Гармаш Ірина Павлівна навчалася на художньо-графічному факультеті ХДПІ ім.Г.С.Сковороди (1986-1991) у чудових, творчих, професійних майстрів-викладачів, а саме: В.І.Тимошевський, Н.В.Вихованчук, Ю.Г.Тесленко... Ми були 2-м випуском новоствореного тоді факультету (вірніше - ще тільки відділення на ... фізико-математичному факультеті). Працюю майже 25 років у школі. Люблю роботу, працювала успішно з різним віком дітей (від 3,5 до...і старше) :-) ДЯКА за отримані в інституті знання та навички моїм наставникам! Бажаю всім Миру - у країні, в сім'ях, внутрішнього балансу та гармонії зі світом взагалі!
Харківська спеціалізована школа № 11, вчитель образотворчого мистецтва
Завідувач художнього відділення Школи сучасних театрально-сценічних напрямів м. Харків, викладач образотворчих та мультиплікаційних дисциплін вищої категорії, Член спілки художників України. Магістратура в ХНПУ ім. Г.С. Сковороди 2020-2022 р. |
Хочу висказати щиру подяку колективу кафедри образотворчого мистецтва Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди і особисто Паньок Тетяні Володимирівні, як керівнику диплому за щире ставлення і допомогу. Так сталося, що роки мого навчання співпали з непростим для всього світу і особисто для кожної людини «ковідним» іспитом. Було багато труднощів, пов’язаних з цим, але щире ставлення і зацікавленість викладачів нівелювало більшість проблем. І як результат - маю дуже приємні спогади і нових друзів!
Програма, за якою майбутні магістри отримують знання, є не тільки професійно вивіреною – вона розширює обсяг знань з урахуванням сучасних потреб. Що стосується особисто мене, не зважаючи на немалий досвід викладацької і творчої художньої роботи – мені було чому навчатися: і в образотворчих дисциплінах, і в педагогіко-психологічних і тим більше в науках, пов’язаних з новими технологіями.
Хочу побажати колективу кафедри образотворчого мистецтва ХНПУ імені Г. С. Сковороди подальшого процвітання і здійснення найсміливіших проектів!
вчитель образотворчого мистецтва Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів N 150 Харківської Міської Ради Харківської області. |
До вступу в педагогічний ВУЗ вже мала професію вчитель початкових класів та працювала 1 рік в Харківський школі.
В 1991 року поступила до Харківського національного педагогічного інституту імені Г.С.Сковороди на художньо-графічний факультет.
У 1996 року закінчила вже його, як університет за спеціальністю «Образотворче мистецтво», та получила кваліфікацію: Вчитель образотворчого мистецтва, художньої праці та креслення.
З жовтня 1996 року працюю вчителем образотворчого мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво» в ХЗОШ № 150.
В 2003 році стала переможницею районного етапу «Вчитель року», та брала участь в міському етапі.
З 2005 року маю педагогічне звання вчитель-методист.
З 2004 по 2013 рік в видавництві «Ранок» була співавтором «Робочих зошитів з образотворчого мистецтва», та методичних розробок уроків ( лінійка 1-7 кл. та лінійка для дошкільнят)
З 2014-2017 роки в видавництві «Основа» була автором «Альбомов для дошкільнят» «Малюємо залюбки», та планів -конспектів для 2 та 6 класів.
З 2006 по 2014 р. учасник Всеукраїнського експерименту цілісної системи художньо-естетичної освіти і виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів у процесі впровадження інтегрованих курсів «Мистецтво» (1-8 кл.), «Художня культура» (9-11 кл.)
Кандидат педагогічних наук, доцент, доктор філософії, доцент кафедри мультимедійного дизайну Харківської державної академії дизайну та мистецтв. |
У 1995 році закінчила Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди. Спеціальність: «Образотворче мистецтво». Кваліфікація: Вчитель образотворчого мистецтва, художньої праці та креслення.
Аспірантура в ХНПУ ім. Г.С. Сковороди 2003-2005
У 2006 року захистила кандидатську дисертацію у спеціалізованій вченій раді Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди із спеціальності 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки, тема дисертації «Підготовка педагогічних кадрів у Харківській та Київській художніх школах України (друга половина ХІХ – початок XX ст.)»
З 2007 по 2019 доцент кафедри Українського декоративно-прикладного мистецтва і графіки. Викладала такі дисципліни, як: «Батик», «Основи комп'ютерної графіки».
