Новини центру цифровізації освіти

Оголошення






Засідання комісії із сертифікації ЕНК
10 жовтня 2024 р.

10 жовтня 2024 р. відбулося засідання комісії із сертифікації електронного навчального курсу, на якому Борисов В.А., голова комісії наголосив на важливості адаптації «Положення про створення та сертифікацію електронного навчального курсу» до сучасних стандартів електронного навчання, особливо з огляду на потреби викладачів та здобувачів освіти. Підкреслив необхідність введення нових критеріїв оцінки змістового наповнення курсів, інтерактивності та зручності для користувачів. Пприйняли рішення подать проєкт Положення у новій редакції відповідно до запропонованих структурними підрозділами змін, додавши нові критерії оцінки якості курсів, що охоплюватимуть інтерактивність, користувацький досвід та відповідність сучасним вимогам організації освітнього процесу із застосуванням технологій дистанційного навчання на затвердження Вченої ради.

Другим питанням затвердили експертів для технічної й методичної експертиз по курсах поданих на сертифікацію «Педагогіка», «Коучингові технології в освіті», «Ґрунтознавство з основами геології та геохімії», «Адміністративний менеджмент», «Технології дистанційного навчання при викладанні біології», «Технології дистанційного навчання при викладанні дисциплін природничого циклу».


Онлайн-семінари для здобувачів ХНПУ ім. Г.С. Сковороди: реєстрація та робота на платформі Moodle
5-10 вересня 2024 року

З 5 по 10 вересня 2024 року Центром за сприянням Кафедри технологій дистанційного навчання та цифрової дидактики в дошкільній освіті проведено онлайн-семінари для здобувачів вищої освіти. Спікером онлайн-семінарів виступив Москаленко Володимир Валентинович - кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри технологій дистанційного навчання та цифрової дидактики дошкільної освіти. Його експертні поради та глибокі знання платформи дистанційного навчання Moodle зробили семінари особливо інформативними та практично корисними для учасників. 

Основні теми, що обговорювалися під час семінарів:

  • Реєстрація в системі Moodle: учасники дізналися про процедуру отримання логіну та паролю, яка здійснюється на основі подання даних деканатом факультету. Реєстрація відбувається груповим способом, що спрощує процес.
  • Вхід до системи Moodle: було детально розглянуто кілька варіантів входу до системи, зокрема через офіційний сайт університету або за прямим посиланням на платформу Moodle. Окремо було акцентовано увагу на гостьовому режимі, який дозволяє користувачам отримати обмежений доступ до курсів за допомогою функції «Увійти як гість».
  • Реєстрація на курс: під час семінарів було представлено три способи реєстрації на курси: за кодовим словом від викладача, за покликанням, а також автоматичне зарахування студентів самим викладачем.
  • Технічна підтримка: у разі виникнення питань щодо реєстрації або технічних проблем у роботі платформи, здобувачі мають можливість звертатися до служби підтримки за електронною адресою: iio.do@hnpu.edu.ua.

На семінари завітало біля 600 здобувачів вищої освіти, вони стали цінним ресурсом для здобувачів, допомагаючи їм краще зрозуміти процеси реєстрації та роботи на платформі Moodle. Ця інформація значно спростила підготовку до вікористання технологій дистанційного навчання та сприяла впевненішій інтеграції у навчальний процес.


Педагогічна освіта: діалог про “сродну працю” між університетом і школою
17 квітня 2024 року

17 квітня 2024 року за підтримки Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації та Департаменту освіти Харківської міської ради у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди відбувся круглий стіл «ПЕДАГОГІЧНА ОСВІТА: ДІАЛОГ ПРО “СРОДНУ ПРАЦЮ” МІЖ УНІВЕРСИТЕТОМ І ШКОЛОЮ».

З офіційним привітанням під час відкриття заходу до учасників і гостей круглого столу звернувся Ю. БОЙЧУК – ректор ХНПУ імені Г.С. Сковороди, голова оргкомітету. Доповіді спікерів (викладачів університету, керівників ресурсних центрів, директорів шкіл, керівників відділів освіти, номінантів конкурсу «Вчитель року») були спрямовані на досягнення мети заходу: усі представлені матеріали тематично пов’язані з актуалізацією досвіду співпраці університету із закладами загальної середньої освіти в контексті формування професійних навичок майбутнього вчителя, роботою над ефективністю формування методичного кейсу вчителя-предметника, з пошуками шляхів подолання освітніх втрат у Харківському регіоні в умовах воєнного стану, з освітнім волонтерством ХНПУ імені Г.С.Сковороди на платформі Сковорода-хабу тощо.

