Стажування (підвищення кваліфікації) співробітників редакційно-видавничого відділу
З 22 березня до 26 квітня 2021 року проходить стажування (підвищення кваліфікації) співробітників редакційно-видавничого відділу. 7 квітня відбулося заняття з презентацією на тему: "Український правопис: з минулого в сьогодення". Лекторка - докт. філол. наук, проф., завідувачка кафедри українознавства і лінгводидактики Маленко Олена Олегівна.
Вручення сертифікатів про проходження стажування з курсу «Робота у СДО Moodle»
10 лютого 2021 року відбулося вручення сертифікатів про проходження стажування з курсу «Робота у СДО Moodle (спеціалізований рівень)» викладачам та співробітникам університету, які є відповідальними за дистанційне навчання на факультетах. Протягом чотирьох місяців (обсягом 90 год) відповідно розробленій програмі вони проходили стажування на кафедрі інформаційних технологій Інституту інформатизації освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди. За цей період викладачі навчилися створювати та змістовно наповнювати дистанційні курси на платформі Moodle.
Висловлюємо подяку ректору Бойчуку Юрію Дмитровичу та директору інституту інформатизації освіти Прокопенко Андрію Івановичу за організацію та підтримку стажування викладачів, що дало змогу суттєво підвищити цифрову компетентність викладачів нашого університету.
Нагадуємо, що продовжено безплатне стажування для викладачів.
Запрошуємо всіх бажаючих!
Для проходження стажування потрібно заповнити онлайн-анкету за посиланням:
//hnpu.edu.ua/uk/stazhuvannya-pedagogichnyh-i-naukovo-pedagogichnyh-pracivnykiv-zakladiv-vyshchoyi-osvit
Засідання Виконавчої ради від 01 лютого 2021 р.
Традиційно щопонеділка у нашому університеті відбулося засідання Виконавчої ради (Ради з якості) за участі проректорів, деканів факультетів та керівників підрозділів. 1 лютого засідання відбулось в офлайн форматі, під головуванням ректора університету Юрія Бойчука. Нарада розпочалась з урочистих привітань з днем народження проректора з навчально-виховної роботи Борисенко Н.О. та декана природничого факультету Маркіної Т.Ю. Колектив сковородинівського університету щиро бажає іменинникам творчої енергії, наснаги та наполегливості у здійсненні всіх задумів.
Основними питаннями, винесеними на розгляд ради були:
1. Стан та перспективи розвитку дистанційного навчання в університеті ( Житеньова Н.В.);
2. Самоврядування здобувачів вищої освіти як умова розвитку соціальної активності майбутніх юристів (Гончаров Д.А.);
3. Про інформаційність, змістовність та актуальність наповнення сторінок факультету мистецтв та кафедр на офіційному сайті ХНПУ імені Г.С. Сковороди (Губа А.В., Аудитор: Дідоренко А.С.);
4. Про змістовність та актуальність наповнення сторінок сайту факультету початкового навчання ( Довженко Т.О., Аудитор: Дідоренко А.С.);
5. Про підсумки внутрішнього аудиту документообігу деканату та кафедр фізико-математичного факультету (Пономарьова Н.О.);
6. Про роботу факультетів університету з профорієнтації випускників закладів середньої освіти (декани всіх факультетів).
Засідання Виконавчої ради від 25 січня 2021 р.
25 січня 2021 року у дистанційному форматі відбулося засідання Виконавчої ради (Ради з якості) за участі проректорів, деканів факультетів та керівників підрозділів.
Розпочинаючи роботу онлайн-зустрічі, ректор університету Юрій Бойчук, передусім привітав колектив з Днем Соборності України. «Це свято нагадує нам, що Україна єдина, нероздільна держава, а ми – єдиний народ. Саме в єдності – наша сила. І ми маємо докласти всі зусилля для того, щоб майбутні вчителі, нова генерація педагогів, яких ми готуємо в університеті, несли цю важливу ідею у суспільство, були справжніми патріотами своєї батьківщини. Це є в місії нашого університету. Адже лише спільними зусиллями та добрими справами зможемо гідно відповісти на внутрішні та зовнішні виклики сьогодення, побудувати вільну, економічно і духовно багату державу, якою будуть пишатися наступні покоління»,- зазначив Юрій Дмитрович.