З 2013-2018року – декан художньо-графічного факультету Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди.
З вересня 2019 року доцент кафедри мультимедійного дизайну Харківської державної академії дизайну та мистецтв. Викладаю такі дисципліни, як: «Анімаційне проєктування»; «Робота в анімаційних матеріалах»; «Методика проектної діяльності в дизайні»; «Дизайн доповненої реальності»; «Інноваційна практики візуальних комунікацій».
Висікайло Тетяна Володимирівна |
народилася 13 листопада 1980 року в м. Харків;
1996-2001 рр. – навчалася у Харківському художньому училищі на живописному відділенні (викладач Висікайло В. І.);
2002-2005 рр. – навчання на художньо-графічному факультеті Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди за спеціадьністю «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво»;
з 2005 р. – розпочала трудову діяльність на посаді викладача спеціалізованих дисциплін Харківського художнього училища;
з 2012 р. – член Національної спілки художників України;
з 2017 р. – кандидат педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04«теорія і методика професійної освіти» (тема дисертації – «Формування фахової компетентності майбутніх учителів образотворчого мистецтва у процесі пленерної практики»);
з 2019 р. – присвоєне педагогічне звання викладача-методиста.
1993 рік закінчення художньо-графічного факультету Спеціальність «Образотворче мистецтво, креслення, художня праця». |
Пройшла шлях від лаборанта кафедри образотворчого мистецтва та креслення до заступника декана з виховної роботи та завідувача кафедри декоративно-прикладного мистецтва і графіки Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди.
У 1993-го року закінчила Харківський державний педагогічний інститут імені Г.С.Сковороди за спеціальністю «Образотворче мистецтво, креслення, художня праця». 1994 року прийшла на кафедру образотворчого мистецтва і креслення на посаду старшого лаборанта.
1995–2001 – Викладач кафедри образотворчого мистецтва та креслення Харківського державного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди 2003–2004 – Старший викладач кафедри Українського декоративно‑прикладного мистецтва і графіки Харківського державного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди
2011 – захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.09 – теорія навчання «Дидактичні умови організації інноваційного навчання у вищих педагогічних навчальних закладах»
2004–2016 – Заступник декана художньо‑графічного факультету з виховної роботи Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди
2016–2020 – Завідувачка кафедри українського декоративно‑прикладного мистецтва і графіки Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди з 05. 2020 у зв'язку з об'єднанням кафедр, доцент кафедри образотворчого мистецтва.
Авторка підручників та посібників з «Образотворчого мистецтва», «Художньої культури», «Мистецтва» для закладів загальної середньої освіти, член та голова журі мистецьких конкурсів та професійних конкурсів «Учитель року».
Нагороджена урядовими нагородами за волонтерську діяльність: пам’ятною медаллю «Герой України генерал-майор Кульчицький С. П.» (від Національної гвардії України) та Відзнакою МО України медаллю «За сприяння Збройним Силам України» (від міністерства оборони України).
Величенко Анна Геннадіївна. |
"Я закінчила магістратуру за спеціальністю образотворче мистецтво в 2022 році. На останньому курсі я вже почала працювати керівником гуртка образотворчого мистецтва в Харківській спеціальній школі № 5. Це був період дуже напруженого графіку роботи, бувало досить складно, але усі викладачі допомагали порадою, ставилися с порозумінням до усіляких складнощів, які виникали у мене та завжди йшли на зустріч.
Роки навчання запам'яталися головним чином, як щасливий період, коли досхочу займаєшся улюбленими справами! Адже перш за все, заради них я поступила сюди, бо не мислила свого життя без образотворчої діяльності. Живопис, малюнок, композиція, історія мистецтва, пластика, комп'ютерна графіка, вивчення народних ремесл…
Багате різноманіття творчих напрямків образотворчого мистецтва викладається на факультеті справжніми майстрами свого діла: проф. Т. Паньок, ст. викл. М. Азаркіна, доц. А. Алтухова, доц. Д. Чаус, доц. Ю Чекардін, доц. Л. Лісунова, доц. Моценко П М.
Хочеться подякувати їм за знання, якими вони щиро ділилися з нами. А головне, - «заражали» нас своїм натхненням у творчому процесі. Своїм особистим прикладом відношення до праці формували в нас відповідальність за обраний шлях.