Діяльність Сковорода-хабу як регіонального центру змішаної освіти на базі ХНПУ імені Г.С. Сковороди: освітнє волонтерство, представлена директором центру інформатизації освіти, Ганною Дідоренко, підкреслила важливість та значення хабу як потужної платформи для освітньої роботи з різновіковими цільовими аудиторіями. Вона відзначила, що центр став не лише ресурсом для інтеграції формальної, неформальної, компенсаторної та неперервної освіти, але й центром надання консультаційної допомоги, об'єднуючи роботу фахівців в онлайн та офлайн форматах.

Логістично та технічно роботу хабу забезпечує центр інформатизації освіти, що має свого координатора. Додатково, за кожним напрямком діяльності стоїть власний координатор, що сприяє ще більш ефективній організації роботи. Чітко визначені вектори діяльності, зручний інтерфейс сайту та наявність каналів у Телеграмі та на YouTube дозволяють відвідувачам Сковорода-хабу комфортно орієнтуватися на нові події та долучатися до аудиторії слухачів.

Для знайомства з учасниками круглого столу та тематикою доповідей запрошуємо до фотогалереї.


Вічна пам'ять
29 березня 2024 р.

Колектив центру інформатизації освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди з болем і сумом повідомляє, що у бою на Сході країни загинув наш колега, Дмитро Віла, який працював у Сковородинівському університеті з червня 2015 року на посаді інженера навчально-методичної лабораторії комп’ютерних технологій в освіті та комп’ютерного адміністрування. Дмитро став на захист Батьківщини у квітні 2022 року і боровся з російським агресором у лавах ЗСУ. Серце чоловіка перестало битися на 38 році життя.

Повідомлення про смерть Дмитра глибоким болем обізвалось у серцях тих, хто його знав. У нашій пам’яті він назавжди залишиться доброю, веселою людиною, доброзичливим колегою, професіоналом своєї справи. Позитивний та принциповий – він завжди випромінював світлу енергію.

Передчасна смерть Дмитра Карлосовича – це страшне горе для його рідних, близьких, друзів і колег.

Глибоко сумуємо з приводу цієї непоправної втрати та висловлюємо щирі співчуття родині померлого.

Герої не вмирають, вони залишаються у наших серцях!
Світла пам'ять…


Тренинг щодо можливостей Microsoft Teams
12 березня 2024 р.
Співробітники центру взяли участь у тренингі щодо можливостей Microsoft Teams від університету Кардіф Метрополітен, модератором якого виступила Мариам Рауф, менеджер із залучення глобального партнерства, а спікером - Гарет Джонс.

Дізналися про особливості проведення й адміністрування заходів за допомогою Teams Meeting, поширення комунікативних можливостей за допомогою каналів та громад, використання можливості календаря для планування зустрічей та нарад.


Засідання конкурсної комісії

25 жовтня 2023 року

Відбулося засідання конкурсної комісії на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників в університеті. Завершився перший етап - подання заяв, почався другий етап - робота конкурсної комісії, вибори трудовими колективами кафедр, Вченими радами факультетів та ін.

На засідання обговорили організаційні питання, терміни проведення конкурсу та прийнято рішення рекомендувати для обрання за конкурсом науково-педагогічних працівників, згідно з поданими заявами та документами.


Вересень 2023 р.

У вересні було проведено низку вебінарів  для здобувачів вищої освіти, щодо основних аспектів роботи на платформі дистанційної освіти MOODLE, які було проведено адміністраторкою сайту дистанційної освіти ХНПУ імені Г. С. Сковороди Юлією Білою.

 Для здобувачів вищої освіти денної форми навчання першого (бакалаврського) рівня вебінар був проведений 05 вересня 2023 р. У вебінарі взяли участь 398 здобувачів вищої освіти. Головною метою цієї зустрічі було ознайомлення здобувачів з інтерфейсом сайту дистанційної освіти і мобільного додатку MOODLE, загальними засадами реєстрації, основами роботи в особистому кабінеті з навчальними курсами на платформі  дистанційної освіти Університету.

Здобувачі денної форми навчання другого магістерського рівня брали участь у вебінарі 12 вересня 2023 р., на якому зареєструвалися 127 осіб. Основна увага на цьому вебінарі була зосереджена на особливостях вивчення і принципах роботи з навчальними дистанційними курсами, правилами проведення викладачами поточного, модульного та підсумкового контролю у системі дистанційної освіти MOODLE.

  Для здобувачів заочної форми навчання всіх рівнів вищої освіти вебінар з основних аспектів роботи у системі дистанційної освіти MOODLE  відбувся 14 вересня 2023 р. і зібрав 105 учасників. Під час вебінару були актуалізовані питання реєстрації й аутентифікації на сайті  MOODLE, організації особистої інформації профіля та опрацювання здобувачами дистанційних курсів.

Загалом, проведення  на початку нового навчального року семінарів, щодо основних аспектів роботи у системі дистанційної освіти MOODLE вже стає традиційним та сприяє підготовленій продуктивній співпраці між викладачами й здобувачами у системі дистанційної освіти ХНПУ імені Г. С. Сковороди.