Основними питаннями, винесеними на розгляд членів ради були:
1. Запобігання та виявлення академічного плагіату у наукових працях науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти університету (проф. Прокопенко А.І.);
2. Мультимедійна лекція як сучасна форма управління освітнім процесом на природничому факультеті (проф. Маркіна Т.Ю.);
3. Про змістовність та актуальність наповнення сторінок українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки- Основ’яненка та кафедр на офіційному сайті університету (проф. Голобородько К.Ю.);
4. Про роботу факультетів університету з профорієнтації випускників закладів середньої освіти. (Родченко Т.А.).
Онлайн-засідання Виконавчої ради від 11.01.2021 року
11 січня 2021 року відбулося перше, у новому році, засідання Виконавчої ради (Ради з якості) під головуванням ректора університету Юрія Дмитровича Бойчука.
Анна Дідоренко, начальник відділу комп’ютерного адміністрування, виступила з доповіддю "Про змістовність та актуальність наповнення сторінок факультету іноземної філології та кафедр факультету на офіційному сайті університету".
Було відмічено, що Факультетом іноземної філології і кафедрами було проведено велику роботу щодо оновлення інформації на офіційних сторінках сайту ХНПУ. Всі головні сторінки факультету та кафедр мають англомовну версію, а кафедра англійської мови зробила супровід англійською розділам Історія кафедри, Співробітники та Персональним сторінкам викладачів. На сторінках факультету та кафедр інформація структурована, оновлена та приведена у відповідність до Рекомендацій щодо розміщення інформації на офіційному сайті університету. На офіційній сторінці факультету іноземної філології, у розділі Освітня діяльність, потрібно додати посилання на освітні програми 2020 року.
Кафедрам бажано розробити логотипи, єдина кафедра, яка має логотип, це кафедра східних мов. Факультету та випускаючим кафедрам у розділі Освітня діяльність потрібно розмістити силабуси, роз’яснення відповідальним особам надано, сподіваюсь на плідну співпрацю.
Засідання Виконавчої ради від 23 листопада 2020 р.
23 листопада 2020 року у дистанційному форматі відбулося чергове засідання Виконавчої ради (Ради з якості) під головуванням в.о. ректора університету Юрія Дмитровича Бойчука.
Директор Інституту інформатизації освіти Андрій Іванович Прокопенко виступив з доповіддю «Перевірка на плагіат магістерських досліджень (2019/2020 н.р.)».
Онлайн-нарада з питань організації роботи офіційного сайту ХНПУ імені Г.С. Сковороди
11 листопада 2020 року відбулася онлайн-нарада з питань організації роботи офіційного сайту ХНПУ імені Г.С. Сковороди під головуванням в.о. ректора університету Юрія Дмитровича Бойчука.
У заході взяли участь проректори університету, завідувачі кафедр та керівники структурних підрозділів. Учасники онлайн-зустрічі обговорили концепцію розвитку офіційного комплексного веб-сайту ХНПУ імені Г.С. Сковороди як засобу презентації сучасного університету у глобальному інформаційному середовищі. Юрій Дмитрович акцентував увагу на необхідності постійного інформаційного оновлення та актуалізації новин на веб-сайті першого педагогічного.
Керівник відділу комп’ютерного адміністрування Анна Сергіївна Дідоренко виступила з доповіддю «Алгоритм оновлення інформації на офіційному сайті ХНПУ імені Г.С. Сковороди». Доповідачка детально проаналізувала інформацію на сайті університету по окремим структурним підрозділам та надала практичні рекомендації з розміщення актуальних новин на головному електронному ресурсі нашого університету.
Нарада для гарантів освітніх програм
10 листопада 2020 року відбулася нарада для гарантів освітніх програм. У нараді взяли участь: проректор з навчально-наукової роботи – Наталія Якушко, директор центру ліцензування, акредитації і контролю якості освіти – Ірина Єсьман, начальник відділу менеджменту і моніторингу діяльності університету – Вікторія Плахтєєва, начальник відділу комп’ютерного адміністрування – Анна Дідоренко.
