка - Анна Дейкун (Інститут вищих студій моди, Дом Франції, Мехіко) - історикиня, дослідниця інтелектуальної, політичної та культурної історії 20 ст., кураторка та організаторка культурних проектів. У 2019 році отримала премію Genaro Estrado Міністерства зовнішніх справ Мексика за найкращу магістерську роботу.


09 жовтня 2020 року

На історичному факультеті ХНПУ імені Г.С. Сковороди під егідою ГО «Окремий науково-освітній центр Українського козацтва імені Г.С. Сковороди» (у режимі он-лайн) відбулася XІХ учнівсько-студентська наукова конференція «Козацькі читання», присвячена Дню Захисника України та Дню Українського козацтва.

Під час роботи конференції працювало 4 наукові секції: «Історія Запорозької Січі», «Історія Українського козацтва в особах», «Козацька символика», «Актуальні проблеми дослідження історії України». Усього на історичний факультет у дистанційному режимі завітало  понад 40 учасників. Зокрема, з цікавими доповідями про культуру, побут та традиції українського козацтва виступили учні  ХЗОШ №7, ХЗОШ №67, ХСШ І-ІІІ ст. №77,  Харківських гімназій №14 та №65, Бірківської ЗОШ  Зміївської районної ради Харківської області, Руновщинської ЗОШ Зачепилівської районної ради, Харківського державного автомобільно-дорожнього коледжу, електромеханічного коледжу ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, Харківського фахового коледжу харчової  промисловості Харківського національного технічного університету сільського господарства  імені Петра Василенка.


18 вересня 2020 р.

був проведений польовий семінар з нагоди 120-річчя початку досліджень салтівської археологічної культури в Україні (соорганізатори історичний факультет ХНПУ імені Г.С.Сковороди, історичний факультет ХНУ ім. В.Н.Каразіна та археологічний відділ Харківського історичного музею на базі історико-археологічного музею-заповіднику «Верхній Салтів». Зустріч науковців відбулася на місці проведення перших археологічних досліджень старожитностей, які лишилися від такої впливової ранньосередньовічної держави – Хозарський каганат. Провідне місце у дослідженні цієї держави, яка є частиною нашої історії, і яка своїми діями стимулювала державотворчі та етнокультурні процеси у східних слов’ян, посідає харківська школа хозарознавства.


12 травня 2020 року

На історичному факультеті відбулась студентсько-учнівська конференція  «Актуальні питання історичного розвитку України і світу очима молоді».


13 лютого 2020 р.

На історичному факультеті ХНПУ імені Г.С. Сковороди був проведений круглий стіл «Афганська війна (1979-1989) ‒ жива пам’ять» до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 31-ї річниці виведення радянських військ із ДРА. У заході взяли участь голова Харківської обласної спілки ветеранів Афганістану Володимир Миколайович Рижков (нагороджений Орденом «За мужність» ІІІ ступеня, медаллю «За відвагу») і його радник Олександр Романович Кривошей, який проходив військову службу інструктором санітарно-медичної служби у взводі ПДВ, врятував 95 людських життів (нагороджений двома Орденами Червоної Зірки і Орденом Червоного Прапора). З доповіддю «Афганська війна 1979‒1989 рр.: міжнародна реакція на радянську інтервенцію до Афганістану» виступив студент 5 курсу Євген Воронін.


17 січня 2020 р.

Відбувся перший захід клубу технічної історії "Шерман" ХНПУ імені Г.С. Сковороди. На зустріч зі студентами завітав засновник і керівник реставраційно-відновлювального центру "Автореліквія" Дмитро Вікторович Сварчевський. Наш гість докладно розповів про свою колекцію автомобілів, особливості техніки минулих епох, а також про сучасний стан галузі реставрації в Україні. У вітальному слові декан історичного факультету, Мірошніченко Світлана Валентинівна, підкреслила важливість таких зустрічей для вивчення історії техніки студентами, при підготовці майбутніх істориків. Студенти отримали можливість задати свої запитання одному з лідерів ретро руху країни. Зустріч пройшла у обстановці конструктивного діалогу, і залишила приємні враження всім учасникам. Сподіваємося, ще не раз побачити Дмитра Вікторовича в аудиторіях ХНПУ імені Г.С. Сковороди при реалізації спільних освітніх проектів.


18 грудня 2019 р.