Зараз я навчаю дітей образотворчому мистецтву. Мене дуже захоплює цей процес. Робота по справжньому творча i потребує натхнення. Діти дуже талановиті і безпосередні, з ними не занудьгуєш. Я завжди намагаюсь захопити їх чиїмось цікавим і новим. Багате різноманіття напрямків образотворчого мистецтва, які викладалися в процесі навчання в університеті дуже допомагають мені в роботі. Я розумію, що завдяки навчанню на нашому факультеті мистецтв здобула не тільки необхідні практичні знання і навички, якими користуюсь у своїй професійній діяльності. Головне, що я успадкувала від своїх викладачів, це високе відношення до своєї професії, як до служіння мистецтву і людям. Намагатимуся не впустити цю високу планку."
Вітюк Юлія Володимирівна |
"Після закінчення першого освітнього рівня (бакалавр) і здобуття кваліфікації бакалавр середньої освіти (образотворче мистецтво) у 2019 році я почала працювати викладачем в Чугуївській художній дитячій школі імені І. Ю. Рєпіна. Для подальшого кар’єрного успіху я закінчила у 2020 році магістратуру по освітній програмі «Образотворче мистецтво» на кафедрі образотворчого мистецтва.
Роки, які я провела у рідній альма-матер, без перебільшення, були незабутніми. Коли я була абітурієнтом – точно знала чого хочу – працювати з дітьми, допомагати їм розвивати свої здібності. Тому, серед усіх факультетів, я вибрала Художньо-графічний (нині факультет мистецтв) і не шкодувала ні дня про своє рішення. Й зараз, я з щирою вдячністю, згадую всіх викладачів, що направляли мене, мотивували не опускати руки, навіть, коли я думала що проблема немає рішення, допомагали порадою в скрутних ситуаціях й підтримали мене на шляху професійного становлення.
Завдяки теоретичним і практичним навичкам отриманим за період навчання – тепер я працюю на бажаній роботі, й постійно розвиваюсь у своїй сфері.
Шановні професори та викладачі факультету прийміть мою найщирішу подяку, ваша невпинна праця й самовіддача відкривають перед студентами велику кількість можливостей реалізувати себе у сучасному мінливому світі."
2010 рік закінчення художньо-графічного факультету (нині факультет мистецтв). Спеціальність «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво».
Працюю в іт-компанії Cloud Works, посаду – дизайнер. |
"Хочу висловити подяку художньо-графічному факультету та своїм викладачам у ХНПУ ім. Г. С. Сковороди. Завдяки здобутій освіті, я вже більше 10 років працюю в улюбленій індустрії і за професією. За цей період я тричі змінювала напрямки роботи - пробувала себе в різних видах дизайну, тому що база, яку я отримала у вузі, виявилася універсальною і відкривала переді мною великий спектр вакансій у цій галузі.
Немаловажними виявились і спільні предмети, які викладалися на факультеті. Адже, крім художніх навичок, дуже цінуються вміння спілкуватися, вести переговори, працювати в команді, презентувати себе та свою роботу. Це відрізняє від вузькоспрямованого спеціаліста та дає переваги на ринку праці.
Світ дизайну дуже швидко розвивається, змінюються тенденції і мені потрібно постійно вдосконалити свої навички, щоб бути в тренді. Але з правильним фундаментом знань робити це набагато легше, він допомагає будувати класну кар'єру."
2018 рік закінчення художньо-графічного факультету (нині факультет мистецтв).
Спеціальність 014 Середня освіта «Образотворче мистецтво». |
"Хочу подякувати усім викладач художньо-графічного факультету. У цих стінах пройшли мої студентські роки в творчій атмосфері. Навчатися було цікаво, а набутті значення корисними. ХНПУ імені Г. С. Сковороди надало можливість працювати та займатися своєю улюбленою справою.
Викладачі кафедр образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва та графіки: М. Азаркіна, О. Лазарев, Л. Лісунова, І. Малініна, П. Моценко, Т. Паньок, А. Радомська Л. Рєзнікова, В. Тимошевський Н. Чєн, Ю. Чекардін - цє професіонали свого діла!
Я вдячна кожному хто приймав участь в навчальному процесі та моєму становленні, як викладача. Наш факультет - це справжній «жіночій пансіон», де є можливість для всебічного розвитку.
Дякую засновникам цього факультету, бажаю художньо-графічному факультету високих досягнень та старанних студентів!"
Погребняк (Литовченко) Ганна Вадимівна.