Під час наради обговорювались питання щодо підготовки до акредитаційної експертизи освітніх програм вступу 2021 р.
Онлайн-засідання Виконавчої ради
02 листопада 2020 року відбулося онлайн-засідання Виконавчої ради (Ради з якості) під головуванням в.о. ректора університету Юрія Дмитровича Бойчука.
Анна Дідоренко, начальник відділу комп’ютерного адміністрування, виступила з доповіддю "Про стан офіційного сайту університету та вимоги до його оновлення". У якій йшлося, що після нарад з керівництвом нашого університету, Відділом комп'ютерного адміністрування було оновлено Рекомендації щодо розміщення інформації на офіційному сайті, які було надіслано на всі факультети та кафедри 28 жовтня. Керівників підрозділів було ознайомлено зі змістом оновлених рекомендацій.
Оголошено що 12 листопада об 11-00 відбудеться онлайн-нарада за участю Ректорату на якій буде більш детально розглянуто кожен структурний підрозділ. Нараду буде проведено на платформі Meet.
Запропоновано керівництву включити до плану ректоратів питання звітування щодо персональних сторінок структурних підрозділів на офіційному сайті університету.
Перший вебiнар серії «The Unicheck educational community»
28 жовтня 2020 року Unicheck Україна (ТОВ «Антиплагiат»), провiв перший вебiнар серії «The Unicheck educational community» для обміну досвідом між викладачами Харкiвського регiону про налагодження онлайн навчання та академічної доброчесності.
Анонсована зустрiч в 1 годину стала майже тригодинним корисним, продуктивним спiлкуванням iз колегами, якi щедро дiлились своїми напрацюваннями в диджиталізації процесу навчання, розповіли які інструменти використовують та як залучають студентів до академічної доброчесностi.
Вiд нашого Унiверситету подiю вiдвiдав директор Iнституту iнформатизацiї освiти Андрiй Iванович Прокопенко i рекомендує ознайомитись з корисними матерiалами щодо дистанцiйної освiти та академiчної доброчесностi:
Стажування викладачів ХНПУ імені Г.С.Сковороди з дистанційного навчання
21 жовтня 2020 року Інститутом інформатизації освіти на базі кафедри інформаційних технологій розпочато стажування викладачів, які є відповідальними на факультетах за дистанційне навчання. Завідувачка кафедри ІТ С.О. Доценко доповіла про організаційні моменти стажування та провела перше заняття щодо наповнення дистанційних курсів на платформі Moodle ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Заняття будуть проводитися щотижня. Списки відповідальних за дистанційне навчання на факультетах буде розміщено на сторінці Інститут інформатизації освіти.
Триває стажування для викладачів університету. Заняття проводяться в трьох корпусах у зручний для викладачів час, в малих групах та із дотримання карантинних обмежень. За жовтень вже пройшло стажування понад 30 викладів університету. Заняття проводять висококваліфіковані викладачі кафедри ІТ: доктор пед.наук, проф. С.О. Доценко; канд.фіз.-мат. наук, доцент В.В. Москаленко; кан.пед.наук, доцент В.В. Лебедєва; кан.пед.наук, доцент Н.І. Толяренко; кан.пед.наук, викл. Х.М. Алієв.
Для проходження стажування викладачам потрібно заповнити онлайн-анкету на сторінці Інституту інформатизації освіти або Кафедри інформаційних технологій.
Онлайн-анкета "Реєстрація на стажування з дистанційної освіти"
Cтажування викладачів із питань дистанційного навчання на базі кафедри інформаційних технологій
14 вересня 2020 року, на ректораті ХНПУ імені Г.С.Сковороди, директором інституту інформатизації освіти А.І. Прокопенком було презентовано план стажування викладачів із питань дистанційного навчання на базі кафедри інформаційних технологій відповідно до наказу № 64-од від 17 квітня 2020 року. Для проходження стажування викладачам потрібно заповнити онлайн-анкету на сторінці Інституту інформатизації освіти або Кафедри інформаційних технологій.