На історичному факультеті  ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбулась презентація матеріалів міжнародної наукової конференції «Польська і українська культурна спадщина на Слобожанщині: національна специфіка і взаємні впливи» З привітальним словом до учасників звернулися: Світлана Бережна – д.ф.н., професор, проректор з навчально-виховної роботи ХНПУ імені Г.С. Сковороди, керівник зазначеного проекту; Анна Шуляковська – Консул Генерального Консульства Республіки Польща у Харкові, член організаційного комітету міжнародної наукової конференції «Польська і українська культурна спадщина на Слобожанщині: національна специфіка і взаємні впливи»; Сергій Сєряков – к. і. н., доцент кафедри всесвітньої історії ХНПУ імені Г. С. Сковороди, науковий редактор і автор передмови збірки матеріалів міжнародної наукової конференції «Польська і українська культурна спадщина на Слобожанщині: національна специфіка і взаємні впливи» (Харків, 2019).


3 грудня 2019 р.

Зустріч з випускником історичного факультету, вчителем історії Харківського ліцею 141 Макєєвим Сергієм Петровичем.

3 грудня з нагоди 215-річчя ХНПУ імені Г.С. Сковороди студенти-козаки історичного факультету провели святковий 215-й урок 'Козацька слава" для підшефних учнів 4-А, 4-Б класу Харківської ЗОШ 67. Діти прослухали цікаву інформацію про українських лицарів, взяли участь в інтерактивних іграх і конкурсах. Також відвідали науково-дослідну археологічну лабораторію, де їх зустрів завідувач, доц. Колода В.В. Учні поринули у загадковий світ археології та різноманітних артефактів.


28 листопада 2019 р.
Засідання студентського наукового семінару «Сходознавчі студії»

На історичному факультеті ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбулося засідання студентського наукового семінару «Сходознавчі студії» «Історія Китаю: цивілізаційно-культурний вимір» (модератори: к.і.н., доц. кафедри всесвітньої історії Л.М. Ямпольська, студентка факультету Тарасенко Олександра (41 гр.). Заслухані та обговорені доповіді: 1. «Kunqu opera» (Lu Xu, Nan Tong University); 2. «Традиції китайської садової культури та міні-ландшафти як відображення ментальності» (Тарасенко Олександра, 41 гр.); 3. «Народ хань: історія, культура, традиції» (Омельченко Вікторія, 41 гр.), що супроводжувалися презентаціями. Щира подяка Lu Xu за змістовну доповідь про виникнення і розвиток китайської опери, неповторну гру на китайській флейті сяо, його колезі-перекладачеві з китайської мови (Suzhou University), неперевершеній майстрині синхронного перекладу з англійської мови Тарасенко Олександрі, а також усім учасникам семінару, що відчули себе суб’єктами діалогу народів і культур, які в межах глобалізованого простору зберігають свою національну самобутність.


15 листопада 2019 р.

Пройшла  Міжнародна наукова конференція «Актуальні проблеми методики викладання історії та суспільствознавчих дисциплін».


12 листопада 2019 року

Відбулась цікава зустріч студентів історичного факультету з пані Анжелою Беляк, головою Громадської організації «Акція спокути заради миру». Розповідала про міжнародні проекти та програми для молоді.

 


7 листопада 2019 р.
Міжнародна наукова конференція «ПОЛЬСЬКО – УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА НА СЛОБОЖАНЩИНІ: НАЦІОНАЛЬНА СПЕЦИФІКА І ВЗАЄМНІ ВПЛИВИ»

Розпочала свою роботу міжнародна наукова конференція «ПОЛЬСЬКО – УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА НА СЛОБОЖАНЩИНІ: НАЦІОНАЛЬНА СПЕЦИФІКА І ВЗАЄМНІ ВПЛИВИ».
З привітальним словом до всіх присутніх звернулися ректор університету акад. Прокопенко Іван Федорович та співголова організаційного комітету, Генеральний Консул Республіки Польща у Харкові Януш Яблонський.
Робота наукової конференції проходила по тематичним панелям :
- ТЕМАТИЧНА ПАНЕЛЬ 1- «Польща-Слобожанщина: різні аспекти співпраці протягом століть»;
- ТЕМАТИЧНА ПАНЕЛЬ 2- «Польський фактор історії Слобожанщини до кінця ХІХ ст.»;
- ТЕМАТИЧНА ПАНЕЛЬ 3- «Поляки на Слобожанщині в кінці ХІХ – в 1930-х рр.».
- ТЕМАТИЧНА ПАНЕЛЬ 4- «Рецепція польської культурної спадщини на Слобожанщині».