Кандидат педагогічних наук, викладач спец дисциплін Краматорского фахового коледжу технології та дизайну. |
Я закінчила художньо-графічний факультет Харківського національного педагогічного університету у 2015 році. Роки освіти на факультеті подарували мені найкращих друзів по життю, побудували міцний фундамент для професійного зростання. На сьогодні я маю приємні спогади та плекаю щиру вдячність всім викладачам факультету.
Викладачам кафедри українського декоративно-прикладного мистецтва і графіки мистецтва та графіки я вдячна за формування мене як фахівця та особистості. Я вдячна Малиніній І.О. та Іноземцевій С.В. за сформований в мене образ чесного та принципового викладача, за знання зі спец. дисциплін за чуйні поради по життю. Вдячна Моценко П.М. за виховання в мене працелюбності та любові до народних промислів, Лісуновій Л.В. за знання з основ художнього розпису, Тимошевському В.І. за знання з основ типографіки, які значно розширили обрій художнього самовираження. Окрема вдячність від мене Чєн Н.В. за наставництво, за дружбу, за повагу, за знання з методики образотворчого мистецтва та за підтримку мене на шляху мого професійного становлення.
Викладачам кафедри образотворчого мистецтва я вдячна за знання з малюнку (Кулік В.Б, Рєзнікова Л.Г,) та живопису (Чаусу Д.В., Азаркіній М.А) що допомагають мені втілювати найсміливіший творчий задум. За любов до світового мистецтва (Паньок Т.В), що є джерелом натхнення для мене. За знання з перспективи і тіней(Черкардін Ю.А), основа яких передається мною студентам коледжу спеціальності дизайн. За знання з композиції (Лазарєв О.А), які є базисом до успішного кар'єрного зростання у мистецькій сфері.
А ще, я вдячна за повагу до студента. "Коли ідуть магістри, я встаю" - це фраза Куліка В.Б. стала пам'ятною нашому курсу.
Маю сказати "дякую"- декану факультету Шиловцевій Н.В., під вашим керівництвом виховувалися прекрасні фахівці!
Низький уклін професорам та викладачам факультету, довгих років життя та вдячних студентів.
"Мій університет-моя гордість!"
Я Аліна Сабірянова, закінчила навчання на кафедрі образотворчого мистецтва зовсім не давно, у 2020 році.
Пишу з великим задоволенням відгук про свій факультет, про свою кафедру образотворчого мистецтва. За роки навчання я дуже прикипіла до всіх викладачів і співробітників факультету, які завжди розуміють студента і в важкій ситуації знаходять компроміс, будь-яке питання здавалося, яке неможливо вирішити, прислухавшись до викладачів завжди знаходиш вихід, кваліфіковані фахівці знають своє справа. Рекомендую всім спробувати себе у самоврядування, це дружний колектив, друга родина, для небайдужих людей, які хочуть працювати на благо факультету та прав студентів
Активісти це для вас!
За роки мого шляху голови факультету, мені допомагала і була наставником Лісунова Людмила Володимирівна, без неї у мене б просто опустилися руки, стільки позитиву та мотивації мені ніхто не давав, її слова підтримки вселяли в мене віру, що все вийде, і правда у нас все вийшло) Рекомендую обов’язково спробувати себе в самоврядуванні, розкрити себе як лідер студентського життя, а наші викладачі кафедри обов’язково вам в цьому допоможуть!
Закінчила магістратуру на заочному відділенні образотворчого мистецтва у 2020 році.
Мої роки навчання я згадую з теплотою в душі, вони були наповненні творчістю та яскравими спогадами.
Як зараз пам'ятаю кожну сесію, я намагалась щонайбільше взяти цінної та цікавої інформації. Викладачі передали мені любов до своєї справи, вміння освоювати багато інформації за короткий час, а також комунікативні навички.
Працюючи в художній школі я одразу могла втілювати в практику всі знання які здобула в інституті на парах.
Вже минуло 3 роки як я закінчила свій улюблений педагогічний інститут, але і досі сумую за тим ритмом життя в який ми поринали в стінах ХНПУ імені Г. С. Сковороди.
Хочу сказати величезне спасибі викладачам за їх підтримку та віру в мене. Я і досі можу звернутись за підказкою та підтримкою до них.
Дякую за ваші настанови та знання, які ви вкладаєте у своїх студентів.
Бажаю вам вистояти в цей тяжкий час і зберегти яскравий вогник, що палає у вашій душі.
61166, пров. Фанінський, 3-В, ауд.309,
тел. (057) 702-15-26 (деканат);
e-mail: kaf-fine-art@hnpu.edu.ua
Ім'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.