Червень-Серпень 2023 р.

Центр разом з  кафедрою технологій дистанційного навчання та цифрової дидактики було забезпечено проведення національного мультипредметного тесту, магістерського тесту навчальної компетентності та магістерського комплексного тесту у тимчасових екзаменаційних центрах на базі ХНПУ імені Г.С. Сковороди. 

Для цього було обладнано 3 комп’ютерні класи, зібрано та налаштовано 37 комп’ютерів, обладнано приміщення відповідно до всіх вимог Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Залучені працівники  брали участь у навчальних тренінгах. Для проведення тестування співробітникам іноді доводилося працювати по 2 зміни, додаткових складнощів додавали тривалі повітряні тривоги та обстріли. Фахівці Центру брали активну участь у проведенні тестів: в.о. директора центру Ганну Дідоренко було залучено як помічника відповідального по тимчасовому екзаменаційному центру, Ігоря Гавриша та Еміля Алієва - як старших інструкторів, Миколу Мірошніченко - як чергового.


Перше засідання комісії із сертифікації ЕНК

23 червня 2023 р.

Відбулось перше засідання комісії  із сертифікації електронних навчальних курсів ХНПУ імені Г.С.Сковороди під головуванням проректора з навчально-наукової роботи Володимира Борисова. У засіданні брали участь Анна Боярська-Хоменко, вчений секретар; Ганна Дідоренко, директор центру інформатизації освіти; Ірина Радченя, директор центру забезпечення якості освіти; Світлана Доценко, завідувач кафедри технологій дистанційного навчання та цифрової дидактики в дошкільній освіті; Ігор Гавриш, завідувач навчально-методичної лабораторії комп’ютерних технологій в освіті та комп’ютерного адміністрування; Хан Алієв, завідувач навчальної лабораторії кафедри технологій дистанційного навчання та цифрової дидактики в дошкільній освіті.

На засіданні розглянули питання щодо сертифікації двох електронних навчальних курсів “Засоби цифрової підготовки в біології” (розробленого для здобувачів вищої освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди, які здобувають освітній ступінь бакалавра  зі спеціальності  091 Біологія, галузі знань 09 Біологія,  автором якого є Москаленко Володимир Валентинович, доцент кафедри технологій дистанційного навчання та цифрової дидактики в дошкільній освіті) та  “Теорія і методика виховання. Інтегрована дисципліна. Модуль 2” (розробленого для здобувачів вищої освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди, які здобувають освітній ступінь бакалавра  зі спеціальності 013 Початкова освіта, галузі знань 01 Освіта/Педагогіка, авторами якого є Довженко Тетяна Олексіївна, декан факультету початкового навчання, Ушмарова  Вікторія Вікторівна, доцент кафедри початкової і професійної освіти, Іванченко Тетяна Миколаївна, викладач кафедри початкової і професійної освіти). Ганна Дідоренко, директор центру інформатизації освіти,  доповіла про результати оцінювання курсів здобувачами, результати методичної і технічної експертиз та запропонувала надати курсам сертифікати. Світлана Доценко, завідувач кафедри технологій дистанційного навчання та цифрової дидактики в дошкільній освіті, звернула увагу на особливості проведення методичної експертизи на прикладі ЕНК “Засоби цифрової підготовки в біології”. 

Після обговорення та розгляду результатів експертиз комісія прийняла одноголосне рішення щодо видачі сертифікатів наданим електронним навчальним курсам та подання їх на затвердження Вченої ради університету.


13 лютого 2023 р. 

Звітували про роботу центру інформатизації освіти на засіданні Виконавчої ради університету.


Лютий 2023 р. 

Розроблено шаблон персонального сайту викладача. Створення відеоінструкції.

На виконання вказівок керівництва та задля оптимізації обсягів на сервері офіційного сайту Університету, оголошуємо про видалення всіх персональних сторінок викладачів з офіційного сайту університету та створення їх ресурсами платформи Гугл-сайт.

Шаблон персональної сторінки

Відеоінструкція

Для можливості заповнення шаблону, необхідно надіслати листа із запитом на поштову скриню: didorenko.anna@hnpu.edu.ua


Січень 2023 р.

Розроблено сайт для Сковорода-хабу. На сайті хабу, у зручній формі розміщено всю інформацію про діяльність проєкту, розклад заходів. Заплановано масштабне просування хабу у соціальних мережах, для цього створено канали на платформах Телеграм та Ютуб.

Покликання на сайт: https://sites.google.com/hnpu.edu.ua/khnpu-eduhub

Телеграм канал: https://t.me/eduhubKhnpu

Ютуб канал: https://www.youtube.com/channel/UCYI0yA8sHKYb81c3-ECJNKQ


61002,  м. Харків, вул. Алчевських (Артема), 29,

e-mail: didorenko.anna@hnpu.edu.ua

Ганна
Дідоренко

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.