7 листопада 2019 р.
Засідання студентського наукового семінару «Сходознавчі студії»

На історичному факультеті ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбулося засідання студентського наукового семінару «Сходознавчі студії» «Злочини проти людства не мають терміну давності: диктаторські режими на Африканському континенті в інтерпретаціях сучасної африканістики» (модератори: к.і.н., доц. кафедри всесвітньої історії Л.М. Ямпольська, студентка факультету Радченко Анастасія (41 гр.). Обговорені доповіді: «Ж.-Б. Бокасса ‒ президент та імператор Центральноафриканської Республіки (1966‒1979)» (Радченко Анастасія, 41 гр.), «Диктатура Іді Аміна в Уганді (1971‒1979)» (Нестеренко Вадим, 41 гр.), «Африканський Піночет» Хіссен Хабре, Республіка Чад (1982‒1990)» (Омельченко Вікторія, 41 гр.), що супроводжувалися презентаціями та документальними фільмами. Щира подяка доц. кафедри всесвітньої історії А.В. Беззубенко та всім постійним і ситуаційним учасникам семінару!


6 листопада 2019 р.

6 листопада 2019 р. на історичному факультеті ХНПУ імені Г.С. Сковороди проходила лекція проф. Marek Mikolajczyk (Інститут історії Університету імені Адама Міцкевича в Познані) на тему «Польща в Європейському союзі: 15 років членства»


21.10.2019 р.

Студентки Історичного факультету Анастасія Семененко і Таміла Педан взяли участь у міжнародному історичному хакатоні #Hack4history, який 21.10.2019 р. у Мінську (Республіка Білорусь).
Дівчата готували та презентували проєкт «Іди і дивись!»- віртуальна реальність по історичним місцям Харкова з використанням VR шолома.( Координатор проєкту: проф. Рябченко Ольга Леонідівна). На дві доби історики об’єдналися з програмістами, з метою створити ІТ- рішення для популяризації місць пам`яті і музеїв про Другу світову війну у Мінському міжнародному освітньому центрі імені Йоханнеса Рау. Для того, щоб підготувати презентацію, розробити прототип, учасникам допомагали ментори- експерти з різних сфер, які ділилися своїми знаннями і порадами для кожного проєкту окремо.
Взагалі в ІТ- марафоні взяли участь 14 команд з різних країн.


11.10.2019 р.
Наукова конференція студентів ВНЗ та учнів загальноосвітніх шкіл "Козацькі читання"
 

Відбулася наукова конференція студентів ВНЗ та учнів загальноосвітніх шкіл "Козацькі читання". Кількість учасників перевищила 100 учнів та студентів!Працювали такі секції:

  • Історія Запорозької Січі
  • Історія українського козацтва
  • Козацька символіка
  • Актуальні проблеми дослідження всесвітньої історії та України
  • Історії повсякденного життя українського козацтва


10 жовтня 2019р.
Екологічний квест "Бережемо землю - наш рідний дім"

Команда історичного факультету взяла участь у екологічному квесті "Бережемо землю - наш рідний дім". Всі завдання були дуже цікавими та пізнавальний. Наші студенти відчули себе справжніми захисниками екології. Неймовірно круті завдання чекали на наших еко-рятівників
Вони саджали дерева, збирали букети, тестували повітря на забруднення, а ще й танцювали запальний флешмоб.

Проходив також загально університетський конкурс плакатів на екологічну тематику. Вітаємо Бережну Анну із зайнятим 1 місцем у цьому конкурсі.


8 жовтня 2019 р.
Дебют першокурсника
 

На історичному факультеті відбувся Дебют першокурсника.  Зазвичай, коли першокурсники готуються до цього заходу, розкриваються безліч талантів, про які можливо навіть не здогадувалися самі першокурсники.

Свято вдалося! Студенти, не дивлячись на хвилювання, впоралися, та показали себе талановитими, відвертими, сумлінними, креативними та веселими! 

Старшокурсники не стояли осторонь, та всіляко допомагали своїм молодшим друзям!


21 вересня 2019 р.
Захід «Ніч науки»

В ХНПУ імені Г.С. Сковороди вже вшосте проходив захід «Ніч науки». Присутні представники від кожного факультету, від історичного – декан С.В. Мірошніченко, заступник декана з навчальної роботи М.В.Луценко, доцент кафедри історії України та завідувач археологічною камеральною лабораторією В.В. Колода, доцент кафедри всесвітньої історії М.А. Трубчанінов, та інші, а також студенти історичного факультету.