За даними анкети будуть створені групи по 10 осіб відповідно обраного рівня володіння комп'ютером.
Стажування буде проходити в зручний для викладача час.
За результатами стажування видається сертифікат.
Перша зустріч робочої групи з вивчення і узагальнення досвіду ЗВО Харківської області щодо використання дистанційних форм навчання та визначення шляхів впровадження змішаного навчання у 2020-2021 навчальному році
14 липня 2020 року відбулась перша зустріч робочої групи, під керівництвом директора Харківського регіонального інституту державного управління Білової Людмили Олександрівни, з вивчення і узагальнення досвіду ЗВО Харківської області щодо використання дистанційних форм навчання та визначення шляхів впровадження змішаного навчання у 2020-2021 навчальному році.
Нарада відбулась в онлайн режимі на платформі Zoom. В ній приймали участь представники 11 ЗВО м. Харкова. Від ХНПУ імені Г.С. Сковороди до даної робочої групи входить директор Інституту інформатизації освіти Андрій Іванович Прокопенко.
Обговорювалися питання щодо розробки загального положення адміністративного введення у ЗВО України форм змішаного та дистанційного навчання, а також проблема тарифікації навантаження у вищеозначених формах для подальшого внесення пропозицій в МОН України.
Разом перетворюємо виклики на можливості
За період карантину колективом ХНПУ імені Г. С. Сковороди були зроблені вагомі кроки у напрямку розвитку дистанційної освіти, завдячуючи яким Університету вдалося зберегти ефективність навчального процесу у нових умовах і закласти фундамент подальшого ефективного поступу.
Для технічної підтримки, консультацій і допомоги в користуванні системою дистанційної освіти Moodle (ПДО ХНПУ) за кожним факультетом та підрозділом Університету було закріплено окремого співробітника Інституту інформатизації освіти, що дозволило у стислі строки організувати на ПДО ХНПУ остаточну реєстрацію усіх викладачів та студентів, які були подані факультетами. Нині повністю зареєстровано 7 із 11 факультетів.
Паралельно ведеться реєстрація дистанційних курсів по всіх факультетах та підрозділах, яких уже нараховується близько 1700, що в декілька разів більше, ніж станом на початок карантину. Точні цифри називати складно – інформація постійно оновлюється.
Наведемо цифри поточної кількості зареєстрованих курсів основних навчальних підрозділів Університету (на 02.05.2020):
Історичний факультет - 78
Факультет психології і соціології - 168
Фізико-математичний факультет - 162
Факультет мистецтв - 244
Факультет іноземної філології - 217
Природничий факультет - 115
Український мовно-літературний факультет імені Г. Ф. Квітки-Основ'яненка - 197
Юридичний факультет - 78
Факультет початкового навчання - 92
Факультет дошкільної освіти - 44
Факультет фізичного виховання і спорту - 57
Інститут інформатизації освіти - 53
Інститут підвищення кваліфікації педагогічних працівників і менеджменту освіти - 8
Аспірантура (докторська школа) - 35
Проректором з наукової роботи Бойчуком Юрієм Дмитровичем розроблено план проведення екзаменаційної сесії та протокол проведення іспитів у дистанційній формі.
Проректором з інноваційної діяльності та перспективного розвитку Зубом Станіславом Сергійовичем й Інститутом інформатизації освіти (на базі Науково-навчальної лабораторії розробки програмного забезпечення) ведеться активна підготовка по завантаженню екзаменаційних білетів в ПДО ХНПУ та організації іспитів, створюються інструкції для викладачів та студентів, розробляються скрінкасти для технічного персоналу ХНПУ, який зайнятий у підготовці до сесії в режимі онлайн.
Усе вищеозначене дає підстави на високу оцінку ступені готовності нашого Університету не тільки до ведення навчального процесу у дистанційній формі, а також для проведення екзаменаційних сесій у такому форматі.
Директор Інституту інформатизації освіти, Прокопенко А.І.
Сервіс для відеоконференцій Google Hangouts Meet
Шановні колеги!
