Міжнародна діяльність факультету іноземної філології

Здобувачі вищої освіти факультету реалізують право на академічну мобільність як в Україні, так і за її межами. Міжнародна академічна мобільність на факультеті зреалізована у двох варіантах щодо способу її організації:

  • організована – здобувачі вищої освіти навчаються за результатами щорічного конкурсу, який організовує МОН України, двосторонніх або багатосторонніх угод між університетом та закладами-партнерами;
  • індивідуальна – студенти навчаються на підставі отриманого гранту на навчання.

У 2018 році програмою академічної мобільності скористалися 25 здобувачів факультету іноземної філології. Слід зауважити, що порівняно з минулими роками розширилася географія стажування студентів. Вони навчаються у 8 містах КНР (Пекін, Шанхай, Далянь, Хефей, Хайкоу, Шицзячжуан, Ханчжоу, Нанкін) на стипендії інституту Конфуція, державної стипендії уряду КНР та стипендії університетів або провінцій.

Пекінський лінгвістичний університет, Ляонінський педагогічний університет, Хейбейський педагогічний університет, Хайнаньський університет, Шанхайський педагогічний університет, Чжецзянський університет фінансів і економіки надали здобувачам вищої освіти можливість навчатися за програмою академічної мобільності: освітні програми, що пов'язані з філологією і методикою навчання філологічних дисциплін стали пріоритетними для наших здобувачів.

Студенти факультету здобули ступінь магістра в нашому університеті (у грудні 2019 року) та продовжують навчання у ЗВО КНР, зокрема в Нанкінському педагогічному університеті, Хефейському університеті за програмами «Методика навчання китайської  мови як іноземної», «Перекладознавство».

Здобувачі мали можливість взяти участь у літньому двотижневому стажуванні у Пекінському університеті. Це грант від Посольства КНР в Україні спеціально для нашого університету з метою підвищення рівня лінгвосоціокультурної компетентності.

Також наші здобувачі отримують додаткові компетентсності і з європейських мов. Так, у листопаді 2018 року студенти долучилися  до освітньої програми з навчання німецької мови як іноземної в рамках співробітництва між Німецьким центром м.Харкова та мовним центром м.Берлін  (Німеччина), взяли участь у літніх курсах з німецької мови у мовному центрі м.Берлін (Німеччина) (липень 2018 року) та проходили стажування з італійської мови на рівні В1 у січні 2019 року.

За програмою академічної мобільності викладачі факультету проходили науково-педагогічне стажування в різних країнах: США, КНР, Польща, Литва, ФРН, Ізраїль, Франція, Чехія. Широка географія та різна сфера наукових інтересів викладацького стажування є важливим свідченням того, що АМ набуває популярності і стає необхідним кроком до удосконалення та покращення міжнародної співпраці у сфері освіти.

Так, проф. Калашник Л.С. пройшла стажування у Чехії та Державі Ізраїль з проблем навчання дітей в умовах інклюзії. Ст. викладач Компанієць О.В. та викладач Баличева В.М. пройшли стажування з методики навчання мови іврит у Державі Ізраїль. Доценти Руда Н.В., Подгурська І. О., Князь Г. О. пройшли стажування у Польщі щодо питань академічної доброчесності (м. Варшава).

Доценти Тарарак М.Ю., Лобзова С.Л., Яценко М.О., Разуменко Т.О. та проф. Тарарак О.В. брали участь у науковому семінарі вищої лінгвістичної школи (м.Честохова, Польща), який був присвячений впровадженню новітніх технологій у освіті (цифровий формат) (липень 2018 року).

Доценти Пивовар Ю.О. та Кошечкіна Т.М. відвідали конгрес, присвячений особливостям використання кіно- та медіа продукції у навчанні іноземної мови (Ерфурт, Берлін, листопад 2018 року).

Доцент Сидоров О.В. проходив наукове стажування у мовному центрі при університеті Ерланген-Нюрнберг (гранд уряду Баварії, Німеччина) з липня 2017 по серпень 2018 року. Мета – робота над підручником для студентів-германістів «Login 3».

Доценти Шпак Ю. О., Крапівник Г. О., Колода Д. В., Шевченко А. Г. проходили науково-педагогічне стажування у Вільнюсі в Університеті Міколаса Ромеріса на факультеті гуманітарних наук (у межах угоди між нашими університетами) як з питань методики навчання філологічних дисциплін, так і з новітніх тенденцій у науковій роботі.

Завідувач кафедри англійської фонетики і граматики доц. Перлова В.В. налагоджує зв’язки кафедри з Лінгвістичним центром у Греції. Очікується, що співробітництво з грецькими колегами надасть можливість кафедрі запровадити нові локації для проходження стажування її викладачів і відкриє для них нові збірники для публікацій наукових праць, що зареєстровані у наукометричних базах Web of Science та ін. Наразі маємо дві публікації у збірнику Journal of Applied Linguistics, випуском якого опікується означений центр.

У межах наукового стажування для молодих учених доцент кафедри романської філології Лепетюха А. В. отримала можливість працювати у лінгвістичній лабораторії університету Сержі-Понтуаз та співпрацювати з відділом міжнародних відносин у вищезазначеному ЗВО з метою встановлення міжуніверситетських зв’язків та майбутньої співпраці.


 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.