Зазвичай подібний захід завжди цікавий абітурієнтам, адже є гарна нагода поринути в атмосферу студентського життя, ознайомитись з діяльністю та напрямами факультетів. Головна мета заходу- інтерактивна демонстрація мешканцям і гостям міста останніх наукових досягнень і новітніх технологій Харкова.


6 вересня 2019р.

Студенти І курсу історичного факультету на чолі з деканом доц. Мірошніченко С.В відвідали музей у с. Сковородинівка Золочівського району. Вразила атмосфера яблуневого пленера, під час якого студенти мали можливість потрапити на майстер-класи, музичні локації. Спілка студентів та молоді організувала Посвяту в історики та квест "Шукачі легенд Сковороди".


23 травня 2019 р.
Урочистий захід нагородження переможців студентського конкурсу на кращу авторську екскурсію «Відкриваймо Харківщину»

У приміщенні «Karazin student hall» відбувся урочистий захід нагородження переможців студентського конкурсу на кращу авторську екскурсію «Відкриваймо Харківщину». Вітаємо студентку магістратури Семененко Анастасію з дипломом учасника. Науковий керівник – доцент кафедри географії Ю.І.Муромцева.


15.03.2019 р.
Консультація до олімпіади з географії для учнів-учасників олімпіади

Була проведена консультація до олімпіади з географії для учнів-учасників олімпіади. Присутні викладачі кафедри географії та методики викладання географії В.В. Піткевич, О.Г. Стадник, та Ю.І. Муромцева, та учні шкіл Харкова.

Участь в олімпіаді з географії дає можливість отримати 20 додаткових балів до балу ЗНО при вступі на спеціальність 014 Середня освіта (Географія).


21 лютого 2019р.
Семінар інтегрованого РМО вчителів географії та економіки Дергачівського р-ну за темою: «Організація індивідуальної роботи з учнями як необхідна умова розвитку їх творчої обдарованості»

На Історичному факультеті ХНПУ імені Г.С. Сковороди пройшов семінар інтегрованого РМО вчителів географії та економіки Дергачівського р-ну за темою: «Організація індивідуальної роботи з учнями як необхідна умова розвитку їх творчої обдарованості»
Семінар розпочався з виступу декана Історичного факультету, доц. С. В.Мірошниченко
Викладачі Історичного факультету виступили з наступними доповідями:
- Доповідь «Здобутки та перспективи співпраці кафедри географії та методики викладання географії зі школою» (канд. іст. наук, зав. кафедри географії та методики викладання географії Піткевич В.В.);
-Туризм у профорієнтаційній роботі вчителя (канд. ек. наук, доц. кафедри географії та методики викладання географії Муромцева Ю.І.);
- Доповідь «Основні вимоги до ДПА та ЗНО з географії 2019 року» та про зміни в навчальні програмі з географії (канд. пед. наук, проф. кафедри географії та методики викладання географії Стадник О.Г.).
Вчителі ознайомилися з роботою структурних підрозділів Історичного факультету Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди: науково-дослідною камеральною археологічною лабораторією та з Окремим науково-освітнім центром Українського Козацтва імені Г.С. Сковороди (канд. іст. наук, доценти кафедри історії України Чернікова І. В. та Колода В.В.).


13 лютого 2019 р.
Консультація для школярів з підготовки до міського турніру юних істориків

На базі історичного факультету відбулась консультація для школярів з підготовки до міського турніру юних істориків. Присутні викладачі історичного факультету С.О.Серяков, І.С. Мартинова, І.В.Чернікова, С.В. Мірошніченко, та учні та викладачі Харківського ліцею № 141, та ХЗОШ № 55, ХЗОШ № 10.


Круглий стіл «Афганська війна (1979-1989 рр.): історичні уроки та сучасність»

У Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди розпочав роботу круглий стіл «Афганська війна (1979-1989 рр.): історичні уроки та сучасність» до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ з Демократичної Республіки Афганістан.
Круглий стіл відкрили ректор ХНПУ імені Г.С.Сковороди акад. Прокопенко Іван Федорович та проректор з навчально- виховної роботи проф. Бережна Світлана Вікторівна. Модератором заходом виступила доц. кафедри всесвітньої історї Ямпольська Лариса Миколаївна.
Своїми спогадами про страшну трагедію людства поділилися викладачі, аспіранти нашого університету, ветерани Афганської війни. Учасники круглого стола розповіли свої власні історї про те, що людина робить на війні та про те, що війна робить з людиною. Круглий стіл має на меті привернути увагу спільноти не тільки до Афганської війни як трагедії, а й до мужності людей, які сьогодні захищають цілісність і суверенітет нашої держави на сході України.