Раді Вам повідомити, що завдяки нашій співпраці з компанією Google, нам надана можливість користуватися преміум функціями сервісу Hangouts Meet, який входить до складу пакету G Suite for Education до 1 липня 2020 року! Ми вже підключили та налаштували для Вас цей сервіс на сервері Університету і зробили його доступним для всіх, хто має акаунт у домені hnpu.edu.ua (має поштову скриньку, яка закінчується на @hnpu.edu.ua). Він дозволяє створювати відеоконференції (вебінари) у прямому ефірі та по розкладу.
Завдяки преміум доступу, Ви маєте можливість:
- мати до 250 учасників відеоконференції одночасно
- робити пряму трансляцію відеозустрічі (до 100 000 глядачів у домені)
- записувати відеконференцію.
Якщо у когось з наших співробітників немає поштової скриньки в домені hnpu.edu.ua, вони можуть відкрити її, звернувшись до експлуатаційно-технічного відділу Університету (тел. 700-35-22, або на пошту support@hnpu.edu.ua).
Сервіс є кросплатформеним і може використовуватися як на стаціонарних комп’ютерах, так і на мобільних пристроях.
Для організації вебінару Вам, наприклад, всього лише потрібен смартфон та доступ до інтернету!
Веб-версія сервісу: meet.google.com
Додаток для Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.meetings
Додаток для iOS: https://itunes.apple.com/app/hangouts-meet/id1013231476
Пам'ятка по використанню Hangouts Meet: https://support.google.com/a/users/answer/9300131
Запрошуємо Вас зробити ще один крок до якісного дистанційного навчання!
Інститут інформатизації освіти ХНПУ імені Г.С.Сковороди
Поради для забезпечення дистанційного навчання студентів під час карантину (12.03.2020-03.04.2020)
В нестандартних, екстрених ситуаціях необхідно швидко орієнтуватись та діяти ефективно, обираючи легкі, зручні, зрозумілі інструменти.
В ситуації, що склалась, коли на період карантину «заборонено відвідування закладів освіти її здобувачами», а викладачі мають виконувати «іншу організаційно-педагогічну роботу» оптимальним є налаштування дистанційного навчання.
Реалізувати дистанційне навчання можна використовуючи як повноцінні системи (Moodle, Google Classroom, Blackboard тощо), так і за допомогою звичних месенджерів (Viber, Telegram тощо) або соціальних мереж (Facebook та інші).
Для тих викладачів, хто використовує або достатньо знайомий з системою Moodle – це найкращий вибір. Адже вона є основною платформою дистанційної/змішаної форм навчання в нашому Університеті та надає широкі можливості для наповнення навчальних курсів: завантаження файлів, розміщення презентацій, проведення опитування, використання тестових технологій, отримання зворотного зв’язку від студентів, налагодження інтерактивної взаємодії тощо. У багатьох наших викладачів вже є розроблені дистанційні курси в Moodle, якими можна користуватись.
Також повноцінним середовищем для організації дистанційного навчання є он лайн системи Google Classroom (безкоштовна он лайн система), Blackboard та інші; але деякі з них є платними.
Найбільш простим та мінімальним варіантом підтримки навчального процесу під час карантину є використання месенджерів і соціальних мереж, де створюються цільові групи (наприклад, по напрямах навчання), в які додають студентів для розсилки їм посилань на навчальний матеріал та завдань для самостійної роботи. Можна використовувати вже існуючі в деканатах студентські групи. Самі студенти також можуть допомогти в організації електронних груп. Бажано уникати надмірного дроблення по групах, тобто, щоб одного й того ж студента не заносити в декілька груп і не розпорошувати увагу. В Viber, для більшої конфіденційності можливе створення ВайберСпільноти.
Для надання відео контенту можна проводити прямі трансляції на каналі YouTube, де після ефіру є можливість зберегти відеоматеріал для повторного використання. Окрім цього прямий ефір можна транслювати через Facebook, а також Instagram, який особливо до вподоби студентам. Дату і час початку прямого ефіру або посилання на збережені відеоматеріали – розміщувати в групах студентів. Якщо Вам необхідно записати відео з екрану – на допомогу прийдуть прості у використанні сервіс Loom та програма oCam.