Тиждень закоханих "Мандрівка країною кохання"

11 лютого на Історичному факультеті розпочинається традиційний Тиждень закоханих "Мандрівка країною кохання".
Вже сьогодні всі мають можливість привітати друзів та коханих, скориставшись поштою Святого Валентина.
На третьому поверсі ХНПУ імені Г.С. Сковороди встановлено поштову скриньку, у якій Ви можете залишити вітальну листівку та надіслати невід'ємний атрибут свята - валентинки тому, кому забажаєте. Важливо, щоб на конверті Ви чітко вказали ім'я, прізвище, курс, та групу адресата.
Святкові заходи будуть тривати з 11 до 15 лютого.
Не проґавте можливість здивувати кохану людину та привітати друзів!


1 лютого 2019 р.

1 лютого 2019 року на базі Історичного факультету ХНПУ імені Г.С. Сковороди традиційно пройшов Навчально-практичний семінар для заступників директорів закладів професійної освіти з навчально-виховної роботи за темою: "Краєзнавчо-пошукова робота з учнями закладів освіти, як складова національно-патріотичного виховання".


86-річчя університетської газети "Учитель"

30 січня у ХНПУ iменi Г.С. Сковороди відбулося родинне свято - 86-річчя університетської газети "Учитель".
Згідно з традицією було підведено підсумки публікацій найактивніших викладачів, співробітників та студентів у 2018 році, відзначено переможців конкурсу факультетських стінгазет до Дня Соборності України, нагородження пам'ятними подарунками.

ВІТАЄМО ІСТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗА І МІСЦЕ У НОМІНАЦІЇ "НАЙАКТИВНІШИЙ ФАКУЛЬТЕТ" (за підсумками публікацій у газеті "Учитель") та у номінації "Зв'язок історії та сучасності" (декан- доц.Мірошніченко С.В.).

А також переможців Історичного факультету у таких журналістських номінаціях:
«Найактивніша кафедра»: ІІІ місце у кафедри історії Україні (зав.каф.- доц. Гончарова О.С.);
"Кореспондентський дебют": зав. кафедри всесвітньої історії проф. Рябченко О.Л.
«Найактивніший кореспондент»: доц. кафедри історії України Чернікова І.В.

Серед студентів: І місце у номінації "Авторський вірш": Черкасов Володимир (1-й курс).
Також були відзначені найактивніші кореспонденти:
Габараєва Світлана (3-й курс), Водяницька Людмила (3-й курс), Кремениця Христина (3-й курс), Чєпєгін Ігор та Гончаров Олександр (4-й курс) та Сергієнко Всеволод (2-й курс).
Особливу увагу отримала стінгазета Історичного факультету, яку підготував студент 1-го курсу Джанджагава Георгій.


29 січня 2019 р
Документальний фільм "Діти Тегерану"

29 січня 2019 року на Історичному факультеті ХНПУ імені Г.С. Сковороди за підтримки Ізраїльського культурного центру "Натів" у Харкові при посольстві держави Ізраїль в Україні було презентовано документальний фільм "Діти Тегерану" до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту.
Презентація кінострічки розпочалася з привітального слова ректора ХНПУ імені Г.С. Сковороди академіка Прокопенка Івана Федоровича та головного продюсера фільму Далії Гутман.
"Діти Тегерану" - реальна історія про першу групу, яка змогла врятуватися під час Голокосту і потрапити в Ерец Ісраель взимку 1943 року. Подія зібрала повну залу університетської громади та усіх небайдужих харків'ян.
Герої стрічки - реальні люди, які особисто розповіли про свою втечу, трагічні події того часу, війну, голод та загибель рідних. Більшість з них залишились сиротами, втратили під час дороги своїх рідних, але стали першими врятованими жертвами Голокосту. Попри те, що багато хто з них зараз посідає важливе місце в Ізраїльському суспільстві, досвід біженців залишився невід'ємною частиною їх життя.


Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.