Для тестування або проведення інтерактивного опитування стануть в нагоді такі системи як Learning Apps та Google Forms. В останній є можливість підключити електронну таблицю Excel і отримувати всі результати опитування в реальному часі. Та найбільше нам подобається усе ж Moodle з її гнучкою і глибокою системою тестів.
Готові навчальні курси можна знайти на он лайн ресурсах Prometheus, ВУМ та ін. На них потрібна індивідуальна реєстрація. Також багато готового відеоматеріалу (навчальні відео, документальні та художні фільми за темами) можна відшукати на YouTube та у мережі.
Інтернет ресурси:
Необхідно пам’ятати, що запорукою успішного проходження випробувань, що час від часу підкидає нам сучасний світ, насамперед, є психологічний фактор. Наш український менталітет схильний до проблемного сприйняття світу, але час переходити до “мислення можливостей”. Збереження позитивного настрою, допомога один одному, дружня підтримка, зацікавленість в освоєнні сучасних технологій дозволить нам, освітянам, після періоду карантину стати загартованішими, професійнішими, гнучкішими, сучаснішими.
Інститут інформатизації освіти
Щіро вітаємо доктора педагогічних наук, професора, директора Інституту інформатизації освіти, професора кафедри інформаційних технологій Прокопенка Андрія Івановича з отриманням почесного звання "Людина року - 2019" та доктора педагогічних наук, доцента, завідувачку кафедри інформаційних технологій Доценко Світлану Олексіівну з перемогою у номінації "Науковець року".
Вийшов з друку навчальний посібник «Технології дистанційного навчання: методологія створення та супроводу навчальних курсів». Автори: Прокопенко А.І, Підчасов Є.В., Москаленко В.В., Доценко С.О., Лебедєва В.В.
У посібнику відображено методологію та базові підходи до застосування інформаційно-комунікаційних електронних технологій в організації дистанційного навчання. Надаються ключові вимоги, принципи, елементи й технології розробки, побудови та супроводу дистанційного навчального курсу (на прикладі платформи Moodle). Посібник спрямовано на широке коло користувачів системи дистанційного навчання: від викладачів до студентів.
Висловлюємо подяку науковим консультантам з питань організації дистанційного навчання за допомогу у створенні даного посібника: Кухаренко Володимиру Миколайовичу та Олійник Тетяні Олексіївні.
Електронна версія посібника
Інститут інформатизації освіти, кафедра інформаційних технологій запрошує аспірантів, докторантів, викладачів, співробітників вузу на тренінги з цифрової компетентності.
Тематика тренінгів:
- Робота з інтерактивною дошкою.
- Документообіг.
- Google сервіси.
- Інфографіка.
- Створення відеоконтенту.
- 3-D графіка.
- Тестові технології.
Орієнтовний початок тренінгів – 15 січня 2020 року.
Група – 10 осіб.
Розклад та вартість тренінгів будуть відомі після набору груп.
Телефони для довідок:
097678409 – адміністратор тренінгів (Лебедєва Вікторія)
0984433650 – з усіх питань реєстрації (Ільченко Ольга)
12 листопада 2019 року Інститутом інформатизації освіти на кафедрі Інформаційних технологій, було введено до експлуатації інтерактивну дошку в аудиторії 307-В (вул. Валентинiвська 2):
- діагональ екрану — 65”;
- Windows 10 Pro;
- Intel® Core™ i5-i7 8th gen, 8GB DDR4, 256GB SSD M.2;
- 3840×2160, IR touch 20 point;
- WiFi 802.11 ac 2.4GHz/5GHz, BT4.2, Gigabit Ethernet;
- USB 3.0 x 6, Earphone Out, Microphone In;
- Independent Graphic Card GeForce GT1030.
Використання інтерактивної дошки в освітньому процесі дозволить підвищити рівень знать студентів ХНПУ імені Г. С. Сковороди та значно спростить роботу викладача. Тепер вони зможуть:
- об'єднувати всі пристрої лабораторії на multiboard;
- наочно знайомити студентів з 3D-моделями;
- записувати видеолекції, лабораторні роботи;
- проводити інтерактивні презентації;
- створювати наглядні лекційні та лабораторні матеріали;
Доступними для використання в освітньому процесі надані спеціальні програмні продукти: Note, Answer, Connect, Flashlight, Capture, mClass, Timer, OfficeSuite, Marker та MozaBook тощо.
Шановні колеги!
Інститут Інформатизації освіти та кафедра інформаційних технологій щиро вітає усіх із Днем працівників освіти.
Ми дякуємо Вам за Вашу нелегку працю та відданість їй. Завдяки Вам світ стає розумнішим та мудрішим, культурним та освіченим. Щиро бажаємо Вам благополуччя, натхнення, терпіння та здоров’я. Вдячні Вам за важку, але важливу та надихаючу працю.
З повагою проф. Прокопенко А. І. та проф. Доценко С. О.
21 вересня 2019 року
VI освітній проект «Ніч науки»
21 вересня 2019 року Інститут інформатизації освіти та Кафедра інформаційних технологій прийняли участь у VI освітньому проекті «Ніч науки». Відвідувачам було запропоновано мастер клас із виготовлення 3D голограми, програмованого робота, зошити, книги, розмальовки із доповненою реальністю тощо. Дякуємо усім учасникам проекту та запрошуємо приєднатися до нас наступного року.
21 вересня 2019 року
9 Наукові пікніки
Команда ХНПУ імені Г.С.Сковороди взяла участь у "9 Наукових пікніках" у Харковi, що вiдбулися у суботу 21 вересня 2019р. (з 13 до 18 години) у Покровському сквері (Ст.м. «Історичний музей»/ «Майдан Конституції»).
Команда учасникiв ХНПУ імені Г.С. Сковороди:
А саме:
Прокопенко Андрiй Iванович, Масич Вiталiй Васильович, Андрієвська Віра Михайлівна, Яловега Ірина Георгіївна, Чайковська Марія Володимирівна, Токарев Павло Леонідович, Коц Сюзанна Миколаївна, Коц Вiталiй Павлович, Танько Тетяна Петрівна, Тарарак Наталія Григорівна, Кордубан Марина Валеріївна, Соловйова Юлія Олександрівна, Портян Марина Олександрівна, Перетяга Людмила Євгенівна, Прокопенко Iрина Андрiївна.
I чудовi студенти нашого унiверситету:
Лубінець Олеся, Білаш Олена, Пономар Аліна, Козачок Евгенiя, Лаврухiна Вiкторiя, Деяк Анастасiя, Савицька Iнна, Денисенко Анна, Пономаренко Катерина, Турчинова Аліна, Довгалюк Дмитро.
Гостi пiкнiкiв мали можливiсть на нашiй локацiї помалювати 3D ручкою, погратись програмованою мишею-роботом та антигравiтацiйною машинкою, поспостерiгати дiючу катушку Тесла, перевiрити силу власного голосу, побачити процес звукоутворення, зробити цiкавi поробки у технiцi квiлiнгу та провести оцiнку функцiонального стану органiзму.
Команда учасникiв ХНПУ імені Г.С. Сковороди:
А саме:
Прокопенко Андрiй Iванович, Масич Вiталiй Васильович, Андрієвська Віра Михайлівна, Яловега Ірина Георгіївна, Чайковська Марія Володимирівна, Токарев Павло Леонідович, Коц Сюзанна Миколаївна, Коц Вiталiй Павлович, Танько Тетяна Петрівна, Тарарак Наталія Григорівна, Кордубан Марина Валеріївна, Соловйова Юлія Олександрівна, Портян Марина Олександрівна, Перетяга Людмила Євгенівна, Прокопенко Iрина Андрiївна.
I чудовi студенти нашого унiверситету:
Лубінець Олеся, Білаш Олена, Пономар Аліна, Козачок Евгенiя, Лаврухiна Вiкторiя, Деяк Анастасiя, Савицька Iнна, Денисенко Анна, Пономаренко Катерина, Турчинова Аліна, Довгалюк Дмитро.
Гостi пiкнiкiв мали можливiсть на нашiй локацiї помалювати 3D ручкою, погратись програмованою мишею-роботом та антигравiтацiйною машинкою, поспостерiгати дiючу катушку Тесла, перевiрити силу власного голосу, побачити процес звукоутворення, зробити цiкавi поробки у технiцi квiлiнгу та провести оцiнку функцiонального стану органiзму.
19 квітня 2019 року
COLINS’2019
19 квітня 2019 в Національному технічному університеті "Харківський полiтехнiчний інститут" відбулась Міжнародна конференція 3st International Conference on Computational Linguistics and Intelligent Systems (COLINS’2019).
Конференція була присвячена висвітленю сучасного стану досліджень з лінгвістики та штучного інтелекту. Від ХНПУ імені Г.С. Сковороди із спільною доповідю на тему "A(n) Assumption in Machine Learning" (D.A. Klyushin, S.I. Lyashko, S.S. Zub) виступив Зуб Станіслав Сергійович проректор з інноваційної діяльності та перспективного розвитку.
Доповідь викликала зацікавленість слухачів бо зараз в комп'ютерній лінгвістиці тільки деякими дослідниками використовуються двохвибіркові критерії для перевірки рівності розподілів.
4 квітня 2019 року
Методологічний семінар «Інформаційно-цифровий простір України: трансформаційні процеси і перспективи розвитку»
Методологічний семінар Національної академії педагогічних наук України організований і проведений Відділенням загальної середньої освіти та інститутом інформаційних технологій і засобів навчання «Інформаційно-цифровий простір України: трансформаційні процеси і перспективи розвитку» відбувся у Києві 4 квітня 2019 року. Учасниками стали понад 180 осіб. Напередодні семінару у соціальній мережі Facebook було створено спільноту, до якої приєдналося понад 350 осіб. Загалом до програми семінару увійшло майже 100 доповідей і виступів.
Проректор з інноваційної діяльності та перспективного розвитку Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди Станіслав Сергійович Зуб та директор Інституту інформатизації освіти університету Андрій Іванович Прокопенко преставили досвід застосування грід-технологій в науці та освіті. Зокрема висвітлено завдання дистанційної освіти, в яких застосування грід-технології може привести до істотного підвищення ефективності навчального процесу, та представлено досвід університету з розв’язання окреслених завдань.
Проходження семінару було висвітлено в статті: Інформаційно-цифровий освітній простір України: перспективи розвитку. Ознайомитися докладніше зі статтею можливо у Всеукраїнській газеті «Освіта і суспільство», №4(13), стор. 7, квітень 2019.
27 березня 2019 року
Міжнародна XVII конференція з фізики високих енергій і ядерної фізики
27 березня 2019 в Національному науковому центрі "Харківський фізико-технічний інститут" відбулась щорічна XVII міжнародна конференція з фізики високих енергій і ядерної фізики. Від ХНПУ імені Г.С. Сковороди із спільною доповідю на тему "Математичне моделювання динаміки взаємодіючих матеріальних точок на гладких не перетинаються многовидах в евклідовому просторі" (S.S. Zub, N.I. Lyashko, V.V. Semenov) виступив Зуб Станіслав Сергійович проректор з інноваційної діяльності та перспективного розвитку.
Доповідач предстатвив новий метод оптимізації для пошуку найближчих пар точок на гладких не перетинаються многовидах в евклідовому просторі.
Обговорювались питання стійкості методу та його переваги перед існуючими методами. Доповідач надав вичерпні відповіді та предстатвив приклади реалізації методу для просторових кривих.
12 грудня 2018 року
Перша Всеукраїнська науково-практична конференція «Дистанційна освіта: реалії та перспективи»
12 грудня 2018 року, у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди відбулася Перша Всеукраїнська науково-практична конференція «Дистанційна освіта: реалії та перспективи». Відкрив конференцію вітальним словом ректор Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України Прокопенко Іван Федорович.
На конференції відбулося обговорення актуальних теоретичних і практичних проблем дистанційної освіти та значення електронних бібліотек у реалізації її завдань.
Більше світлин
Інформаційний лист